katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie

Krasnoludki – cz. 4

Krasnoludek

Spotkanie rozpoczęliśmy spacerem po bibliotece w poszukiwaniu krasnoludków. Następnie w „kąciku krasnala” dzieci opowiedziały jak wyobrażają sobie te małe postaci. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że skrzaty są małe, lubią pomagać, trudno je zobaczyć, a poznać je można po czerwonej spiczastej czapeczce. W książkach znaleźliśmy wiele ciekawostek. Jedną z nich było upodobanie krasnoludków do fantazyjnego czesania swoich bród.

Poznaliśmy mnóstwo ciekawych zabaw, które lubią krasnoludki. Kilka z nich opisał Wil Huygen w książce pt. „Skrzaty”: „małe skrzaty, tak jak wszystkie dzieci na świecie, lubią się huśtać, bawią się w berka, ciuciubabkę, skaczą na skakance, rzucają rzepami”. My postanowiliśmy rzepy zamienić na kolorowe piłki i baloniki.

Po wyczerpujących zabawach przyszedł czas na chwilę odpoczynku i zadanie na spostrzegawczość. Postaci krasnala na planszy brakowało kilku elementów. Dzieciaki poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Spotkanie zakończyliśmy relaksacyjną zabawą z chustą Klanza.