katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie
Okładka książki pt. „Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli Podróż do świata zmysłów”

Marta Maruszczak

Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli Podróż do świata zmysłów

Nasza Księgarnia

  • Po co owady wysyłają zapachowe esemesy?
  • Co to jest kubek smakowy?
  • Gdzie jest ukryty twój własny GPS?
  • Czym się zajmuje papuga przeciwlotnicza?
  • Dlaczego łokieć jest nieczuły?
  • Które zwierzę używa ogona jako klimatyzacji?
  • Po co ptakom żelazne kulki w uszach?
  • Kiedy pies zachowuje się jak kompas?
  • Dlaczego ryby płynące w ławicy nie zderzają się ze sobą?
  • Jak ludzie i zwierzęta odbierają sygnały z otoczenia i z głębi ciała?

Odpowiedzi znajdziecie w tej pełnej dowcipnych ilustracji książce. A żeby lepiej wytłumaczyć działanie narządów zmysłów, dodaliśmy kilka prostych eksperymentów, które wyjaśnią, jak one działają.


Okładka książki pt. „Historyjki dla małych uszu”

Joanna Wachowiak

Historyjki dla małych uszu

Bis

Przyjazne, zabawne i pouczające opowiadania, których z pewnością wysłuchają wszystkie małe uszy.
O gwiazdce z nieba, która miała spełnić marzenie motyla cytrynka.
O orle, który uczył się fruwać.
O osach, które nie mogły zrozumieć, dlaczego trzmiel ma tylu przyjaciół.
O nowych zabawkach szczurka Chrupka.
O kotku, który się przekonał, dlaczego warto się uśmiechać.


Okładka książki pt. „Kolorowy potwór idzie do przedszkola”

Anna Llenas

Kolorowy potwór idzie do przedszkola

Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja

Kolorowy potwór wie już wszystko o uczuciach, ale teraz przychodzi czas, aby zmierzyć się z czymś zupełnie nowym: z przedszkolem! Pierwszy dzień będzie bardzo ekscytujący: nowe miejsce, nowi koledzy, nowa pani, nowe zajęcia. Czy sobie poradzi? No pewnie! Czy będzie chciał chodzić do przedszkola? No pewnie! A jego opiekunka? Niekoniecznie…
Prosta i zabawna historia, która pomoże najmłodszym dzieciom w adaptacji przedszkolnej.


Okładka książki pt. „Nauka - to lubię : od ziarnka piasku do gwiazd”

Tomasz Rożek

Nauka - to lubię : od ziarnka piasku do gwiazd

Wilga - Grupa Wydawnicza Foksal

Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Zawsze się nad tym zastanawialiście, ale wstydziliście się zapytać?
Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy. Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, a dzięki licznym przykładom z życia codziennego jego teksty pobudzają wyobraźnię i skłaniają do pogłębiania wiedzy.
W poszczególnych rozdziałach znajdują się również propozycje eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domowych warunkach. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i dzieci poczują się niczym prawdziwi odkrywcy.


Okładka książki pt. „Tajemnica śpiących sędziów”

Roberto Santiago

Tajemnica śpiących sędziów

Finebooks - Grupa Wydawnicza Adamantan

Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej. Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze wygrywa mecze, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno komplikują.
Zbliża się najważniejszy moment sezonu ligowego, do końca zostało kilka meczów o wszystko. I to dosłownie – drużynie grozi likwidacja, a kiedy tylko mecz zaczyna dobrze się układać, sędzia ucina sobie drzemkę na boisku! Czy przez to drużyna spadnie z ligi i przestanie istnieć? Czy komuś na tym zależy? Dlaczego dorośli nie chcą poznać prawdy? Trzeba coś z tym zrobić! Mali piłkarze zawierają tajne przymierze, by rozwikłać zagadkę i uratować drużynę.
"Najfutbolniejsi" to dowcipna, sympatycznie napisana i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi!
Pierwsza książka w serii poświęconej przygodom szkolnej drużyny piłkarskiej FC Soto Alto.


Okładka książki pt. „Leniwiec, który zmienił nasze życie”

Margaret Wild

Leniwiec, który zmienił nasze życie

Kinderkulka

Bardzo aktualna opowieść o dużej radości z małych rzeczy!
Rodzina Amelki jest szybka! Wszystko robią w takim pośpiechu, że nie mają czasu na rozmowę i zabawę. Lecz gdy pewnego dnia Amelka przynosi do domu leniwca, wszystko zaczyna się zmieniać – bardzo, bardzo powoli.


Okładka książki pt. „Była raz starsza pani”

Abner Graboff

Była raz starsza pani

Kropka

Pewnego dnia starsza pani połyka muchę. Jedyny sposób, żeby pozbyć się muchy, to połknąć pająka, który się wierci i kręci… Ta przewrotna historyjka, przypominająca nieco „Rzepkę” Tuwima, od ponad wieku zachwyca zarówno dzieci jak i rodziców. Jej wyrazisty rytm sprawia, że rymowanka doskonale nadaje się do czytania na głos i pozwala się bawić w zapamiętywanie, w miarę jak lista połykanych zwierząt – ptak, kot, pies, koza – rośnie.


Okładka książki pt. „Gdzie jest moja córka?”

Iwona Chmielewska

Gdzie jest moja córka?

Format

„Gdzie jest moja córka?” o forma gry w chowanego, to próba opisania natury dziecka – jak na nie patrzymy, ile w nim widzimy. „Ale jest jeszcze o czymś innym: ile może ukrywać się za formą powierzchownie widzianą? Jak bardzo rządzą nami schematy, którymi postrzegamy świat? W książce Iwony Chmielewskiej porządek zostaje odwrócony - główna bohaterka, poszukiwana i opisywana przez całą książkę pojawia się dopiero na końcu.


Okładka książki pt. „Reksio - przyjaciel zwierząt”

Anna Sójka-Leszczyńska

Reksio - przyjaciel zwierząt

Papilon - Publicat

Reksio – kultowy bohater kreskówki wszech czasów powraca, hau, hau! Kartonowe strony z mnóstwem zwierzaków i przyjaznymi historiami idealnie sprawdzą się do wspólnego oglądania, czytania i zabawy. A sympatyczny piesek z łatką stanie się ulubionym towarzyszem najmłodszych w rozpoznawaniu i nazywaniu mieszkańców podwórka, lasu, łąki i zoo.


Okładka książki pt. „Wilcza nora”

Anna Starobinec

Wilcza nora

Dwie Siostry

Detektyw Borsuk Starszy najchętniej zapadłby w sen zimowy. Ma już swoje lata, a zaokrąglony brzuszek nie dodaje mu zwinności. Zresztą w Dalekim Lesie niewiele się dzieje. Jakieś skradzione szyszki, jakieś pióra wyrwane z ogona… Aż do dnia, w którym ginie Zając. Z początku wydaje się oczywiste, że sprawcą brutalnego morderstwa jest Wilk, ale Borsuk nie chce wyciągać pochopnych wniosków. Czy z pomocą Kruka Ścierwojada, Myszy Psychologa i przybranego syna Borsukota uda mu się odkryć prawdę?


Okładka książki pt. „Miś Tuliś bawi się w chowanego”

David Melling

Miś Tuliś bawi się w chowanego

Amber

Tuliś po raz pierwszy bawi się w chowanego. Co z tego wyniknie? Wiele niezwykłych, nieoczekiwanych i przezabawnych przygód, a nawet nie obędzie się bez dreszczyku emocji. To dopiero będzie zabawa!


Okładka książki pt. „Grunt to pomysł! Wynalazki, które zmieniły świat ”

Marcin Przewoźnia

Grunt to pomysł! Wynalazki, które zmieniły świat

Zielona Sowa

Wiele wynalazków nie ma swoich ojców. Ich początek ginie w mroku dziejów. Są też takie, które mają ojców wielu, będąc wynikiem prac grupy uczonych. Niektóre z nich to efekt przypadku. Są w końcu wynalazki, które zrodziły się w umyśle geniuszy. Przygotujcie się na wybuchy, wypadki, niespodziewane zwroty akcji, zaskakujące rozwiązania niczym w najlepszej powieści sensacyjnej!


Okładka książki pt. „Smok pomidorowy”

Marcin Mortka

Smok pomidorowy

Zielona Sowa

Pewnego dnia Gniewka odwiedza niezwykły gość – krokodyl Lucjan, który zapragnął zostać smokiem i chciałby się tego nauczyć od prawdziwego przedstawiciela tego gatunku. Wybrał Gniewka na nauczyciela, bo słyszał, że jest on najmądrzejszym ze smoków. Gniewko nie ma zamiaru zostać niczyim nauczycielem, ponieważ właśnie wybiera się z królewną Izabelą na poszukiwanie skarbu zbója Smalczyka, który to miałby uratować królestwo od bankructwa… Lucjan przyłącza się do wyprawy i tak zaczyna się ich wielka przygoda.


Okładka książki pt. „Rok, w którym nauczyłam się kłamać”

Lauren Wolk

Rok, w którym nauczyłam się kłamać

Dwie Siostry

"Zawirowania w moim życiu zaczęły się jesienią 1943 roku z powodu dziewczynki o mrocznym sercu, której pojawienie się zmieniło wszystko na zawsze". Annabelle codziennie chodzi do szkoły przez Wilczy Jar. Choć wilków już dawno tam nie ma, jar wciąż przyciąga to, co dzikie i groźne – i co pewnego dnia staje na jej drodze. Tu, w Pensylwanii, wojna tocząca się w Europie jest tylko dalekim echem. Ale teraz mrok i okrucieństwo czają się tuż obok. A gdy ma się tylko dwanaście lat, trudno stawić im czoła...


Okładka książki pt. „Radosław Żbikowski opowiada o skałach i minerałach”

Radosław Żbikowski

Radosław Żbikowski opowiada o skałach i minerałach

Multico

Książka ta wprowadza nas do świata skał i minerałów. O tajemnicach skał, ich przemianach, miejscach, gdzie powstają, z czego się składają oraz o tym, jak rozpoznawać podstawowe minerały i skały występujące na Ziemi, a także o osobliwych formach skalnych wyrzeźbionych przez wodę, wiatr i promienie słoneczne, wspaniałych budowlach wykonanych w skałach ręką człowieka oraz świętych kamieniach czczonych przez ludzi i wielu innych zagadnieniach związanych ze światem skał opowiada dr Radosław Żbikowski.


Okładka książki pt. „Wszyscy się liczą”

Kristin Roskifte

Wszyscy się liczą

Dwie Siostry

Każdy jest inny, ale wszyscy się liczą! Błyskotliwe połączenie wyszukiwanki, książki do nauki liczenia i obrazkowej opowieści o ludzkości.
Z tą wyjątkową wyszukiwanką nauczysz się liczyć od 0 do 7,7 miliarda – i tego, że każdy człowiek się liczy. Licz ludzi na kolejnych stronach i obserwuj ich losy. Zastanów się, o czym myślą, co czują i co właśnie przeżywają. Jeśli masz bystre oko, odkryjesz ich duże i małe sekrety. Przekonasz się, że każdy jest inny, każdy ma własną, wyjątkową historię i nikt nie jest ważniejszy od innych – i że każdy jest częścią naszego wspólnego świata. A jeśli dobrze poszukasz, to kto wie – może nawet znajdziesz tu siebie!


Okładka książki pt. „Gąsienice w czekoladzie i inne tajemnice motyli”

Krzysztof Pabis

Gąsienice w czekoladzie i inne tajemnice motyli

Multico

Co jedzą gąsienice? Czy może im smakować czekolada? Czy podobają Ci się motyle i chcesz się czegoś o nich dowiedzieć? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na 45 pytań o życiu i zachowaniach motyli.


Okładka książki pt. „Marcin Jan Gorazdowski opowiada o psach”

Marcin Jan Gorazdowski

Marcin Jan Gorazdowski opowiada o psach

Multico

Marcin Jan Gorazdowski opowiada o psach nie tylko dzieciom, ale całej rodzinie. Radzi, jakiego psa dla siebie wybrać i jak się do tego zabrać, opowiada intrygujące historie związane z powstawaniem różnych ras, omawia wady, zalety, upodobania i wymagania tych wypróbowanych przyjaciół ludzi. W książce są opisane rasy popularne, ale i takie, o których mało kto słyszał, a wszystkie warte poznania. Można się z niej dowiedzieć, który pies nie umie pływać, który lubi sam zwiedzać świat, i innych rzeczy, których nie powiedzą nam właściciele psów.


Okładka książki pt. „Była sobie rzeka”

Diane Setterfield

Była sobie rzeka

Albatros

To była najdłuższa noc w roku, kiedy wszystko może się zdarzyć. Trzy dziewczynki zaginęły. Jedna wróciła. Opowieść się rozpoczyna… W ciemną noc w środku zimy w starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Stali bywalcy właśnie zabijają czas opowieściami, kiedy w drzwiach pojawia się ciężko ranny nieznajomy. W ramionach trzyma martwą dziewczynkę. Kiedy godzinę później dziecko zaczyna oddychać, nikt nie może w to uwierzyć. Cud? Czy magiczna sztuczka? Może nauka będzie w stanie to rozstrzygnąć?


Okładka książki pt. „Najgorsze dzieci świata 2”

David Walliams

Najgorsze dzieci świata 2

Dom Wydawniczy Mała Kurka

Odważysz się stanąć oko w oko z najgorszymi dziećmi świata? W tej książce znajdziesz dziesięć nowych opowiadań o pięciu upiornych dziewczynach i pięciu rozbestwionych chłopakach. Spotkasz Grzesia Głodomora, który w kilka sekund splądruje lodówkę, a także zadrżysz podczas czytania o odrażającej Oldze, robiącej najohydniejsze psikusy swoim szkolnym koleżankom (i dyrekcji!) za pomocą pokaźnej kolekcji robali. Oto druga część historyjek o najgorszych gagatkach i utrapieńcach, jakich nosiła ziemia.


Okładka książki pt. „Kotolotki”

Ursula K. Le Guin

Kotolotki

Prószyński i S-ka

Pewnego razu mieszkająca w mieście kotka urodziła czworo kociąt. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kociaki miały... skrzydła. Korzystając z rzadkiej u kotów umiejętności latania, Thelma, Harriet, James i Roger postanawiają udać się w świat, aby go lepiej poznać. Nie wiedzą jednak, że z dala od domu będą czyhać na nie różne niebezpieczeństwa.


Okładka książki pt. „W każdym domu na każdej ulicy”

Jess Hitchman

W każdym domu na każdej ulicy

Wilga

Ciepłe opowiadanie o tym, że dom to nie tylko cztery ściany, ale przede wszystkim ludzie, którzy w nim mieszkają. Na każdej stronie książki przedstawiono wnętrze domu i sposób w jaki rodzina może spędzić czas w poszczególnych pomieszczeniach: kuchni, salonie, łazience...


Okładka książki pt. „Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica”

Paulina Chmurska

Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica

Wilga

Mała Niedźwiedzica, która podróżuje po Drodze Mlecznej ma ze sobą powierzony jej przez mamę tajemniczy pakunek, który musi bezpiecznie dostarczyć w odpowiednie miejsce na nocnym niebie. Po drodze niedźwiedzice spotykają różne gwiazdozbiory: Gończe Psy, Żyrafę, Rysia, a nawet Smoka – nie wszystkie z nich są przyjaźnie nastawione, więc misja Małej Niedźwiedzicy staje się coraz trudniejsza. Czy uda jej się bezpiecznie dotrzeć do celu?


Okładka książki pt. „Zwariowane wakacje taty Oli”

Thomas Brunstrom

Zwariowane wakacje taty Oli

:Dwukropek

Na dworze panuje jesienna plucha, więc tata Oli postanawia zabrać rodzinę na wakacje w ciepłe kraje. Całą rodziną lecą do wspaniałego hotelu z basenem, gdzie zamieniają się w prawdziwych turystów – skaczą do wody a bombę, jedzą lody, opalają się, wylegują pod parasolem i robią wspólnie mnóstwo różnych rzeczy, nie zawsze mądrych, ale w końcu to przecież czas wakacji. Ola jest taka szczęśliwa, że z niepokojem odlicza dni do powrotu.


Okładka książki pt. „Nie liż tej książki*”

Idan Ben-Barak

Nie liż tej książki*

Kinderkulka

Min jest mikrobem. Jest mały. Bardzo mały. Właściwie to jest tak strasznie mały, że potrzebujecie mikroskopu, aby go zobaczyć. Możecie jednak po prostu otworzyć tę książkę i zabrać go na wycieczkę w niezwykłe miejsca, których nigdy wcześniej nie widział – jak śnieżnobiałe szczyty waszych zębów albo dziki gąszcz pogniecionych koszulek.


Okładka książki pt. „Tru : love story”

Barbara Kosmowska

Tru : love story

Media Rodzina

Zając Tru poczuł zawrót głowy, zamknął swój warsztat i zaczął się udzielać towarzysko. Czyżby miał zostać leśnym bawidamkiem i przestać rozwijać swoje talenty? A co z uczuciem do Słodkiej Dzidzi? Dalszy ciąg przygód pomysłowego szaraka z dzielnicy Koniczyny Dolne.


Okładka książki pt. „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”

Aleksandra Mizielińska

Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych

Dwie Siostry

Żubr Kuba i wiewiórka Ula po otrzymaniu tajemniczego listu z Ameryki wybierają się w wielką podróż tropami dzikiej przyrody.Poprowadzi ich ona przez osiem niezwykłych parków narodowych w najróżniejszych zakątkach naszej planety. Od amerykańskiego Yellowstone przez Park Narodowy Grenlandii po indonezyjski Park Narodowy Komodo. Od amazońskiej puszczy przez afrykańską pustynię po chiński las bambusowy. W każdym z tych miejsc spotkają miejscowe zwierzęta, poznają ich zwyczaje i środowisko, przeżyją wiele przygód i dowiedzą się mnóstwa ciekawych rzeczy.


Okładka książki pt. „Flaga na maszt! Przewodnik po flagach z całego świata”

Robert G. Fresson

Flaga na maszt! Przewodnik po flagach z całego świata

Dwie Siostry

Kolorowy, przejrzysty i pełen ciekawych wiadomości przewodnik po flagach państw z całego świata – od tych najbardziej znanych po te najbardziej egzotyczne. Każda flaga skrywa w sobie fascynującą opowieść o dziejach i ambicjach kraju, który reprezentuje. Jak wyglądały dawne herby, chorągwie i bandery? Jak wybierano kolory współczesnych flag i co symbolizują widniejące na nich gwiazdki, krzyże, paski, rośliny i zwierzęta? Dzięki tej książce poznacie wszystkie ich tajemnice.


Okładka książki pt. „Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów”

Martin Widmark

Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów

Mamania

Ten tydzień będzie inny niż wszystkie pozostałe! Który dorosły nie chce czasem znów być dzieckiem? Pozbyć się obowiązków i nie brać za nic odpowiedzialności? A które dziecko nie marzy o tym, żeby już być starszym? Samodzielnie decydować i robić wszystko, co jest zabronione dzieciom? Poznaj zakręconą rodzinę Janssonów, w której dorośli i dzieci zamienili się rolami.


Okładka książki pt. „Na straży sekretu”

Trenton Lee Stewart

Na straży sekretu

:Dwukropek

Kiedy Reuben odkrywa niezwykły antyczny zegarek z sekretną mocą, w jego życiu następuje intrygujący zwrot. Jeden sekret prowadzi do drugiego, a Reuben czuje się rozdarty między swoją prostoduszną naturą a pragnieniem, by zostać bohaterem. Zmierza wprost ku niebezpiecznej przygodzie - pełnej ciekawych postaci, zdradzieckich pułapek i ucieczek w ostatniej chwili. Wyrusza, by rozwiązać zagadkę, zanim będzie za późno.


Okładka książki pt. „Włosy”

Gen'ichiro Yagyu

Włosy

Tako

Po co nam włosy na głowie? Czy to kłopot, gdy się ich nie ma? Do czego się przydają brwi i rzęsy? Co się stanie, gdy spływający z czoła pot zatrzyma się na połączonych ze sobą brwiach? Co to jest meszek? Czy rzeczywiście rośnie na całym ciele? Kiedy włosy zaczynają rosnąć w miejscach intymnych? Czy włosy pod pachami trzeba golić? Czy zarost na twarzy przydaje się do czegoś? Kto zapuszcza włosy w nosie?


Okładka książki pt. „Flora”

Nicola Skinner

Flora

Zielona Sowa

Sorrel Kolendra Fallowfield mieszka w szarym, zabetonowanym miasteczku Jałowe Sioło. Jest wzorową uczennicą. Nigdy, przenigdy nie złamała żadnego punktu szkolnego regulaminu, a jej mundurek jest zawsze idealnie wyprasowany. Osiągnęła mistrzostwo w byciu grzeczną i porządną. Jednak pewnego dnia Sorrel znajduje tajemnicze Nasiona Niespodzianki.


Okładka książki pt. „Ptaki i ich pióra”

Britta Teckentrup

Ptaki i ich pióra

Agora

Ta wyjątkowo piękna rzecz to kontynuacja „Jajka” – książki obrazkowej nagrodzonej na prestiżowych międzynarodowych targach książki dla dzieci w Bolonii. Znana niemiecka pisarka i ilustratorka tym razem opowiada o piórach. Opowiada za pomocą słów i wspaniałych ilustracji. Jak są zbudowane? Czym się od siebie różnią? Na jakiej zasadzie pomagają się ptakom unosić w powietrzu? Który ptak ma najwięcej piór?


Okładka książki pt. „Roboty i drony : dawno temu, teraz i w przyszłości”

Mairghread Scott

Roboty i drony : dawno temu, teraz i w przyszłości

Nasza Księgarnia

Roboty są wszędzie: w fabrykach, samochodach, telefonach i w powietrzu. Nawet w naszych domach! Na dodatek powstały dużo wcześniej, niż ci się wydaje! Towarzyszą ludziom, pomagają im i ochraniają ich od wieków. Od maszyn serwujących herbatę w feudalnej Japonii po współczesne łaziki badające powierzchnię Marsa.
Mechaniczny ptak Pouli, jeden z najstarszych robotów, odkryje przed wami wiele interesujących faktów: skąd się wzięły roboty, jak działają i co robią w tej niezwykłej książce!


Okładka książki pt. „Złodziejaszki”

Katherine Rundell,

Złodziejaszki

Poradnia K

Vita Marlowe potrafi celnie rzucać. Nauczył ją tego ukochany dziadek. Dziewczynka wyrusza przez ocean do Nowego Jorku, gdzie okazuje się, że dziadek został wyrzucony ze swojego domu i oszukany przez naciągacza Victora Sorrotore. Lata 20. to czas wspaniałych przyjęć i diamentów we włosach kobiet w pięknych sukniach, ale też prohibicji i gangsterów - Sorrotore ma powiązania z mafią.
Dziadek traci chęć do życia. Vita jest załamana, bo dotąd nigdy się nie poddawał. Dziewczynka wie, że musi mu pomóc – potrzebuje tylko sprzymierzeńców z odpowiednimi umiejętnościami.


Okładka książki pt. „Tam gdzie zawracają bociany”

Joanna Jagiełło

Tam gdzie zawracają bociany

Nasza Księgarnia

Szymon nie potrafi sobie poradzić z widmami przeszłości. Obwinia się o to, że jego przyjaciel jest w śpiączce. Ale dziadek, do którego chłopak jedzie na wakacje, również nie może zapomnieć o strasznym błędzie z młodości. Tymczasem w ruinach spalonego szpitala psychiatrycznego ktoś kładzie kwiaty i zapala znicze. Szymon i jego nowa koleżanka Lena szybko odkrywają, że w Bocianach Małych nic nie jest takie, jakie się wydaje. Kto szuka zemsty? Czym jest prawdziwa odwaga? Czy dawne tragedie mogą położyć się cieniem na teraźniejszości? I wreszcie: czy jest tu miejsce na miłość?


Okładka książki pt. „Aaa! Masz w sobie szkielet!”

Idan Ben-Barak

Aaa! Masz w sobie szkielet!

Kinderkulka

Ufo i Aliena są w drodze na przyjęcie urodzinowe Kosmy, ale ich statek musi awaryjnie lądować na Ziemi. Podaj im pomocną dłoń i weź do ręki tę książkę!
Weź udział w międzygwiezdnym badaniu na temat ludzkiej dłoni i tego, co się w niej kryje! Stoi za nim ten sam duet, który stworzył wielokrotnie nagradzaną "Nie liż tej książki!".


Okładka książki pt. „Rózia Rewelka i Szalone Nitowaczki”

Andrea Beaty

Rózia Rewelka i Szalone Nitowaczki

Kinderkulka

Rózia Rewelka wie, jak smakują fiaska, klopsy, klapy i katastrofy. W pracy inżynierki liczy się przecież wytrwałość! Tym razem jednak Rózia staje przed wyjątkowym zadaniem – i boi się, że może ją ono przerosnąć.
Ukochana ciotka Rózi wraz z paczką przyjaciółek – Szalonych Nitowaczek, które w latach drugiej wojny światowej budowały samoloty – pilnie potrzebuje pomocy w stworzeniu nowego wynalazku. Rózia uwielbia takie wyzwania!


Okładka książki pt. „Kropka i Kreska”

Véronique Cauchy

Kropka i Kreska

Marginesy

Pewnego dnia kropka spotkała kreskę. Od razu przypadły sobie do gustu i rozpoczęły świetną zabawę. Wspólnie stworzyły huśtawkę, ślimaka, śmigło, a nawet banjo! Zabawa okazała się jeszcze lepsza, gdy dołączyły do nich inne zaprzyjaźnione kropki i kreski z dalekich krain. A było ich mnóstwo - małe, duże, pękate, chudziutkie, młodsze i starsze. Wszystkie bardzo szybko doszły do wniosku, że razem można więcej, a siła tkwi w różnorodności!


Okładka książki pt. „A niech to gęś kopnie”

Marta Guśniowska

A niech to gęś kopnie

Tashka

Nieco gapowata, ale serdeczna i uparta Gęś to postać rozpisana tak, że trudno jej nie polubić. Ma dziewczęcy urok, godny podziwu dystans do siebie, autoironię i otwartość wobec otoczenia. Największą jednak zaletą naszej Gęsi jest to, że – nietypowo dla swojego gatunku – niechętnie się szarogęsi. Ma natomiast zupełnie inny atrybut – olbrzymią, pierzastą, okrągłą i czarną… depresję.
Historyjka, która z pozoru wydaje się być jedynie mądrą przypowieścią o ponadczasowych wartościach i sile przyjaźni, jest również elementarzem rozumienia prawd o świecie – rozciąga przed czytelnikami cały wachlarz postaw, filozofii i refleksji o tym, jak w tym świecie się odnaleźć.


Okładka książki pt. „...aż do śmierci”

Marcin Chmiel

...aż do śmierci

Novae Res

Gdy zaślepia cię nienawiść, nawet najbliżsi stają się twoimi największymi wrogami.
Prestiżowe liceum w Śleniesicach, małym miasteczku na południu Polski, słynie z rygoru i dyscypliny. Nie mogąc znieść despotycznego dyrektora, stłamszeni uczniowie podejmują w końcu desperacką próbę buntu, której kronikarzem staje się „numer cztery”, klasowy outsider, mól książkowy i szachista, traktowany przez większość rówieśników i nauczycieli jak powietrze. Na pozór cichy i wycofany, już wkrótce będzie miał szansę, by uwolnić swoje wewnętrzne demony. A przy okazji przekona się, że nie ma na świecie siły silniejszej niż nienawiść...


Okładka książki pt. „Gdzie jesteś, mamo?”

Przemysław Wechterowicz

Gdzie jesteś, mamo?

Ezop

Po pełnym emocji dniu Tata Niedźwiedź i mały Niedźwiadek, stęsknieni, spieszą na spotkanie z Mamą Niedźwiedzicą. A tymczasem gdzieś daleko Mama Niedźwiedzica szuka krzywej wierzby, pod którą się umówili. Błądząc w zakamarkach lasu, prosi o pomoc napotkane zwierzęta, jednak te zachowują się bardzo dziwnie… Mama Niedźwiedzica jest zupełnie zdezorientowana, a czas ucieka, dużymi krokami zbliża się noc…
Nowe przygody bohaterów bestsellera „Proszę mnie przytulić” w ciepłej i pełnej humoru opowieści o tym, że dobro wraca.


Okładka książki pt. „Sto nasionek, które pofrunęły”

Isabel Minhós Martins

Sto nasionek, które pofrunęły

Kinderkulka

Drzewo wyczekuje, pełne nadziei. Na co czeka? Na idealny dzień do rozrzucenia nasion. Na co ma nadzieję? Że wszystko się uda. Oczekiwanie, chociaż tak długo trwa, jest dobre, tak smakowite, że drzewo nie zamieniłoby go na nic na świecie…
Czy naprawdę wszystko się uda? Książka, która oddaje hołd odporności nasion, mądrości drzew i przyrody. Dla czytelników w każdym wieku.


Okładka książki pt. „Rumcajs”

Václav Čtvrtek

Rumcajs

Nowa Baśń

Wielki powrót legendarnego rozbójnika. Rumcajs, bohater serialu animowanego dla dzieci o gołębim sercu, powraca, by łupić bogatych i oddawać biednym. Wraz z żoną Hanką i synkiem Cypiskiem umykają żelaznym kajdanom reżimu księcia-pana, by pomagać tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.


Okładka książki pt. „Mega eksperymenty”

Angelika Zacheja

Mega eksperymenty

Zielona Sowa

Zostań młodym Einsteinem! „Megaeksperymenty”  to świetny sposób na odkrywanie otaczających nas tajników nauki. Dzięki tej książce możecie poznać niektóre z praw fizyki czy chemii. A poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń możecie dojść do własnych wniosków i rozwijać wrodzoną ciekawość poznawczą.


Okładka książki pt. „Zima Toli”

Anna Włodarkiewicz

Zima Toli

Zielona Sowa

Poznajcie czteroletnią Tolę. Jest bardzo ciekawa świata – interesuje ją dosłownie wszystko! Wraz z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Co ciekawego przynosi zima? Zimą wszystko przykryte jest kołderką białego śniegu. Zimą Tola ubiera ciepłą kurteczkę, a uszy chowa pod grubą czapką.


Okładka książki pt. „Dorastanie”

Libby Walden

Dorastanie

Zielona Sowa

Dorastanie to nieustanne poznawanie świata. „Nikt nie zatrzyma – choćby chciał – wyścigu dorastania. A częścią każdej drogi są zakręty i wyzwania”. Przepiękne ilustracje Richarda Jonesa i poetycki tekst Libby Walden pomogą dziecku zrozumieć, z jakimi wyzwaniami człowiek mierzy się na różnych etapach swojego życia.


Okładka książki pt. „Puk, puk! Zastałem króla?”

Marcin Przewoźniak

Puk, puk! Zastałem króla?

Zielona Sowa

Rodzina Bielskich mieszka w stuletniej kamienicy. Pewnego dnia w futrynę prowadzącą do spiżarni wstawiają zabytkowe drzwi kupione na targu staroci. Jak się okazuje, drzwi te działają jak wehikuł czasu i od tego momentu zaczynają się dziać niestworzone rzeczy!


Okładka książki pt. „Jedzenie”

Magdalena Malicka

Jedzenie

Zielona Sowa

To, co jemy, może być bardzo ciekawe! Wyrusz w podróż drogą ziarenek zbóż i odkryj, z czego wyrabia się kasze i pieczywo. Dowiedz się, co ukrywa się pod egzotycznymi i rodzimymi nazwami, jakie zwyczaje związane są z jedzeniem i dlaczego tak ważne jest to, co jemy.


Okładka książki pt. „Cały ten świat”

James Maclaine

Cały ten świat

Zielona Sowa

"Wielka księga wiedzy o świecie" to istna baza informacji o otaczającej nas przyrodzie, zwierzętach, człowieku, środkach transportu, muzyce i kosmosie. Czy wiesz, jak długo Jerzyki alpejskie potrafią latać bez przerwy? Jak długo rośnie mózg człowieka? Który zespół sprzedał najwięcej płyt na świecie? W tej księdze znajdziesz mnóstwo wspaniałych faktów i niezwykłych informacji na prawie każdy temat.


Okładka książki pt. „Papierowe samoloty”

Jim Helmore

Papierowe samoloty

Zielona Sowa

Mia i Ben są najlepszymi przyjaciółmi. Mieszkają obok siebie nad brzegiem wielkiego jeziora. Wspólnie żeglują, tańczą, śpiewają… Ale najbardziej na świecie lubię robić papierowe samoloty. Marzą o tym, że któregoś dnia zrobią samolot tak wielki, że poleci na drugi brzeg jeziora. Piękna historia o przyjaźni, która przetrwa nawet największe przeciwności.


Okładka książki pt. „Noah po prostu jest”

Simon James Green

Noah po prostu jest

Zielona Sowa

Biedny Noah! Jego ojciec zniknął wiele lat temu, matka występuje na scenie jako imitatorka Beyonce wprawiając go w zażenowanie, a jego ukochana babcia nie jest już sobą. Ma tylko jednego przyjaciela, Harry'ego, a szkoła to...  no cóż, szkoła to czyste piekło. Dlaczego Noah nie może być normalny, jak wszyscy w szkole? Może gdyby nawiązał z kimś romantyczny związek – na przykład z Sophie, która jest idealna i cudowna - byłby kimś? Ale plany Noah biorą w łeb, gdy podczas jednej z imprez całuje się z Harrym. Od tego momentu życie chłopaka zmienia się w totalny chaos.


Okładka książki pt. „Co za historia ”

Laura Cowan,

Co za historia

Zielona Sowa

Jak wyglądało życie ludzi w dawnych czasach? W co się ubierali? Jak się przemieszczali? Przyjrzyj się uważnie miastu z naszej książki, jak zmieniało się przez wieki. Spotkasz tam różnych ludzi, wykonujących różne zawody – biednych i bogatych, służących i marynarzy, wikingów i Rzymian, a nawet pojmanego pirata!


Okładka książki pt. „Radość”

Corrinne Averiss

Radość

Zielona Sowa

Babcia Marysi zachowuje się ostatnio jakoś dziwnie. Kiedy mama dziewczynki zauważa, że babcia wygląda, jakby cała radość z niej uciekła, Marysia decyduje schwytać uciekinierkę z powrotem! Z zestawem łapacza pod ręką, dziewczynka wyrusza do parku, gdzie znajduje radość w najmniej oczekiwanych miejscach. Siuuuuuup! Jednak Marysia bardzo szybko orientuje się, że radość nie mieści się ani w torbie, ani w pudełku, ani w puszce…


Okładka książki pt. „Gryzak : książkopotworek”

Emma Yarlett

Gryzak : książkopotworek

Wilga - Grupa Wydawnicza Foksal

Gryzak to bardzo niegrzeczny potworek, który wprost uwielbia żuć, chrupać i zatapiać ząbki we wszystkim, co znajdzie się w jego zasięgu! W każdej części swoich przygód wygryza sobie drogę ze swojej książki do innych opowieści. Czy uda ci się go złapać i umieścić z powrotem w jego historii?


Okładka książki pt. „W tej bajce nie ma smoka”

Lou Carter

W tej bajce nie ma smoka

Juka-91

To opowieść o smoku, który uciekł z bajki o królewnie i wędruje przez inne bajki, pragnąć zostać ich bohaterem i znaleźć swoje miejsce. Niestety, nikt go nie chce: ani Ciastek, ani Złotowłosa, ani Trzy świnki, ani Czerwony Kapturek, ani Jaś (od fasoli). Odpowiedź jest zawsze taka sama: w tej bajce nie ma smoka. Czyżby? A co jeśli zły olbrzym z bajki o Jasiu i łodydze fasoli zdmuchnie słońce i tylko smok będzie umiał na nowo je rozpalić?


Okładka książki pt. „Ewolucja : o powstawaniu gatunków według Karola Darwina”

Sabina Radeva

Ewolucja : o powstawaniu gatunków według Karola Darwina

Papilon-Publicat

"Dawno temu, zanim pojawił się człowiek, świat istot żywych wyglądał zupełnie inaczej od tego dziś". Przed wami pierwszy picture book, który opowiada o Karolu Darwinie i jego największym dziele – "O powstawaniu gatunków". Książka przybliża młodemu czytelnikowi teorię ewolucji, a piękne ilustracje czynią lekturę przyjemną i łatwą do zapamiętania. Autorka Sabrina Radeva, biolożka molekularna, łącząc swoją pasję i wiedzę, w przystępny i rzetelny sposób mówi dzieciom o dziele Karola Darwina.


Okładka książki pt. „Milion rzeczy”

Martin Marc Cummings

Milion rzeczy

Wydawnictwo Dwie Siostry

W tej książce mieści się cały świat! Wyluzowane leniwce, kolorowe krowy, prastare piramidy, katastrofalne korki, tłoczące się tłumy… Od Hongkongu po Amazonię i od Ułan Bator po Antarktydę – wybierz się w podróż dookoła świata, by przekonać się, że każdy jego zakątek to wyjątkowe miejsce i za każdym rogiem czeka milion rzeczy do odkrycia.


Okładka książki pt. „Kicia Kocia na lotnisku”

Anita Głowińska

Kicia Kocia na lotnisku

Wydawnictwo Media Rodzina

Kicia Kocia leci z rodzicami prawdziwym samolotem do Warszawy. Port lotniczy jest taki wielki! Tata tłumaczy Kici Koci, co się będzie działo, zanim wejdą do samolotu – muszą się poddać kontroli bagażu, kontroli bezpieczeństwa i kontroli dokumentów. W końcu Kicia Kocia wsiada do samolotu. Czuje się wspaniale!


Okładka książki pt. „To my dzieci świata”

Eliza Piotrowska

To my dzieci świata

Centrum Edukacji Dziecięcej - Publicat

Wyrusz w podróż z Igą, Gutkiem i psem Globusem, by poznać dzieci z najdalszych zakątków świata. Chociaż żyją na różnych kontynentach, są takie same jak my, tylko czasami trochę inaczej wyglądają. Mają podobne marzenia, pragną być kochane, uśmiechnięte i szczęśliwe.
Książka w radosny sposób uczy akceptacji i otwartości na świat. Bo ktoś inny to ktoś wyjątkowy!


Okładka książki pt. „Tola w przedszkolu”

Anna Włodarkiewicz

Tola w przedszkolu

Wydawnictwo Zielona Sowa

Poznajcie czteroletnią Tolę. Jest bardzo ciekawa świata – interesuje ją dosłownie wszystko! Jak wygląda życie malucha w przedszkolu? W przedszkolu można poznać nowych przyjaciół. W przedszkolu można bawić się zabawkami i wyjść na plac zabaw z rówieśnikami. W przedszkolu dzieci jedzą wspólnie smaczne posiłki i razem leżakują!
Sześć naturalnych, rodzinnych opowiadań, uzupełnionych pięknymi ilustracjami, które otulą Was swoim ciepłym klimatem i sprawią, że będziecie często wracać do tej książki.


Okładka książki pt. „Uratuj Ziemię!”

Patrick George

Uratuj Ziemię!

Wydawnictwo Bajka

Patrick George, autor światowego bestsellera „Uratuj mnie!” („Animal Rescue”) swoją nową książkę poświęca ekologii. Transparentne przekładki, dzięki którym mali czytelnicy „ratują Ziemię”, przez zabawę uświadamiają dzieciom, że mogą mieć realny wpływ na otaczający świat, że robiąc codziennie zaledwie kilka prostych rzeczy, można zadbać o szczęśliwą przyszłość planety, która jest naszym domem.
Segreguj śmieci, gaś zbędne światło, baw się na dworze, jedz więcej warzyw i mniej mięsa, pomagaj pszczołom, wybieraj rower zamiast samochodu, podaruj przedmiotom drugie życie… Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić! Ta książka to znakomity punkt wyjścia do rozmów z najmłodszymi o ekologii i zdrowym stylu życia.


Okładka książki pt. „Dzisiaj umrzesz ty”

Sue Wallman

Dzisiaj umrzesz ty

Zielona Sowa

Leah, jak zawsze, okres noworoczny spędza wraz z rodziną w starym wiejskim domku, w którym świętuje Nowym Rok wraz ze swoimi kuzynkami Ivy i Poppy oraz przyjacielem Jakobem. Każdego roku znikają z oczu dorosłych i zaszywają się na strychu, gdzie bawią się w przewidywanie przyszłości. Tym razem jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem… Niewinna zabawa zamienia się w realne niebezpieczeństwo. Przyjaciele odkrywają, że dom, w którym się znajdują, ma mroczną przeszłość, a w pobliskim ogrodzie zostaje odnalezione ciało nastolatki…


Okładka książki pt. „Kajtek, uważaj!”

Jennifer Berne

Kajtek, uważaj!

Prószyński Media

To zabawna i pięknie ilustrowana historia, której główny bohater Kajtek – mały szpak kochający książki – boryka się z problemami ze wzrokiem. Podczas czytania odkrywa, że widzi niewyraźnie. I również w książkach znajduje wskazówki, co w takiej sytuacji zrobić. Udaje się więc do okulisty i dostaje swoje pierwsze okulary. Z początku jest nimi zachwycony, ale jego kuzyni wyśmiewają go.


Okładka książki pt. „Kotki idą spać ”

Barbara Castro Urio

Kotki idą spać

Adamada

W tej książce jest pewien pusty dom. Pierwszy przychodzi do niego czerwony kot. A potem kotki, jeden po drugim, zapełniają wszystkie pokoje. Kiedy przybywa ostatni kotek, nadchodzi moment, by zasnąć, Światła gasną, oczy się zamykają… Dobranoc, kotki! Dobranoc, maluchy!


Okładka książki pt. „Złodzieje snów”

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Złodzieje snów

Nasza Księgarnia

Mała Basia po rozstaniu rodziców nie może spać. Po jej kolorowych snach zostało tylko straszące puste miejsce. I choć mama i tata próbują pomóc córeczce, nie da się go wypełnić ani bajkami na dobranoc, ani zabawkami, ani lekarstwem o słodkim smaku. Dopiero Bartek, starszy brat dziewczynki, odkrywa prawdę. Marzenia senne Basi ukradli złodzieje. Dlatego rodzeństwo musi wyruszyć w niebezpieczną podróż…


Okładka książki pt. „Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków”

Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak

Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”

Oto wyjątkowy pamiętnik-zwierzownik pary cenionych ilustratorów, którzy zamiast pracować, znów zapamiętale tropią mieszkańców swojego ogrodu i jego najbliższych okolic. Opowiadają o jeżu, lisie, zającu, dziku, nietoperzu, myszy, żabie, ślimaku, borsuku, sarnie, kunie, ryjówce… Nie, to ciągle jeszcze nie wszyscy bohaterowie tej zachwycającej książki! Obrazki z tkanin, akwarele, zdjęcia, dziecięce rysunki (pożyczone od sąsiadki Hani), a nawet rzeźby z papieru stwarzają świat pełen poezji, humoru i czułości wobec innych istot. Autorzy zachęcają małego czytelnika, by i on – pisząc, fotografując, wycinając, rysując, a przede wszystkim patrząc – został zwierzoznawcą!


Okładka książki pt. „Poznaję świat i kropka. Wielkie zagadki małej komórki. Co robią pszczoły z muchami do spółki”

Rafał Klimczak

Poznaję świat i kropka. Wielkie zagadki małej komórki. Co robią pszczoły z muchami do spółki

Wydawnictwo Skrzat

Wielka biblioteka, fabryka z oczyszczalnią, elektrownia, urząd pocztowy... Wyobraźcie sobie, że to wszystko mieści się w pewnej maluteńkiej drobince. Działa ona jak dobrze zorganizowane miasteczko, a już całkowicie niewiarygodne wydaje się to, że z czegoś takiego zbudowany jest każdy z nas! O czym takim mowa? W jaki sposób odróżnić pszczołę od osy, skoro obie wiercą się jak dzieci na lekcji, i jak wygląda wspinaczka kropelek wody?
Kropeczka i Joasia zapraszają do fascynującego świata widzianego pod mikroskopem i oczami bzykających żyjątek!
Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii „Nudzimisie”, w bardzo przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości.
To idealna propozycja dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców!


Okładka książki pt. „Basia i zegarek”

Zofia Stanecka

Basia i zegarek

Wydawnictwo Literacki Egmont - Egmont Polska

Basia dostała od Dziadka Henryka zegarek. Jest śliczny. Z brylancikami. Ale co z tego, skoro Basia nie umie czytać godzin z zegarka? Przy okazji nauki zaczyna zastanawiać się nad tym, czym jest czas i dlaczego czasem płynie wolniej, a czasem szybciej…


Okładka książki pt. „Mapa dni”

Ransom Riggs

Mapa dni

Wydawnictwo Media Rodzina

Po pokonaniu monstrualnego zagrożenia, które zawisło nad osobliwym światem, Jacob Portman wraca na Florydę – tam, gdzie rozpoczęła się jego historia. Towarzyszą mu pani Peregrine, Emma i osobliwi przyjaciele. Choć robią, co mogą, by się nie wyróżniać, beztroskie wizyty na plaży i lekcje zwyczajności kończą się wraz z odkryciem podziemnego schronu, który należał do Abe’a Portmana, dziadka Jacoba. Jakie kryją się za tym tajemnice?
Teraz gra toczy o najwyższą stawkę. Przed osobliwymi dziećmi otwiera się nowa karta historii, pełnej cudów i niebezpieczeństw, ilustrowana niespotykanymi zdjęciami z minionych epok, tym razem również kolorowymi.


Okładka książki pt. „Tylko gdy pada deszcz”

Joanna Jagiełło

Tylko gdy pada deszcz

Wydawnictwo Literatura

W dniu ślubu rodziców Kuba i Zuzia zostają patchworkowym rodzeństwem. Na początku nie są tym zachwyceni i wydaje im się, że się nie polubią, ale kiedy rodzice wysyłają ich na obóz surfingowy do Jastarni, zaczynają czuć do siebie coś więcej niż braterskie czy siostrzane przywiązanie. Oboje są zagubieni. Skomplikowane relacje rodzinne doprowadzą do uśpienia ich uczucia. Ale na jak długo?


Okładka książki pt. „Sto porad dla kłamczuchów”

Eva Susso

Sto porad dla kłamczuchów

Wydawnictwo Zakamarki

Rolf mieszka w centrum Paryża wraz ze swoją zamożną rodziną. Chcąc zaimponować Ofelii (według niego najpiękniejszej dziewczynie w mieście), zaczyna blefować, choć wcale nie było to jego zamiarem. Jak uda mu się wyplątać z tych wszystkich kłamstewek? I czy ostatecznie zdobędzie uznanie w oczach Ofelii?
Trochę przygód, trochę miłości i spory ładunek humoru!


Okładka książki pt. „Król kot”

Marta Altés

Król kot

Wydawnictwo Tako

To historia o kocie, który jest prawdziwym królem domu do czasu, gdy wprowadza się tu ktoś nowy, z zaślinionym językiem. Ktoś ruchliwy i irytujący. Czy król zaakceptuje obecność psa w swoim otoczeniu? Niestety życie kota nie zawsze jest łatwe: jednego dnia jesteś królem, a następnego wszystko się zmienia… Marta Altés podpatrzyła zwyczaje kotów i psów, a potem stworzyła zabawną książkę obrazkową o przyjaźni, kompromisie i gotowości do zmian w życiu. To idealna opowieść dla rodzin spodziewających się nowych domowników oraz dla miłośników kotów i psów.


Okładka książki pt. „Balticarium”

Natalia Uryniuk

Balticarium

Wytwórnia

Dlaczego Bałtyk jest zimny i słodki? Jak powstaje fala? Jak wygląda omułek i ostrygojad? Balticarium to ilustrowany album o Morzu Bałtyckim, o bałtyckich zwierzętach, roślinach, portach, latarniach, tajemnicach skrytych na dnie, ale też ekologicznych zagrożeniach.  Poznamy też miasta, plaże i warte uwagi miejsca nadbałtyckich państw: Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Rosji, Łotwy i Litwy.


Okładka książki pt. „Miś Tuliś idzie do przedszkola”

David Melling

Miś Tuliś idzie do przedszkola

Amberek - Wydawnictwo Amber

Dzięki tej uroczej, ciepłej, zabawnej historii o Misiu Tulisiu każde dziecko przekona się – jak Miś Tuliś – jak fajnie jest w przedszkolu.
To wielki dzień dla Misia Tulisia – jego pierwszy dzień w przedszkolu. A w przedszkolu jest mnóstwo do robienia. I mnóstwo… do przytulenia!


Okładka książki pt. „Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała”

Marta Maruszczak, Artur Gulewicz

Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”

Codziennie mówimy, śmiejemy się, płaczemy. Jak to się dzieje, że wydajemy różne dźwięki? Dlaczego ciało czasem „odzywa” się samo i nie mamy nad nim kontroli? Na czym polega ziewanie, kaszel i czkawka? Jak powstają dziwne odgłosy, które wprawiają nas z zakłopotanie? Co czasem burczy w brzuchu? Dlaczego bekamy i… puszczamy bąki? Co to jest bicie serca? Kiedy i po co szczękamy zębami i kichamy?
Odpowiedzi znajdziecie w tej pełnej dowcipnych ilustracji książce. A żeby lepiej zrozumieć ciało, dodaliśmy kilka prostych eksperymentów, które wyjaśniają, jak ono działa.


Okładka książki pt. „Niezwyczajne zawody”

Julia Kołomojec, Ałła Gutniczenko

Niezwyczajne zawody

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”

Rodzina Andrzeja jest niezwykła. Jej członkowie kochają to, co robią, a wykonują doprawdy ciekawe zawody! Mama jest kwiaciarką, tata – paleontologiem, siostra przytula pandy, dziadek jest testerem herbaty, a babcia – tłumaczką języka migowego. W rodzinie są też: kynolożka, architektka, pszczelarz, pilot balonów, pizzer, astronom czy dmuchaczka szkła. Nic dziwnego, że Andrzej nie wie jeszcze, kim będzie, kiedy dorośnie…
Dzięki tej książce poznasz wiele ciekawych faktów o mniej znanych profesjach i o tym, jakie narzędzia czy przyrządy są potrzebne do ich wykonywania.


Okładka książki pt. „Tata już biegnie”

Nadine Brun-Cosme, Aurélie Guillerey

Tata już biegnie

Wydawnictwo Adamada

Mateuszek martwi się, że stare auto, którym razem z tatą codziennie podróżuje do przedszkola, w końcu się zepsuje. Czym wtedy przyjedzie po niego tata i czy w ogóle dotrze na miejsce?


Okładka książki pt. „Ostatnie dzieciaki na Ziemi. Tom 1”

Max Brallier

Ostatnie dzieciaki na Ziemi. Tom 1

Wydawnictwo Jaguar

Odkąd nad miastem zapanowała apokalipsa potworów, Jack Sullivan, zwyczajny trzynastolatek, mieszka w swoim domku na drzewie, którego bronią katapulty i fosa, nie wspominając o grach wideo i niekończącej się dostawie ciasteczek i lemoniady, Oreo i Mountain Dew, które przynosi z opuszczonych sklepów. Jednak w pojedynkę Jack nie ma szans przeciwko bandom żywych trupów, Skrzydlatym Bydlakom, Winostworom i Buldożerom, a już na pewno nie poradzi sobie z okropnym, inteligentnym potworem, znanym jedynie jako Blarg. Jack tworzy więc drużynę, którą tworzą: Quint - jego nieco ciamajdowaty najlepszy kumpel, Dirk - były łobuz i postrach gimnazjum, Rover – domowy, dobry potwór, no i June – obiekt jego westchnień. Z ich pomocą Jack zamierza pokonać Blarga, zdobyć najważniejszą Sprawność Pogromcy Apokalipsy i przestać wreszcie być zwyczajnym nastolatkiem! Czy mu się to uda?


Okładka książki pt. „Wielka księga ssaków ”

Yuval Zommer

Wielka księga ssaków

Wilga - Grupa Wydawnicza Foksal

Dlaczego wilki wyją do księżyca? Czy hieny potrafią się śmiać? Za co hipopotamy lubią wodę? To książka, w której czytelnik znajdzie odpowiedzi na te i wiele innych pytań! Dzięki niej pozna różne gatunki ssaków i dowie się o nich mnóstwo ciekawych faktów – co jedzą, w jaki sposób polują i co robią, by przetrwać. Poszukiwanie i rozpoznawanie ukrytych w książce tropów dostarczy mnóstwo zabawy, rozwinie spostrzegawczość i sprawi, że odkrywanie świata zwierząt stanie się jeszcze ciekawsze.


Okładka książki pt. „Zobacz, jak oni kłamią”

Sue Wallman

Zobacz, jak oni kłamią

Zielona Sowa,

Mae jest przekonana, że mieszka w klinice psychiatrycznej tylko dlatego, że jest to klinika jej ojca, słynnego psychiatry. Tam życie płynie jednostajnie, bezpiecznie, według ściśle ustalonego harmonogramu. Każdy ruch mieszkających tam młodych osób jest obserwowany i kontrolowany. Nagle Mae odkrywa, że ona też jest obserwowana, a rodzice ją okłamują. Dziewczyna zaczyna wątpić i podważać wszystko, w co do tej pory wierzyła. Zaczyna zadawać pytania, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo są one niebezpieczne dla jej życia…


Okładka książki pt. „Niedźwiedź i pianino”

David Litchfield

Niedźwiedź i pianino

Zielona Sowa

Pewnego dnia młody niedźwiedź znajduje w lesie coś, czego nigdy wcześniej nie widział. Czas mija, a zwierzę powoli uczy się gry na przedziwnym instrumencie. Wreszcie piękne dźwięki dochodzące z głębi lasu słyszą ojciec i syn, którzy właśnie wybrali się na piknik. Zabierają niedźwiedzia ze sobą w niesamowitą podróż do Nowego Jorku, gdzie gra na pianinie zmienia zwierzę w prawdziwą gwiazdę. Niedźwiedź ma sławę, fortunę i może grać z najbardziej znanymi muzykami na całym świecie, jednak bardzo tęskni za swoją rodziną i przyjaciółmi, których zostawił w lesie.


Okładka książki pt. „Poznaję świat i kropka! Po co mszyce głaszcze mrówka i czy może grzać lodówka”

Rafał Klimczak

Poznaję świat i kropka! Po co mszyce głaszcze mrówka i czy może grzać lodówka

Skrzat

Skąd bierze się mleko, wie każdy, ale czy ktoś z was pomyślał, że można doić mszyce? Brzmi niewiarygodnie i... śmiesznie, ale to najprawdziwsza prawda! Nie zrobi tego ani wasz dziadziuś, ani babcia, ale... sprytna mrówka, która uzyska w ten sposób słodką spadź. Czy potraficie sobie wyobrazić, że da się suszyć grzyby na lodówce, nie topiąc przy tym lodów? Albo przetworzyć masło na mydło i podczas mycia wcale nie być tłustym? Takie cuda i dziwy, że tym razem na pytania ciekawskiej Kropeczki, oprócz najmądrzejszej sowy Klary, odpowiedzi udzielą ciocia Marysia, wujek Sławek i ich córki.


Okładka książki pt. „Dziewczynka, która zgubiła uśmiech”

Miranda Hart

Dziewczynka, która zgubiła uśmiech

Zielona Sowa

Chloe Long straciła swój uśmiech. Szukała wszędzie. Pod poduszką, pod łóżkiem, pod nosem, oczywiście. Próbowała wszystkiego, by go odzyskać. Ale nic nie działa! Ani ulubiony tort, ani ulubiona babcia, ani, rzecz jasna, ulubiony dowcip… Aż pewnej nocy dzieje się coś zupełnie magicznego – a Chloe odnajduje siebie i przeżywa przygodę nie z tego świata...


Okładka książki pt. „Zobaczyli za dużo”

Alan Gibbons

Zobaczyli za dużo

Zielona Sowa

John bardzo stara się trzymać z dala od kłopotów i zostawić trudną przeszłość za sobą. Zaczyna wszystko od nowa. W jego życiu pojawia się atrakcyjna i tajemnicza Ceri James. Ich spotkanie jest jednak dalekie od romantycznej randki, o której John marzył. Nie tylko są świadkami śmiertelnej strzelaniny, ale także nagrywają całe zdarzenie. Zaczyna się ucieczka przed bezwzględnymi mordercami. Dlaczego John nie zadzwonił na policję i skąd zna zabójcę? W szaleńczym pościgu najważniejsze jest komu możesz zaufać.


Okładka książki pt. „Na dworze : przewodnik dla odkrywców przyrody”

Maria Ana Peixe Dias

Na dworze : przewodnik dla odkrywców przyrody

Dwie Siostry

Czyje to ślady? Co to za robal? Czy to żaba czy ropucha? Jak się nazywa to drzewo? Wystarczy wyjść z domu, żeby spotkać się z przyrodą. Na zewnątrz są chmury i gwiazdy, drzewa i kwiaty, skały i jeziora, ptaki, gady i ssaki - zwyczajne i niezwykłe. "Na dworze" to wyjątkowy przewodnik po ciekawych gatunkach, środowiskach i zjawiskach przyrodniczych, który pomoże je odkrywać i rozumieć. Oprócz mnóstwa wiadomości i pięknych ilustracji zawiera też propozycje samodzielnych eksperymentów, wycieczek i zabaw dla każdego młodego badacza przyrody.


Okładka książki pt. „O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci”

Marta Maruszczak

O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci

Nasza Księgarnia

Mela zadaje mamie, tacie i dziadkom pytania często uważane przez dorosłych za kłopotliwe. Dziewczynka jest dociekliwa i oczekuje rzeczowych odpowiedzi. W miarę jak rośnie, chce wiedzieć coraz więcej. Dlatego ta książka może wam towarzyszyć podczas rozmów na temat płci i rozmnażania nawet przez kilka lat. To znakomita pomoc! Podaje rzetelne informacje w sposób zrozumiały dla kilkulatka i podpowiada, w jaki sposób taktownie przekazywać je maluchom


Okładka książki pt. „Pszczoły miodne i niemiodne”

Justyna Kierat

Pszczoły miodne i niemiodne

Multico Oficyna Wydawnicza

Trzmiele, smukliki, murarki, lepiarki, koczownice... Co łący te owady? Otóż, wszystkie są pszczołami, tak samo jak powszechnie znana pszczoła miodna. A czym się różnią? Jak żyją, w grupach czy samotnie? Po co zbierają pyłek, a do czego potrzebny jest im nektar? Które z nich produkują miód, a które - nie? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tej oto zabawnie ilustrowanej książce. Dowiesz się też, co przyroda zawdzięcza pszczołom, dlaczego życie bez tych owadów nie byłoby tak kolorowe i jak zbudować dom dla samotnej pszczoły.


Okładka książki pt. „W świecie gry”

Nick Eliopulos

W świecie gry

Egmont Polska

Czwórka uczniów ze szkoły Woodford Middle zostaje poproszona przez jednego z nauczycieli o przetestowanie na Minecrafcie specjalnych, ulepszonych gogli do gry w wirtualnej rzeczywistości. Kto by nie chciał grać w Minecrafta we własnej szkole! Gracze są wytrawni, lecz gdy okazuje się, że nowe gogle przenoszą wprost do świata gry, zaczyna się walka o przetrwanie…


Okładka książki pt. „Nie wszystko złoto, co złote”

Dorota Suwalska

Nie wszystko złoto, co złote

Nasza Księgarnia

Grupa nastolatków spędza wakacje w poniemieckim domu w dawnych Prusach Książęcych. W planach jest aktywne lato na rowerach i kajakach, a dodatkowo mama Maksa, która pisze o Bursztynowej Komnacie, ma nadzieję zebrać dokumentację w tej sprawie, co oznacza, że będzie ciągać młodzież po zabytkowych obiektach.


Okładka książki pt. „S.T.A.G.S.”

M.A. Bennett

S.T.A.G.S.

Media Rodzina

Thriller psychologiczny dla młodzieży. Bohaterami są uczniowie elitarnej szkoły Saint Aidan the Great School [STAGS]. Greer, główna bohaterka, która dostała się do tej szkoły z internatem tylko dzięki stypendium, ma obawy, czy zdoła zintegrować się z zamożnymi kolegami. Ku swojemu zaskoczeniu, zostaje zaproszona do posiadłości jednego z nich. Dziewiątka młodych ludzi spędza weekend w wiejskiej rezydencji. Nie jest to jednak zwykłe spotkanie.


Okładka książki pt. „Prawda o kłamstwach”

Tracy Darnton

Prawda o kłamstwach

YA! - Grupa Wydawnicza Foksal

Jess Wilson pamięta każdy, nawet najmniejszy szczegół każdego dnia swojego życia. Pamięta program badawczy, który kontrolował ją przez lata. Pamięta walkę o rozpoczęcie wszystkiego od nowa w szkole z internatem Dartmoor. Pamięta moment, w którym jej przyjaciółka wypadła z okna. Kiedy dziewczyna zaczyna otrzymywać niepokojące zaszyfrowane wiadomości, musi zmierzyć się z przeszłością i zadać sobie pytanie, czy może ufać ludziom w swoim otoczeniu.


Okładka książki pt. „O bardzo głodnym misiu : bajka wybierajka”

Maciej Jasiński

O bardzo głodnym misiu : bajka wybierajka

Tako

Głodny miś budzi się z zimowego snu. Postanawia posilić się miodem. Sposobów na zdobycie przysmaku nie brakuje... Ale może miś zrezygnuje jednak z miodu i zrobi sobie drzemkę? W bajce wybierajce to mały czytelnik decyduje, jak potoczą się losy bohaterów, kto włączy się do akcji i jak się ona zakończy. Nie ma tu rzeczy niemożliwych, a kolejność i dobór scen za każdym razem mogą być inne.


Okładka książki pt. „Dziewczynka z atramentu i gwiaz”

Kiran Millwood Hargrave

Dziewczynka z atramentu i gwiaz

Literackie

Isabella ma trzynaście lat. Jest równie odważna co Arinta. Uwielbia słuchać legend opowiadanych przez Ta i studiować jego mapy, na których na pergaminie wyczarowuje dalekie kraje. Isa nie marzy jednak o podróży do egzotycznego Afrik, chce zwiedzić wzdłuż i wszerz rodzimą wyspę i narysować mapę Moya. Płonne nadzieje. Przyszło jej bowiem żyć w czasach terroru Gubernatora Adori.


Okładka książki pt. „Jestem już normalna?”

Holly Bourne

Jestem już normalna?

Zielona Sowa

Wszystko, czego pragnie Evie, to bycie „normalną”. I teraz, kiedy już niemal odstawiła leki, chodzi do nowej szkoły, w której nikt nie zna jej przeszłości, a na liście do odhaczenia została jej już tylko jedna rzecz, zanim przyzna się przed sobą, że jest już normalna


Okładka książki pt. „Najwyższa na świecie wieża z książek”

Rocio Bonilla

Najwyższa na świecie wieża z książek

Papilon - Publicat

Wzruszająca opowieść o sile wyobraźni, magii i mocy czytania. O tym, jak bardzo książki są w naszym życiu ważne i potrafią sprawić, że trafiamy do miejsc, których nie znamy, i robimy rzeczy, o których marzyliśmy lub o których nawet nam się nie śniło.


Okładka książki pt. „Syn wiedźmy”

Kelly Barnhill,

Syn wiedźmy

Wydawnictwo Literackie

Wypełniony magią Ned, któremu matka czarownica wszyła duszę tragicznie zmarłego brata bliźniaka, ucieka przed zbójecką szajką. Áine jest córką Króla Zbójców. Prześladuje ją przepowiednia wypowiedziana przez matkę na łożu śmierci: "Uratujesz życie niewłaściwemu chłopcu, a on uratuje życie tobie". Czy Ned i Áine zaufają sobie nawzajem, gdy przetną się ich drogi?


Okładka książki pt. „Wielka księga ptaków”

Yuval Zommer

Wielka księga ptaków

Wilga

Dlaczego flaming jest różowy? Czy papuga umie mówić? Czy bielik jest naprawdę biały? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące życia ptaków z różnych stron świata. Dowiedz się, jak zdobywają pożywienie, co lubią, gdzie składają jaja. Zdobywaj wiedzę, poznawaj fakty i ciekawostki, oglądaj piękne ilustracje i baw się w szukanie szczegółów.


Okładka książki pt. „Czy to długo, czy krótko?”

Izabela Zięba

Czy to długo, czy krótko?

Dwie Siostry

5 minut, 3 godziny, 2 miesiące, 1 rok… Ile to czasu? Czy to długo, czy krótko? Ta książka w dowcipny sposób pomoże wam wyobrazić sobie, jak płynie czas, i zrozumieć, że „długo” i „krótko” nie zawsze znaczy to samo.


Okładka książki pt. „Pszczoła. Maleńki cud natury”

Britta Teckentrup

Pszczoła. Maleńki cud natury

Wilga

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie pszczół? Te piękne żółto-czarne owady każdego dnia są zajęte ważnym zadaniem – zbieraniem nektaru kwiatów, z którego wytwarzają złocisty, słodki miód. To dzięki ich pracy przyroda rozkwita, a łąki, polany i ogrody wiosną zaczynają mienić się wszystkimi kolorami tęczy.


Okładka książki pt. „Owco, śpij!”

Kerry Lyn Sparrow

Owco, śpij!

Papilon - Publicat

Jest wiele rzeczy, które podobają się Dudusiowi w wieczornym rytuale zasypiania. Lubi słuchać bajek na dobranoc, lubi swoją piżamę i pastę do zębów o smaku gumy do żucia. Jedyne, czego Duduś nie lubi wieczorem, to samo zasypianie. I wymyśla wszystko, żeby odsunąć to w czasie.


Okładka książki pt. „Pestka, drops, cukierek: ekonomia dziecinnie prosta”

Grzegorz Kasdepke

Pestka, drops, cukierek: ekonomia dziecinnie prosta

Literatura

Uśmieszek i Łezka mają dość biedy i smutku, które panują w ich wiosce. Julek nie lubi okropnej sąsiadki, która opiekuje się nim, póki rodzice nie wrócą z pracy. Choć dzieciaki mieszkają w dwóch równoległych światach – nawiązują ze sobą kontakt. To odmienia ich życie.


Okładka książki pt. „Przekręt na Van Gogha”

Deron R. Hicks

Przekręt na Van Gogha

Widnokrąg

Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie. Samotny dwunastoletni chłopak siedzi na ławce. Nikt nie zwraca na niego uwagi. Nie pamięta kim jest, ani jak się tam znalazł. A już na pewno nie ma pojęcia, dlaczego ściga go grupa przestępców? Wie dużo o sztuce i ta wiedza to jedyne, co łączy go z przeszłością - w niej tkwi klucz do rozwiązania zagadki. Jedyna osoba, której może zaufać to poznana w nietypowych okolicznościach dziewczyna - Camille, która nazywa go Art (jak "sztuka").


Okładka książki pt. „Atlas przygód dinozaurów”

Emily Hawkins

Atlas przygód dinozaurów

Nasza Księgarnia

Ta książka to prawdziwy skarbiec dla każdego młodego miłośnika dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt – zawiera 30 szczegółowo przedstawionych scen oraz mapy zmieniających się kontynentów i wykopalisk.


Okładka książki pt. „Historia zwierzaka z wieszaka”

Dorota Gellner

Historia zwierzaka z wieszaka

Bajka

To dziwna historia. O pewnym zwierzaku. Początek historii jest gdzie? Na wieszaku. Ten wieszak jest inny niż większość wieszaków. Na tamtych są ciuchy – lecz nie ma zwierzaków


Okładka książki pt. „Do góry nogami”

Canizales

Do góry nogami

Tatarak

Canizales, mistrz iluzji i zaskakujących zwrotów akcji powraca z nową książką. Autor przyzwyczaił nas już do tego, że niespodzianki skrywać się mogą wszędzie. Teraz zaprasza nas do spojrzenia na niektóre rzeczy do góry nogami.


Okładka książki pt. „Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają!”

Justyna Bednarek

Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają!

Poradnia K

Jak zawsze, na początku historii naszych bohaterek są zew wolności i marzenia. Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować w śmieciach. Dostaje się na okręt, gdzie poznaje sympatycznego pająka. Pomaga jej on zdobyć niewielką szalupę, którą nasza bohaterka zamierza opłynąć świat. Zaczyna prowadzić dziennik jak prawdziwy wilk morski.


Okładka książki pt. „Witaj, motylku!”

Agnese Baruzzi

Witaj, motylku!

Edgard

Przyroda opowiada piękne, małe i duże historie, które wzruszają i zaskakują jak najprawdziwsze przygody. To opowieść o gąsieniczce, która rodzi się z jajka maleńkiego niczym główka od szpilki. Odkryje ona piękno oczekiwania i cud przemiany.


Okładka książki pt. „Hazel Wood”

Melissa Albert

Hazel Wood

Media Rodzina

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech. Jej matka znika, porwana przez tajemniczą postać z groźnej krainy, o której pisała babcia Althea. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”.


Okładka książki pt. „Ilustrowany inwentarz kwiatów”

Virginie Aladjidi

Ilustrowany inwentarz kwiatów

Zakamarki

"Ilustrowany inwentarz kwiatów" zawiera opisy i wizerunki 62 gatunków kwitnących roślin dzikich i hodowlanych.


Okładka książki pt. „Zwierzokracja ”

Aleksandra Woldańska-Płocińska

Zwierzokracja

Papilon

Zwierzokracja - bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się.


Okładka książki pt. „Turlututu w krainie Ogra”

Hervé Tullet

Turlututu w krainie Ogra

Babaryba

Mam na imię Turlututu i zapraszam was do mojej książki pełnej przygód, zadań i niespodzianek! Czytajcie i bawcie się razem ze mną!


Okładka książki pt. „Wojciech Gil opowiada o leśnych rodzinach”

Wojciech Gil

Wojciech Gil opowiada o leśnych rodzinach

Multico

Leśnik opowiada o rodzinach grzybów, roślin i zwierząt żyjących w lasach. Zaprasza do ekscytującej zabawy: kto jest czyim krewnym w lesie? Czy maślak jest krewnym borowika, a łoś kuzynem sarny?


Okładka książki pt. „Planetarium”

Christopher Wormell

Planetarium

Dwie Siostry

Witajcie w Muzeum Kosmosu. Znajdziecie tu kolekcję niezwykłych obiektów, od niewielkich meteorów po gigantyczne galaktyki. Obejrzycie planety, komety i księżyce, zobaczycie, jak z mgławic rodzą się gwiazdy, dowiecie się, czym są czarne dziury, poznacie początki wszechświata.


Okładka książki pt. „Archistoria. Opowieść o architekturze”

Magdalena Jeleńska

Archistoria. Opowieść o architekturze

Muchomor

Chcesz zobaczyć jak dawna elektrownia w Londynie została zmieniona w nowoczesną galerię? Potrafisz porównać kopuły bazyliki św. Piotra i Tadż Mahal? Chcesz wiedzieć, po co powstał łuk triumfalny w Paryżu, a czemu służy łuk w St. Louis? Czy wiesz co łączy operę w Sydney z Koloseum? "Archistoria" to arcyciekawa opowieść o architekturze.


Okładka książki pt. „Zadziwiające życie : dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?”

Misha Maynerick Blaise

Zadziwiające życie : dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?

Egmont Polska

Czy wiecie, że każdy atom naszego ciała składa się z pozostałości gwiazd i potężnych galaktycznych eksplozji? Albo że nasz mózg w prawie 80% składa się z wody? Uwierzycie, że grzybom jest genetycznie bliżej do człowieka niż do świata roślin? A my, ludzie, jesteśmy połączeni tą samą biochemiczną podstawą ze wszystkimi żywymi istotami na Ziemi – od jednokomórkowej ameby po wielkiego płetwala błękitnego! Prawda czy fałsz? Sprawdźcie sami!


Okładka książki pt. „Uczucia”

Libby Walden

Uczucia

Zielona Sowa

Wyjątkowa książka z pięknymi, całostronicowymi ilustracjami, dzięki której dziecko odkryje niezwykły świat uczuć. Przepiękny i poetycki tekst sprawi, że łatwiej mu będzie zrozumieć emocje, których doświadcza. Dzięki krótkim, rymowanym tekstom dziecko nie tylko pozna poszczególne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, ale też zobaczy, że w sercu jest miejsce na wiele różnych ich odcieni.


Okładka książki pt. „10-minutowe bajki o maluchach”

Barbara Supeł

10-minutowe bajki o maluchach

Zielona Sowa

Wyjątkowe bajki na dobranoc, których przeczytanie zajmuje 10 minut! Z nich dowiecie się m. in. Z czego można uszyć stroje dla zabawek? Gdzie znajduje się piracka wyspa?Jak stać się niewidzialnym? i mnóstwa innych fascynujących rzeczy.


Okładka książki pt. „Oskar i Albert : absolutnie dziki wyścig”

Stephan Lomp

Oskar i Albert : absolutnie dziki wyścig

Zielona Sowa

Oskar i Albert to dwóch dzielnych odkrywców przyrody! Który z nich dostanie przyrodniczego Nobla? Już czas najwyższy się o tym przekonać. Aby dostać tę wyjątkową nagrodę, trzeba przecież znaleźć coś niesamowitego. Który z nich jako pierwszy odkryje nowy gatunek zwierzęcia? Weź udział w absolutnie szalonym wyścigu! Do boju… Gotowi… Start!


Okładka książki pt. „Jak opiekować się psem”

Anna Kłopotek

Jak opiekować się psem

Zielona Sowa

Wyjątkowy poradnik, który pomoże najmłodszym poznać wiele cennych, potrzebnych i praktycznych informacji dotyczących opieki nad zwierzętami. Dzieci dowiedzą się z nich m.in.: jak przygotować dom, aby mógł zamieszkać w nim pies lub kot, jak uczyć pupila czystości, jak go szkolić, aby był grzeczny i dobrze wychowywany, jak i czym go karmić.


Okładka książki pt. „Atlas zjaw i potworów z całego świata”

Federica Magrin

Atlas zjaw i potworów z całego świata

Bajka

Wielkoformatowy, bogato ilustrowany atlas przedstawia duchy, potwory oraz wszelkiej maści straszydła występujące w różnych kulturach na wszystkich kontynentach, zamieszkujące oceany, znane z mitologii, literatury i historii. Spotkacie w tej książce aż 136 takich dziwadeł! Dowiecie się, jak wyglądają, skąd pochodzą, jakie mają zwyczaje, sekrety i upodobania, a także… czego się boją (bo prawie na każdą bestię jest jakiś sposób!) albo (w najgorszym wypadku) jak przed nimi uciec.


Okładka książki pt. „Cześć, Ziemio!”

Anna Fiske

Cześć, Ziemio!

Dwie Siostry

"Cześć, Ziemio!" to pełna humoru i niespodzianek wyszukiwanka, w której przez szesnaście godzin śledzimy losy sześciorga mieszkańców różnych kontynentów. Mnóstwo się tu dzieje i z godziny na godzinę coś się zmienia. Sprawdź, co u nich nowego!


Okładka książki pt. „Mogę wejść?”

Marsha Diane Arnold

Mogę wejść?

Amber

Walą pioruny, a niebo przecinają błyskawice. W taką noc Szop boi się być sam w domu. Więc mimo ulewy wychodzi. Pędzi przez Kolczasty Las i puka do sąsiadów w nadziei, że znajdzie się u nich miejsce dla przyjaciela w potrzebie. Ale Opos, Przepiórka i Świstak nie chcą go wpuścić. Wtedy Szop dostrzega jeszcze jedno światełko pośród burzy...
Czy następny sąsiad otworzy swój dom i serce dla przemokniętego, przemarzniętego i przerażonego Szopa?


Okładka książki pt. „Kubusiowa lekcja życzliwości”

Nancy Parent

Kubusiowa lekcja życzliwości

Egmont Polska

Przyjaciele ze Stuwiekowego Lasu lubią sobie pomagać, dlatego gdy pewnego dnia Kubuś wymyśla grę w życzliwość, wszyscy ochoczo dołączają do zabawy. Ciekawe, kto wygra! Przedstawiamy nowe opowiadania o przygodach ukochanego przez dzieci i rodziców Misia, który nie raz i nie dwa zaskakuje swoją mądrością.


Okładka książki pt. „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy”

Monika Utnik-Strugała

Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy

Nasza Księgarnia

Kiedy moja córeczka była mała, często budziła się w nocy. Musiałam do niej wstawać, karmić ją i tulić, by ponownie usnęła. Początkowo takie pobudki nie przychodziły mi łatwo. Z czasem zaczęłam się jednak przyzwyczajać, a nawet dostrzegać pewne plusy – mogłam bowiem obserwować, co się dzieje na świecie, gdy wszyscy smacznie śpią. Słowem, zrozumiałam, że noc skrywa mnóstwo tajemnic, których nigdy bym nie odkryła, gdybym nie musiała wstawać do córki. 
Chcecie dowiedzieć się, co dzieje się po ciemku? To posłuchajcie.


Okładka książki pt. „Na pomoc, Patycjo!”

Agnieszka Urbańska

Na pomoc, Patycjo!

Adamada

Obłaskawić potwora szarlotką? Przypomnieć policji, jak się puszcza bańki mydlane? Sprawić, by bezpańskie psy i koty przestały być niczyje? Ośmielić wstydliwego kawalera? Rozśmieszyć do łez szpital? Patycja, do usług.


Okładka książki pt. „Tosia czeka na braciszka”

Natalia Minge

Tosia czeka na braciszka

Nasza Księgarnia

Tosia będzie miała rodzeństwo! Jest podekscytowana i jednocześnie trochę się boi, bo nie bardzo rozumie, co się dzieje. Widzi, jak rośnie brzuch mamy, pomaga w szykowaniu wyprawki, ale też zastanawia się, co narodziny braciszka zmienią w jej życiu. Czy będzie musiała dzielić się zabawkami? Czy rodzice znajdą dla niej czas? 
Książka, która dziecku pomoże poradzić sobie z nieznaną sytuacją, a rodzicom wyjaśni, czego obawiają się ich pociechy. Pogodne ilustracje oraz poruszane tematy zachęcają do rozmów o powiększającej się rodzinie.


Okładka książki pt. „Sto godzin nocy”

Anna Woltz

Sto godzin nocy

Dwie Siostry

Zbuntowana nastolatka, burza emocji i Nowy Jork pogrążony w ciemności. Wciągająca powieść dla młodzieży o ucieczce, dojrzewaniu i bliskości w obliczu zagrożenia.
Mam czternaście lat. Mój ojciec nosi sztruksowe spodnie i lubi obserwować gwiazdy. A, no i – prawie zapomniałam – w zeszły wtorek zniszczył świat. Gdy 14-letnia Emilia dowiaduje się, że jej ojciec zrobił coś okropnego, postanawia zostawić za sobą wszystko: rodzinny Amsterdam, beznadziejnych rodziców i całe dotychczasowe życie – i uciec do Nowego Jorku.


Okładka książki pt. „Kiedy Pan Piecho gryzie”

Brian Conaghan

Kiedy Pan Piecho gryzie

Ya!

Dylan Mint ma zespół Tourette’a – jego życie to ciągła walka z niekontrolowanymi tikami, wybuchami i przekleństwami. Kiedy podczas rutynowej kontroli w szpitalu przypadkiem podsłuchuje, że zostało mu zaledwie kilkanaście miesięcy życia, sporządza swoją bucket list – listę rzeczy do zrobienia przed śmiercią. I choć składa się ona zaledwie z trzech punktów, ich wykonanie wywróci świat nastolatka do góry nogami.


Okładka książki pt. „Czy podloty to nieloty : i inne tajemnice ptaków”

Andrzej Kruszewicz

Czy podloty to nieloty : i inne tajemnice ptaków

Multico Oficyna Wydawnicza

To zwięzła charakterystyka ptaków w formie pytań i odpowiedzi, napisana w barwny i dowcipny sposób, typowy dla gawędziarskiego stylu Andrzeja Kruszewicza. Zabawne rysunki Tomasza Samojlika znakomicie uzupełniają treść i dodają rys humorystyczny rozważaniom o życiu ptaków.


Okładka książki pt. „Nie mrugaj!”

Amy Krouse Rosenthal

Nie mrugaj!

Kinderkulka

„Nie mrugaj!” to książka, która składa czytelnikowi propozycję nie do odrzucenia: Jeśli potrafisz powstrzymać się od przewracania kolejnych stron, możesz nie spać nawet całą noc. Co powiesz na taką umowę? Prosta i kusząca, prawda? Pamiętaj jednak, że za każdym razem, gdy mrugniesz, musisz przewrócić jedną stronę. Brzmi świetnie. Myślisz, że dasz radę?


Okładka książki pt. „Smacznego, proszę Wilka!”

Marta Guśniowska

Smacznego, proszę Wilka!

Tashka

To wesoło-smutna bajka o odchodzeniu. Oto stary, bezzębny Wilk wybiera się na tamten świat, ale na tym ma jeszcze coś do załatwienia. Musi zaopiekować się bezbronnym Zajączkiem, którego tatusia… schrupał na kolację. Paradoks, humor, filozoficzna refleksja – doskonała lektura dla młodszych i starszych.


Okładka książki pt. „Jak hodować i karmić domową czarną dziurę”

Michelle Cuevas

Jak hodować i karmić domową czarną dziurę

Nasza Księgarnia

Opieka nad czarną dziurą to bardzo złożona sprawa. Jedenastoletnia Stella Rodriguez przekonuje się o tym na własnej skórze, kiedy pewnego dnia ten mroczny twór postanawia pójść jej śladem z siedziby NASA aż do domu. Najwyraźniej chce być udomowiony.
Czarna dziura pochłania wszystko na swojej drodze. Jest to dosyć frustrujące, ale też całkiem przydatne, gdy Stella chce się pozbyć kilku rzeczy. Zwłaszcza pamiątek po niedawno zmarłym tacie, który zostawił po sobie kosmicznie wielką pustkę w jej sercu…


Okładka książki pt. „Lekki bagaż”

Anna Cieplak

Lekki bagaż

Znak Litera Nova

Co można robić, gdy wybrało się małe miasteczko zamiast kariery w korpo? Można pomagać „wykluczonym” i pisać granty zamiast wierszy (Wera). Można być nauczycielem, który chce słuchać swoich uczniów (Olkowy). Można pisać w lokalnych mediach teksty o przekrętach, choć klikają się słabiej niż horoskopy (Baśka).
Przyjaciele, którzy mają odwagę robić rzeczy ważne i na przekór. Tylko kim okażą się w momencie próby, gdy rzeczywistość postanowi sprawdzić ich idealizm?


Okładka książki pt. „Wielka księga morskich zwierząt”

Yuval Zommer

Wielka księga morskich zwierząt

Wilga

Autor Wielkiej księgi robali i Wielkiej księgi ssaków tym razem nurkuje w morskie otchłanie i zabiera młodych czytelników do niezwykłego świata morskich zwierząt. Poszukuje odpowiedzi na rozmaite pytania, na przykład czy kraby chodzą bokiem, czy latające ryby naprawdę latają albo jak rozmawiają ze sobą delfiny.


Okładka książki pt. „Jestem dzieckiem książek”

Oliver Jeffers

Jestem dzieckiem książek

Tekturka

Książka roku dla dzieci - zwyciężczyni prestiżowej nagrody Bologna Ragazzi Award 2017. Przetłumaczona na ponad 20 języków przepiękna, poetycka opowieść o potędze wyobraźni. Mała dziewczynka przemierza na swej tratwie morze słów i przybywa do domu młodego chłopca. Zaprasza go na wspólną wyprawę do świata opowieści, w którym - dzięki odrobinie wyobraźni - wszystko może się zdarzyć.


Okładka książki pt. „Czy słonie dają klapsy? : fascynujące rodzicielstwo zwierząt”

Marta Alicja Trzeciak

Czy słonie dają klapsy? : fascynujące rodzicielstwo zwierząt

Feeria Science - Wydawnictwo JK

Mogłoby się wydawać, że bycie rodzicem przypomina składanie mebli z Ikei: nic prostszego, o ile postępujesz zgodnie z instrukcją. A co, jeśli instrukcja się zgubiła? W tej sytuacji większość rodziców - zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych - musi zdać się na własne pomysły oraz intuicję. Obserwowanie sposobów wychowania stosowanych przez zwierzęta nie tylko dostarcza rozmaitych informacji na temat poszczególnych gatunków, lecz także potrafi nam wiele powiedzieć o nas samych.


Okładka książki pt. „O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu”

Matilda Woods

O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu

Zielona Sowa

Allora to magiczne miejsce, gdzie zawsze słychać szum fal, widać latające ryby i każdy wie wszystko o wszystkich.
Alberto po trzydziestu latach ciężkiej pracy jako trumniarz czuje się przeraźliwie samotny. Jednak wraz z pojawieniem się w Allorze chłopca o imieniu Tito i jego niezwykłej ptaszyny Fii, los Alberto nieoczekiwanie się odmienia.


Okładka książki pt. „Czarna książka”

Rita Kaczmarska

Czarna książka

Dwie Siostry

Czarna, czarna noc, a w tej czarnej, czarnej nocy - czarna, czarna góra, a na tej czarnej, czarnej górze - czarny, czarny las, a w tym czarnym, czarnym lesie - czarna, czarna chata… I co dalej?
W ciemności znajome kształty stają się przerażające, po kątach przemykają groźne cienie, a najstraszniejsze jest to, czego nie widać... A może właśnie wcale nie takie straszne?


Okładka książki pt. „Dalsze przygody Misia Uszatka”

Czesław Janczarski

Dalsze przygody Misia Uszatka

Nasza Księgarnia

W tomie "Dalsze przygody Misia Uszatka" przypominamy w reprintowym wydaniu dwie książki: "Bajki Misia Uszatka" z 1967 roku i "Zaczarowane kółko Misia Uszatka" z 1970. Zapraszamy do lektury niezwykłych misiowych bajek między innymi o miasteczku Dzień Dobry, w którym nosi się różowe okulary, o tym, dlaczego kukułka nie ma gniazda, czy o lwie, co chciał być myszką. Zapraszamy też do podróży z zaczarowanym kółkiem do Królestwa Śniegu, do Ciepłych Krajów, nad Amazonkę…


Okładka książki pt. „Sto pociech z Klarą”

Inkiow Dimiter

Sto pociech z Klarą

Tatarak

Klara ma dwa zęby stałe. Jej brat skończył właśnie sześć lat. Wiedzą już sporo o świecie, a mimo to nieustannie ich on czymś zaskakuje.
Jak się pozbyć mleczaka? Czy można uczynić wszystkich ludzi na świecie bogaczami? Z kim się ożenić i dlaczego nie z mamą? Skąd wziąć dzidziusia? Co podarować bratu w prezencie urodzinowym?


Okładka książki pt. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 2”

Francesca Cavallo

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 2

Debit

100 nowych opowieści na dobranoc, inspirowanych życiem i przygodami niezwykłych kobiet, od Nefretete do Beyonce. Po bestsellerowej części pierwszej, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy, Elena Favilli i Francesca Cavallo stworzyły nowy zbiór historii niezwykłych kobiet, w całości oparty na sugestiach czytelników ze wszystkich stron świata. Wyjątkowy sposób narracji przemienia każdą spisaną tu biografię w bajkę i pobudza ciekawość czytelników tak, by chcieli dowiedzieć się więcej o każdej z bohaterek.


Okładka książki pt. „Nić Ariadny : mity i labirynty”

Jan Bajtlik

Nić Ariadny : mity i labirynty

Dwie Siostry

Wielkoformatowy album przedstawiający mitologię i kulturę starożytnej Grecji za pomocą efektownie narysowanych labiryntów.


Okładka książki pt. „Złociejowo”

Katarzyna Ryrych

Złociejowo

Adamada

W Złociejowie koty mówią „dzień dobry”. W Złociejowie skrzat pomaga w remoncie. W Złociejowie porządku pilnuje nieulękły strażnik miejski. W Złociejowie nocą ożywają zabawki. W Złociejowie spotyka się miłość, na którą czekało się pół wieku. W Złociejowie spełniają się marzenia.


Okładka książki pt. „Czego tu się bać?”

Madlena Szeliga

Czego tu się bać?

Gereon

W okolicy dość zgodnie żyją niezliczone gatunki owadów. Każdy z nich o czym innym marzy i czego innego się boi. Pająk boi się pająków. Motyl, boi się, że może nie być najpiękniejszy. A Szerszeń chciałby, żeby inni przestali go unikać. Tak naprawdę to strachy, które dobrze znają i dzieci, i dorośli. Z pomocą robali znacznie łatwiej sobie z nimi poradzić. A pointy tych historii na pewno ucieszą i rozbawią dzieci, chociaż mogą zdziwić ich rodziców.


Okładka książki pt. „Dzień dobry”

Txell Martí

Dzień dobry

Adamada

Słońce już dawno na niebie, a wszyscy jeszcze chrapią? Szkoda czasu, wstawajcie czym prędzej! Dzień dobry!


Okładka książki pt. „Misja Ognistej Gwiazdy”

Erin Hunter

Misja Ognistej Gwiazdy

Nowa Baśń

Po wydarzeniach z "Czarnej godziny" Ognista Gwiazda wyrusza ku przygodzie, by odkryć skrywaną od wieków prawdę. W lesie zapanował wreszcie pokój i każdy z czterech klanów prosperuje. Spokój zaburza odkrycie przez Ognistą Gwiazdę straszliwej tajemnicy: Klan Gwiazdy kłamał. Przywódca Klanu Pioruna wyrusza w podróż, by udowodnić im, że się mylą.


Okładka książki pt. „Co się wyprawia tam w środku? : Ciało ludzkie”

John Farndon

Co się wyprawia tam w środku? : Ciało ludzkie

Adamada

Co na obiad jedzą makrofagi? Dlaczego jesteśmy podobni do rodziców (i kijanek)? Do kogo dzwoni mózg, kiedy zobaczy tygrysa?
Przed nami elektryzująca wyprawa do wnętrza ludzkiego ciała! Przyjrzymy się z bliska komórce, zanurkujemy w żołądku, odwiedzimy serce, przejdziemy się jelitem, stoczymy pojedynek z bakterią, przepłyniemy aortę, zobaczymy płuca, a to wcale nie koniec atrakcji!


Okładka książki pt. „Góra i dół”

Patricia Hegarty

Góra i dół

Adamada

Po co krokodylom kamienie w żołądku? Jak długo gekony potrafią wytrzymać bez mrugania? Czy skorpiony pamiętają epokę lodowcową? Razem z Górą i dołem odkryjecie niejedną tajemnicę przyrody!


Okładka książki pt. „Moje małe strachy : księga odwagi”

Jo Witek

Moje małe strachy : księga odwagi

Mamania

Małe dzieci czasem boją się ciemności, dziwnych kształtów, dźwięków, wymyślonych potworów i zwierząt. Razem z bohaterką znaną z bestsellerowych „W moim sercu” i „Puk, puk. Jest tam kto?” przechodzimy przez kolejne strony, poznając źródła dziecięcych lęków i sposoby na ich ukojenie.


Okładka książki pt. „Basia i lato pod psem”

Zofia Stanecka

Basia i lato pod psem

Egmont Polska

Basia marzy o psie. Tak bardzo, że nic innego jej nie interesuje. No, może poza żelkami. Nawet wakacje wydają się całkiem okropne, jeśli nie można mieć psa. Jednak rodzina Basi postanawia wyjechać nad morze pod namiot. Czy będą to najlepsze, czy najgorsze wakacje świata? A może Basi uda się spotkać jakiegoś psa...


Okładka książki pt. „Jeleń”

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Jeleń

Bajka

Pan Jeleń ma wszystko - przytulne mieszkanko, pracę, samochód oraz własne miejsce parkingowe pod blokiem. Jego życie w wielkim mieście jest wygodne i bezpieczne. Jednak pewnego dnia wszystko wywraca się do góry nogami.
Zaczyna się niewinnie. Po powrocie z pracy Pan Jeleń nie może zaparkować, bo jego miejsce jest zajęte przez samochód sąsiada. Niby drobiazg, ale ponieważ w pobliżu nie ma wolnych miejsc parkingowych, za to wszędzie czają się zakazy i nakazy, nasz bohater nie może wysiąść ze swojego auta. Jest więc zmuszony jechać przed siebie, coraz dalej i dalej. Tam, gdzie jeszcze nigdy nie był i gdzie czeka go coś niezwykle ważnego.


Okładka książki pt. „Pozytywka”

Katherine Woodfine

Pozytywka

Dwukropek

Londyn 1909. Życie 14-letniej Sophie Taylor zmieniło się w ciągu jednej nocy. Osamotniona po śmierci ojca, dopiero co rozpoczęła pracę jako ekspedientka w dziale kapeluszy w nowo otwartym domu handlowym. Olśniewający w każdym szczególe, dom handlowy Sinclairs był owiany legendą jeszcze przed otwarciem. Ale w przeddzień wielkiego otwarcia ze sklepu została skradziona bezcenna pozytywka - mały nakręcany wróbelek. Podejrzenie pada na Sophie...


Okładka książki pt. „Bohater krainy Króla Kruków”

Aneta Ludwiczak-Cierechowicz

Bohater krainy Króla Kruków

Novae Res

Piękno świata tkwi w jego różnorodności. Wiele barw, wiele krain, wiele nacji... Każda jest inna, każda jest niepowtarzalna – na tym właśnie polega istota wszystkiego, co nas otacza. Co się stanie, gdy ta różnorodność zostanie utracona? Gdy pory roku przestaną istnieć, a świat pogrąży się w nijakiej szarości? Czy czeka nas katastrofa? Nie, jeśli znajdzie się ktoś, kto zostanie Bohaterem. Tylko on będzie gotów poświęcić swoją wygodę dla dobra innych i ofiarować swoją przyjaźń istotom, których istnienia dotąd nie chciał przyjąć do wiadomości.


Okładka książki pt. „Dzieci ekranu : jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu”

Nicholas Kardaras

Dzieci ekranu : jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu

CeDeWu

Wszyscy je widzieliśmy: dzieci hipnotycznie wpatrzone w jarzące się ekrany w restauracjach, na placach zabaw i w domach naszych przyjaciół - a ich liczba wciąż rośnie. Oświetlone przez jarzący się blask buzie - dzieci ekranu - mnożą się niczym wirtualna plaga. Lecz za jaką cenę? Czy jest to jedynie nieszkodliwa rozrywka lub chwilowy szał, coś jak cyfrowe hula-hop? Niektórzy twierdzą, że jarzące się ekrany mogą nawet być dobre dla dzieci - stanowiąc rodzaj interaktywnego narzędzia edukacyjnego.


Okładka książki pt. „Czujemisie”

Agata Królak

Czujemisie

Dwie Siostry

Ciepła książka, z której dzieci dowiedzą się, jak się czują misie – i w której odnajdą swoje własne uczucia. Misie, tak jak przedszkolaki, mają mnóstwo różnych uczuć. I tak jak przedszkolaki, nie zawsze wiedzą, jak je nazwać. Dlatego w tej książce opisują swoje uczucia za pomocą konkretnych sytuacji, tworząc w ten sposób obrazowe, a zarazem życiowe definicje.


Okładka książki pt. „Parzyziółko”

Dorota Wojciechowska-Danek

Parzyziółko

TADAM

Profesor Parzyziółko zaprasza do tajemniczego świata ziół! Dzięki zapiskom profesora odkryjesz sekrety ziół i zawodu zielarza, dowiesz się co wspólnego bazyliszek ma z bazylią, po co starożytni rzymianie nosili liście laurowe na głowie i czego najbardziej boją się komary. Parzyziółko uchyli drzwi zielarskiej pracowni, gdzie trzyma swoje najcenniejsze zbiory, a przy okazji zdradzi kilka przepisów na domowe mikstury.


Okładka książki pt. „Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków”

Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak

Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków

Nasza Księgarnia

"Mały atlas motyli" to już drugi po "Małym atlasie ptaków" ogrodowy pamiętnik pary znakomitych ilustratorów. Znajdziemy tu przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce rysunki aż po modele z liści i patyków. Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak


Okładka książki pt. „Szeptane”

Paweł Beręsewicz

Szeptane

Nasza Księgarnia

Czy kłamstwo w internecie boli mniej niż to w rzeczywistości? Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie! Filip i jego kumple z liceum są bardzo zmotywowani, żeby zdobyć potrzebne pieniądze i wziąć udział w losowaniu biletów. Wstawanie przed piątą i wciskanie ulotek zaspanym przechodniom? Żaden problem! Tworzenie wpisów zachwalających produkty w internecie? Bułka z masłem! Oszczędności szybko się powiększają, ale pojawiają się też nowe problemy, które mogą zagrozić przyjaźni między chłopakami…


Okładka książki pt. „Okropny rysunek”

Johanna Thydell

Okropny rysunek

Zakamarki

Inka chciałaby rysować tak ładnie jak Starszy Brat. Ale to trudne. Szczególnie że jest od niego trzy lata młodsza. Szczególnie że nie wie, co ma narysować. Szczególnie że sprzysięgły się przeciwko niej koty i wazony i nic jej nie wychodzi. Zupełnie nic. Ale czy na pewno?


Okładka książki pt. „Co mówi tata Alberta?”

Gunilla Bergström

Co mówi tata Alberta?

Zakamarki

Albert lubi dni, kiedy mają z tatą dużo do zrobienia. Bardzo się wtedy spieszą, a tata zapomina o swoich złotych myślach i mądrych radach. W takie dni wszystko się może zdarzyć!


Okładka książki pt. „Tabletki na dorosłość”

Dorota Suwalska

Tabletki na dorosłość

Adamada

Wszystko miało się skończyć, kiedy je połknie. Wreszcie stanie się dorosłym i będzie mógł zlekceważyć załamującą nad nim ręce mamusię. Oleje mającego i tak wszystko gdzieś tatusia. Zignoruje zapatrzone w siebie dziewczyny. Wypnie się na nic nierozumiejących kumpli. Wyśmieje nauczycieli złośliwie stawiających pałę za pałą. Wszystko miało się skończyć, kiedy je połknie. A dopiero się zaczęło.


Okładka książki pt. „Horror”

Madlena Szeliga

Horror

Gereon : Aromat Słowa

A co gdyby truskawka miała uczucia? Czy zawahalibyście się przed wrzuceniem jej do blendera? Czy obieranie ziemniaków na pewno jest etyczne? Czy macie wyrzuty sumienia po szatkowaniu główek kapusty?


Okładka książki pt. „Odkrywca”

Katherine Rundell

Odkrywca

Poradnia K

Fred zawsze chciał zostać odkrywcą, jednym z wielkich podróżników i dowódców wypraw, o których czytał i których podziwiał. Kiedy samolot, którym leci, rozbija się w Puszczy Amazońskiej, nagle jego marzenie może się spełnić. Wraz z Con, Lilą i Maxem, którzy przeżyli katastrofę, musi poradzić sobie w dżungli, korzystając z wiedzy, którą zdobył dzięki lekturze przygodowych książek i znaleźć sposób na przetrwanie, a może i powrót do domu. Przerażone, głodne dzieci, które są od niego niewiele młodsze, bardzo liczą na jego wiedzę i zmysł przetrwania. Ale czas prawdziwej próby dopiero ma nadejść…


Okładka książki pt. „Bramkarka i morze: burze w Zatoce Pękatej Matyldy”

Maria Parr

Bramkarka i morze: burze w Zatoce Pękatej Matyldy

Wydawnictwo Dwie Siostry

Długo wyczekiwana kontynuacja bestsellerowego "Gofrowego serca".
Lena i Kręciołek są trzy lata starsi. Nadal się przyjaźnią, ale kiedy ma się dwanaście lat, nic nie jest takie proste jak dawniej. Nad piłkarską karierą Leny zbierają się czarne chmury, bo zmienił się trener drużyny. Wszystkie budowane przez przyjaciół tratwy toną, morze wyrzuca z powrotem na brzeg każdą wysłaną przez nich w butelce wiadomość.
A kiedy Kręciołek po raz pierwszy się zakocha, ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. To będzie trudny rok. Ale Kręciołek i Lena nie są z tych, którzy łatwo się poddają.


Okładka książki pt. „Pensjonat Muszelka”

Fanny Joly

Pensjonat Muszelka

Znak Emotikon - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Pensjonat Muszelka polecamy wszystkim wczasowiczom, którzy nie znoszą nudy i uwielbiają przygody! Nagły wypadek w kuchni? Nowy sposób na przyciągnięcie klientów? Bez obaw: Jan-Albert  i Tyczka... to znaczy Rózia poradzą sobie z każdym hotelowym incydentem!
Atmosfera: Bardzo miła obsługa (pozdrawiamy panią Gretę i Lulu!).
Wyżywienie: O smaczne posiłki dbała pani Stasia (jej ciasto czekoladowe – palce lizać).
Lokalizacja: Pensjonat położony jest w bardzo malowniczej okolicy.
Stosunek jakość do ceny: Niewygórowana cena i miła, rodzinna atmosfera, o którą zatroszczył się osobiście właściciel – pan Muszelka.
Ocena gości: W Pensjonacie Muszelka nie nudziliśmy się ani przez chwilę! Na pewno jeszcze tam wrócimy.
Łączna ocena: 5/5


Okładka książki pt. „91-piętrowy domek na drzewie”

Andy Griffiths

91-piętrowy domek na drzewie

Nasza Księgarnia

Siódmy tom najśmieszniejszej serii od czasów "Dziennika cwaniaczka"!
Andy i Terry mieszkają w dziewięćdziesięciojednopiętrowym domku na drzewie (mieli siedemdziesięcioośmiopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: Bzdurnarnię, madame Wiewszystko, wyjątkowo wredny wir wodny, centrum nauczania początkowego dla zwierząt, a także duży czerwony guzik, którego lepiej nie naciskać, bo…! No, na co czekacie? Właźcie!


Okładka książki pt. „Pora na kalafiora”

Agata Dudek, Małgorzata Nowak

Pora na kalafiora

Wydawnictwo Dwie Siostry

Soczyście kolorowy warzywnik obrazkowy dla maluchów.
Jak wygląda marchewka, a jak pietruszka? Czym kalafior różni się od brokuła? Jakie warzywo przypomina ufo?
W tej książce popularne warzywa są ułożone parami – tak by było widać, co je ze sobą łączy, a co różni. W ich poznawaniu pomogą maluchom sympatyczne owady myszkujące po ilustracjach, a szczyptę absurdalnego humoru dorzucą zaskakujący intruzi, którzy wmieszali się pomiędzy warzywa.


Okładka książki pt. „Gang godziny duchów”

David Walliams

Gang godziny duchów

Mała Kurka

Kiedy zegar na wieży wybija północ, a wszystkie dzieci pogrążone są we śnie… Czas na Gang Godizny Duchów!
Najlepsi z najlepszych. Błyskotliwi, bezszelestni, brawurowi. Wszyscy w piżamach. Niektórzy w bandażach. Mają tylko jeden cel. Spełniać marzenia pacjentów szpitalnego oddziału dziecięcego. Herbatka u królowej czy wyprawa na biegun północny? Sam wybieraj!


Okładka książki pt. „Milusi uciekinier”

Aniela Cholewińska-Szkolik

Milusi uciekinier

Zielona Sowa

Jeśli kochasz zwierzęta, to koniecznie musisz poznać małą weterynarz Misię, która w Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom.
Przyjaciel dziewczynki prosi ją o pomoc w opiece nad swoim pupilem. Jednak zwierzak ucieka z domu. Kim okaże się puchaty uciekinier? Jakie zabłąkane zwierzę spotkają w lesie przyjaciele? I co to takiego Poradnik Młodego Weterynarza? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tych wyjątkowych opowiadaniach!


Okładka książki pt. „Wielki bal Smerfetki”

Justyna Bednarek

Wielki bal Smerfetki

Egmont

W wiosce smerfów wszyscy przygotowują się na bal, będą tańce i konkurs na najlepszy kostium. Krawiec szyje suknię dla Smerfetki, a Amant konstruuje niezwykły pojazd dla „Damy Roku”. Zapowiada się wielkie wydarzenie. Tylko czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Wyrusz do wioski Smerfów i rozpocznij naukę czytania ze swoimi ulubionymi bohaterami.


Okładka książki pt. „Czarownica Irenka”

Agnieszka Żelewska

Czarownica Irenka

Bajka

Rysunkowe przygody sympatycznej czarownicy Irenki ćwiczą spostrzegawczość, uczą koncentracji, pobudzają myślenie, rozwijają wyobraźnię i kształtują poczucie humoru. Przede wszystkim jednak mają niezwykłą moc wspierania rozwoju mowy – zamiast biernie słuchać czytanej książeczki, dziecko samo tworzy różne opowieści, komentuje obrazki, zadaje pytania... Taka wspólna "lektura" sprawia olbrzymią frajdę. Przekonajcie się sami!


Okładka książki pt. „Puchar wodza”

Martin Widmark

Puchar wodza

Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja

Tysiąc lat temu w wiosce Östbyn żył mały wiking Halvdan. Po drugiej stronie rzeki leżała inna wioska, V&3228;stbyn. Dlaczego mieszkańcy obu wiosek są tak poróżnieni, że wystarczy drobiazg, aby skakali sobie do oczu?
Kiedy król Alarik z Västbyn zaprasza wodza Ragnara Smokobójcę z Östbyn na wspólną biesiadę, Halvdan wietrzy podstęp…


Okładka książki pt. „Bajdy Bajbary”

Katarzyna Ryrych

Bajdy Bajbary

Literatura

Mam na imię Barbara, ale wszyscy w szkole nazywają mnie Bajbarą, i to nie dlatego, że piszę bajki, ale dlatego, że notorycznie kłamię. Kłamstwo to jedyne, co mi naprawdę wychodzi… – tak pisze o sobie Barbara w swoim sekretniku. Zapisuje w nim wszystkie swoje kłamstwa, bo już się w nich gubi. Kłamie jak z nut i nie widzi w tym nic złego. Do czasu aż poznaje Maćka i na własnej skórze odczuwa, że kłamstwo ma krótkie nogi…
Jak długo można żyć w kłamstwie? Co się stanie, gdy wszystkie kłamstwa Bajbary wyjdą na jaw?


Okładka książki pt. „Jestem najpiękniejszy”

Mario Ramos

Jestem najpiękniejszy

Dwie Siostry

Kto jest najpiękniejszy? Wilk zarozumialec wie, jak wydobyć z innych właściwą odpowiedź. A przynajmniej tak mu się wydaje…
W bajkowym lesie znanym z przebojowego "Jestem najsilniejszy" pewne rzeczy się nie zmieniają: wilk wciąż jest nieznośny, pozory – mylące, a Mario Ramos – błyskotliwy.


Okładka książki pt. „Kim oni są, ci muzułmanie?”

Zuzanna Pol

Kim oni są, ci muzułmanie?

Czarna Owca

Rzecz o kulturze, historii i tradycji Islamu.  Autorka odczarowuje niesprawiedliwe stereotypy, uczy tolerancji i ciekawości świata. Odpowiada na pytania, które najczęściej padają zarówno z ust dzieci, jak i dorosłych, gdy mówi się o muzułmanach. Pisze o historii, religii oraz życiu codziennym. Mnóstwo w tej książce ciekawostek związanych z modą, dietą, życiem rodzinnym i społecznym muzułmanów, autorka nie stroni jednak od tematów trudnych, takich jak islamski terroryzm. Nie boi się zadawać dociekliwych i niewygodnych pytań. Dlatego można śmiało powiedzieć, że  trzymasz w ręku pierwszą w Polsce książkę dla dzieci, która mądrze i rzeczowo tłumaczy, kim tak naprawdę są muzułmanie.


Okładka książki pt. „Nie bój się i pocałuj mnie!”

Nastja Holtfreter

Nie bój się i pocałuj mnie!

Nasza Księgarnia

Z czarownicą nie ma żartów. Właśnie zamieniła księcia w żabę! I co teraz? Książę jest mały, zielony i musi żywić się muchami. O, nie! Podobno zły czar zdejmuje tylko pocałunek. Pomożecie księciu?
Zaskakująca książeczka interaktywna, która rozbawi małych i dużych czytelników!


Okładka książki pt. „Kajtek i Tosia”

Jujja Wieslander, Tomas Wieslander

Kajtek i Tosia

Zakamarki

Posłuchaj o tym, jak Kajtek i Tosia bawią się razem każdego dnia. O tym, jak wyhodowali kijanki, jak znaleźli jamnika, jak jeździli po domu na nartach i jak zgubili się w lesie. Każdego wieczora przed zaśnięciem Kajtek opowiada Misiowi o tym, co się wydarzyło w ciągu dnia. I razem zasypiają.
Książka idealna do głośnego czytania.


Okładka książki pt. „Milenka”

Agnieszka Suchowierska

Milenka

Media Rodzina

Milenka ma dziewięć lat, pucołowate policzki i wielkie marzenie, żeby wyglądać jak lalka Rita, która ma prześliczną twarz, szczupłą talię, szczupłe nogi i w ogóle cała jest bardzo, bardzo szczupła. Milenka przeżywa wiele przygód i przestaje marzyć o byciu piękną i sławną. Poznaje nowe, ciekawe superbohaterki, dzięki którym jej marzenia się spełniają. Jest tyle ciekawszych rzeczy od bycia piękną!


Okładka książki pt. „Na roześmianym niebie”

Michelle Cuevas

Na roześmianym niebie

Nasza Księgarnia

Dziesięcioletni Nashville czuje, że nie należy do swojej rodziny, miasta czy nawet tego świata. Wykluł się z jajka znalezionego przez ojca na chodniku i wyrósł na ni to chłopca, ni to ptaka. Mimo że otaczają go kochające osoby, pragnie dołączyć do ptaków szybujących po niebie. Problem w tym, że nie ma skrzydeł, zatem jego marzenie nie może się spełnić…


Okładka książki pt. „Babcocha”

Justyna Bednarek

Babcocha

Poradnia K

Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie - w muchę. Dzięki niej Bernadetta - dziewczynka z warkoczami - podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Co jeszcze możemy powiedzieć o Babcosze? A... Licho wie co. Oczywiście Orzechowe Licho.


Okładka książki pt. „Lena z siódmej a”

Beata Andrzejczuk

Lena z siódmej a

Rafael

Lena jest uczennicą siódmej klasy. To zdystansowana do ludzi i świata nastolatka. Z pozoru dzika i samotna. Nigdy nie miała chłopaka, nigdy nie była zakochana. Twierdzi, że miłość nie jest jej do niczego potrzebna. Czy pojawienie się w klasie nowego kolegi – Antka – coś zmieni w jej życiu? Czy zdoła ona odkryć skrywaną przez niego głęboko tajemnicę?


Okładka książki pt. „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”

Renata Piątkowska

Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza

Wydawnictwo Literatura

Dzieci od zawsze uwielbiają zagadki. Niestraszny im dreszczyk emocji i ciarki na plecach. Takich właśnie wrażeń dostarcza czytelnikom Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Nawet odporni na uroki literatury, kiedy zaczynają czytać tę książkę, nie mogą się oderwać. Muszą się przecież dowiedzieć, jak skończy się kolejne śledztwo!


Okładka książki pt. „Jak ziarnka piasku”

Joanna Jagiełło

Jak ziarnka piasku

Nasza Księgarnia

Anna i Nina były jak dwie krople wody. Albo dwa ziarnka piasku. Identyczne. Papużki nierozłączki, które wiedziały o sobie wszystko.
Kiedy Nina zdecydowała się na desperacki krok, Annie rozsypał się świat. Teraz składa go na nowo, kawałek po kawałku, i próbuje wyjaśnić, co właściwie się wydarzyło… Tylko czy będzie w stanie znieść prawdę?


Okładka książki pt. „Wilczek”

Katarzyna Ryrych

Wilczek

Wydawnictwo Literatura

Świat małego Wiktora, zwanego żartobliwie wilczkiem (od piosenki Obława Kaczmarskiego) zmienia się w ciągu jednego dnia. Tajemniczy Wron sprawi, że w niedzielny poranek chłopiec nie obejrzy Teleranka, na który z niecierpliwością czeka, zabroni ludziom wychodzić z domu i zrani pluszowego psa.


Okładka książki pt. „Bajki w zielonych spodenkach”

Anna Mikita

Bajki w zielonych spodenkach

MAC Edukacja - Grupa MAC

Dlaczego żaby moczarowe na wiosnę są niebieskie? Skąd się wzięła nazwa rusałki pokrzywnika – pomarańczowego motyla z czarnymi kropkami? Czy czerwonolicy żółw może zaprzyjaźnić się z żółwiem błotnym? Kto pomoże ślimakowi, gdy na łące pojawi się Ognisty Smok? I dlaczego gdy świeci słońce, dżdżownice nie powinny wybierać się na wycieczki? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące świata przyrody znajdziesz w pełnych humoru i ciepła Bajkach w zielonych spodenkach.


Okładka książki pt. „Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli Nowe słowa i zdania”

Marta Galewska-Kustra

Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli Nowe słowa i zdania

Nasza Księgarnia

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).


Okładka książki pt. „Piąte przez dziewiąte”

Wojciech Widłak

Piąte przez dziewiąte

Adamada

Zero się nieco zaokrągliło, jedynka jest sama jak palec, dwa nie lubi się powtarzać, trójka stale wtrąca swoje trzy grosze, cztery zawsze spada na cztery łapy, piątka się czuje jak piąte koło u wozu, a sześć martwi się, bo gdzie kucharek sześć… Zaraz, zaraz… A co z siedem, osiem i dziewięć? Nienachalnie i z humorem wprowadzamy dzieci w świat cyfr (nie mylić ze światem cyfrowym), pełen przygód i baśniowej magii.


Okładka książki pt. „Kolorowy potwór”

Anna Llenas

Kolorowy potwór

Mamania

Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże?
Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Nauczcie się razem z kolorowym potworem, jak rozpoznawać i nazywać emocje.


Okładka książki pt. „O tym można rozmawiać tylko z królikami”

Anna Höglund

O tym można rozmawiać tylko z królikami

Zakamarki

Czasem, będąc w towarzystwie, czuję się jak przebrany za kogoś innego. Kogoś, kto co prawda przypomina mnie, ale ja stoję obok.
Książka przede wszystkim dla nastolatków zadających sobie pytania o to, kim są, miotających się pomiędzy poczuciem odrębności i wyobcowania a potrzebą przynależenia i bliskości.
To także książka dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek czuli się inni lub czuli bardziej niż inni.


Okładka książki pt. „Ciotka Zgryzotka”

Małgorzata Musierowicz

Ciotka Zgryzotka

Akapit Press

I co słychać w rodzinie Borejków? Czy nadal jest w tym samym składzie? A może nawet się powiększyła?
Kolejny tom niezawodnej „Jeżycjady”- jak zawsze dowcipny, wzruszający i ciekawy – rozśmiesza, podnosi na duchu i skłania do myślenia.
A przede wszystkim sprawia, że chce się radośnie żyć - pomimo wszelkich zgryzot!


Okładka książki pt. „W twojej książce jest potwór”

Tom Fletcher

W twojej książce jest potwór

Zysk i S-ka

O nie! W twojej książce jest potwór! Autor ulubionego przez dzieci Gwiazdkozaura tym razem stworzył książeczkę do wspólnego czytania przed snem. Angażująca historia z każdą stroną udowadnia, że na papierze potrafi się kryć niezwykły, magiczny świat. Maluchy pokochają tę interaktywną zabawę, w której będą mogły zdmuchnąć i połaskotać potwora, a rodzice z przyjemnością położą duże i małe potwory spać.


Okładka książki pt. „Śpiew kukułki ”

Frances Hardinge

Śpiew kukułki

Czarna Owca

Triss budzi się po wypadku i wie, że coś jest nie tak. Dręczy ją głód nie do opanowania, raz po raz budzi się z liśćmi we włosach, ma wrażenie, że śmiertelnie przeraża młodszą siostrę. Kiedy już nie może tego wytrzymać i zaczyna płakać, jej łzy są jak pajęczyna...
Wkrótce odkrywa, że to, co się z nią stało, jest dziwniejsze i straszniejsze, niż sobie wyobrażała i że dosłownie nie jest sobą. Pragnąc zrozumieć, co się dzieje, rusza w podróż do Podbrzusza miasta spotkać się z ekscentrycznym Architektem, który knuje i spiskuje przeciwko jej rodzinie. Musi wszystko wyjaśnić, zanim będzie za późno…


Okładka książki pt. „Pierwsza sprawa”

Ulf Nilsson

Pierwsza sprawa

Wydawnictwo Literackie

Komisarz Gordon, prywatnie ropuch i miłośnik ciasteczek, jest szefem policji i słynnym detektywem, którego boją się wszyscy przestępcy. Dba, by w lesie panował porządek i nikomu nie działa się krzywda. Kiedy więc wiewiórce Walerii ginie ponad dwieście orzeszków, przechowywanych z myślą o zimie, detektyw Gordon musi wkroczyć do akcji. Śledztwo okazuje się niełatwe, jest wielu podejrzanych, a fałszywych tropów jeszcze więcej.


Okładka książki pt. „Moja mama”

Mayana Itoïz

Moja mama

Babaryba

MOJA MAMA to wzruszająca opowieść o miłości i wieczornych rytuałach, o wspólnym opowiadaniu bajek, które nie tylko przygotowują do snu, ale też wzmacniają uczuciową wieź między rodzicem a dzieckiem.


Okładka książki pt. „Ważne rzeczy”

Peter Carnavas

Ważne rzeczy

Adamada

Pęknięty kubek, z którego pił kawę.
Para znoszonych zimnych kapci.
Nuty, które już nie wybrzmią.
Po co nam one, skoro nie ma jego?


Okładka książki pt. „78-piętrowy domek na drzewie ”

Andy Griffiths

78-piętrowy domek na drzewie

Nasza Księgarnia

Andy i Terry mieszkają w siedemdziesięcioośmiopiętrowym domku na drzewie (mieli sześćdziesięciopięciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: sąd z mechanicznym sędzią Młotosławem Bęc-Walskim, Terrynówek (obłąkaną mieścinę pełną klonów Terry'ego), krowywiadowców, Mela Gibona i bardzo złą kaczkę. No, na co czekacie? Właźcie!


Okładka książki pt. „Odzyskana niepodległość”

Grażyna Bąkiewicz

Odzyskana niepodległość

Wydawnictwo Literatura

Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku to piąta książka z serii "Zdarzyło się w Polsce". Ostatni tom z tego cyklu ukazuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcony jest niezwykle burzliwemu okresowi w historii naszej ojczyzny.


Wygenerowano: 15-10-2020