katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie

Podróże do stacji Italia – lipiec

Naszą wyprawę do słonecznej Italii rozpoczęliśmy od wskazania na mapie i globusie granic kraju oraz wymienienia jego sąsiadów. Bez problemu udało nam się podać stolicę, język urzędowy i walutę. Zabraliśmy więc niezbędne rzeczy (okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania, letnie ubrania, a co najważniejsze dobry nastrój) i wyruszyliśmy w kolorową i pełną przygód podróż!
Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Rzym, stolica państwa. Poznaliśmy główne zabytki miasta (Forum Romanum, Koloseum, Panteon), odwiedziliśmy też Watykan. Nauczyliśmy się witać (Buon giorno! Ciao!) i żegnać (Arrivederci!) w języku mieszkańców Italii.
Następnie udaliśmy się do Wenecji, po której poruszaliśmy się zrobionymi przez nas gondolami. Przygotowaliśmy również barwne maski, które będziemy mogli założyć podczas karnawału. Kosztowało nas to sporo wysiłku, ale efekt był zachwycający!
W pięknej Florencji słuchaliśmy opowieści o przygodach drewnianego pajacyka, Pinokia. Później wyruszyliśmy do Mediolanu, gdzie zostaliśmy prawdziwymi projektantami mody. Daliśmy upust naszej fantazji i kreatywnie tworzyliśmy stroje dla pań i panów na każdą porę roku.
Przed nami jeszcze wiele ciekawych zadań, przygód i niezapomnianych wrażeń podczas podróży po kolorowej Italii.