katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie

Wakacje w Piątce – lipiec

Już na początku wakacji na jednym z olsztyńskich portali internetowych zareklamowano nasze propozycje spędzenia mile wakacyjnych dni w bibliotece.
http://www.zycieolsztyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3512&Itemid=1

„Projekt plaża” okazał się na tyle atrakcyjny, że każdy z uczestników z ogromną starannością planował umieszczenie wykonywanego przez siebie elementu na wspólnie tworzonej makiecie. Zdolności plastyczne i umiejętność pracy w grupie zaowocowały stworzeniem wielkiej trójwymiarowej makiety. Mali konstruktorzy w najmniejszych detalach tworzyli poszczególne fragmenty wspólnego dzieła.

Na lipcowych spotkaniach dzieci zgłębiały różne techniki rysowania i malowania. Nie zabrakło też układania puzzli, składania papieru techniką origami, konstruowania „pożeracza baterii”.

„Zwabieni” ciekawą ofertą opiekunowie półkolonii organizowanych przez Dom Kultury „Akces” przybyli do Piątki ze swoimi podopiecznymi. Zabawa z chustą animacyjną pt. „Rekin” i „Sałatka owocowa” wprawiła wszystkich w wesoły nastrój. W grupach, słuchając podpowiedzi i wskazówek kolegów kapitanowie drużyn z zamkniętymi oczami rysowali wskazane wcześniej przedmioty. Spotkanie zakończyły zajęcia w pracowni komputerowej.