katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie

Do kogo przyszła zima?

Mamy zimę, tę kalendarzową. Innych oznak tej pory roku nie dostrzegły też dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Olsztynie, które podczas dzisiejszych zajęć (13.01) miały podzielone zdanie – jedni twierdzili, że mamy jesień, inni, że właśnie trwa zima. Wspólnymi siłami udało się nam podjąć ostateczną decyzję, choć po minach sądząc, nie wszyscy byli do niej przekonani.

Można śmiało powiedzieć, że miały „poczucie coś-nie-takości”, które towarzyszyło Muminkowi, bohaterowi wybranego na dzisiejsze spotkanie opowiadania. Różnica między Muminkiem, a uczestnikami była taka, że dzieciaki bardzo cieszyłyby się ze śniegu. Ten bowiem oznaczałby mnóstwo szalonych zabaw: zjeżdżania na sankach, jazdy na nartach, lepieniu bałwana czy niejednej bitwy na śnieżki.

Brak śniegu i mrozu nie może jednak stanąć nam na drodze do super zabawy, co też uczyniliśmy w bibliotece. Wyruszyliśmy w podróż kuligiem, rozegraliśmy bitwę na śnieżki, toczyliśmy śnieżne kule (wprawdzie, to zwykłe piłki, ale od czego jest wyobraźnia!!!) i skakaliśmy po krze na rzece.

Zajęcia przygotowano w oparciu o książkę:

  1. T. Jansson, Muminek i pierwszy śnieg: na podstawie opowiadań, Wydawnictwo Egmont, Warszawa 2014.