katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie

Wakacyjne wtorki – 17 lipca 2018 r.

Czy łatwo jest zjeść cukierka? Bardzo łatwo! A napisać dokładną instrukcję jego zjedzenia, punkt po punkcie, począwszy od opisu sięgnięcia ręką do talerzyka z cukierkami, poprzez jego rozpakowanie aż do trafienia do buzi? Uczestnicy naszych wakacyjnych zajęć przekonali się, że to wcale nie takie proste, a dzięki temu zadaniu mogli poćwiczyć logiczne myślenie oraz dokładność. Nagrodą za poprawne wykonanie ćwiczenia był oczywiście słodki smakołyk.

Pokrzepieni cukierkami wcielaliśmy się w roboty, które, postępując zgodnie z instrukcjami, musiały pokonać trasę od startu do mety, zbierając po drodze punkty. W trudniejszej wersji zadania gracz będący robotem musiał dodatkowo wziąć ze sobą kolorowy element, aby zbudować most łączący dwie części planszy.

Z kolei znane już z poprzednich zajęć Photony zostały tak zaprogramowane przez uczestników, aby poruszając się po planszy, najechały na pola z literkami, tworząc w ten sposób imiona wszystkich dzieci biorących udział w zabawie. Po raz kolejny największy entuzjazm wzbudziły dźwięki wydawane przez robota oraz różnorodne możliwości sterowania nim.