katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie

Podróże literackie – Magia teatru

Na dzień 27 marca przypada wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Teatru. W związku z tym, marcowe zajęcia z cyklu „Podróże literackie” odbyły się pod hasłem „Magia teatru”. Jak się prędko okazało, hasło to nie było puste, bowiem także Piątka została owiana tajemniczą atmosferą, towarzyszącą występom na scenicznych deskach.
Niespodzianką dla naszych młodych czytelników była wizyta dwójki gości - pacynki, Pana Puccinella oraz Katarzyny Kamińskiej, współpracującej z Olsztyńskim Teatrem Lalek.

Dzięki naszym przemiłym gościom uczestnicy zajęć mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca teatru nie tylko od kulis, ale nawet od kuchni! Kto pracuje w teatrze? Czym zajmuje się inspicjent? Ile tak naprawdę jest prób generalnych? Czym różni się afisz od plakatu? Odpowiedzi na te i inne pytania nie stanowią już tajemnicy dla czytelników Piątki. Poza garścią informacji teoretycznych dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy, ponieważ wzięły udział w prawdziwej rozgrzewce aktorskiej, która rozpoczęła się od aparatu mowy a zakończyła na stopach. Magia teatru zawładnęła uczestnikami zajęć do tego stopnia, że sami spontanicznie zaczęli prezentować krótkie scenki!
Oprócz sporej dawki wiedzy teoretycznej i praktycznej, zajęciom towarzyszył dobry humor.
Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Kamińskiej za ciekawe i profesjonalne poprowadzenie zajęć.