katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie

Zakątek Dobrej Zabawy – relacja z I semestru

We wrześniu 2012r. ruszyliśmy z nowym projektem ph. „Zakątek Dobrej Zabawy” skierowanym do dzieci w wieku od 2 do 3 lat z udziałem rodziców lub opiekunów. Celem zajęć jest wspomaganie rozwoju intelektualnego i ruchowego, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności współpracy w grupie. Sześcioro radosnych maluchów od września do stycznia uczestniczyło w 9 tematycznych spotkaniach, m.in.: „Bezpieczna droga”, „Zimowe nastroje”, „Akwarium”, „Dziki karnawał”.

Każde zajęcia prowadzone były w oparciu o tekst literacki, do którego dobierano odpowiednie zabawy plastyczne, ruchowe i muzyczne.
Łącząc zabawę z nauką dzieci zobaczyły jak powstają kolory, poznały zasady zachowania się pieszego podczas przechodzenia przez ulicę, tworzyły prace przy wykorzystaniu techniki origami płaskie z koła. Wykorzystane były także różnego rodzaju materiały, takie jak korek- przydatny do malowania bałwanka, opakowanie po dezodorantach - idealne do wykonania pingwinów, a z liści klonu powstały liściaste nietoperze. Elementem kończącym spotkania był relaks przy bajkowych masażykach.

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA