katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie

Podwodny świat

Czwartkowe spotkanie (7.06) w ramach cyklu Popołudnie w Piątce było ostatnim przed wakacyjna przerwą. Postanowiliśmy przenieść się nad brzegi jezior, rzek i mórz, co nie było wcale trudne, bo gorąca temperatura na zewnątrz od razu skierowała nasze myśli ku chłodnej wodzie. Uczestnicy wysłuchali opowiadania pt. „Co szumi w morskich muszlach?” (Petra Maria Schmitt, Skąd się wzięło pisklę w jajku?: historyjki dla ciekawskich dzieci, wyd. Prószyński i S-ka, Warszawa 2016), a następnie podzielili się pomysłem na zabawy nad wodą i skarbach, które można tam znaleźć.

Odbyliśmy też podróż statkiem, który od czasu do czasu przechylał się raz na prawą, raz na lewą burtę. Niektórym trudno było wtedy utrzymać równowagę na pokładzie. Natomiast niebieska lina zamieniła się w morską falę, która spychała dzieci na brzeg, a nieuważnym moczyła fryzury.

Część plastyczna była podsumowaniem spotkania. Dzieci użyły swojej wyobraźni i stworzyły wspaniały podwodny świat. Rodzice trochę zazdrościli i niebawem dołączyli do swoich pociech. Można śmiało powiedzieć, że wszyscy „zatopili się” w morskich głębinach.