katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
WBP w Olsztynie
Okładka książki pt. „Slow down : zwolnij i... popatrz”

Carl Wilkinson, Grace Helmer

Slow down : zwolnij i... popatrz

Znak Emotikon

Zwolnij i popatrz na niezwykłe zjawiska, które cały czas dzieją się na świecie. Wielu z nich nie możemy dostrzec. O niektórych nie myślimy na co dzień. Dzięki tej książce będziesz mógł odkryć mnóstwo tajemnic świata natury. Zobacz, jak powstaje gwiazda i jak wydmy podróżują po Saharze. Skąd biorą się lawiny? Czy ze skamielin możemy odczytać wygląd dinozaurów? Jak z małego żołędzia wyrasta silny dąb?
Powoli, krok po kroku, odkryjesz te i inne cuda. Mamy czas…


Okładka książki pt. „Ogrzyca i dzieci”

Kelly Barnhill

Ogrzyca i dzieci

Wydawnictwo Literackie

Wdoligłaźno. To było urokliwe miasteczko, aż do pożaru… Wybuchł pewnej straszliwej nocy i pochłonął Bibliotekę. Od tamtej pory miasto zaczęło chylić się ku upadkowi. Mieszkańcy zamknęli swoje domy dla sąsiadów i serca dla potrzebujących. Coraz częściej myśleli: Lepiej pilnować własnego nosa.
Wiarę i nadzieję pokładali tylko w Burmistrzu, przystojnym PRZESŁAWNYM W ŚWIECIE POGROMCY SMOKÓW, który pojawił się znikąd i zapewniał, że jest lekiem na całe zło. Ale tak naprawdę tylko podopieczni miejscowego Sierocińca wierzyli, że Wdoligłaźno może znowu stać się urokliwym i życzliwym miejscem. Aż pewnego dnia jedna z sierot zniknęła…
Kto mógł dopuścić się takiej zbrodni? Pewnie Ogrzyca, która zamieszkała w krzywej chacie na obrzeżach Wdoligłaźna... A może prawdziwa bestia czai się o wiele bliżej i ma przyjazne oblicze? To zagadka, którą rozwikłać mogą tylko podopieczni Sierocińca.


Okładka książki pt. „Bestia z Pałacu Buckingham”

David Walliams

Bestia z Pałacu Buckingham

Mała Kurka

Świat okryła ciemność. Londyn stał się miastem ruin, po których błąkają się ludzie w poszukiwaniu pożywienia. Książę Alfred, samotny mól książkowy, nigdy nie opuszcza fortecy, w jaką zmienił się pałac Buckingham.
W nocnym mroku pałacowe korytarze nawiedzają bestie. Kiedy Królowa, ukochana mama Alfreda, zostaje wtrącona do londyńskiej Tower, chłopiec będzie musiał odnaleźć w sobie odwagę, żeby uratować ją… i cały świat!


Okładka książki pt. „Jaga i dom na orlich nogach”

Maciej Rożen

Jaga i dom na orlich nogach

Zielona Sowa

Jaga Kurzastopka – młoda czarownica – jest córką uzdrowicielki magicznych stworzeń i hodowcy chat na kurzych nogach. Mieszka w Zaklętych Kotlinach, w wiosce Klekotki, a jej najlepszym kumplem jest Cykor – mała chata wielkości domku dla lalek.
Podczas Targowiska Nocy Letniej ktoś napada na wioskę, porywa rodziców Jagi i kradnie cenne jaja, z których wkrótce mają się wylęgnąć nowe chaty na kurzych nogach. Jaga musi ratować rodzinę, odzyskać podopiecznych ojca i udaremnić spiskowcom ich niecny plan. Wyrusza do zaczarowanego Krakowa, ukrytego przed zwyklakami, gdzie w obiegu jest więcej wróżek, demonów, biesów i zmorów gotowych na każdą szemraną robotę, niż w jakimkolwiek innym mieście w Europie.


Okładka książki pt. „Sekrety zmarłych. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej”

Matt Ralphs, Gordy Wright 

Sekrety zmarłych. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej

Harper Collins Polska

„Sekrety zmarłych” to książka popularnonaukowa dla dzieci w wieku szkolnym, która zaciekawi także dorosłych. Fascynacja śmiercią jest naturalnym etapem w rozwoju każdego młodego człowieka, a rodzic prędzej czy później musi zmierzyć się z pytaniami o to, co się z nami dzieje po śmierci. Książka z jednej strony zaspokaja tę ciekawość, a z drugiej - pomaga oswoić dzieci z trudnym tematem przemijania, przy okazji poszerzając ich wiedzę ogólną dzięki licznym ciekawostkom i ilustracjom. Te ostatnie, stworzone z fotograficzną precyzją, mogą wywołać gęsią skórkę nawet u czytelników o mocnych nerwach!


Okładka książki pt. „Co lubią uczucia?”

Tina Oziewicz, Aleksandra Zając

Co lubią uczucia?

Dwie Siostry

Poznajcie prywatne życie uczuć – i innych stworzeń, które żyją w każdym z nas. Jak mieszkają? Z kim się przyjaźnią? Czego się obawiają? Co je złości, a co sprawia im radość? Przekonajcie się sami, a lepiej zrozumiecie ich świat.
Poetycki, pełen uważności i czułości tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z pełnymi wdzięku ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza, zachęca do refleksji i zaprasza do empatycznego przyjrzenia się temu, co czujemy.


Okładka książki pt. „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie”

Alex Rovira, Francesc Miralles 

Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie

ToTamto

Oto 35 inspirujących opowiadań, które stanowią drogowskaz pokazujący dzieciom, jak być pewnymi siebie, niezależnymi i pełnymi szacunku dla siebie i innych. Historie uczą, jak pielęgnować poczucie wartości w sobie od najmłodszych lat. Dodatkowo pobudzają wyobraźnię i poczucie humoru, zwiększają wytrzymałość, miłość i akceptację dla samego siebie – takim, jakim się jest.


Okładka książki pt. „W tej dzielnicy żadnej łaciny!”

W tej dzielnicy żadnej łaciny!

Story House Egmont

Jest 52 rok przed narodzeniem Chrystusa. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy!
Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!


Okładka książki pt. „Albert w kosmosie”

Gunilla Bergstrom

Albert w kosmosie

Zakamarki

Albert chciałby być jak tata – dorosły i poważny.
Jednak szybko o tym zapomina i zaczyna się bawić.
Dziś udaje mu się w dodatku wciągnąć do zabawy tatę.
A tata nawet nie podejrzewa, jak mu to wyjdzie na dobre!


Okładka książki pt. „Myszonek pomaga w domu”

Riikka Jäntti

Myszonek pomaga w domu

Frajda

Jest weekend i Myszonek nie idzie do przedszkola. Ma jednak tyle do zrobienia! Pomaga mamie w sprzątaniu i gotowaniu. Trochę się przy tym nabałagani, ale to nic! Po południu do Myszonka przychodzi w gości Lulu. Myszonek i Lulu budują domek i fantastycznie się bawią, dopóki nie pokłócą się o zabawkę. Na szczęście mama wpada na dobry pomysł.


Okładka książki pt. „Ostatnia owca”

Ulrich Hub

Ostatnia owca

Dwie Siostry

Tej nocy owce na pewno nie zasną na swoim pastwisku. Jest jasno jak w dzień – niebo rozświetla dziwna nowa gwiazda. Na dodatek okazuje się, że pasterze zniknęli! Czyżby porwało ich UFO? A może ma to coś wspólnego z dziewczynką, która podobno urodziła się w pobliskiej stajence? Trzeba to sprawdzić! Podekscytowane owce wyruszają na pełną przygód nocną wędrówkę.


Okładka książki pt. „Nou zeg! Holandia dla dociekliwych”

Martyna Chomiuk

Nou zeg! Holandia dla dociekliwych

Dwie Siostry

Wiatraki, rowery, chodaki, żółty ser i tulipany – wybierzcie się do Holandii z ósmym tomem serii Świat dla Dociekliwych!
Holandia jest płaska jak naleśnik, ćwierć jej powierzchni znajduje się poniżej poziomu morza, a w jej stolicy jest więcej kanałów niż w Wenecji i więcej mostów niż w Paryżu. Tu skacze się przez rowy o tyczce, przez cały rok jeździ się na rowerze, z okazji narodzin dzieci je się sucharki z „myszkami”, a za największy przysmak uchodzą gorzkie czarne cukierki. Tu tworzyli wielcy malarze tacy jak Rembrandt, Vermeer i van Gogh, tu oszlifowano najsłynniejszy diament na świecie i stąd pochodziła Mata Hari – najniezwyklejsza tajna agentka w historii.


Okładka książki pt. „Figgrotten”

April Stevens

Figgrotten

Lewyz Books

Dzikuska. Dziwoląg. Pewnie to sobie o niej pomyślicie. Zawsze z czapką na głowie, bo ona daje jej poczucie ochrony przed całym światem. Do pokoju znosi sterty liści i patyków. Zimą śpi przy otwartym oknie. Poznajcie Figgrotten. Zdolną, bystrą dziewczynkę z wrażliwą duszą i niezwykłym sposobem odczuwania świata. Ma wiele do powiedzenia i można z nią ciekawie spędzić czas, jednak coś blokuje ją przed bliskością z siostrą i nawiązaniem relacji z innymi dziećmi. Zmaga się z samotnością. Kiedy światem Figgrotten wstrząsa pewne wydarzenie, a dziewczynka wyrzuca z siebie nagromadzony smutek, zaczyna przechodzić przemianę, jakby wewnętrzną metamorfozę. Czy z życiowych kryzysów może wyłonić się coś dobrego? Czy sekretna dusza Figgrotten otworzy się na świat?


Okładka książki pt. „Eliza i potworny gniew”

Tom Percival

Eliza i potworny gniew

Zielona Sowa

Eliza czasami się denerwuje… troszeczkę. Jej rodzice nie mają dla niej czasu, gdyż poświęcają go młodszemu bratu, któremu wszystko uchodzi na sucho. Po wyjątkowo złym dniu zdenerwowana Eliza kładzie się do łóżka. Ale to oznacza kłopoty, ponieważ pójście do łóżka w złości to złe sny… Wkrótce dziewczynka trafia do dziwnego świata, w którym nic nie jest takie, jak być powinno. Pomóc może jej jedynie Drużyna Snów – ściśle tajna organizacja, która usuwa zmartwienia ze snu!
Pełna wyobraźni i przygód oraz fantastycznych ilustracji seria „Dream Team” to świetne wprowadzenie do czytania dla początkujących czytelników już od 8 roku życia. Seria ma pomóc czytelnikom odkryć ich emocje, zastanowić się nad tym, co czują i co mogą zrobić, aby sobie z tym poradzić.


Okładka książki pt. „Tajemnice lasu”

Aniela Cholewińska-Szkolik

Tajemnice lasu

Zielona Sowa

Właśnie zaczyna się rok szkolny, ale to nie oznacza końca przygód Misi. Wręcz przeciwnie! Misia zapisze się do kółka przyrodniczego, prowadzonego przez leśniczego. Dzieci będą przygotowywać różne projekty związane z lasem, a Misia i Ewcia zajmą się problemem wysypisk śmieci w lesie. A wszystko przez wypadek Popika i pewnej dzikiej kaczki, rannej przez to, że ktoś wywozi śmieci do lasu! Przed dziewczynkami trudne zadanie – spróbują na własną rękę dowiedzieć się, kto to robi.


Okładka książki pt. „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”

Justyna Suchecka

Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze

W.A.B.

To nie jest poradnik. Rozmówcy i rozmówczynie Sucheckiej dzielą się swoimi doświadczeniami z czytelniczkami i czytelnikami, by pokazać m.in. jak radzić sobie z kryzysami i stresem, gdzie szukać pomocy i jak udzielać jej innym. Bo pierwszej pomocy psychologicznej powinno się uczyć tak, jak pierwszej pomocy przedmedycznej. Bohaterowie książki Sucheckiej opowiadają, dlaczego nie mówić innym, że "wszystko będzie dobrze” czy przekonywać, że "inni mają jeszcze gorzej”. Tłumaczą, co dobrego mogą dać nam nuda i cyberhigiena, jak budować dobrą atmosferę w szkole i pozytywną samoocenę. Opowiadają, czym zajmuje się pedagog, psycholog i psychiatra. Przede wszystkim to książka, która wzmacnia i daje nadzieję.


Okładka książki pt. „Tajemnica studni babci Augusty”

Bożena Kraczkowska

Tajemnica studni babci Augusty

Novae Res

Kolegiata w Opatowie kryje w swoich wnętrzach wiele tajemnic. Podobno w podziemiach kościoła templariusze ukryli niezwykły skarb i jak dotąd nikomu nie udało się go odnaleźć.
Tymczasem trójka przyjaciół, Marcysia, Marcel i Henio, spędzają wakacje właśnie pod Opatowem, we wsi Czajęcice. Pewnego dnia w ich ręce wpada stara mapa, na której zaznaczony jest zagadkowy tunel. Zafascynowani opowieściami o templariuszach, są przekonani, że właśnie wpadli na trop legendarnych bogactw. Tak zaczyna się bardzo niebezpieczna przygoda…


Okładka książki pt. „Morska pogoń”

John Flanagan

Morska pogoń

Jaguar

Dziewiąty tom bestsellerowej serii Johna Flanagana, autora Zwiadowców.
Skandianie od lat służą jako strażnicy na Morzu Białych Sztormów i zaciekle walczą z piractwem. Okazuje się jednak, że nie wszystkim podoba się ten stan rzeczy. Pod osłoną nocy, podczas gdy wszyscy bawią się na uczcie zaręczynowej Lydii i Ingvara, piraci atakują Hallasholm, niszczą wszystkie okręty i kradną ten najlepszy, należący do Eraka „Wilczy Wicher”. Cało wychodzi tylko „Czapla”, którą na tę noc Hal wstawił do warsztatu, by dokonać kilku poprawek. Drużyna, tym razem w towarzystwie oberjarla Eraka, wyrusza w pościg za piratami.


Okładka książki pt. „Tosia i Julek czekają na brata”

Magdalena Boćko-Mysiorska

Tosia i Julek czekają na brata

:Dwukropek

Mama Tosi i Julka jest w ciąży. To wymagający czas nie tylko dla niej. Jak dzieci zareagują na to, że mama nie ma już tyle sił, by się z nimi bawić? Jak poradzą sobie z emocjami, które w nich narastają?


Okładka książki pt. „Koci Zaułek. Marzenie Oli”

Beata Sarnowska

Koci Zaułek. Marzenie Oli

Wilga

Współczesna historia o młodszych nastolatkach z przekrojem ich problemów: szkoła, dom, przyjaźń, pierwsze miłości i kotami w tle. Bohaterkami serii są cztery dziewczynki w wieku 11-12 lat, które chodzą razem do szkoły i się przyjaźnią. Ola marzy o jednym: o tym, by tańczyć. I jeszcze o udziale w warsztatach tanecznych z jednym z najsłynniejszych tancerzy i choreografów. Ale nie jest to oczywiście proste – musi bardzo dużo ćwiczyć, by w ogóle się na te warsztaty zakwalifikować. Czy ciężka praca popłaci i dziewczynie uda się spełnić swoje marzenie? Tymczasem w kociarni kolejne kłopoty – zostaje zalana i potrzebny jest remont. Co stanie się z fundacją i wszystkimi jej podopiecznymi?


Okładka książki pt. „Mały Książę”

Louise Greig

Mały Książę

Zielona Sowa

Poznaj pilota, który utknął na pustyni. Poznaj też mieszkańca niezwykłej planety, Małego Księcia, pielęgnującego swoją różę. Podążaj za chłopcem o magicznej wyobraźni i wyrusz w cudowną podróż do tajemniczych nowych planet. Czy Małemu Księciu uda się odkryć naturę miłości?
Bohaterowie "Małego Księcia” podbili serca pokoleń czytelników. Teraz ta magiczna opowieść Antoine'a de Saint-Exupéry'ego została zaadaptowana przez wielokrotnie nagradzaną poetkę Louise Greig i dostosowana do wieku najmłodszych czytelników. Zachwycające ilustracje Sarah Massini nadają „Małemu Księciu” klimat pełen uroku, tworząc tę opowieść jeszcze bardziej hipnotyzującą.


Okładka książki pt. „Nie taki tygrys straszny”

Aniela Cholewińska-Szkolik

Nie taki tygrys straszny

Zielona Sowa

Czy znacie tego wesołego pieska? To Popik! Biały terierek o radosnych oczach i czarnym ruchliwym nosku. Pomaga swojej opiekunce Misi prowadzić Lipową Klinikę weterynaryjną i opiekować się zwierzętami. Z wieloma pacjentami się zaprzyjaźnia, bo to bardzo towarzyski i sympatyczny czworonóg.
Jeśli myślicie, że życie małego psiaka jest nudne to… się grubo mylicie! W końcu kto inny potrafi stawić czoła tygrysowi, wyruszyć w niebezpieczną pogoń za wiewiórką i pomóc Misi rozwiązać problem z bursztynem? To nie koniec popikowych przygód. Sprawdźcie sami, jakie niesamowite historie przeżywa nasz psi bohater!


Okładka książki pt. „Pięknie się różnimy : dobrze, że każdy jest inny!”

Tracey Turner

Pięknie się różnimy : dobrze, że każdy jest inny!

HarperKids

Zapraszamy do niezwykłej szkoły! Poznajcie jej uczniów i przekonajcie się, że nie ma dwóch takich samych dzieci - każdy jest wyjątkowy! Inaczej wyglądamy, mamy różne upodobania, zdolności i charaktery. Jedni są mniej sprawni, inni wolniej się uczą, jeszcze inni pochodzą z odległych stron, ubierają się inaczej lub mówią z akcentem.


Okładka książki pt. „Mapy moich emocji”

Bimba Landmann

Mapy moich emocji

Libra

Książka wybitnej włoskiej ilustratorki Bimby Landmann przedstawia podróż bohatera przez krainy różnych emocji. Ponieważ emocje mijają i zmieniają się, podróż obfituje w przygody i zwroty akcji. Jedyne słowa, jakie znajdziemy w tej książce, to nazwy "geograficzne”: Morze Marzeń, Wielkie Jezioro Pomysłów, Las Dobrych Znaków, Wzgórza Przyszłości, Małe Miasto Zawstydzenia, Wrzące Morze Gniewu, Poetycka Fontanna. Nazwy te niosą w sobie niezwykle ważne treści, a w połączeniu z bajecznie kolorowymi i artystycznie dopracowanymi ilustracjami dają obraz głębokich, prawdziwych odkryć, jakich można dokonać w podróży w świat wyobraźni.
Oglądając kolejne lądy, czytelnik uczy się rozpoznawać i nazywać emocje. Ta oryginalna, poruszająca i zajmująca książka ta ma ogromną terapeutyczną moc. Może być wspaniałym pretekstem do rozmów o tym, co czujemy i o tym, dokąd prowadzą nas uczucia.


Okładka książki pt. „Tatusiu, czy dziesięć to dużo?”

Sabine Bohlmann

Tatusiu, czy dziesięć to dużo?

Nasza Księgarnia

Mały Wilczek zadaje Tacie Wilkowi bardzo dużo pytań. Czy jestem szybki? Czy jestem głośny? Czy jestem silny? To tylko kilka z nich. Tata na wszystko ma odpowiedź, ale wcale nie taką prostą. Świat jest przecież skomplikowany. Tylko jedno jest proste. Niezależnie od tego, czy Wilczek jest szybki, głośny czy silny, tata kocha go równie mocno!
Piękna opowieść o relacji dziecka i rodzica zilustrowana mistrzowsko przez Emilię Dziubak!


Okładka książki pt. „Historia czerwonego kameleona”

Marta Zaremba

Historia czerwonego kameleona

Wydawnictwo Bajka

Zabawna, bogata w różne odcienie czerwieni opowieść o wstydliwości i jej przełamywaniu, o przyjaźni i nabywaniu pewność siebie, o zabawnych wpadkach towarzyskich, które nie muszą być od razu końcem świata, i śmiechu, który może bardzo zaboleć, gdy jest szyderczy, ale też rozładować sytuację, kiedy śmiejemy się serdecznie.


Okładka książki pt. „Zielona dywersja i inne komiksy”

Martin Widmark

Zielona dywersja i inne komiksy

Zakamarki

Lasse i Maja prowadzą małe biuro detektywistyczne, które działa w szwedzkim miasteczku Valleby. Tropią oszustów i złodziei, w czym są dużo lepsi od miejscowego komisarza policji. Oto nowa odsłona ich przygód – w formie komiksowej!


Okładka książki pt. „W deszczu, czyli Co się dzieje, kiedy pada”

Monika Utnik-Strugała

W deszczu, czyli Co się dzieje, kiedy pada

Nasza Księgarnia

Kiedy moja córeczka była mała, bardzo bała się burzy. Postanowiłam więc, że kiedyś jej wyjaśnię, dlaczego pada deszcz, jak powstają pioruny i czy można się przed nimi uchronić oraz skąd się bierze tęcza. Chciałam, żeby zrozumiała zachodzące w przyrodzie zjawiska i przestała się ich lękać. Dziś mogę z dumą powiedzieć, że Ania z radością biega po kałużach, a co więcej – wcale nie boi się już burzy. Przed wami książka, z której dowiecie się wszystkiego nie tylko o deszczu, lecz także o przewidywaniu pogody, kaloszach czy wycieraczkach samochodowych!


Okładka książki pt. „Krokodylom wstęp wzbroniony”

Heather Pindar

Krokodylom wstęp wzbroniony

:Dwukropek

Trzy żarłoczne krokodyle wpadają na niecny plan – chcą zjeść wszystkich gości na przyjęciu urodzinowym zebry! Ponieważ nie zostały zaproszone, muszą się cichcem zakraść. W czasie przyjęcia nie wszystko jednak idzie po ich myśli – zaczynają świetnie się bawić.


Okładka książki pt. „Mój ostatni miesiąc”

Marcel Moss

Mój ostatni miesiąc

Wydawnictwo Filia

Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek omal nie doprowadza do tragedii, zmartwiony ojciec podejmuje wobec niego stanowcze kroki. Mężczyzna nakłania syna do odbycia wakacyjnego wolontariatu w podwarszawskim hospicjum. Wierzy, że opieka nad ludźmi nieuleczalnie chorymi pomoże zbuntowanemu Sebastianowi na nowo docenić życie.


Okładka książki pt. „The Outrage”

William Hussey

The Outrage

Słowne

Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo normy i moralności. Protektorat jest biedny i zacofany technologicznie, ale kontroluje każdy aspekt życia obywateli. Mówi, co czytać, co myśleć, kogo słuchać, kogo nienawidzić, kogo kochać. Jesteś bezpieczny, jedynie kiedy przestrzegasz zasad.


Okładka książki pt. „143-piętrowy domek na drzewie”

Andy Griffiths

143-piętrowy domek na drzewie

Nasza Księgarnia

Andy i Terry mieszkają w stuczterdziestotrzypiętrowym domku na drze­wie (mieli stutrzydziestopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: nawiedzony cmentarz, słowoplujkę, narzekalnię, ducha ducha ducha o imieniu Fredek, roboty udające się w podróż pośrubną oraz bar mleczno-rybny – pingwi­ny go uwielbiają! No, na co czekacie? Właźcie!


Okładka książki pt. „Przytulamy się”

Hector Dexet

Przytulamy się

Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja

Przytulanie jest dobre na wszystko! Można się przytulić na powitanie i pożegnanie, można uściskać tatę, przytulić się na zgodę i na pocieszenie. Przytulamy się! Ażurowe strony i wycięcia w tej niezwykłej książce pełnej niespodzianek zachwycą każdego malucha!


Okładka książki pt. „Opowiem ci, mamo co robi moje ciało”

Monika Filipina

Opowiem ci, mamo co robi moje ciało

Nasza Księgarnia

Miłka i jej brat Staś lubią tańczyć, skakać i biegać – i każdego dnia dowiadują się o sobie czegoś nowego! Odkryli już, że dzięki zmysłom widzą, słyszą i czują, a dzięki mięśniom mogą jeździć na hulajnodze i rowerze. Wiedzą, że serce pompuje krew, że oddychają, nawet kiedy śpią, i że mają dużo energii, bo jedzą warzywa i codziennie ćwiczą. Ale Miłka i Staś wiedzą też coś jeszcze: że każdy z nas jest inny, niepowtarzalny i zasługuje na szacunek!


Okładka książki pt. „Hans Christian Andersen”

María Isabel? Sánchez Vegara

Hans Christian Andersen

Euro-Focus M. Tokarczyk

Hans przyszedł na świat w ubogiej rodzinie jako syn szewca i niepiśmiennej praczki. Kiedy był małym chłopcem, traktował książki z baśniami jak bezcenne skarby, które przenosiły go w świat wyobraźni. Marzył, by występować na scenie, ale został obsadzony jedynie w roli trolla. Dzięki teatrowi Hans odkrył jednak miłość do pisania. Pisał zarówno o tym, co zwyczajne, jak i o tym, co fantastyczne, zapraszając czytelników i czytelniczki do świata swoich baśni.12


Okładka książki pt. „Gdzie się zwierzę spać wybierze?”

Marcin Brykczyńsk

Gdzie się zwierzę spać wybierze?

Wydawnictwo Literatura

Stary niedźwiedź mocno śpi. Gdzie? O tym właśnie mówi ta książka. Dowiecie się z niej, gdzie śpią różne zwierzęta. Tylko cicho! Zwierzęta też nie lubią, jak się je nagle budzi.


Okładka książki pt. „Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów : książka o wspólnocie i o tym, żeby nie oceniać po pozorach”

Rocio Bonilla

Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów : książka o wspólnocie i o tym, żeby nie oceniać po pozorach

Papilon - Publicat

Historia sąsiadów, którzy nie znają siebie nawzajem: bo czy mama dziesięciorga hałaśliwych kurcząt może się spodziewać, że poważny sąsiad w garniturze lubi dzieci? A czy ogr, wyglądający zupełnie jak… ogr, może liczyć na to, że ktoś zechce się z nim zaprzyjaźnić? Pewna awaria wywoła lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Bo prawdziwa przygoda czasem zaczyna się tam, gdzie coś idzie niezupełnie tak, jak byśmy chcieli. Przekonają się o tym sąsiedzi, dla których niespodziewana awaria okaże się początkiem ekscytującej wspólnej drogi. Drogi, którą najlepiej przemierza się u boku przyjaciela.


Okładka książki pt. „Pucio na wsi Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci”

Marta Galewska-Kustra

Pucio na wsi Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Nasza Księgarnia

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić!


Okładka książki pt. „Jasny gwint”

Marcin Szczygielski

Jasny gwint

Bajka

To już ostatni tom przygód Mai – dziewczynki, która dość długo nie wiedziała, że jest czarownicą. I że czarownicami są jej cioteczne babki – ciabcia i Monterowa – a nawet nieznana wcześniej babcia Nina i... mama! Że nie wspomnimy już o maleńkiej Alicji – czarownicy in spe... To od jej urodzin wszystko się zaczęło... Wyprawa do Szczecina i wejście Mai w magiczny świat gadającego kota i wiewiórki Foxi, przekonanej, że jest lisicą. I oczywiście – co tom, to katastrofa!!! Ale tym razem to już prawdziwy koniec świata!


Okładka książki pt. „Miejsca, w których płakałam”

Holly Bourne

Miejsca, w których płakałam

4 YA

„Miejsca, w których płakałam” to powieść podejmująca niezwykle trudny temat toksycznych związków. Amelie poznała Reese’a w trudnym momencie swojego życia – zaraz po przeprowadzce, zmianie szkoły i środowiska. Wydawał się jej miłością życia. Potem okazało się, że ta „miłość” ją wyniszcza. Dlaczego więc trwała w niej tak długo? Amelie wraca pamięcią w różne miejsca, w których przyszło jej płakać publicznie przez Reese’a, by odpowiedzieć sobie na to pytanie. Te powroty to dla niej przepracowywanie własnej historii i próba uwolnienia się od toksycznej relacji.


Okładka książki pt. „Gdzie jest mama? : bajka dla Dzieci i Mam”

Malina Prześluga

Gdzie jest mama? : bajka dla Dzieci i Mam

Tashka

Pewnego ranka Halinka odkrywa, że cały jej świat stanął na głowie. Mieszkanie – do góry nogami, plac zabaw – wywrócony na lewą stronę. A to dopiero początek! Czy ma to związek z nagłym zniknięciem Mamy? No właśnie, gdzie jest Mama? Dlaczego przepadła bez śladu? Czy wróci? Halinka wyrusza na poszukiwania. Po raz pierwszy w życiu... zupełnie sama.


Okładka książki pt. „Nic nie przestraszy misia”

Elizabeth Dale

Nic nie przestraszy misia

Tako

Pewnej księżycowej nocy w rodzinie misiów Malec budzi się z przekonaniem, że usłyszał potwora. Tata miś jest zdeterminowany, aby pokazać maluchowi, że na zewnątrz nie ma niczego strasznego. Krok po kroku przemierzają las i spotykają tylko małe, płochliwe stworzonka... W każdym razie żadne z nich nie może przecież przestraszyć niedźwiedzia...


Okładka książki pt. „Ida się cieszy”

Inger Tobiasen

Ida się cieszy

Edgard

„Ida się cieszy" (2+) to książeczka o tym, ile jest powodów do radości w życiu małej dziewczynki: przyjazd ukochanej babci, święta, ognisko i oczywiście urodziny. Z tej okazji Ida otrzymuje prezent od przyjaciela. Rozpakowuje pudełko, a w nim znajduje jeszcze jedno, i kolejne. Jakie emocje towarzyszą oczekiwaniu i niespodziance? Czy Ida ucieszy się z podarunku?
Ciepła opowieść o tym, jak dzieci patrzą na świat, której towarzyszą pobudzające ciekawość i wyobraźnię ilustracje autorki.


Okładka książki pt. „Krowa Matylda i zaginiona paczka”

Alexander Steffensmeier

Krowa Matylda i zaginiona paczka

Media Rodzina

Matylda ma dziś wyjątkowo dużo paczek do rozniesienia sąsiadom. Gospodyni też czeka na nowe słoiki do dżemu truskawkowego. Jednak właśnie ta paczka niespodziewanie zaginęła. Matylda musi ją koniecznie odnaleźć! W pośpiechu razem z listonoszem przeszukuje całą drogę ze wsi do gospodarstwa. Nikt jednak nie znalazł paczki. Matylda nie poddaje się i wpada na świetny pomysł!
Burzliwa ekspedycja poszukiwawcza z wieloma niespodziankami, wesołymi kurami i prawdziwym happy endem!


Okładka książki pt. „Nieustraszeni i wielki skok”

Elsa Punset

Nieustraszeni i wielki skok

Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja

Bestsellerowa seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej dzieci, wspierająca je w pokonywaniu codziennych trudności i wykorzystywaniu potencjału rozwojowego.
Alicja, Tadzio i ich pies Rocky szykują się do snu, gdy wtem za oknem pojawia się sunący po chmurach statek. Spragnione przygód dzieci wezmą udział w Olimpiadzie Emocji, a ich przewodniczką po świecie uczuć będzie mewa Florentyna. Tym razem rodzeństwo nauczy się radzić sobie ze strachem. Mewa pomoże im rozpoznać jego oznaki, ułożyć indywidualne plany antystrachowe, a potem podda ich nie lada próbie odwagi!
Każda książka z serii zawiera zabawną i magiczną historię oraz dodatkowe materiały, wskazówki i strategie dla rodziców i nauczycieli


Okładka książki pt. „Jaszczurunia”

Marta Guśniowska

Jaszczurunia

Wilga

Kiedy pan i Pani Kaczka decydują się adoptować jajo, nie spodziewają się żadnych problemów. Junior, który wykluwa się z jaja, zupełnie nie przypomina rodziców. Jest… krokodylem. Któregoś dnia Junior orientuje się, że zupełnie nie jest podobny do państwa Kaczek i postanawia odszukać swoich prawdziwych rodziców. Towarzyszy mu napotkana po drodze Jaszczurunia. Junior trafia do dzielnicy Lepszy Świat, a w końcu do domu państwa Krokodyli. Wcale jednak nie jest taki szczęśliwy, jak mogłoby się to wydawać. Jaszczurunia to mądra i wzruszająca opowieść o potędze marzeń i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.


Okładka książki pt. „Wspólny stół”

Peter Reynolds

Wspólny stół

Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja

Violet tęskni za czasami, kiedy cała rodzina spotykała się przy wspólnym stole. Jedli, rozmawiali, żartowali i cieszyli się swoim towarzystwem. Teraz każdy pędzi do swoich zajęć, rozrywek, telefonów i komputerów. A ich stół, nikomu już niepotrzebny, staje się coraz mniejszy i mniejszy, aż w końcu znika… Czy dziewczynce uda się go odbudować dzięki ponownemu zgromadzeniu rodziny?


Okładka książki pt. „O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą”

Paulina Płatkowska

O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą

Literatura

Pszczółka Stefcia jest robotnicą zbieraczką. Codziennie wylatuje z ula kilkanaście razy. Zbiera kwiatowy pyłek. Uff, to ciężka praca, której Stefcia… nie rozumie.
Po co się tak męczy?
– Nie chodzi o miód, choć wielu się tak wydaje – odpowiada jej królowa matka.
Zatem o co? Czy wiecie?


Okładka książki pt. „O chłopcu, który zniknął świat ”

Ben Miller

O chłopcu, który zniknął świat

Wilga

Harrison z całych sił stara się być dobrym dzieciakiem: nigdy nie zwędził nic ze sklepu, zawsze dzieli się z siostrą i nie oszukuje podczas gry w planszówki. Ma tylko jedną wadę… zupełnie nie potrafi zapanować nad wybuchowym charakterem. Gdy podczas przyjęcia urodzinowego dostaje balonik, który w rzeczywistości jest czarną dziurą, dochodzi do wniosku, że znalazł idealny sposób na pozbycie się swoich problemów! Teraz może wysłać w niebyt wszystko, co go irytuje. Jednak gdy balonik sprawia, że zaczynają znikać nie tylko obrzydliwe brokuły i szkolne podręczniki, lecz także rzeczy, które Harrison uwielbia, i ludzie, których naprawdę kocha, chłopiec zdaje sobie sprawę, że musi poszukać innego sposobu na poradzenie sobie z problemami.


Okładka książki pt. „Mika i Bulgot”

Berenika Kołomycka

Mika i Bulgot

Druganoga

Dom Miki jest pełen niespodzianek. Wszędzie kryją się dziwne stwory. Są zabawne, święcą, piszczą, gadają. Ale czasem okazują się groźne, a nawet arcygroźne. Huczą i wsysają wszystko wokół, niekiedy zieją chłodem albo przeżuwają i ciumkają godzinami to, co wpadnie im do paszczy. Warczą, buczą i hurgocą po całym mieszkaniu.
Podczas wędrówki po domu Mika, żaba i robak spotykają bulgota. Wesoła wyprawa nieoczekiwanie zamienia się w niebezpieczną przygodę. Okazuje się, że nie wszystko, co się kręci jak karuzela, służy do zabawy…


Okładka książki pt. „A to feler! : o tym, jak Jan Brzechwa został bajkopisarzem”

Agnieszka Frączek

A to feler! : o tym, jak Jan Brzechwa został bajkopisarzem

Literatura

A to feler! jest opowieścią o dzieciństwie Brzechwy. O tropieniu żab w błocie, fascynacji parowozami i o mrożącym krew w żyłach skarbie, znalezionym pod śniegiem. O teatrze z walizki, leniwym aeroplanie i sukcesie, jaki przyniosła Jankowi rola robaczka świętojańskiego. Oraz o innych szurkach i firkach. Słowem: o tym, jak Jan Brzechwa został bajkopisarzem.


Okładka książki pt. „Zaczarowany zamek”

Sophie Anderson

Zaczarowany zamek

Young - Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus

Olia mieszka w Zamku Mila wraz ze swoją rodziną. To miejsce jest wyjątkowe, a liczne pokoje i korytarze skrywają wiele tajemnic… Po burzy, która wstrząsa zamkiem, dziewczynka odnajduje sekretne drzwi prowadzące do zaczarowanej krainy przepełnionej magią. Wkrótce Olia odkrywa, że jej przeznaczeniem jest ocalenie magicznej krainy i własnego świata. Z pomocą nowych przyjaciół i rodziny dziewczynka musi odnaleźć w sobie magiczną moc. Tylko tak może ochronić wszystkich i wszystko, co kocha. Ma jednak bardzo mało czasu. Czy Olii uda się uratować to, co dla niej najważniejsze?


Okładka książki pt. „Być jak tygrys”

Przemysław Wechterowicz

Być jak tygrys

Ezop

Bycie tygrysem to niełatwa sprawa. Zajmująca, wciągająca, ekscytująca w najwyższym stopniu, ale niełatwa. A to do kogoś trzeba się podkraść, szorując brzuchem po ziemi, a to kogoś trzeba namówić, żeby dał się zjeść, wdając się z nim w długą, kulturalną konwersację, a ile potem jeszcze tłumaczenia się przed znajomymi, same problemy. Ale czasami bywa tak, zwłaszcza po zmierzchu, że bycie tygrysem staje się wprost… magiczne. Roaaar!


Okładka książki pt. „Rodzina Obrabków i złoty diament”

Anders Sparring

Rodzina Obrabków i złoty diament

Zakamarki

Członkowie Rodziny Obrabków bardzo lubią zabierać cudze rzeczy. Po prostu nie potrafią się powstrzymać. W każdym razie tata Zbiro, mama Cela i Elka. Za to Ture lubi robić tylko to, co dozwolone, i nie bierze niczego bez płacenia. Rodzice i siostra trochę się o niego martwią. Co z tego chłopaka wyrośnie? Rodzice właśnie wyruszyli do stolicy na wystawę diamentów, zostawiając Elkę pod opieką starszego brata. Elka chce jednak, by ktoś dorosły poczytał jej na dobranoc. Sąsiad Paul Icjant jest bardzo miły, może on? Jednak kiedy Paul Icjant docieka, gdzie są rodzice Turego i Elki, Ture nie potrafi skłamać. A Paul Icjant nie potrafi uwierzyć, że Obrabkowie będą oglądać diamenty „bez dotykania” i też czym prędzej wyrusza do stolicy…


Okładka książki pt. „Mama na 5. Przybij piątkę”

Daisy Upton

Mama na 5. Przybij piątkę

Insignis Media,

Książka zwiera 150 prostych i sprawiających mnóstwo frajdy aktywności, które przygotujesz w nie więcej niż 5 minut, a potem równie szybko po nich posprzątasz.
To doskonała książka zarówno dla dorosłych – bo wreszcie zaznają chwili upragnionego spokoju – jak i dla dzieci, które będą się świetnie bawić, a jednocześnie rozwijać umiejętności z zakresu motoryki, czytania i liczenia, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. Zabawy przeznaczone są dla maluchów w wieku od roku do pięciu lat, ale chętnie biorą w nich udział również starsze dzieci.


Okładka książki pt. „Stowarzyszenie Srok. Jedna to smutek...”

Zoe Sugg , Amy McCulloch

Stowarzyszenie Srok. Jedna to smutek...

Insignis

Ciało uczennicy znalezione na plaży. Piętrzące się pytania, na które brak odpowiedzi. Ktoś grozi, że znowu zabije. Audrey Wagner jest nowa w Illumen Hall – elitarnej szkole z internatem. Nie czuje się tu zbyt dobrze. Wydaje się jej, że wszyscy przemykają niosącymi echo korytarzami, jakby czegoś się bali. Dla prymuski Ivy Moore-Zhang Illumen Hall jest jak drugi dom. Ma na ten rok ambitne plany i ostatnie, czego potrzebuje, to zabierająca jej przestrzeń koleżanka. Audery i Ivy nie mogłyby chyba różnić się bardziej. Los jednak zmusza je do współpracy. Tragiczna śmierć jednej z uczennic Illumen Hall, która wstrząsnęła całą społecznością szkoły, staje się głównym tematem tajemniczego podcastu. Zapowiadają go złowieszcze słowa: Wiem, kto zabił Lolę.


Okładka książki pt. „W jaskini brązowego misia”

Yuval Zommer

W jaskini brązowego misia

:Dwukropek

Wielki niedźwiedź znalazł dla siebie idealną jaskinię. Ale chociaż bardzo się starał, nie czuł się w niej jak w domu. Dlatego postanowił zgromadzić w niej mnóstwo rzeczy. Skoro ludzie mają w swoich domach tyle rzeczy, widocznie on też powinien. Zbierał i zbierał, aż uzbierał ich tyle, że sam z trudem się mieścił, nie mówiąc o tym, że nie mógł do siebie nikogo zaprosić.


Okładka książki pt. „Skrzydlaty dzień, skrzydlata noc ”

Paulina Chmurska

Skrzydlaty dzień, skrzydlata noc

Wilga

Piękny kolorowy motyl Pawik Rusałka spędza przyjemnie czas na pachnącej łące na skraju lasu. Bawi się doskonale. Niestety nie zauważa, że słońce zaszło i nadeszła noc. Na domiar złego powiew wiatru zanosi delikatne ciało motyla prosto w pajęcze sieci w głębi lasu. Tam Pawika Rusałkę znajduje ćma. Nie tylko ratuje ona życie motylowi, ale staje się jego przewodniczką po nocnym lesie. Spotykają wiele zwierząt, które są aktywne po zachodzie słońca: świetliki, sowy i… nietoperze, dla których motyle są nie lada przysmakiem. Robi się niebezpiecznie…


Okładka książki pt. „Zaginiony chłopiec”

Nicole Trope

Zaginiony chłopiec

Filia

Megan czeka przed bramą szkoły na swojego sześcioletniego syna, Daniela. Gdy plac pustoszeje, zaczyna panikować. Nigdzie nie może go znaleźć. Jej syn zaginął.
Po latach nieprzespanych nocy i tęsknoty za synem, Megan w końcu odbiera telefon, o którym marzyła. Odnaleźli Daniela. Kiedy jednak wraca, coś jest nie tak…


Okładka książki pt. „Dziobak Toto i magiczne drzewo”

Éric Omond

Dziobak Toto i magiczne drzewo

Story House Egmont

Z rzeki, w której każdego dnia pluska się dziobak Toto, zniknęła cała woda! Skąd ta niespodziewana susza? Dziobak Toto i jego nieodłączny przyjaciel koala Wawa postanawiają rozwikłać zagadkę. W tym celu odważnie ruszają w gęsty las, pełen niebezpieczeństw i przedziwnych stworzeń...
Pierwszy tom zabawnej serii przygodowej dla najmłodszych, w którym poznajemy wesołą gromadę bohaterów: dziobaka Toto, kolczatkę Chichi, koalę Wawa i nietoperza Riri.


Okładka książki pt. „Operacja Złoto”

Jorn Lier Horst

Operacja Złoto

Media Rodzina

Siedzibę Biura Detektywistycznego nr 2 odwiedza Marte Krogh, praprawnuczka słynnego pirata, kapitana Conrada Krogha. Nieznany sprawca włamał się do jej domu. Wydaje się, że nic nie zostało skradzione, ale ktoś zostawił na stole w salonie kwiatek. Wizyta staje się początkiem polowania na złoto. Tiril, Oliver i Otto strona po stronie zbliżają się do rozwiązania zagadki i znalezienia skarbu. Możesz im towarzyszyć, szukając śladów, łamiąc kody i podążając za wskazówkami.


Okładka książki pt. „Lisy nie kłamią”

Ulrich Hub

Lisy nie kłamią

Dwie Siostry

„Wszystkie loty zostały odwołane!” – mówi pies z obsługi lotniska. To oznacza, że małpa, gęś, tygrys, panda i dwie owce utknęły w poczekalni na nie wiadomo jak długo. I dlaczego na lotnisku jest tak pusto? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Zwierzęta czekają bez końca, gdy nagle pojawia się lis i wreszcie coś zaczyna się dziać. Dzięki przysmakom z lotniskowego sklepu można nawet urządzić imprezę! Ale następnego dnia zwierzęta odkrywają, że lis zniknął – a razem z nim ich paszporty…


Okładka książki pt. „Dinozaury od A do Z”

Opracowanie Matthew G. Baron

Dinozaury od A do Z

Kropka

Przeczytajcie, kiedy i gdzie żyły dinozaury, jak wyglądały, co jadły, jakie osiągały rozmiary i wiele więcej!
W tej obszernej i bogato ilustrowanej przez Dietera Brauna książce znajdziecie opisy większości dotychczas odkrytych dinozaurów. Dla ułatwienia zostały one opisane w porządku alfabetycznym – od ardonyksa do zuniceratopsa.


Okładka książki pt. „Kobieta z sąsiedztwa”

Sue Watson

Kobieta z sąsiedztwa

Filia

Lucy ma kochającego męża, pracę marzeń oraz piękny dom na Mulberry Avenue. W dzieciństwie los ją surowo doświadczył, więc wie, że w życiu nie może być idealnie.
Lucy parę domów od siebie ma też Amber. Nigdy nie kończą się im tematy do rozmów, choć przyjaciółka wiedzie znacznie barwniejsze życie niż Lucy.
Niespodziewanie jednak Amber daje do zrozumienia, że nie wszystko jest tak, jak się wydaje. Gdy z przerażeniem zwraca się do przyjaciółki i mówi jej, że dostaje SMS-y z pogróżkami, Lucy przyrzeka ją ochronić.


Okładka książki pt. „Zaginieni”

Marcel Moss

Zaginieni

Filia

Rok 2007. Zakochani Gabriela i Rafał spędzają romantyczny weekend nad jeziorem. Pewnej nocy zostają napadnięci we własnym namiocie. Gdy dziewczyna odzyskuje przytomność, nigdzie nie może znaleźć Rafała. Podejrzenia padają na narkomana Jacka, który tamtej nocy biwakował nieopodal ze znajomymi. Wkrótce mężczyzna zostaje uznany przez sąd za winnego zabójstwa Rafała i ukrycia zwłok. Kilkanaście lat później Jacek zgłasza się do Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych „ECHO”. Mężczyzna wierzy, że padł ofiarą spisku, a Rafał wciąż żyje.


Okładka książki pt. „Zapominalska kotka Mog”

Kerr Judith

Zapominalska kotka Mog

Mamania

Mog jest przemiłą kotką, kochaną przez całą rodzinę, jednak… okropnie zapominalską! Zapomina o istnieniu kocich drzwiczek, zapomina, że już jadła kolację… Strach pomyśleć, o czym jeszcze może zapomnieć! Ale pewnego razu zapominalstwo Mog baaardzo się przydaje.


Okładka książki pt. „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach”

12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach

Publicat Centrum Edukacji Dziecięcej

Ważne słowa: miłość, odpowiedzialność, uczciwość, szczęście, samodyscyplina, piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, odwaga, dobroć, szacunek, mądrość.
Znakomici polscy autorzy napisali niebanalną, bez nadęcia i patosu, niezwykle ciepłą książkę dla dzieci o ważnych sprawach.: Irena Landau, Natalia Usenko, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, , Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beręsewicz, Marcin Przewoźniak .


Okładka książki pt. „Mati nie umie zrobić salta”

Anti Saar

Mati nie umie zrobić salta

Widnokrąg

Tego dnia, gdy Mati wychodzi z domu, jego koleżanka Kaisa już skacze na trampolinie. Kaisa umie robić wspaniałe salto, a Mati nie, i już samo to jest naprawdę denerwujące. A gdy dziewczynka zaczyna się z chłopca naśmiewać, jego złość rośnie i rośnie, aż przestaje się w nim mieścić… Chciałby dać jej nauczkę, ale… nie może się do niej dostać, bo na trampolinie może być tylko jedna osoba na raz… Stara się ją zignorować, ale to nie takie proste…Kto może zjeść ostatni kawałek ciasta?


Okładka książki pt. „Życie”

Lisa Aisato

Życie

Wydawnictwo Literackie

„Życie” to zbiór najlepszych ilustracji norweskiej artystki, układających się w fascynującą opowieść o przygodach dzieciństwa przeżywanych w krainie wyobraźni, w lasach pełnych rycerzy i elfów; burzliwym okresie dojrzewania, kiedy chęć buntu przeplata się z przemożną potrzebą wtulenia się w ramiona taty. O wątpliwościach, wyborach i obowiązkach dorosłości. Chaosie życia rodzinnego. Tęsknotach i mądrościach, kłębiących się w siwych głowach staruszków. To opowieść o stracie i miłości.


Okładka książki pt. „Gryzak. Księga dinozaurów”

Emma Yarlett

Gryzak. Księga dinozaurów

Wilga

Gryzak to bardzo niegrzeczny potworek, który wprost uwielbia żuć, chrupać i zatapiać ząbki we wszystkim, co znajdzie się w jego zasięgu! W każdej części swoich przygód wygryza sobie drogę ze swojej książki do innych opowieści. Czy uda ci się go złapać i umieścić z powrotem w jego historii?


Okładka książki pt. „Najgorsi nauczyciele świata”

David Walliams

Najgorsi nauczyciele świata

Mała Kurka

Zbiórka na apel! Kadra pedagogiczna zasługuje na naganę! Myślisz, że masz miernych nauczycieli? Nie oceniaj ich tak surowo! Poczekaj, aż wpadniesz na konsultacje do tego pokoju nauczycielskiego. Oto dziesięć opowiadań o najwredniesiejszych belfrach. Sprawią one, że w radosnych podskokach pobiegniesz do swojej szkoły.


Okładka książki pt. „Basia i granice”

Zofia Stanecka

Basia i granice

Harper Kids

Tego dnia wszystko idzie na opak. Po nerwowym poranku Basia spóźnia się do przedszkola. Nie cieszy jej rozmowa z Marcelem, a zachowanie Dżesiki wręcz ją denerwuje. Okazuje się, że inne dzieci też nie lubią określonych sytuacji. Na szczęście pani Marta jak zawsze staje na wysokości zadania i uczy przedszkolaki, jak stawiać granice w trudnych dla nich chwilach.


Okładka książki pt. „Kawiarenka pod ptasim ogonem”

Bjorn F. Rorvik

Kawiarenka pod ptasim ogonem

Druganoga

Lisek ma nowe hobby – zbiera pióra z ptasich ogonów. Ma nawet album, ale w albumie tylko dwa pióra. Obmyśla więc chytry plan jak zdobyć ich więcej. Wraz ze swoim najlepszym kumplem, Prosiaczkiem z niezakręconym ogonkiem pod chętnie odwiedzanym przez ptaki drzewem otwiera ptasią kawiarenkę, w której płaci się właśnie piórami. Wśród potraw są prawdziwe frykasy: rolada z żuka, zupa z pszczelego mleczka, a nawet mrówki do własnodziobnego zbierania. Wygląda to na mistrzowski plan, dopóki na horyzoncie nie pojawia się żarłoczny, zielonopióry Głodomór.


Okładka książki pt. „Malamander”

Thomas Taylor

Malamander

Wilga

W nadmorskim miasteczku Widmowy Port trwa zima. Herbert Lemon, pracownik Biura Rzeczy Znalezionych Hotelu w Hotelu Grand Nautilus, przyjmuje nieoczekiwanego gościa. To Violet Parma, której rodzice dwanaście lat temu zaginęli w hotelu w tajemniczych okolicznościach. Dziewczynka jest przekonana, że chłopiec jest jedyną osobą, która będzie w stanie pomóc jej wyjaśnić zagadkę ich zniknięcia. Aby tego dokonać, Herbie i Violet będą jednak musieli skonfrontować się ze ścigającym dziewczynę mężczyzną z hakiem zamiast dłoni oraz Malamandrem – potworem z legend, którego jaja spełniają życzenia…


Okładka książki pt. „Operacja Zachód Słońca ”

Jorn Lier Horst

Operacja Zachód Słońca

Media Rodzina

W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Tiril i Oliver, dwoje młodych detektywów, zawsze są na posterunku. Razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie nawet dorośli policjanci.
Tym razem Tiril i Oliver zmierzą się z zagadką pirata drogowego, który niemal potrącił Norę Bratland. Obiecują wyjaśnić tę sprawę przed zachodem słońca. Jednak wszystko się komplikuje, gdy wychodzi na jaw, że okradziono bank w Elvestad, a autem uciekają złodzieje… Czy przebojowemu duetowi sprytnych dzieciaków uda się wyjaśnić tę sprawę?


Okładka książki pt. „Wielki napad na mózg”

P.G. Bell

Wielki napad na mózg

Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja

Przygoda pędząca jak ekspres i niemożliwa jak trolle w twojej kuchni!
Suzy nie może się doczekać powrotu do Unii Miejsc Niemożliwych i jazdy Niemożliwym Ekspresem Pocztowym. Ale kiedy dowiaduje się o nikczemnym planie zniszczenia Trollowic przez podejrzanego i nieoczekiwanego złoczyńcę, postanawia oczywiście pomóc przyjaciołom. Muszą pędzić od magicznych światów chmur do sekretnych jaskiń, aby złapać winowajcę, zanim Trollowice upadną…


Okładka książki pt. „Ja, człowiek. Księga empatii”

Susan Verde

Ja, człowiek. Księga empatii

Mamania

Bycie człowiekiem oznacza pełnię możliwości. Uczymy się, marzymy, zachwycamy światem wokół. A czasem popełniamy błędy, boimy się, czujemy smutek. Fantastyczny duet, Susan Verde i Peter H. Reynolds, autorzy bestsellerowych książek „Ja, joga”, „Ja, spokój”, Ja, miłość”, tym razem próbują pokazać, co to znaczy być człowiekiem, czym jest empatia i jak możemy dokonywać w życiu dobrych wyborów.


Okładka książki pt. „Wojownicze serca”

Joanna Karyś

Wojownicze serca

Feniks

Magia. Zdrada. Miłość. Strata.
Każdy wybór pociąga za sobą konsekwencje... Czy można wybrać swoją przyszłość?
Alyson Terrwyn nigdy nie uważała się za kogoś wyjątkowego. Jak każdy człowiek miewała swoje wzloty i upadki. Wybierając się na studia, nie miała jeszcze konkretnego planu na życie, więc podążyła za kimś, do kogo ją ciągnęło.
Kiedy w końcu ma okazję porozmawiać z chłopakiem, na którym jej zależy, na terenie uczelni dochodzi do morderstwa. Tuż po nim znika przyjaciółka Alyson, a ona od razu wyrusza na jej poszukiwania. Jednak to, co odkrywa, wywraca jej świat do góry nogami. Z jakiegoś powodu na Alyson poluje potężna istota, która zrobi wszystko, aby osiągnąć swój cel.


Okładka książki pt. „Miś Tuliś piecze ciasteczka”

David Melling

Miś Tuliś piecze ciasteczka

Wydawnictwo Amber

Miś Tuliś uwielbia pyszne miodowe ciasteczka, ale nagle jego miodek znika… Czy Tuliś da się przekonać owcom i spróbuje czegoś innego i nowego? A może nawet to polubi? Nowe, kipiące radością, kuszące cudownymi zapachami i smakami, zaskakujące kulinarne przygody rozczulającego Misia o wielkim sercu i jego przyjaciół.


Okładka książki pt. „Niech żyje tata Alberta!”

Gunilla Bergström

Niech żyje tata Alberta!

Zakamarki

Do urodzin taty został tylko jeden dzień.
Albert ma zmartwienie.
Chciałby dać tacie jakiś ładny prezent,
ale nie wie, co by to mogło być.
Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.


Okładka książki pt. „Szybcy kontra wściekli”

Szybcy kontra wściekli

Egmont Polska Sp. z o.o

Don Etylina to najlepszy kierowca w Monte Palmo, a Vicky „Śruba” to niezrównana specjalistka od mechaniki i samochodów wyścigowych. Ich zawadiackie dzioby wydają się jednak dziwnie znajome...


Okładka książki pt. „Przygoda na kempingu”

Przygoda na kempingu

Egmont Polska Sp. z o.o

Wakacje można spędzać na różne sposoby, ale wiele osób uważa, że najlepiej pod namiotem! Także mieszkańcy Kaczogrodu cenią sobie biwakowanie i ten tom opowiada właśnie o ich przygodach na łonie natury. Świeże powietrze, słońce, woda, hamak i czytanie komiksów... a wieczorem ognisko, niebo pełne gwiazd i chmary komarów!


Okładka książki pt. „Śnieżna siostra”

Maja Lunde

Śnieżna siostra

Wydawnictwo Literackie

Dom wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty. Dla Juliana to podwójne święto, bo w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Narodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Swoje smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemal codziennie, żeby popływać. I właśnie tam po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubrana na czerwono od stóp do głów, rudowłosa dziewczynka, z piegami na nosie i perlistym śmiechem jest serdeczna, szczęśliwa i ponad wszystko pragnie, aby Julian został jej przyjacielem.


Okładka książki pt. „Przygody w Dolinie Muminków”

Amanda Li

Przygody w Dolinie Muminków

Znak Emotikon

Oto zbiór barwnych opowieści o niezwykłych przygodach Muminka i jego przyjaciół. Przeczytajcie o tym, jak mieszkańcy Doliny Muminków – rodzina Muminków oraz Włóczykij, Mała Mi, Panna Migotka i Ryjek – spotykają Hatifnatów, łapią smoka, niespodziewanie znajdują nowy dom… i poznają tajemniczą Bukę.


Okładka książki pt. „Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)”

Elżbieta Jodko-Kula

Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)

Wydawnictwo Skrzat

Mam głupiego brata. Mam głupiego starszego brata. Cóż począć Zdaniem starszych, to część układanki zwanej rodziną. Tu każdy puzzel jest tak samo potrzebny, chociaż (dodam od siebie): Rodzice (jak to dorośli) często robią nielogiczne rzeczy. Wiktor co rusz pokazuje, że ma dosyć nas, z naciskiem na mnie. Ja zaś czasem (naprawdę niespecjalnie) daję mu do tego powody. Jak na przykład wtedy, gdy wymieniłem go na siostrę kolegi. Nasza rodzinna historia nabrała przez to tempa! Jaką szybkość osiąga pełzający niemowlak? Dlaczego koty nie chcą mnie na ratownika? I jak wygląda braterski bój o lipę i czystą podłogę? Mam głupiego starszego brata, ale Wart jest więcej niż sterowany samochód! Gandalf.com.pl


Okładka książki pt. „Po co wieje wiatr”

Rafał Witek

Po co wieje wiatr

Harperkids

Pewnego dnia Kinga dostała piękny balon. Niestety wiatr porwał go wysoko ponad dachy domów. Czy wiatr to tylko psotnik, czy jest z niego jakiś pożytek?
Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu.


Okładka książki pt. „Zwyczajna Gwiazdka z rodziną Janssonów”

Martin Widmark

Zwyczajna Gwiazdka z rodziną Janssonów

Mamania

Zbliża się Boże Narodzenie, a w domu rodziny Janssonów czuć już świąteczną gorączkę. Kajsi i Alvinowi nie jest łatwo upilnować ich dokuczliwych i psotnych rodziców. Chwileczkę, czy to nie brzmi dziwnie? Cóż, nie powinno, ponieważ jest to zabawna i szalona historia, w której funkcje dorosłych i dzieci są całkowicie odwrócone. Dzieci zachowują się jak rodzice, podczas gdy ich mama i tata całkowicie porzucili role rodziców!


Okładka książki pt. „Albert Einstein”

María Isabel? Sánchez Vegara

Albert Einstein

Euro-Focus M. Tokarczyk

Albert jako dziecko niewiele mówił, ale jego głowa była pełna pomysłów! Na początku nie odnajdował się w szkole, wkrótce jednak zakochał się w fizyce i matematyce, a swoją pierwszą pracę naukową napisał, gdy był jeszcze nastolatkiem. Albert uważał, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona, a wyobraźnia obejmuje cały świat. Poświęcił życie wyjaśnianiu związku między przestrzenią a czasem, tworząc podstawy pod większość technologii i wynalazków XXI wieku. To wyjątkowa historia Alberta Einsteina, wielkiego uczonego i twórcy teorii względności, laureata Nagrody Nobla z dziedziny fizyki, ekscentryka i filozofa, którego nazwisko jest synonimem geniuszu na całym świecie.


Okładka książki pt. „Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci”

Marta Galewska-Kustra

Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci

Nasza Księgarnia

Odwiedźcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi pełen ekscytujących zdarzeń czas w mieście! Zajrzyjcie na plac budowy, do supermarketu, na dworzec kolejowy, do parku, gabinetu taty i na wystawę cioci Igi. Z tym sympatycznym maluchem, ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy, na pewno nie będziecie się nudzić!


Okładka książki pt. „Wielka księga smoków”

Federica Magrin

Wielka księga smoków

Zielona Sowa

Myślicie, że encyklopedia musi być nudna? Na pewno nie taka, która zbiera wszystkie ważne informacje o SMOKACH!
„Wielka Księga Smoków” to pełen przydatnych informacji przewodnik dla przyszłych opiekunów, trenerów i łowców smoków, dzięki któremu nauczycie się identyfikować ich najrozmaitsze rodzaje, poznacie ich kryjówki, zwyczaje i preferencje żywieniowe.
Czy jesteście gotowi na to, by wkroczyć w tajemniczy, zdumiewający świat tych mitycznych stworzeń? Porzućcie strach i zajrzyjcie do środka… Smoki czekają!


Okładka książki pt. „Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków”

Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak

Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków

Nasza Księgarnia

W czwartym już małym atlasie para znakomitych twórców składa hołd swojej wielkiej miłości: kotom. Napotkamy tu między innymi puchate koty norweskie, niebieskookie syjamy, japońskie koty z pomponikiem zamiast ogona, jak również kota nad kotami: wielorasowego dachowca. Osobiste historie przeplatają się w tej książce z dostosowanymi do wieku czytelnika informacjami o kociej naturze, o kocim języku czy o dzikich kuzynach kota domowego. Tekstom towarzyszą zachwycające ilustracje: pełne czułości kocie portrety wyczarowane z tkanin, eleganckie akwarele oraz przestrzenne koty z papier mâché. Nie mogło też zabraknąć fotografii i oczywiście dziecięcych rysunków, które wykonała zaprzyjaźniona z autorami Ola.


Okładka książki pt. „Self-regulation: nie ma niegrzecznych dzieci”

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Self-regulation: nie ma niegrzecznych dzieci

Znak Emotikon

Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie z codziennymi trudnościami.
Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi odkryj proste sposoby na powrót do równowagi, gdy emocje biorą górę. Poznaj historie, które pokazują, że nie ma niegrzecznych dzieci – są tylko takie, którym skończyło się paliwo, czyli energia niezbędna do radzenia sobie z rozmaitymi bodźcami.


Okładka książki pt. „Maleńkie królestwo”

Etgar Keret

Maleńkie królestwo

Wydawnictwo Widnokrąg

W maleńkim królestwie żyli spokojnie Król Dobre Serce, jego Mądry Doradca i dwóch zwykłych ludzi, którzy pracowali na polu truskawek. Zdarzyło się jednak tak, że poddani odeszli (w poszukiwaniu miłości, przyjaźni, rodziny), a król i doradca zostali sami. Listy od szczęśliwych byłych poddanych przyjęli z mieszanymi uczuciami –wszak bez poddanych nie ma królestwa…


Okładka książki pt. „Zmiataj”

Louise Greig

Zmiataj

Zielona Sowa

Zły nastrój Eda zaczyna się od małej, pozornie nic nieznaczącej rzeczy, lecz to właśnie ona sprawia, że coś zaczyna w nim narastać, zajmować przestrzeń i omiatać go. Ed nie potrafi już tego powstrzymać i zaczyna zamiatać wszystko dookoła coraz intensywniej tak, że wymiata z miasta nie tylko liście, ale także ludzi, samochody, psy, koty. Sterta rzeczy rośnie i rośnie, a wokół Eda robi się coraz ciemniej. On zaś jest głodny i zmęczony. Wtem pojawia się mały wietrzyk, który stopniowo przybiera na sile aż rozdmuchuje to, co zmiótł chłopiec. Dopiero teraz świat wygląda inaczej, jaśniej, a Ed na nowo spogląda w niebo i pozwala ponieść się dobrym emocjom!


Okładka książki pt. „Bethany i bestia”

Jack Meggitt-Phillips

Bethany i bestia

Dwukropek - Wydawnictwo Juka-91

Piękno ma swoją cenę. I nikt nie wie tego lepiej niż Ebenezer Pinceta, który zachowuje piękny wygląd od 511 lat. Jak, możesz się zastanawiać? Ebenezer musi po prostu nakarmić bestię na strychu swojej rezydencji. W zamian za posiłki w postaci małpy, posągu Winstona Churchilla czy kaktusów, Ebenezer dostaje eliksiry, które utrzymują go w młodości i pięknie.
Ale z każdym posiłkiem bestia staje się coraz bardziej chciwa i pewnego dnia oznajmia, że ??następnym razem chciałby zjeść ładne, soczyste dziecko.
Dziecko, Bethany, może być jednak czymś więcej, niż oczekiwał Ebenezer. Z pewnością jest raczej niegrzecznym gościem w domu, ale Ebenezer nadal marzy o tym, żeby nie musiała być pożerana. Czy to możliwe, że Bethany jest mniej warta posiłku, a bardziej… godna przyjaciół?


Okładka książki pt. „Stan splątania”

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Stan splątania

Wydawnictwo Literackie

Ósma klasa – egzaminy, presja, rodzice i nauczyciele, którzy ciągle czegoś chcą. Czy można zrobić sobie od tego wagary? Zrezygnować z wyścigu do najlepszego liceum?
Maria to ideał. Piękna, zdolna, wysportowana. Tylko gdy zamyka się w łazience i wymiotuje, wolałaby, by nikt jej nie słyszał. Bo przecież ma kochających rodziców, wygodny dom i przed sobą tyle możliwości.
Lena. Zawsze ze słuchawkami na uszach. To jedyny sposób, żeby odciąć się od ludzi. Niespecjalnie ich lubi. No i mama… Czasami Lena myśli, że to raczej ona opiekuje się mamą niż odwrotnie.
Miłosz. W naciągniętym na głowę kapturze, z wielkim futerałem na wiolonczelę. Introwertyk. Nie lubi się wychylać. Gdyby tylko bluza mogła działać jak peleryna niewidka... Ale, jak mawia jego ojczym, „świat nie jest miejscem dla słabeuszy”.
Choć chodzą do jednej klasy i mieszkają na tym samym osiedlu, właściwie się nie znają. Gdy pewnego dnia Maria, Lena i Miłosz trafiają w ramach wolontariatu do domu seniora, nie przypuszczają, że to doświadczenie zmieni nie tylko ich, ale także ich rodziny.


Okładka książki pt. „Święta na świecie”

Sofie Maria Brand

Święta na świecie

Znak Emotikon

Kto z was chciałby dostać pod choinkę zęby morsa albo zgniłego ziemniaka? Co by było, gdyby przyjechał do was Mikołaj na saniach, które ciągną kangury?
Okazuje się, że pachnąca żywicą choinka, karp i łamanie się opłatkiem to niejedyne sposoby obchodzenia Gwiazdki. Jak wygląda ona w innych zakątkach świata?


Okładka książki pt. „Krach w kodzie”

Nick Eliopulos

Krach w kodzie

HarperCollins Polska sp. z o.o.

Pierwsza oficjalna powieść Minecrafta z nowej sagi – Kroniki ze Stownword!
Książka opowiada dalsze przygody Morgana, Harper, Po, Jodi oraz Theo, czyli bohaterów znanych z Kronik z Woodswod.
Bazująca na najpopularniejszej grze wszech czasów nowa seria powieści zabierze grupkę przyjaciół w jeszcze bardziej niesamowitą przygodę do świata Minecrafta. Ktoś, albo coś, zmieniło w kamień Króla Przywoływaczy. Nowy gracz – Theo – dołącza do zespołu, by przywrócić ich byłego wroga do normalności. Chłopiec zna się na kodowaniu jak mało kto, ale czy jego umiejętności okażą się wystarczające?


Okładka książki pt. „Gryzak: łap potworka”

Emma Yarlett

Gryzak: łap potworka

Wilga - Grupa Wydawnicza Foksal

Dołączcie do zwariowanego pościgu za Gryzakiem! Tym razem książkopotworek narobi chaosu w encyklopedii, pozna nowego przyjaciela i rozgniewa... smoka!


Okładka książki pt. „Plagi na diabelskim poletku”

Ransom Riggs

Plagi na diabelskim poletku

Media Rodzina

Po dramatycznej ucieczce przed żądnym krwi głucholcem Jacob Portman i Noor dołączają do pani Peregrine i osobliwych dzieci. Ich obecny dom, Diabelskie Poletko, nawiedzają plagi w postaci spadających z nieba kości, popiołu i krwi. Te złowrogie znaki to zapowiedź nadejścia armii potworów Caula. Powstały z martwych w bibliotece dusz, potężniejszy niż kiedykolwiek Caul i jego niosący śmierć słudzy wydają się niepokonani. Los całego świata osobliwców jest w rękach Jacoba i jego przyjaciół, którzy stawiają czoło śmiertelnie groźnym wrogom i przemierzają najbardziej niebezpieczne pętle w historii.


Okładka książki pt. „Na100latki, czyli Jak przetrwać, mając naście lat”

Marcin Przewoźniak

Na100latki, czyli Jak przetrwać, mając naście lat

Wilga - Grupa Wydawnicza Foksal

Czy czujesz się jak transformers, który nie panuje nad swoimi podzespołami? Wydaje ci się, że tracisz tożsamość? Spokojnie, po prostu dorastasz! Po tym procesie powstaniesz ty w wersji 3.0. Wersja 2.0 narodziła się, kiedy powitano cię w pierwszej klasie podstawówki. 3.0 to na100latek w wersji przeddorosłej. Za jakieś 10– 15 lat przyjdzie kolej na wersję 4.0, dorosłą. W wersji 3.0 będziesz sobą, tylko z nowym oprogramowaniem emocjonalnym i intelektualnym. Jednak twoje prawdziwe ja nie zginie, nie ulotni się. Wchodzisz w to? To naprzód!


Okładka książki pt. „Złodziej liści”

Alice Hemming

Złodziej liści

Zielona Sowa

Wiewiórka na tropie złodzieja liści!
Jeszcze wczoraj na drzewie było mnóstwo pięknych liści. Wiewiórka leżała sobie beztrosko z brzuchem wypełnionym smacznymi orzechami i wyliczała: czerwony, żółty, pomarańczowy, czerwony, żółty, pomarańczowy, czerwony, żółty… Gdzie podział się tamten pomarańczowy, a gdzie ten żółty?! Wiewiórka jest zła, bo ktoś ukradł JEJ liście! Rozpoczyna więc poszukiwania złodzieja, które owocują poznaniem wielu zabawnych zwierząt. Podczas tej wyprawy mały czytelnik wraz z wiewiórką dowie się, że świat wraz z upływem miesięcy przybiera różne kolory.


Okładka książki pt. „Rodzina Obrabków i urodzinowy skok”

Anders Sparring

Rodzina Obrabków i urodzinowy skok

Zakamarki

Członkowie Rodziny Obrabków bardzo lubią zabierać cudze rzeczy. Po prostu nie potrafią się powstrzymać. W każdym razie tata Zbiro, mama Cela i Elka. Za to Ture lubi robić tylko to, co dozwolone, i nie bierze niczego bez płacenia. Rodzice i siostra trochę się o niego martwią. Co z tego chłopaka wyrośnie?
Zbliżają się urodziny Turego. Ture ma tylko jedno życzenie. Chciałby dostać wielkiego lizaka w paski, tego z wystawy sklepu ze słodyczami. Czy Obrabkom uda się spełnić życzenie Turego i zdobyć lizaka? Czas goni, a wścibski sąsiad Paul Icjant już węszy pod ich domem.
Oto pierwsza część nowej Zakamarkowej serii dla początkujących czytelników oraz do głośnego czytania. Gwarantujemy dużo śmiechu!


Okładka książki pt. „Pan Borsuk i Pani Lisica. Spotkanie”

Brigitte Luciani

Pan Borsuk i Pani Lisica. Spotkanie

Story House Egmont sp. z o.o.

W komiksie o Borsuku i Lisicy poznajemy historię nietypowej rodziny: pana Borsuka i jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki. Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do wspólnego życia! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać razem w jednej norze! 


Okładka książki pt. „Biuro detektywistyczne Dziurka od Klucza. Główka pracuje!”

Renata Piątkowska

Biuro detektywistyczne Dziurka od Klucza. Główka pracuje!

Literatura

Jeśli lubicie główkować i rozwiązywać zagadki, jeśli idąc po nitce do kłębka chcecie odkrywać tajemnice - to ta książka jest właśnie dla Was. Ona wciąga, zmusza do myślenia, by na koniec odwrócić kota ogonem, zaskoczyć Was i rozbawić.
Dorośli chyba też nie będą się nudzili podczas lektury. W końcu wszyscy lubimy troszkę się bać i głośno śmiać. Najlepiej w towarzystwie sprytnych detektywów z Biura Detektywistycznego Dziurka od klucza.


Okładka książki pt. „Jesienna miłość”

Nicholas Sparks

Jesienna miłość

Albatros

Rok 1958. Landon Carter rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beaufort. Razem z Jamie Sullivan, którą traktuje jak nieszkodliwą dziwaczkę. Jamie nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na prywatki, z nikim się nie przyjaźni, cały czas poświęca opiece nad owdowiałym ojcem. Kiedy nadchodzi pora licealnego balu, Landon w odruchu desperacji zaprasza właśnie ją. I jest to początek związku, który odmieni jego życie na zawsze.


Okładka książki pt. „10 kotów”

Katarzyna Samosiej

10 kotów

Studio Koloru

O uczuciach powiedziano już wiele. Wiemy, że istnieją, i większość z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka z nich. Wiemy, że mogą się zmieniać. Ale czy rozumiemy, jakie są tego skutki?
10 kotów. 10 podstawowych emocji. 10 zupełnie różnych spojrzeń na tę samą sytuację, które pokazują, jak uczucia kreują naszą rzeczywistość.


Okładka książki pt. „Wesoły Ryjek i odkrycia”

Wojciech Widłak

Wesoły Ryjek i odkrycia

Media Rodzina

To już ósma część przygód Wesołego Ryjka – nieodmiennie zaciekawionego światem prosiaczka. Wesoły Ryjek codziennie odkrywa wiele nowych rzeczy, na przykład że naleśniki, zwłaszcza z serem lub dżemem, rozproszą każdy smutek, albo że zawsze robimy coś ważnego, nawet jeżeli to są tylko drobiazgi. I że całusów i uścisków nigdy nam nie zabraknie, choćbyśmy nie wiem jak szczodrze obdarowywali nimi ukochane osoby.


Okładka książki pt. „Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat”

Anna Benning

Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat

Media Rodzina

Moment, na który Elaine czekała całe życie, właśnie nadszedł. W Nowym Londynie ma miejsce spektakularny wyścig vortexami, a ona jest jedną z wybranych, która może spróbować swoich sił. Setki młodych ludzi z całego świata ruszają po zwycięstwo za pomocą tuneli energii podobnych do tych, które kilkadziesiąt lat wcześniej niemal zniszczyły nasz świat. Przeskok vortexem jest śmiertelnie niebezpieczny, ale dla łowców to codzienność. Niczym magiczny portal przenosi ich z miejsca na miejsce w ciągu zaledwie paru sekund. Elaine za wszelką cenę pragnie wygrać. Jednak podczas wyścigu budzi się w niej ukryta moc; moc, która znów może zatrząść światem w posadach. A jedynym sprzymierzeńcem dziewczyny ma być chłopak, który nie chce mieć z nią nic wspólnego…


Okładka książki pt. „A to”

Peter H. Reynolds

A to

Mamania

Ramon uwielbia rysować. Traci jednak zapał do tworzenia, kiedy brat wyśmiewa jego rysunki. Cóż, może faktycznie wazon nie wygląda jak wazon… Siostra Ramona twierdzi jednak, że wygląda wspaniale, bo… wazonow-a-to.
Ramon nie kopiuje rzeczywistości, on tworzy własną! Odzyskuje radość z rysowania i zaczyna nawet pisać wiersze (wyglądają wierszow-a-to!).


Okładka książki pt. „Panna Śpieszka i pan Leniwiec”

Katy Perry

Panna Śpieszka i pan Leniwiec

Amber

Pan Leniwiec bynajmniej nie jest leniwy, tylko lubi wszystko robić powoli i po kolei.
UWAŻNIUTKO. SPOKOJNIUTKO.
Panna Śpieszka lubi wszystko robić szybko i kilka rzeczy naraz. SZAST-PRAST. RACH-CIACH!
Co będzie, kiedy spotkają się, razem zaczną się bawić, a nawet uczestniczyć w wyścigu?
Czy ta niezwykła przyjaźń pozwoli Śpieszce zrozumieć, jak fajnie jest zatrzymać się, odetchnąć, odpocząć? I w skupieniu rozejrzeć się dookoła, by usłyszeć śpiew ptaków, poczuć zapach kwiatów i cieszyć się pięknem całego otaczającego świata?


Okładka książki pt. „Siostra gwiazd: o runach i cieniach”

Marah Woolf

Siostra gwiazd: o runach i cieniach

Jaguar

We Francji, w magicznym lesie, znajduje się przejście, przez które demony mogą przenikać do świata ludzi. Nad tym, żeby tak się nie stało, czuwa Loża i jej Wielki Mistrz, magowie od pokoleń, spadkobiercy króla Artura, który zawarł przed wiekami pakt z demonami, aby uratować ludzi.
Trzy siostry, czarownice, decyzją Wielkiego Mistrza zostają wysłane na Wyspy Brytyjskie do zaprzyjaźnionej Kongregacji, gdy najmłodsza z nich zostaje ukąszona przez sylfidę. Dziewczynę uratować mogą jedynie uzdrowiciele z wysp.
Gdy po dwóch latach Vianne w końcu odzyskuje zdrowie, siostry wracają do Francji w towarzystwie tajemniczego Asha. Mają dowiedzieć się, czy nowy Wielki Mistrz Loży, Ezra, wielka miłość Vianne, nie przeszedł na stronę demonów. Nie wiedzą, że Ash ma jeszcze dodatkowe zadanie…


Okładka książki pt. „Preskot”

Katherine Applegate

Preskot

Dwie Siostry

Preskot jest ogromny jak tygrys, gadatliwy, a na dodatek… niewidzialny. Lubi żelki, kąpiele w pianie i jazdę na deskorolce. Pojawił się w życiu dziesięcioletniego Jacksona, żeby mu pomóc. Rodzice kłócący się szeptem, stosy rachunków i pustki w lodówce nie wróżą niczego dobrego. Jackson obawia się, że tak jak kilka lat wcześniej razem z mamą, tatą, młodszą siostrą Robin i labradorką Arethą będzie musiał wyprowadzić się z domu i zamieszkać w furgonetce. Czy jego świat znów rozsypie się na kawałki? I czy wymyślony przyjaciel może coś poradzić na prawdziwe problemy?
Znana na całym świecie autorka bestsellerowych książek dla dzieci podejmuje w tej powieści niełatwe tematy, takie jak utrata domu i poczucia bezpieczeństwa, zachwiane zaufanie do najbliższych i lęk przed przyszłością, podchodząc do nich z ogromną wrażliwością, czułością i humorem.


Okładka książki pt. „Z żartem i śmiele o moim ciele”

Izabela Michta

Z żartem i śmiele o moim ciele

Dziwimisie

Czasami chichram się z mojej pupy, niekiedy liczę na nogach strupy, bywa, że szukam ślimaka w uchu i często czytam leżąc na brzuchu. Zawsze natomiast - i to nie żart - wiem, ile jestem naprawdę wart. I to dlatego, z żartem i śmiele, układam wiersze o moim ciele.


Okładka książki pt. „Woda. Przygody z nauką.”

Cécile Jugla, Jack Guichard

Woda. Przygody z nauką.

Harperkids

Książka zachęca do prostych eksperymentów i pomaga w nauce w przyjazny sposób. Czy można użyć wody zamiast kleju? Dlaczego ciepła woda jest lżejsza od zimnej? Jak zrobić kolorowy prąd i wir? Czemu łódka z plasteliny pływa po wodzie a kulka tonie?
Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują najprostszy składnik – jakim jest woda - i za jej pomocą sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc.


Okładka książki pt. „Wystrzałowa wycieczka szkolna”

Liz Pichon

Wystrzałowa wycieczka szkolna

Zielona Sowa

Tomek jest już w piątej klasie. Cały czas jednak kłopoty się go trzymają! W szkole ma już trzy smutne buźki. Jeśli zarobi jeszcze jedną, nie pojedzie na wycieczkę klasową, która zapowiada się naprawdę wystrzałowo! Ale przecież to nie wina Tomka, że Kurczak znów zjadł jego pracę domową… Gdy ratunek wydaje się być blisko, chłopiec znowu wpada w tarapaty. Czy Tomkowi uda się pojechać na wymarzoną wycieczkę?


Okładka książki pt. „Dzieci ziemi i nieba”

Guy Gavriel Kay

Dzieci ziemi i nieba

Zysk i S-ka

Z Senjanu, cieszącego się złą sławą pirackiego miasteczka, wyrusza młoda kobieta, która szuka zemsty za utratę rodziny. Tej samej wiosny z bogatego państwa-miasta Seressy, słynącego ze swoich kanałów i laguny, wyprawiają się dwie bardzo różniące się od siebie osoby: młody malarz, który zmierza na niebezpieczny wschód, by na życzenie wielkiego kalifa namalować jego portret oraz obdarzona żywą inteligencją, powodowana gniewem kobieta udająca żonę lekarza, lecz wysłana przez Seressę w misji szpiegowskiej. Statkiem handlowym, na którego pokładzie płyną, dowodzi posiadający wszelkie zalety młodszy syn z kupieckiej rodziny, targany wątpliwościami co do przeznaczonego mu życia. A jeszcze dalej na wschód pewien chłopiec szkoli się na żołnierza, by zdobyć chwałę w nieuchronnie zbliżającej się wojnie. Ich losy się splatają, a ich życie wisi na włosku, ponieważ kalif wysyła wielką armię, która ma zająć potężną fortecę, stanowiącą bramę do zachodniego świata…


Okładka książki pt. „Nie wiesz o mnie wszystkiego”

Joanna Jagiełło

Nie wiesz o mnie wszystkiego

Books 4YA - Wydawnictwo Zielona Sowa

Magda próbuje się uwolnić z toksycznego związku z starszym chłopakiem, bratem byłej przyjaciółki. Przez związek z Arturem Magda straciła przyjaciółkę, opuściła się w nauce, porzuciła ukochane kółko teatralne, zaczęła oszukiwać matkę. Starszy chłopak wykorzystuje ją, upokarza, odbiera wszystko, co było dla niej ważne. Kiedy Magda postanawia zakończyć związek, Artur zaczyna ją śledzić, chodzi za nią, grozi jej. Dziewczyna jest coraz bardziej zastraszona i przerażona. Zupełnie nie wie, gdzie szukać pomocy. Adam mieszka w małej miejscowości, gdzie jest szykanowany i prześladowany za swoją odmienność (wszyscy podejrzewają, że jest gejem). W końcu chłopak zostaje bardzo dotkliwie pobity. Po tym wydarzeniu przeprowadza się do ciotki do Warszawy, gdzie zaczyna naukę w klasie Magdy. Magda i Adam od razu znajdują nić porozumienia i bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie.


Okładka książki pt. „Niezliczone sekrety Dziesiątej Góry”

Krista van Dolzer

Niezliczone sekrety Dziesiątej Góry

:Dwukropek

Dwunastoletnia Esther, nie może się doczekać, aby wziąć udział w Obozie Vermeera, najbardziej prestiżowym obozie sztuki w okolicy. Ale kiedy jej ojczym przypadkowo podjeżdża z niewłaściwej strony góry, dziewczynka ląduje w Obozie Archimedesa - obozie matematycznym! Zdeterminowana, by udowodnić swoją wartość innym obozowiczom, zaczyna głowić się nad niemożliwą do rozwiązania łamigłówką i… rozwiązuje ją w jeden dzień. Ale nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni... Ktoś za wszelką cenę chce ją usunąć z obozu i zaczyna rozrzucać po terenie campusu tajemnicze, groźne notatki. Esther nie wie, komu zaufać. Czy rozwiąże tę zagadkę, zanim będzie za późno?


Okładka książki pt. „Szara myszka i kolory”

Małgorzata Strzałkowska

Szara myszka i kolory

Zielona Sowa

Zabawny, rymowany tekst Małgorzaty Strzałkowskiej opowiada historię szarej myszki, która jest bardzo smutna z powodu ubarwienia swojego futerka. Myszka wybiera się na wędrówkę po krainach różnych kolorów, żeby poszukać najlepszej barwy dla siebie. Dziecko razem z myszką dowiaduje się, co może być zielone, niebieskie, czerwone, różowe itd.


Okładka książki pt. „Emma kocha różowy!”

Piret Raud

Emma kocha różowy!

Grupa Wydawnicza Adamantan

Emma kocha tylko różowe rzeczy. Ma ich mnóstwo: różowy grzebień, różowy kapelusik, różową torebkę, a nawet różowy rowerek. Ale to jej nie wystarcza. Chce, żeby wszystko było różowe – nawet księżyc i gwiazdy. Na urodziny Emmy też wszystko jest różowe. Wszystko oprócz zielonej kapusty, prezentu od Ferdynanda Żaby. Emma na początku jest rozczarowana, ale po skosztowaniu przyznaje, że może zielony jest tak samo dobry jak różowy!


Okładka książki pt. „Mechanica : przewodnik dla początkujących”

Lance Balchin

Mechanica : przewodnik dla początkujących

Wydawnictwo Tekturka

Witajcie na Ziemi przyszłości. Mimo ciągłych ostrzeżeń, środowisko zostało skażone do tego stopnia, że wiele obszarów globu nie nadaje się do zamieszkania. Dzikie zwierzęta wyginęły. Z popiołów narodziło się nowe życie. Życie, którego ludzkość nie będzie w stanie okiełznać. Witajcie w świecie mechanusów.


Wygenerowano: 09-12-2022