katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie

Ferie z dziećmi

Podczas ferii zimowych zaproponowano i przygotowano różnorodną ofertę. Dzieci uczestniczyły w zajęciach stolikowych - „Patyczaki”, „Sombrero czy Melonik” i zabawach z puzzlami. Podczas zajęć plastycznych tworzyli „Zimową ulicę” oraz rajskie ptaki z gazet i farb. Uczestnicy brali udział w zabawach ruchowych i grach zręcznościowych.

W pracowni komputerowej trudno było znaleźć wolne stanowisko. Miłośnicy gier komputerowych wykorzystali czas wolny od nauki szkolnej na pokonywanie kolejnych leveli.

Jak przystało na bibliotekę, podczas zajęć nie mogło zabraknąć spotkania z książką. Grupa „Misiaczki” z Przedszkola Nr 39 wysłuchała opowiadania „Franklin gra w hokeja”, by potem spróbować swoich sił w mini slalomie. W kąciku malucha oprócz książeczek dużym zainteresowaniem cieszył się edukacyjny teatrzyk kukiełkowy.
Kolejną grupą byli uczestnicy zimowiska ze Szkoły Podstawowej Nr 22. Podczas czytania bajki „Czerwony Kapturek” z serii „Baśnie Pokręcone” słychać było wybuchy śmiechu wynikające z poznawania nowej wersji bajki (niekiedy bardzo współczesnej). W zawodach w przeciąganiu liny sprytniejsza okazała się drużyna dziewczynek, która zwyciężyła trzykrotnie.