WBP w Olsztynie
katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
książka
z autografem
archiwum
Okładka książki pt. „Dzisiaj umrzesz ty”

Sue Wallman

Dzisiaj umrzesz ty

Zielona Sowa

Leah, jak zawsze, okres noworoczny spędza wraz z rodziną w starym wiejskim domku, w którym świętuje Nowym Rok wraz ze swoimi kuzynkami Ivy i Poppy oraz przyjacielem Jakobem. Każdego roku znikają z oczu dorosłych i zaszywają się na strychu, gdzie bawią się w przewidywanie przyszłości. Tym razem jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem… Niewinna zabawa zamienia się w realne niebezpieczeństwo. Przyjaciele odkrywają, że dom, w którym się znajdują, ma mroczną przeszłość, a w pobliskim ogrodzie zostaje odnalezione ciało nastolatki…


Okładka książki pt. „Kajtek, uważaj!”

Jennifer Berne

Kajtek, uważaj!

Prószyński Media

To zabawna i pięknie ilustrowana historia, której główny bohater Kajtek – mały szpak kochający książki – boryka się z problemami ze wzrokiem. Podczas czytania odkrywa, że widzi niewyraźnie. I również w książkach znajduje wskazówki, co w takiej sytuacji zrobić. Udaje się więc do okulisty i dostaje swoje pierwsze okulary. Z początku jest nimi zachwycony, ale jego kuzyni wyśmiewają go.


Okładka książki pt. „Kotki idą spać ”

Barbara Castro Urio

Kotki idą spać

Adamada

W tej książce jest pewien pusty dom. Pierwszy przychodzi do niego czerwony kot. A potem kotki, jeden po drugim, zapełniają wszystkie pokoje. Kiedy przybywa ostatni kotek, nadchodzi moment, by zasnąć, Światła gasną, oczy się zamykają… Dobranoc, kotki! Dobranoc, maluchy!


Okładka książki pt. „Złodzieje snów”

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Złodzieje snów

Nasza Księgarnia

Mała Basia po rozstaniu rodziców nie może spać. Po jej kolorowych snach zostało tylko straszące puste miejsce. I choć mama i tata próbują pomóc córeczce, nie da się go wypełnić ani bajkami na dobranoc, ani zabawkami, ani lekarstwem o słodkim smaku. Dopiero Bartek, starszy brat dziewczynki, odkrywa prawdę. Marzenia senne Basi ukradli złodzieje. Dlatego rodzeństwo musi wyruszyć w niebezpieczną podróż…


Okładka książki pt. „Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków”

Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak

Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”

Oto wyjątkowy pamiętnik-zwierzownik pary cenionych ilustratorów, którzy zamiast pracować, znów zapamiętale tropią mieszkańców swojego ogrodu i jego najbliższych okolic. Opowiadają o jeżu, lisie, zającu, dziku, nietoperzu, myszy, żabie, ślimaku, borsuku, sarnie, kunie, ryjówce… Nie, to ciągle jeszcze nie wszyscy bohaterowie tej zachwycającej książki! Obrazki z tkanin, akwarele, zdjęcia, dziecięce rysunki (pożyczone od sąsiadki Hani), a nawet rzeźby z papieru stwarzają świat pełen poezji, humoru i czułości wobec innych istot. Autorzy zachęcają małego czytelnika, by i on – pisząc, fotografując, wycinając, rysując, a przede wszystkim patrząc – został zwierzoznawcą!


Okładka książki pt. „Poznaję świat i kropka. Wielkie zagadki małej komórki. Co robią pszczoły z muchami do spółki”

Rafał Klimczak

Poznaję świat i kropka. Wielkie zagadki małej komórki. Co robią pszczoły z muchami do spółki

Wydawnictwo Skrzat

Wielka biblioteka, fabryka z oczyszczalnią, elektrownia, urząd pocztowy... Wyobraźcie sobie, że to wszystko mieści się w pewnej maluteńkiej drobince. Działa ona jak dobrze zorganizowane miasteczko, a już całkowicie niewiarygodne wydaje się to, że z czegoś takiego zbudowany jest każdy z nas! O czym takim mowa? W jaki sposób odróżnić pszczołę od osy, skoro obie wiercą się jak dzieci na lekcji, i jak wygląda wspinaczka kropelek wody?
Kropeczka i Joasia zapraszają do fascynującego świata widzianego pod mikroskopem i oczami bzykających żyjątek!
Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii „Nudzimisie”, w bardzo przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości.
To idealna propozycja dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców!


Okładka książki pt. „Basia i zegarek”

Zofia Stanecka

Basia i zegarek

Wydawnictwo Literacki Egmont - Egmont Polska

Basia dostała od Dziadka Henryka zegarek. Jest śliczny. Z brylancikami. Ale co z tego, skoro Basia nie umie czytać godzin z zegarka? Przy okazji nauki zaczyna zastanawiać się nad tym, czym jest czas i dlaczego czasem płynie wolniej, a czasem szybciej…


Okładka książki pt. „Mapa dni”

Ransom Riggs

Mapa dni

Wydawnictwo Media Rodzina

Po pokonaniu monstrualnego zagrożenia, które zawisło nad osobliwym światem, Jacob Portman wraca na Florydę – tam, gdzie rozpoczęła się jego historia. Towarzyszą mu pani Peregrine, Emma i osobliwi przyjaciele. Choć robią, co mogą, by się nie wyróżniać, beztroskie wizyty na plaży i lekcje zwyczajności kończą się wraz z odkryciem podziemnego schronu, który należał do Abe’a Portmana, dziadka Jacoba. Jakie kryją się za tym tajemnice?
Teraz gra toczy o najwyższą stawkę. Przed osobliwymi dziećmi otwiera się nowa karta historii, pełnej cudów i niebezpieczeństw, ilustrowana niespotykanymi zdjęciami z minionych epok, tym razem również kolorowymi.


Okładka książki pt. „Poczytam Ci mamo : elementarz matematyczny”

Beata Ostrowicka

Poczytam Ci mamo : elementarz matematyczny

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”

Antek, Lenka, Ada, Julek i Krzyś to piątka przyjaciół. Poznajcie bliżej ich świat. Dużo w nim zabaw, podróżowania, marzeń, szalonych pomysłów, a także wielu innych ważnych dla wszystkich dzieci spraw. No i matematyki, bo ona jest naprawdę wszędzie.
„Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny” to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę matematyki. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień matematycznych, lecz także wspiera naukę czytania.


Okładka książki pt. „Tylko gdy pada deszcz”

Joanna Jagiełło

Tylko gdy pada deszcz

Wydawnictwo Literatura

W dniu ślubu rodziców Kuba i Zuzia zostają patchworkowym rodzeństwem. Na początku nie są tym zachwyceni i wydaje im się, że się nie polubią, ale kiedy rodzice wysyłają ich na obóz surfingowy do Jastarni, zaczynają czuć do siebie coś więcej niż braterskie czy siostrzane przywiązanie. Oboje są zagubieni. Skomplikowane relacje rodzinne doprowadzą do uśpienia ich uczucia. Ale na jak długo?


Okładka książki pt. „Sto porad dla kłamczuchów”

Eva Susso

Sto porad dla kłamczuchów

Wydawnictwo Zakamarki

Rolf mieszka w centrum Paryża wraz ze swoją zamożną rodziną. Chcąc zaimponować Ofelii (według niego najpiękniejszej dziewczynie w mieście), zaczyna blefować, choć wcale nie było to jego zamiarem. Jak uda mu się wyplątać z tych wszystkich kłamstewek? I czy ostatecznie zdobędzie uznanie w oczach Ofelii?
Trochę przygód, trochę miłości i spory ładunek humoru!


Okładka książki pt. „Król kot”

Marta Altés

Król kot

Wydawnictwo Tako

To historia o kocie, który jest prawdziwym królem domu do czasu, gdy wprowadza się tu ktoś nowy, z zaślinionym językiem. Ktoś ruchliwy i irytujący. Czy król zaakceptuje obecność psa w swoim otoczeniu? Niestety życie kota nie zawsze jest łatwe: jednego dnia jesteś królem, a następnego wszystko się zmienia… Marta Altés podpatrzyła zwyczaje kotów i psów, a potem stworzyła zabawną książkę obrazkową o przyjaźni, kompromisie i gotowości do zmian w życiu. To idealna opowieść dla rodzin spodziewających się nowych domowników oraz dla miłośników kotów i psów.


Okładka książki pt. „Balticarium”

Natalia Uryniuk

Balticarium

Wytwórnia

Dlaczego Bałtyk jest zimny i słodki? Jak powstaje fala? Jak wygląda omułek i ostrygojad? Balticarium to ilustrowany album o Morzu Bałtyckim, o bałtyckich zwierzętach, roślinach, portach, latarniach, tajemnicach skrytych na dnie, ale też ekologicznych zagrożeniach.  Poznamy też miasta, plaże i warte uwagi miejsca nadbałtyckich państw: Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Rosji, Łotwy i Litwy.


Okładka książki pt. „Sprzedam mamę”

Care Santos

Sprzedam mamę

Wydawnictwo Tatarak

Oskar ma dziesięć lat i problem: w jego rodzinie pojawia się młodszy brat. Jego Mama nie dość, że zajmuje się wyłącznie najmłodszym potomkiem, to jeszcze poddaje starszego syna wymyślnym torturom: Oskar ma pomagać w domu, sprzątać swój pokój, chodzić wcześnie spać i w dodatku zjadać szpinak. Nikt, a już na pewno nie rezolutny dziesięciolatek, nie zdołałby tego wytrzymać! Na szczęście istnieje internet, a w internecie można kupić i sprzedać dosłownie wszystko. Nawet Mamę.


Okładka książki pt. „Miś Tuliś idzie do przedszkola”

David Melling

Miś Tuliś idzie do przedszkola

Amberek - Wydawnictwo Amber

Dzięki tej uroczej, ciepłej, zabawnej historii o Misiu Tulisiu każde dziecko przekona się – jak Miś Tuliś – jak fajnie jest w przedszkolu.
To wielki dzień dla Misia Tulisia – jego pierwszy dzień w przedszkolu. A w przedszkolu jest mnóstwo do robienia. I mnóstwo… do przytulenia!


Okładka książki pt. „Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała”

Marta Maruszczak, Artur Gulewicz

Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”

Codziennie mówimy, śmiejemy się, płaczemy. Jak to się dzieje, że wydajemy różne dźwięki? Dlaczego ciało czasem „odzywa” się samo i nie mamy nad nim kontroli? Na czym polega ziewanie, kaszel i czkawka? Jak powstają dziwne odgłosy, które wprawiają nas z zakłopotanie? Co czasem burczy w brzuchu? Dlaczego bekamy i… puszczamy bąki? Co to jest bicie serca? Kiedy i po co szczękamy zębami i kichamy?
Odpowiedzi znajdziecie w tej pełnej dowcipnych ilustracji książce. A żeby lepiej zrozumieć ciało, dodaliśmy kilka prostych eksperymentów, które wyjaśniają, jak ono działa.


Okładka książki pt. „Niezwyczajne zawody”

Julia Kołomojec, Ałła Gutniczenko

Niezwyczajne zawody

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”

Rodzina Andrzeja jest niezwykła. Jej członkowie kochają to, co robią, a wykonują doprawdy ciekawe zawody! Mama jest kwiaciarką, tata – paleontologiem, siostra przytula pandy, dziadek jest testerem herbaty, a babcia – tłumaczką języka migowego. W rodzinie są też: kynolożka, architektka, pszczelarz, pilot balonów, pizzer, astronom czy dmuchaczka szkła. Nic dziwnego, że Andrzej nie wie jeszcze, kim będzie, kiedy dorośnie…
Dzięki tej książce poznasz wiele ciekawych faktów o mniej znanych profesjach i o tym, jakie narzędzia czy przyrządy są potrzebne do ich wykonywania.


Okładka książki pt. „Tata już biegnie”

Nadine Brun-Cosme, Aurélie Guillerey

Tata już biegnie

Wydawnictwo Adamada

Mateuszek martwi się, że stare auto, którym razem z tatą codziennie podróżuje do przedszkola, w końcu się zepsuje. Czym wtedy przyjedzie po niego tata i czy w ogóle dotrze na miejsce?


Okładka książki pt. „Ostatnie dzieciaki na Ziemi. Tom 1”

Max Brallier

Ostatnie dzieciaki na Ziemi. Tom 1

Wydawnictwo Jaguar

Odkąd nad miastem zapanowała apokalipsa potworów, Jack Sullivan, zwyczajny trzynastolatek, mieszka w swoim domku na drzewie, którego bronią katapulty i fosa, nie wspominając o grach wideo i niekończącej się dostawie ciasteczek i lemoniady, Oreo i Mountain Dew, które przynosi z opuszczonych sklepów. Jednak w pojedynkę Jack nie ma szans przeciwko bandom żywych trupów, Skrzydlatym Bydlakom, Winostworom i Buldożerom, a już na pewno nie poradzi sobie z okropnym, inteligentnym potworem, znanym jedynie jako Blarg. Jack tworzy więc drużynę, którą tworzą: Quint - jego nieco ciamajdowaty najlepszy kumpel, Dirk - były łobuz i postrach gimnazjum, Rover – domowy, dobry potwór, no i June – obiekt jego westchnień. Z ich pomocą Jack zamierza pokonać Blarga, zdobyć najważniejszą Sprawność Pogromcy Apokalipsy i przestać wreszcie być zwyczajnym nastolatkiem! Czy mu się to uda?


Okładka książki pt. „Wielka księga ssaków ”

Yuval Zommer

Wielka księga ssaków

Wilga - Grupa Wydawnicza Foksal

Dlaczego wilki wyją do księżyca? Czy hieny potrafią się śmiać? Za co hipopotamy lubią wodę? To książka, w której czytelnik znajdzie odpowiedzi na te i wiele innych pytań! Dzięki niej pozna różne gatunki ssaków i dowie się o nich mnóstwo ciekawych faktów – co jedzą, w jaki sposób polują i co robią, by przetrwać. Poszukiwanie i rozpoznawanie ukrytych w książce tropów dostarczy mnóstwo zabawy, rozwinie spostrzegawczość i sprawi, że odkrywanie świata zwierząt stanie się jeszcze ciekawsze.


Okładka książki pt. „Jest wiele wiar : o co pytają dzieci”

Gilbert Monique

Jest wiele wiar : o co pytają dzieci

Czarna Owca

Jaki cel przyświecał napisaniu tej książki? Chodzi o odpowiedź na pytania dotyczące religii, jakie dzieci stawiają sobie i nam, dorosłym. Autorka książki, Monique Gilbert, jest dziennikarką. Na jej dziełko składają się cztery reportaże opisujące po kolei, jak wygląda dzień, tydzień, rok z życia chłopców i dziewczynek wychowanych w danej wierze: w katolicyzmie, islamie, protestantyzmie i judaizmie - czterech religiach występujących we Francji najczęściej.


Okładka książki pt. „Zobacz, jak oni kłamią”

Sue Wallman

Zobacz, jak oni kłamią

Zielona Sowa,

Mae jest przekonana, że mieszka w klinice psychiatrycznej tylko dlatego, że jest to klinika jej ojca, słynnego psychiatry. Tam życie płynie jednostajnie, bezpiecznie, według ściśle ustalonego harmonogramu. Każdy ruch mieszkających tam młodych osób jest obserwowany i kontrolowany. Nagle Mae odkrywa, że ona też jest obserwowana, a rodzice ją okłamują. Dziewczyna zaczyna wątpić i podważać wszystko, w co do tej pory wierzyła. Zaczyna zadawać pytania, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo są one niebezpieczne dla jej życia…


Okładka książki pt. „Niedźwiedź i pianino”

David Litchfield

Niedźwiedź i pianino

Zielona Sowa

Pewnego dnia młody niedźwiedź znajduje w lesie coś, czego nigdy wcześniej nie widział. Czas mija, a zwierzę powoli uczy się gry na przedziwnym instrumencie. Wreszcie piękne dźwięki dochodzące z głębi lasu słyszą ojciec i syn, którzy właśnie wybrali się na piknik. Zabierają niedźwiedzia ze sobą w niesamowitą podróż do Nowego Jorku, gdzie gra na pianinie zmienia zwierzę w prawdziwą gwiazdę. Niedźwiedź ma sławę, fortunę i może grać z najbardziej znanymi muzykami na całym świecie, jednak bardzo tęskni za swoją rodziną i przyjaciółmi, których zostawił w lesie.


Okładka książki pt. „Poznaję świat i kropka! Po co mszyce głaszcze mrówka i czy może grzać lodówka”

Rafał Klimczak

Poznaję świat i kropka! Po co mszyce głaszcze mrówka i czy może grzać lodówka

Skrzat

Skąd bierze się mleko, wie każdy, ale czy ktoś z was pomyślał, że można doić mszyce? Brzmi niewiarygodnie i... śmiesznie, ale to najprawdziwsza prawda! Nie zrobi tego ani wasz dziadziuś, ani babcia, ale... sprytna mrówka, która uzyska w ten sposób słodką spadź. Czy potraficie sobie wyobrazić, że da się suszyć grzyby na lodówce, nie topiąc przy tym lodów? Albo przetworzyć masło na mydło i podczas mycia wcale nie być tłustym? Takie cuda i dziwy, że tym razem na pytania ciekawskiej Kropeczki, oprócz najmądrzejszej sowy Klary, odpowiedzi udzielą ciocia Marysia, wujek Sławek i ich córki.


Okładka książki pt. „Dziewczynka, która zgubiła uśmiech”

Miranda Hart

Dziewczynka, która zgubiła uśmiech

Zielona Sowa

Chloe Long straciła swój uśmiech. Szukała wszędzie. Pod poduszką, pod łóżkiem, pod nosem, oczywiście. Próbowała wszystkiego, by go odzyskać. Ale nic nie działa! Ani ulubiony tort, ani ulubiona babcia, ani, rzecz jasna, ulubiony dowcip… Aż pewnej nocy dzieje się coś zupełnie magicznego – a Chloe odnajduje siebie i przeżywa przygodę nie z tego świata...


Okładka książki pt. „Zobaczyli za dużo”

Alan Gibbons

Zobaczyli za dużo

Zielona Sowa

John bardzo stara się trzymać z dala od kłopotów i zostawić trudną przeszłość za sobą. Zaczyna wszystko od nowa. W jego życiu pojawia się atrakcyjna i tajemnicza Ceri James. Ich spotkanie jest jednak dalekie od romantycznej randki, o której John marzył. Nie tylko są świadkami śmiertelnej strzelaniny, ale także nagrywają całe zdarzenie. Zaczyna się ucieczka przed bezwzględnymi mordercami. Dlaczego John nie zadzwonił na policję i skąd zna zabójcę? W szaleńczym pościgu najważniejsze jest komu możesz zaufać.


Okładka książki pt. „Na dworze : przewodnik dla odkrywców przyrody”

Maria Ana Peixe Dias

Na dworze : przewodnik dla odkrywców przyrody

Dwie Siostry

Czyje to ślady? Co to za robal? Czy to żaba czy ropucha? Jak się nazywa to drzewo? Wystarczy wyjść z domu, żeby spotkać się z przyrodą. Na zewnątrz są chmury i gwiazdy, drzewa i kwiaty, skały i jeziora, ptaki, gady i ssaki - zwyczajne i niezwykłe. "Na dworze" to wyjątkowy przewodnik po ciekawych gatunkach, środowiskach i zjawiskach przyrodniczych, który pomoże je odkrywać i rozumieć. Oprócz mnóstwa wiadomości i pięknych ilustracji zawiera też propozycje samodzielnych eksperymentów, wycieczek i zabaw dla każdego młodego badacza przyrody.


Okładka książki pt. „Ostatnie drzewo w mieście”

Peter Carnavas

Ostatnie drzewo w mieście

Adamada

Edward mieszka w bezbarwnym mieście pełnym betonowych blokowisk i bezdusznych samochodów. Lubi bawić się w cieniu majestatycznego dębu – ostatniego drzewa w mieście. Kiedy pewnego dnia dąb znika, Edward wie, że musi coś zrobić… Wzruszająca bajka o chłopcu, który ocalił miasto. A może i świat.


Okładka książki pt. „O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci”

Marta Maruszczak

O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci

Nasza Księgarnia

Mela zadaje mamie, tacie i dziadkom pytania często uważane przez dorosłych za kłopotliwe. Dziewczynka jest dociekliwa i oczekuje rzeczowych odpowiedzi. W miarę jak rośnie, chce wiedzieć coraz więcej. Dlatego ta książka może wam towarzyszyć podczas rozmów na temat płci i rozmnażania nawet przez kilka lat. To znakomita pomoc! Podaje rzetelne informacje w sposób zrozumiały dla kilkulatka i podpowiada, w jaki sposób taktownie przekazywać je maluchom


Okładka książki pt. „Pszczoły miodne i niemiodne”

Justyna Kierat

Pszczoły miodne i niemiodne

Multico Oficyna Wydawnicza

Trzmiele, smukliki, murarki, lepiarki, koczownice... Co łący te owady? Otóż, wszystkie są pszczołami, tak samo jak powszechnie znana pszczoła miodna. A czym się różnią? Jak żyją, w grupach czy samotnie? Po co zbierają pyłek, a do czego potrzebny jest im nektar? Które z nich produkują miód, a które - nie? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tej oto zabawnie ilustrowanej książce. Dowiesz się też, co przyroda zawdzięcza pszczołom, dlaczego życie bez tych owadów nie byłoby tak kolorowe i jak zbudować dom dla samotnej pszczoły.


Okładka książki pt. „W świecie gry”

Nick Eliopulos

W świecie gry

Egmont Polska

Czwórka uczniów ze szkoły Woodford Middle zostaje poproszona przez jednego z nauczycieli o przetestowanie na Minecrafcie specjalnych, ulepszonych gogli do gry w wirtualnej rzeczywistości. Kto by nie chciał grać w Minecrafta we własnej szkole! Gracze są wytrawni, lecz gdy okazuje się, że nowe gogle przenoszą wprost do świata gry, zaczyna się walka o przetrwanie…


Okładka książki pt. „Nie wszystko złoto, co złote”

Dorota Suwalska

Nie wszystko złoto, co złote

Nasza Księgarnia

Grupa nastolatków spędza wakacje w poniemieckim domu w dawnych Prusach Książęcych. W planach jest aktywne lato na rowerach i kajakach, a dodatkowo mama Maksa, która pisze o Bursztynowej Komnacie, ma nadzieję zebrać dokumentację w tej sprawie, co oznacza, że będzie ciągać młodzież po zabytkowych obiektach.


Okładka książki pt. „S.T.A.G.S.”

M.A. Bennett

S.T.A.G.S.

Media Rodzina

Thriller psychologiczny dla młodzieży. Bohaterami są uczniowie elitarnej szkoły Saint Aidan the Great School [STAGS]. Greer, główna bohaterka, która dostała się do tej szkoły z internatem tylko dzięki stypendium, ma obawy, czy zdoła zintegrować się z zamożnymi kolegami. Ku swojemu zaskoczeniu, zostaje zaproszona do posiadłości jednego z nich. Dziewiątka młodych ludzi spędza weekend w wiejskiej rezydencji. Nie jest to jednak zwykłe spotkanie.


Okładka książki pt. „Prawda o kłamstwach”

Tracy Darnton

Prawda o kłamstwach

YA! - Grupa Wydawnicza Foksal

Jess Wilson pamięta każdy, nawet najmniejszy szczegół każdego dnia swojego życia. Pamięta program badawczy, który kontrolował ją przez lata. Pamięta walkę o rozpoczęcie wszystkiego od nowa w szkole z internatem Dartmoor. Pamięta moment, w którym jej przyjaciółka wypadła z okna. Kiedy dziewczyna zaczyna otrzymywać niepokojące zaszyfrowane wiadomości, musi zmierzyć się z przeszłością i zadać sobie pytanie, czy może ufać ludziom w swoim otoczeniu.


Okładka książki pt. „O bardzo głodnym misiu : bajka wybierajka”

Maciej Jasiński

O bardzo głodnym misiu : bajka wybierajka

Tako

Głodny miś budzi się z zimowego snu. Postanawia posilić się miodem. Sposobów na zdobycie przysmaku nie brakuje... Ale może miś zrezygnuje jednak z miodu i zrobi sobie drzemkę? W bajce wybierajce to mały czytelnik decyduje, jak potoczą się losy bohaterów, kto włączy się do akcji i jak się ona zakończy. Nie ma tu rzeczy niemożliwych, a kolejność i dobór scen za każdym razem mogą być inne.


Okładka książki pt. „Dziewczynka z atramentu i gwiaz”

Kiran Millwood Hargrave

Dziewczynka z atramentu i gwiaz

Literackie

Isabella ma trzynaście lat. Jest równie odważna co Arinta. Uwielbia słuchać legend opowiadanych przez Ta i studiować jego mapy, na których na pergaminie wyczarowuje dalekie kraje. Isa nie marzy jednak o podróży do egzotycznego Afrik, chce zwiedzić wzdłuż i wszerz rodzimą wyspę i narysować mapę Moya. Płonne nadzieje. Przyszło jej bowiem żyć w czasach terroru Gubernatora Adori.


Okładka książki pt. „Jestem już normalna?”

Holly Bourne

Jestem już normalna?

Zielona Sowa

Wszystko, czego pragnie Evie, to bycie „normalną”. I teraz, kiedy już niemal odstawiła leki, chodzi do nowej szkoły, w której nikt nie zna jej przeszłości, a na liście do odhaczenia została jej już tylko jedna rzecz, zanim przyzna się przed sobą, że jest już normalna


Okładka książki pt. „Najwyższa na świecie wieża z książek”

Rocio Bonilla

Najwyższa na świecie wieża z książek

Papilon - Publicat

Wzruszająca opowieść o sile wyobraźni, magii i mocy czytania. O tym, jak bardzo książki są w naszym życiu ważne i potrafią sprawić, że trafiamy do miejsc, których nie znamy, i robimy rzeczy, o których marzyliśmy lub o których nawet nam się nie śniło.


Okładka książki pt. „Syn wiedźmy”

Kelly Barnhill,

Syn wiedźmy

Wydawnictwo Literackie

Wypełniony magią Ned, któremu matka czarownica wszyła duszę tragicznie zmarłego brata bliźniaka, ucieka przed zbójecką szajką. Áine jest córką Króla Zbójców. Prześladuje ją przepowiednia wypowiedziana przez matkę na łożu śmierci: "Uratujesz życie niewłaściwemu chłopcu, a on uratuje życie tobie". Czy Ned i Áine zaufają sobie nawzajem, gdy przetną się ich drogi?


Okładka książki pt. „Wielka księga ptaków”

Yuval Zommer

Wielka księga ptaków

Wilga

Dlaczego flaming jest różowy? Czy papuga umie mówić? Czy bielik jest naprawdę biały? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące życia ptaków z różnych stron świata. Dowiedz się, jak zdobywają pożywienie, co lubią, gdzie składają jaja. Zdobywaj wiedzę, poznawaj fakty i ciekawostki, oglądaj piękne ilustracje i baw się w szukanie szczegółów.


Okładka książki pt. „Czy to długo, czy krótko?”

Izabela Zięba

Czy to długo, czy krótko?

Dwie Siostry

5 minut, 3 godziny, 2 miesiące, 1 rok… Ile to czasu? Czy to długo, czy krótko? Ta książka w dowcipny sposób pomoże wam wyobrazić sobie, jak płynie czas, i zrozumieć, że „długo” i „krótko” nie zawsze znaczy to samo.


Okładka książki pt. „Pszczoła. Maleńki cud natury”

Britta Teckentrup

Pszczoła. Maleńki cud natury

Wilga

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie pszczół? Te piękne żółto-czarne owady każdego dnia są zajęte ważnym zadaniem – zbieraniem nektaru kwiatów, z którego wytwarzają złocisty, słodki miód. To dzięki ich pracy przyroda rozkwita, a łąki, polany i ogrody wiosną zaczynają mienić się wszystkimi kolorami tęczy.


Okładka książki pt. „Owco, śpij!”

Kerry Lyn Sparrow

Owco, śpij!

Papilon - Publicat

Jest wiele rzeczy, które podobają się Dudusiowi w wieczornym rytuale zasypiania. Lubi słuchać bajek na dobranoc, lubi swoją piżamę i pastę do zębów o smaku gumy do żucia. Jedyne, czego Duduś nie lubi wieczorem, to samo zasypianie. I wymyśla wszystko, żeby odsunąć to w czasie.


Okładka książki pt. „Pestka, drops, cukierek: ekonomia dziecinnie prosta”

Grzegorz Kasdepke

Pestka, drops, cukierek: ekonomia dziecinnie prosta

Literatura

Uśmieszek i Łezka mają dość biedy i smutku, które panują w ich wiosce. Julek nie lubi okropnej sąsiadki, która opiekuje się nim, póki rodzice nie wrócą z pracy. Choć dzieciaki mieszkają w dwóch równoległych światach – nawiązują ze sobą kontakt. To odmienia ich życie.


Okładka książki pt. „Przekręt na Van Gogha”

Deron R. Hicks

Przekręt na Van Gogha

Widnokrąg

Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie. Samotny dwunastoletni chłopak siedzi na ławce. Nikt nie zwraca na niego uwagi. Nie pamięta kim jest, ani jak się tam znalazł. A już na pewno nie ma pojęcia, dlaczego ściga go grupa przestępców? Wie dużo o sztuce i ta wiedza to jedyne, co łączy go z przeszłością - w niej tkwi klucz do rozwiązania zagadki. Jedyna osoba, której może zaufać to poznana w nietypowych okolicznościach dziewczyna - Camille, która nazywa go Art (jak "sztuka").


Okładka książki pt. „Atlas przygód dinozaurów”

Emily Hawkins

Atlas przygód dinozaurów

Nasza Księgarnia

Ta książka to prawdziwy skarbiec dla każdego młodego miłośnika dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt – zawiera 30 szczegółowo przedstawionych scen oraz mapy zmieniających się kontynentów i wykopalisk.


Okładka książki pt. „Historia zwierzaka z wieszaka”

Dorota Gellner

Historia zwierzaka z wieszaka

Bajka

To dziwna historia. O pewnym zwierzaku. Początek historii jest gdzie? Na wieszaku. Ten wieszak jest inny niż większość wieszaków. Na tamtych są ciuchy – lecz nie ma zwierzaków


Okładka książki pt. „Do góry nogami”

Canizales

Do góry nogami

Tatarak

Canizales, mistrz iluzji i zaskakujących zwrotów akcji powraca z nową książką. Autor przyzwyczaił nas już do tego, że niespodzianki skrywać się mogą wszędzie. Teraz zaprasza nas do spojrzenia na niektóre rzeczy do góry nogami.


Okładka książki pt. „Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają!”

Justyna Bednarek

Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają!

Poradnia K

Jak zawsze, na początku historii naszych bohaterek są zew wolności i marzenia. Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować w śmieciach. Dostaje się na okręt, gdzie poznaje sympatycznego pająka. Pomaga jej on zdobyć niewielką szalupę, którą nasza bohaterka zamierza opłynąć świat. Zaczyna prowadzić dziennik jak prawdziwy wilk morski.


Okładka książki pt. „Witaj, motylku!”

Agnese Baruzzi

Witaj, motylku!

Edgard

Przyroda opowiada piękne, małe i duże historie, które wzruszają i zaskakują jak najprawdziwsze przygody. To opowieść o gąsieniczce, która rodzi się z jajka maleńkiego niczym główka od szpilki. Odkryje ona piękno oczekiwania i cud przemiany.


Okładka książki pt. „Hazel Wood”

Melissa Albert

Hazel Wood

Media Rodzina

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech. Jej matka znika, porwana przez tajemniczą postać z groźnej krainy, o której pisała babcia Althea. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”.


Okładka książki pt. „Ilustrowany inwentarz kwiatów”

Virginie Aladjidi

Ilustrowany inwentarz kwiatów

Zakamarki

"Ilustrowany inwentarz kwiatów" zawiera opisy i wizerunki 62 gatunków kwitnących roślin dzikich i hodowlanych.


Okładka książki pt. „Zwierzokracja ”

Aleksandra Woldańska-Płocińska

Zwierzokracja

Papilon

Zwierzokracja - bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się.


Okładka książki pt. „Turlututu w krainie Ogra”

Hervé Tullet

Turlututu w krainie Ogra

Babaryba

Mam na imię Turlututu i zapraszam was do mojej książki pełnej przygód, zadań i niespodzianek! Czytajcie i bawcie się razem ze mną!


Okładka książki pt. „Wojciech Gil opowiada o leśnych rodzinach”

Wojciech Gil

Wojciech Gil opowiada o leśnych rodzinach

Multico

Leśnik opowiada o rodzinach grzybów, roślin i zwierząt żyjących w lasach. Zaprasza do ekscytującej zabawy: kto jest czyim krewnym w lesie? Czy maślak jest krewnym borowika, a łoś kuzynem sarny?


Okładka książki pt. „Zwierzęta wokół nas. Przeciwieństwa”

Lizelot Versteeg

Zwierzęta wokół nas. Przeciwieństwa

Adamada

Książka zaprzyjaźnia maluchy ze światem natury. Pomaga dostrzec, co łączy, a co dzieli różne zwierzęta oraz pozwala zapamiętać ich nazwy.


Okładka książki pt. „Planetarium”

Christopher Wormell

Planetarium

Dwie Siostry

Witajcie w Muzeum Kosmosu. Znajdziecie tu kolekcję niezwykłych obiektów, od niewielkich meteorów po gigantyczne galaktyki. Obejrzycie planety, komety i księżyce, zobaczycie, jak z mgławic rodzą się gwiazdy, dowiecie się, czym są czarne dziury, poznacie początki wszechświata.


Okładka książki pt. „Archistoria. Opowieść o architekturze”

Magdalena Jeleńska

Archistoria. Opowieść o architekturze

Muchomor

Chcesz zobaczyć jak dawna elektrownia w Londynie została zmieniona w nowoczesną galerię? Potrafisz porównać kopuły bazyliki św. Piotra i Tadż Mahal? Chcesz wiedzieć, po co powstał łuk triumfalny w Paryżu, a czemu służy łuk w St. Louis? Czy wiesz co łączy operę w Sydney z Koloseum? "Archistoria" to arcyciekawa opowieść o architekturze.


Okładka książki pt. „Zadziwiające życie : dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?”

Misha Maynerick Blaise

Zadziwiające życie : dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?

Egmont Polska

Czy wiecie, że każdy atom naszego ciała składa się z pozostałości gwiazd i potężnych galaktycznych eksplozji? Albo że nasz mózg w prawie 80% składa się z wody? Uwierzycie, że grzybom jest genetycznie bliżej do człowieka niż do świata roślin? A my, ludzie, jesteśmy połączeni tą samą biochemiczną podstawą ze wszystkimi żywymi istotami na Ziemi – od jednokomórkowej ameby po wielkiego płetwala błękitnego! Prawda czy fałsz? Sprawdźcie sami!


Okładka książki pt. „Uczucia”

Libby Walden

Uczucia

Zielona Sowa

Wyjątkowa książka z pięknymi, całostronicowymi ilustracjami, dzięki której dziecko odkryje niezwykły świat uczuć. Przepiękny i poetycki tekst sprawi, że łatwiej mu będzie zrozumieć emocje, których doświadcza. Dzięki krótkim, rymowanym tekstom dziecko nie tylko pozna poszczególne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, ale też zobaczy, że w sercu jest miejsce na wiele różnych ich odcieni.


Okładka książki pt. „10-minutowe bajki o maluchach”

Barbara Supeł

10-minutowe bajki o maluchach

Zielona Sowa

Wyjątkowe bajki na dobranoc, których przeczytanie zajmuje 10 minut! Z nich dowiecie się m. in. Z czego można uszyć stroje dla zabawek? Gdzie znajduje się piracka wyspa?Jak stać się niewidzialnym? i mnóstwa innych fascynujących rzeczy.


Okładka książki pt. „Oskar i Albert : absolutnie dziki wyścig”

Stephan Lomp

Oskar i Albert : absolutnie dziki wyścig

Zielona Sowa

Oskar i Albert to dwóch dzielnych odkrywców przyrody! Który z nich dostanie przyrodniczego Nobla? Już czas najwyższy się o tym przekonać. Aby dostać tę wyjątkową nagrodę, trzeba przecież znaleźć coś niesamowitego. Który z nich jako pierwszy odkryje nowy gatunek zwierzęcia? Weź udział w absolutnie szalonym wyścigu! Do boju… Gotowi… Start!


Okładka książki pt. „Jak opiekować się psem”

Anna Kłopotek

Jak opiekować się psem

Zielona Sowa

Wyjątkowy poradnik, który pomoże najmłodszym poznać wiele cennych, potrzebnych i praktycznych informacji dotyczących opieki nad zwierzętami. Dzieci dowiedzą się z nich m.in.: jak przygotować dom, aby mógł zamieszkać w nim pies lub kot, jak uczyć pupila czystości, jak go szkolić, aby był grzeczny i dobrze wychowywany, jak i czym go karmić.


Okładka książki pt. „To zdarza się tylko w filmach”

Holly Bourne

To zdarza się tylko w filmach

Zielona Sowa

Miłość przestała interesować Audrey, od kiedy z powodu ojca jej matka przeszła załamanie nerwowe. By odciąć się od rodzinnych problemów dziewczyna zatrudnia się w kinie. Tam poznaje niedoszłego filmowca Harry’ego. Nikt nie spodziewa się, że Audrey i Harry zakochają się w sobie tak szybko i szaleńczo. Jednak ich uczucie nie sprawi, że wszystko pójdzie jak z płatka. Niestety prawdziwa miłość nie zawsze jest taka, jak w filmach…


Okładka książki pt. „Atlas zjaw i potworów z całego świata”

Federica Magrin

Atlas zjaw i potworów z całego świata

Bajka

Wielkoformatowy, bogato ilustrowany atlas przedstawia duchy, potwory oraz wszelkiej maści straszydła występujące w różnych kulturach na wszystkich kontynentach, zamieszkujące oceany, znane z mitologii, literatury i historii. Spotkacie w tej książce aż 136 takich dziwadeł! Dowiecie się, jak wyglądają, skąd pochodzą, jakie mają zwyczaje, sekrety i upodobania, a także… czego się boją (bo prawie na każdą bestię jest jakiś sposób!) albo (w najgorszym wypadku) jak przed nimi uciec.


Okładka książki pt. „Cześć, Ziemio!”

Anna Fiske

Cześć, Ziemio!

Dwie Siostry

"Cześć, Ziemio!" to pełna humoru i niespodzianek wyszukiwanka, w której przez szesnaście godzin śledzimy losy sześciorga mieszkańców różnych kontynentów. Mnóstwo się tu dzieje i z godziny na godzinę coś się zmienia. Sprawdź, co u nich nowego!


Okładka książki pt. „Mogę wejść?”

Marsha Diane Arnold

Mogę wejść?

Amber

Walą pioruny, a niebo przecinają błyskawice. W taką noc Szop boi się być sam w domu. Więc mimo ulewy wychodzi. Pędzi przez Kolczasty Las i puka do sąsiadów w nadziei, że znajdzie się u nich miejsce dla przyjaciela w potrzebie. Ale Opos, Przepiórka i Świstak nie chcą go wpuścić. Wtedy Szop dostrzega jeszcze jedno światełko pośród burzy...
Czy następny sąsiad otworzy swój dom i serce dla przemokniętego, przemarzniętego i przerażonego Szopa?


Okładka książki pt. „Kubusiowa lekcja życzliwości”

Nancy Parent

Kubusiowa lekcja życzliwości

Egmont Polska

Przyjaciele ze Stuwiekowego Lasu lubią sobie pomagać, dlatego gdy pewnego dnia Kubuś wymyśla grę w życzliwość, wszyscy ochoczo dołączają do zabawy. Ciekawe, kto wygra! Przedstawiamy nowe opowiadania o przygodach ukochanego przez dzieci i rodziców Misia, który nie raz i nie dwa zaskakuje swoją mądrością.


Okładka książki pt. „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy”

Monika Utnik-Strugała

Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy

Nasza Księgarnia

Kiedy moja córeczka była mała, często budziła się w nocy. Musiałam do niej wstawać, karmić ją i tulić, by ponownie usnęła. Początkowo takie pobudki nie przychodziły mi łatwo. Z czasem zaczęłam się jednak przyzwyczajać, a nawet dostrzegać pewne plusy – mogłam bowiem obserwować, co się dzieje na świecie, gdy wszyscy smacznie śpią. Słowem, zrozumiałam, że noc skrywa mnóstwo tajemnic, których nigdy bym nie odkryła, gdybym nie musiała wstawać do córki. 
Chcecie dowiedzieć się, co dzieje się po ciemku? To posłuchajcie.


Okładka książki pt. „Na pomoc, Patycjo!”

Agnieszka Urbańska

Na pomoc, Patycjo!

Adamada

Obłaskawić potwora szarlotką? Przypomnieć policji, jak się puszcza bańki mydlane? Sprawić, by bezpańskie psy i koty przestały być niczyje? Ośmielić wstydliwego kawalera? Rozśmieszyć do łez szpital? Patycja, do usług.


Okładka książki pt. „Tosia czeka na braciszka”

Natalia Minge

Tosia czeka na braciszka

Nasza Księgarnia

Tosia będzie miała rodzeństwo! Jest podekscytowana i jednocześnie trochę się boi, bo nie bardzo rozumie, co się dzieje. Widzi, jak rośnie brzuch mamy, pomaga w szykowaniu wyprawki, ale też zastanawia się, co narodziny braciszka zmienią w jej życiu. Czy będzie musiała dzielić się zabawkami? Czy rodzice znajdą dla niej czas? 
Książka, która dziecku pomoże poradzić sobie z nieznaną sytuacją, a rodzicom wyjaśni, czego obawiają się ich pociechy. Pogodne ilustracje oraz poruszane tematy zachęcają do rozmów o powiększającej się rodzinie.


Okładka książki pt. „Sto godzin nocy”

Anna Woltz

Sto godzin nocy

Dwie Siostry

Zbuntowana nastolatka, burza emocji i Nowy Jork pogrążony w ciemności. Wciągająca powieść dla młodzieży o ucieczce, dojrzewaniu i bliskości w obliczu zagrożenia.
Mam czternaście lat. Mój ojciec nosi sztruksowe spodnie i lubi obserwować gwiazdy. A, no i – prawie zapomniałam – w zeszły wtorek zniszczył świat. Gdy 14-letnia Emilia dowiaduje się, że jej ojciec zrobił coś okropnego, postanawia zostawić za sobą wszystko: rodzinny Amsterdam, beznadziejnych rodziców i całe dotychczasowe życie – i uciec do Nowego Jorku.


Okładka książki pt. „Kiedy Pan Piecho gryzie”

Brian Conaghan

Kiedy Pan Piecho gryzie

Ya!

Dylan Mint ma zespół Tourette’a – jego życie to ciągła walka z niekontrolowanymi tikami, wybuchami i przekleństwami. Kiedy podczas rutynowej kontroli w szpitalu przypadkiem podsłuchuje, że zostało mu zaledwie kilkanaście miesięcy życia, sporządza swoją bucket list – listę rzeczy do zrobienia przed śmiercią. I choć składa się ona zaledwie z trzech punktów, ich wykonanie wywróci świat nastolatka do góry nogami.


Okładka książki pt. „Czy podloty to nieloty : i inne tajemnice ptaków”

Andrzej Kruszewicz

Czy podloty to nieloty : i inne tajemnice ptaków

Multico Oficyna Wydawnicza

To zwięzła charakterystyka ptaków w formie pytań i odpowiedzi, napisana w barwny i dowcipny sposób, typowy dla gawędziarskiego stylu Andrzeja Kruszewicza. Zabawne rysunki Tomasza Samojlika znakomicie uzupełniają treść i dodają rys humorystyczny rozważaniom o życiu ptaków.


Okładka książki pt. „Nie mrugaj!”

Amy Krouse Rosenthal

Nie mrugaj!

Kinderkulka

„Nie mrugaj!” to książka, która składa czytelnikowi propozycję nie do odrzucenia: Jeśli potrafisz powstrzymać się od przewracania kolejnych stron, możesz nie spać nawet całą noc. Co powiesz na taką umowę? Prosta i kusząca, prawda? Pamiętaj jednak, że za każdym razem, gdy mrugniesz, musisz przewrócić jedną stronę. Brzmi świetnie. Myślisz, że dasz radę?


Okładka książki pt. „Smacznego, proszę Wilka!”

Marta Guśniowska

Smacznego, proszę Wilka!

Tashka

To wesoło-smutna bajka o odchodzeniu. Oto stary, bezzębny Wilk wybiera się na tamten świat, ale na tym ma jeszcze coś do załatwienia. Musi zaopiekować się bezbronnym Zajączkiem, którego tatusia… schrupał na kolację. Paradoks, humor, filozoficzna refleksja – doskonała lektura dla młodszych i starszych.


Okładka książki pt. „Jak hodować i karmić domową czarną dziurę”

Michelle Cuevas

Jak hodować i karmić domową czarną dziurę

Nasza Księgarnia

Opieka nad czarną dziurą to bardzo złożona sprawa. Jedenastoletnia Stella Rodriguez przekonuje się o tym na własnej skórze, kiedy pewnego dnia ten mroczny twór postanawia pójść jej śladem z siedziby NASA aż do domu. Najwyraźniej chce być udomowiony.
Czarna dziura pochłania wszystko na swojej drodze. Jest to dosyć frustrujące, ale też całkiem przydatne, gdy Stella chce się pozbyć kilku rzeczy. Zwłaszcza pamiątek po niedawno zmarłym tacie, który zostawił po sobie kosmicznie wielką pustkę w jej sercu…


Okładka książki pt. „Lekki bagaż”

Anna Cieplak

Lekki bagaż

Znak Litera Nova

Co można robić, gdy wybrało się małe miasteczko zamiast kariery w korpo? Można pomagać „wykluczonym” i pisać granty zamiast wierszy (Wera). Można być nauczycielem, który chce słuchać swoich uczniów (Olkowy). Można pisać w lokalnych mediach teksty o przekrętach, choć klikają się słabiej niż horoskopy (Baśka).
Przyjaciele, którzy mają odwagę robić rzeczy ważne i na przekór. Tylko kim okażą się w momencie próby, gdy rzeczywistość postanowi sprawdzić ich idealizm?


Okładka książki pt. „Wielka księga morskich zwierząt”

Yuval Zommer

Wielka księga morskich zwierząt

Wilga

Autor Wielkiej księgi robali i Wielkiej księgi ssaków tym razem nurkuje w morskie otchłanie i zabiera młodych czytelników do niezwykłego świata morskich zwierząt. Poszukuje odpowiedzi na rozmaite pytania, na przykład czy kraby chodzą bokiem, czy latające ryby naprawdę latają albo jak rozmawiają ze sobą delfiny.


Okładka książki pt. „Jestem dzieckiem książek”

Oliver Jeffers

Jestem dzieckiem książek

Tekturka

Książka roku dla dzieci - zwyciężczyni prestiżowej nagrody Bologna Ragazzi Award 2017. Przetłumaczona na ponad 20 języków przepiękna, poetycka opowieść o potędze wyobraźni. Mała dziewczynka przemierza na swej tratwie morze słów i przybywa do domu młodego chłopca. Zaprasza go na wspólną wyprawę do świata opowieści, w którym - dzięki odrobinie wyobraźni - wszystko może się zdarzyć.


Okładka książki pt. „Czy słonie dają klapsy? : fascynujące rodzicielstwo zwierząt”

Marta Alicja Trzeciak

Czy słonie dają klapsy? : fascynujące rodzicielstwo zwierząt

Feeria Science - Wydawnictwo JK

Mogłoby się wydawać, że bycie rodzicem przypomina składanie mebli z Ikei: nic prostszego, o ile postępujesz zgodnie z instrukcją. A co, jeśli instrukcja się zgubiła? W tej sytuacji większość rodziców - zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych - musi zdać się na własne pomysły oraz intuicję. Obserwowanie sposobów wychowania stosowanych przez zwierzęta nie tylko dostarcza rozmaitych informacji na temat poszczególnych gatunków, lecz także potrafi nam wiele powiedzieć o nas samych.


Okładka książki pt. „O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu”

Matilda Woods

O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu

Zielona Sowa

Allora to magiczne miejsce, gdzie zawsze słychać szum fal, widać latające ryby i każdy wie wszystko o wszystkich.
Alberto po trzydziestu latach ciężkiej pracy jako trumniarz czuje się przeraźliwie samotny. Jednak wraz z pojawieniem się w Allorze chłopca o imieniu Tito i jego niezwykłej ptaszyny Fii, los Alberto nieoczekiwanie się odmienia.


Okładka książki pt. „Czarna książka”

Rita Kaczmarska

Czarna książka

Dwie Siostry

Czarna, czarna noc, a w tej czarnej, czarnej nocy - czarna, czarna góra, a na tej czarnej, czarnej górze - czarny, czarny las, a w tym czarnym, czarnym lesie - czarna, czarna chata… I co dalej?
W ciemności znajome kształty stają się przerażające, po kątach przemykają groźne cienie, a najstraszniejsze jest to, czego nie widać... A może właśnie wcale nie takie straszne?


Okładka książki pt. „Dalsze przygody Misia Uszatka”

Czesław Janczarski

Dalsze przygody Misia Uszatka

Nasza Księgarnia

W tomie "Dalsze przygody Misia Uszatka" przypominamy w reprintowym wydaniu dwie książki: "Bajki Misia Uszatka" z 1967 roku i "Zaczarowane kółko Misia Uszatka" z 1970. Zapraszamy do lektury niezwykłych misiowych bajek między innymi o miasteczku Dzień Dobry, w którym nosi się różowe okulary, o tym, dlaczego kukułka nie ma gniazda, czy o lwie, co chciał być myszką. Zapraszamy też do podróży z zaczarowanym kółkiem do Królestwa Śniegu, do Ciepłych Krajów, nad Amazonkę…


Okładka książki pt. „Sto pociech z Klarą”

Inkiow Dimiter

Sto pociech z Klarą

Tatarak

Klara ma dwa zęby stałe. Jej brat skończył właśnie sześć lat. Wiedzą już sporo o świecie, a mimo to nieustannie ich on czymś zaskakuje.
Jak się pozbyć mleczaka? Czy można uczynić wszystkich ludzi na świecie bogaczami? Z kim się ożenić i dlaczego nie z mamą? Skąd wziąć dzidziusia? Co podarować bratu w prezencie urodzinowym?


Okładka książki pt. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 2”

Francesca Cavallo

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 2

Debit

100 nowych opowieści na dobranoc, inspirowanych życiem i przygodami niezwykłych kobiet, od Nefretete do Beyonce. Po bestsellerowej części pierwszej, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy, Elena Favilli i Francesca Cavallo stworzyły nowy zbiór historii niezwykłych kobiet, w całości oparty na sugestiach czytelników ze wszystkich stron świata. Wyjątkowy sposób narracji przemienia każdą spisaną tu biografię w bajkę i pobudza ciekawość czytelników tak, by chcieli dowiedzieć się więcej o każdej z bohaterek.


Okładka książki pt. „Nić Ariadny : mity i labirynty”

Jan Bajtlik

Nić Ariadny : mity i labirynty

Dwie Siostry

Wielkoformatowy album przedstawiający mitologię i kulturę starożytnej Grecji za pomocą efektownie narysowanych labiryntów.


Okładka książki pt. „Złociejowo”

Katarzyna Ryrych

Złociejowo

Adamada

W Złociejowie koty mówią „dzień dobry”. W Złociejowie skrzat pomaga w remoncie. W Złociejowie porządku pilnuje nieulękły strażnik miejski. W Złociejowie nocą ożywają zabawki. W Złociejowie spotyka się miłość, na którą czekało się pół wieku. W Złociejowie spełniają się marzenia.


Okładka książki pt. „Czego tu się bać?”

Madlena Szeliga

Czego tu się bać?

Gereon

W okolicy dość zgodnie żyją niezliczone gatunki owadów. Każdy z nich o czym innym marzy i czego innego się boi. Pająk boi się pająków. Motyl, boi się, że może nie być najpiękniejszy. A Szerszeń chciałby, żeby inni przestali go unikać. Tak naprawdę to strachy, które dobrze znają i dzieci, i dorośli. Z pomocą robali znacznie łatwiej sobie z nimi poradzić. A pointy tych historii na pewno ucieszą i rozbawią dzieci, chociaż mogą zdziwić ich rodziców.


Okładka książki pt. „Dzień dobry”

Txell Martí

Dzień dobry

Adamada

Słońce już dawno na niebie, a wszyscy jeszcze chrapią? Szkoda czasu, wstawajcie czym prędzej! Dzień dobry!


Okładka książki pt. „Misja Ognistej Gwiazdy”

Erin Hunter

Misja Ognistej Gwiazdy

Nowa Baśń

Po wydarzeniach z "Czarnej godziny" Ognista Gwiazda wyrusza ku przygodzie, by odkryć skrywaną od wieków prawdę. W lesie zapanował wreszcie pokój i każdy z czterech klanów prosperuje. Spokój zaburza odkrycie przez Ognistą Gwiazdę straszliwej tajemnicy: Klan Gwiazdy kłamał. Przywódca Klanu Pioruna wyrusza w podróż, by udowodnić im, że się mylą.


Okładka książki pt. „Co się wyprawia tam w środku? : Ciało ludzkie”

John Farndon

Co się wyprawia tam w środku? : Ciało ludzkie

Adamada

Co na obiad jedzą makrofagi? Dlaczego jesteśmy podobni do rodziców (i kijanek)? Do kogo dzwoni mózg, kiedy zobaczy tygrysa?
Przed nami elektryzująca wyprawa do wnętrza ludzkiego ciała! Przyjrzymy się z bliska komórce, zanurkujemy w żołądku, odwiedzimy serce, przejdziemy się jelitem, stoczymy pojedynek z bakterią, przepłyniemy aortę, zobaczymy płuca, a to wcale nie koniec atrakcji!


Okładka książki pt. „Góra i dół”

Patricia Hegarty

Góra i dół

Adamada

Po co krokodylom kamienie w żołądku? Jak długo gekony potrafią wytrzymać bez mrugania? Czy skorpiony pamiętają epokę lodowcową? Razem z Górą i dołem odkryjecie niejedną tajemnicę przyrody!


Okładka książki pt. „Moje małe strachy : księga odwagi”

Jo Witek

Moje małe strachy : księga odwagi

Mamania

Małe dzieci czasem boją się ciemności, dziwnych kształtów, dźwięków, wymyślonych potworów i zwierząt. Razem z bohaterką znaną z bestsellerowych „W moim sercu” i „Puk, puk. Jest tam kto?” przechodzimy przez kolejne strony, poznając źródła dziecięcych lęków i sposoby na ich ukojenie.


Okładka książki pt. „Basia i lato pod psem”

Zofia Stanecka

Basia i lato pod psem

Egmont Polska

Basia marzy o psie. Tak bardzo, że nic innego jej nie interesuje. No, może poza żelkami. Nawet wakacje wydają się całkiem okropne, jeśli nie można mieć psa. Jednak rodzina Basi postanawia wyjechać nad morze pod namiot. Czy będą to najlepsze, czy najgorsze wakacje świata? A może Basi uda się spotkać jakiegoś psa...


Okładka książki pt. „Jeleń”

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Jeleń

Bajka

Pan Jeleń ma wszystko - przytulne mieszkanko, pracę, samochód oraz własne miejsce parkingowe pod blokiem. Jego życie w wielkim mieście jest wygodne i bezpieczne. Jednak pewnego dnia wszystko wywraca się do góry nogami.
Zaczyna się niewinnie. Po powrocie z pracy Pan Jeleń nie może zaparkować, bo jego miejsce jest zajęte przez samochód sąsiada. Niby drobiazg, ale ponieważ w pobliżu nie ma wolnych miejsc parkingowych, za to wszędzie czają się zakazy i nakazy, nasz bohater nie może wysiąść ze swojego auta. Jest więc zmuszony jechać przed siebie, coraz dalej i dalej. Tam, gdzie jeszcze nigdy nie był i gdzie czeka go coś niezwykle ważnego.


Okładka książki pt. „Pozytywka”

Katherine Woodfine

Pozytywka

Dwukropek

Londyn 1909. Życie 14-letniej Sophie Taylor zmieniło się w ciągu jednej nocy. Osamotniona po śmierci ojca, dopiero co rozpoczęła pracę jako ekspedientka w dziale kapeluszy w nowo otwartym domu handlowym. Olśniewający w każdym szczególe, dom handlowy Sinclairs był owiany legendą jeszcze przed otwarciem. Ale w przeddzień wielkiego otwarcia ze sklepu została skradziona bezcenna pozytywka - mały nakręcany wróbelek. Podejrzenie pada na Sophie...


Okładka książki pt. „Bohater krainy Króla Kruków”

Aneta Ludwiczak-Cierechowicz

Bohater krainy Króla Kruków

Novae Res

Piękno świata tkwi w jego różnorodności. Wiele barw, wiele krain, wiele nacji... Każda jest inna, każda jest niepowtarzalna – na tym właśnie polega istota wszystkiego, co nas otacza. Co się stanie, gdy ta różnorodność zostanie utracona? Gdy pory roku przestaną istnieć, a świat pogrąży się w nijakiej szarości? Czy czeka nas katastrofa? Nie, jeśli znajdzie się ktoś, kto zostanie Bohaterem. Tylko on będzie gotów poświęcić swoją wygodę dla dobra innych i ofiarować swoją przyjaźń istotom, których istnienia dotąd nie chciał przyjąć do wiadomości.


Okładka książki pt. „Dzieci ekranu : jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu”

Nicholas Kardaras

Dzieci ekranu : jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu

CeDeWu

Wszyscy je widzieliśmy: dzieci hipnotycznie wpatrzone w jarzące się ekrany w restauracjach, na placach zabaw i w domach naszych przyjaciół - a ich liczba wciąż rośnie. Oświetlone przez jarzący się blask buzie - dzieci ekranu - mnożą się niczym wirtualna plaga. Lecz za jaką cenę? Czy jest to jedynie nieszkodliwa rozrywka lub chwilowy szał, coś jak cyfrowe hula-hop? Niektórzy twierdzą, że jarzące się ekrany mogą nawet być dobre dla dzieci - stanowiąc rodzaj interaktywnego narzędzia edukacyjnego.


Okładka książki pt. „Czujemisie”

Agata Królak

Czujemisie

Dwie Siostry

Ciepła książka, z której dzieci dowiedzą się, jak się czują misie – i w której odnajdą swoje własne uczucia. Misie, tak jak przedszkolaki, mają mnóstwo różnych uczuć. I tak jak przedszkolaki, nie zawsze wiedzą, jak je nazwać. Dlatego w tej książce opisują swoje uczucia za pomocą konkretnych sytuacji, tworząc w ten sposób obrazowe, a zarazem życiowe definicje.


Okładka książki pt. „Parzyziółko”

Dorota Wojciechowska-Danek

Parzyziółko

TADAM

Profesor Parzyziółko zaprasza do tajemniczego świata ziół! Dzięki zapiskom profesora odkryjesz sekrety ziół i zawodu zielarza, dowiesz się co wspólnego bazyliszek ma z bazylią, po co starożytni rzymianie nosili liście laurowe na głowie i czego najbardziej boją się komary. Parzyziółko uchyli drzwi zielarskiej pracowni, gdzie trzyma swoje najcenniejsze zbiory, a przy okazji zdradzi kilka przepisów na domowe mikstury.


Okładka książki pt. „Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków”

Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak

Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków

Nasza Księgarnia

"Mały atlas motyli" to już drugi po "Małym atlasie ptaków" ogrodowy pamiętnik pary znakomitych ilustratorów. Znajdziemy tu przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce rysunki aż po modele z liści i patyków. Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak


Okładka książki pt. „Szeptane”

Paweł Beręsewicz

Szeptane

Nasza Księgarnia

Czy kłamstwo w internecie boli mniej niż to w rzeczywistości? Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie! Filip i jego kumple z liceum są bardzo zmotywowani, żeby zdobyć potrzebne pieniądze i wziąć udział w losowaniu biletów. Wstawanie przed piątą i wciskanie ulotek zaspanym przechodniom? Żaden problem! Tworzenie wpisów zachwalających produkty w internecie? Bułka z masłem! Oszczędności szybko się powiększają, ale pojawiają się też nowe problemy, które mogą zagrozić przyjaźni między chłopakami…


Okładka książki pt. „Okropny rysunek”

Johanna Thydell

Okropny rysunek

Zakamarki

Inka chciałaby rysować tak ładnie jak Starszy Brat. Ale to trudne. Szczególnie że jest od niego trzy lata młodsza. Szczególnie że nie wie, co ma narysować. Szczególnie że sprzysięgły się przeciwko niej koty i wazony i nic jej nie wychodzi. Zupełnie nic. Ale czy na pewno?


Okładka książki pt. „Co mówi tata Alberta?”

Gunilla Bergström

Co mówi tata Alberta?

Zakamarki

Albert lubi dni, kiedy mają z tatą dużo do zrobienia. Bardzo się wtedy spieszą, a tata zapomina o swoich złotych myślach i mądrych radach. W takie dni wszystko się może zdarzyć!


Okładka książki pt. „Krowa Matylda jest chora”

Alexander Steffensmeier

Krowa Matylda jest chora

Media Rodzina

Podczas porannego dojeniu Matylda czuje się niemrawo i apatycznie. Ledwo trzyma się na nogach, nie ma apetytu i najchętniej zagrzebałaby się w sianie. Gospodyni wie, co się święci - Matylda się przeziębiła! Czas na herbatę z miodem i cytryną oraz regularne mierzenie temperatury! Kiedy Matylda poczuje się lepiej, dojdzie do wniosku, że bycie chorym ma też swoje dobre strony...


Okładka książki pt. „Tabletki na dorosłość”

Dorota Suwalska

Tabletki na dorosłość

Adamada

Wszystko miało się skończyć, kiedy je połknie. Wreszcie stanie się dorosłym i będzie mógł zlekceważyć załamującą nad nim ręce mamusię. Oleje mającego i tak wszystko gdzieś tatusia. Zignoruje zapatrzone w siebie dziewczyny. Wypnie się na nic nierozumiejących kumpli. Wyśmieje nauczycieli złośliwie stawiających pałę za pałą. Wszystko miało się skończyć, kiedy je połknie. A dopiero się zaczęło.


Okładka książki pt. „Kto się chowa na lądzie i w wodzie?”

Pavla Hanáčková

Kto się chowa na lądzie i w wodzie?

Adamada

Zwierzęta to mistrzowie kamuflażu. Niektóre tygrysy wyglądają jak… las bambusowy. Są kameleony, których skóra może mieć dowolny kolor. Żaby, które potrafią udawać mech albo liście. Zwierzęta naprawdę potrafią się maskować! W tej książce schowało się ich 20, znajdziesz je wszystkie? A kuku!


Okładka książki pt. „Rodzina Sztućców”

Madlena Szeliga

Rodzina Sztućców

Gereon : Aromat Słowa

W drewnianej szufladzie mieszka pięcioosobowa rodzina. Dziadek Nóż o ciętym języku, Tata Widelec z potężną szczęką, Mama Łyżka o opływowych kształtach, i dzieci Łyżeczka i Widelczyk. Nie da się powiedzieć, że żyją zgodnie. Ale na pewno żyją ciekawie.


Okładka książki pt. „Horror”

Madlena Szeliga

Horror

Gereon : Aromat Słowa

A co gdyby truskawka miała uczucia? Czy zawahalibyście się przed wrzuceniem jej do blendera? Czy obieranie ziemniaków na pewno jest etyczne? Czy macie wyrzuty sumienia po szatkowaniu główek kapusty?


Okładka książki pt. „Odkrywca”

Katherine Rundell

Odkrywca

Poradnia K

Fred zawsze chciał zostać odkrywcą, jednym z wielkich podróżników i dowódców wypraw, o których czytał i których podziwiał. Kiedy samolot, którym leci, rozbija się w Puszczy Amazońskiej, nagle jego marzenie może się spełnić. Wraz z Con, Lilą i Maxem, którzy przeżyli katastrofę, musi poradzić sobie w dżungli, korzystając z wiedzy, którą zdobył dzięki lekturze przygodowych książek i znaleźć sposób na przetrwanie, a może i powrót do domu. Przerażone, głodne dzieci, które są od niego niewiele młodsze, bardzo liczą na jego wiedzę i zmysł przetrwania. Ale czas prawdziwej próby dopiero ma nadejść…


Okładka książki pt. „Bramkarka i morze: burze w Zatoce Pękatej Matyldy”

Maria Parr

Bramkarka i morze: burze w Zatoce Pękatej Matyldy

Wydawnictwo Dwie Siostry

Długo wyczekiwana kontynuacja bestsellerowego "Gofrowego serca".
Lena i Kręciołek są trzy lata starsi. Nadal się przyjaźnią, ale kiedy ma się dwanaście lat, nic nie jest takie proste jak dawniej. Nad piłkarską karierą Leny zbierają się czarne chmury, bo zmienił się trener drużyny. Wszystkie budowane przez przyjaciół tratwy toną, morze wyrzuca z powrotem na brzeg każdą wysłaną przez nich w butelce wiadomość.
A kiedy Kręciołek po raz pierwszy się zakocha, ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. To będzie trudny rok. Ale Kręciołek i Lena nie są z tych, którzy łatwo się poddają.


Okładka książki pt. „Pensjonat Muszelka”

Fanny Joly

Pensjonat Muszelka

Znak Emotikon - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Pensjonat Muszelka polecamy wszystkim wczasowiczom, którzy nie znoszą nudy i uwielbiają przygody! Nagły wypadek w kuchni? Nowy sposób na przyciągnięcie klientów? Bez obaw: Jan-Albert  i Tyczka... to znaczy Rózia poradzą sobie z każdym hotelowym incydentem!
Atmosfera: Bardzo miła obsługa (pozdrawiamy panią Gretę i Lulu!).
Wyżywienie: O smaczne posiłki dbała pani Stasia (jej ciasto czekoladowe – palce lizać).
Lokalizacja: Pensjonat położony jest w bardzo malowniczej okolicy.
Stosunek jakość do ceny: Niewygórowana cena i miła, rodzinna atmosfera, o którą zatroszczył się osobiście właściciel – pan Muszelka.
Ocena gości: W Pensjonacie Muszelka nie nudziliśmy się ani przez chwilę! Na pewno jeszcze tam wrócimy.
Łączna ocena: 5/5


Okładka książki pt. „91-piętrowy domek na drzewie”

Andy Griffiths

91-piętrowy domek na drzewie

Nasza Księgarnia

Siódmy tom najśmieszniejszej serii od czasów "Dziennika cwaniaczka"!
Andy i Terry mieszkają w dziewięćdziesięciojednopiętrowym domku na drzewie (mieli siedemdziesięcioośmiopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: Bzdurnarnię, madame Wiewszystko, wyjątkowo wredny wir wodny, centrum nauczania początkowego dla zwierząt, a także duży czerwony guzik, którego lepiej nie naciskać, bo…! No, na co czekacie? Właźcie!


Okładka książki pt. „Pora na kalafiora”

Agata Dudek, Małgorzata Nowak

Pora na kalafiora

Wydawnictwo Dwie Siostry

Soczyście kolorowy warzywnik obrazkowy dla maluchów.
Jak wygląda marchewka, a jak pietruszka? Czym kalafior różni się od brokuła? Jakie warzywo przypomina ufo?
W tej książce popularne warzywa są ułożone parami – tak by było widać, co je ze sobą łączy, a co różni. W ich poznawaniu pomogą maluchom sympatyczne owady myszkujące po ilustracjach, a szczyptę absurdalnego humoru dorzucą zaskakujący intruzi, którzy wmieszali się pomiędzy warzywa.


Okładka książki pt. „Peter Nimble i magiczne oczy”

Jonathan Auxier

Peter Nimble i magiczne oczy

Wydawnictwo Juka-91

Bezdomny 10-letni niewidomy Peter Nimble jest sierotą. Aby przeżyć, zmuszony jest kraść. Pewnego razu włamuje się do objazdowego sklepu i kradnie szkatułkę z trzema parami magicznych oczu. Kiedy przymierza pierwszą z nich, zostaje w niewyjaśniony sposób przeniesiony na tajemniczą wyspę. Tam otrzymuje niezwykle trudne zadanie – ma udać się do Zaginionego Królestwa i uratować jego mieszkańców. Chłopiec wyrusza w pełną przygód, niebezpieczną wyprawę, u kresu której być może odkryje być przeznaczenie.


Okładka książki pt. „Gang godziny duchów”

David Walliams

Gang godziny duchów

Mała Kurka

Kiedy zegar na wieży wybija północ, a wszystkie dzieci pogrążone są we śnie… Czas na Gang Godizny Duchów!
Najlepsi z najlepszych. Błyskotliwi, bezszelestni, brawurowi. Wszyscy w piżamach. Niektórzy w bandażach. Mają tylko jeden cel. Spełniać marzenia pacjentów szpitalnego oddziału dziecięcego. Herbatka u królowej czy wyprawa na biegun północny? Sam wybieraj!


Okładka książki pt. „Niezwykły świat Calpurnii Tate ”

Kelly Jacqueline

Niezwykły świat Calpurnii Tate

Dwie Siostry

Zaczyna się rok 1900. W teksańskim Fentress spada śnieg. Calpurnia uznaje go za znak, że trzynasty rok jej życia będzie wyjątkowy.
Nie myli się. Wiosna i lato upływają jej na ratowaniu z tarapatów brata, który uparcie próbuje oswajać kolejne dzikie zwierzęta. Jesienią nadmorskie Galveston zostanie zniszczone przez powódź, a w Fentress pojawią się ludzie, którzy się z niej uratowali – skrywająca pewną tajemnicę kuzynka i weterynarz, dzięki któremu Callie odkryje swoje życiowe powołanie.


Okładka książki pt. „Milusi uciekinier”

Aniela Cholewińska-Szkolik

Milusi uciekinier

Zielona Sowa

Jeśli kochasz zwierzęta, to koniecznie musisz poznać małą weterynarz Misię, która w Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom.
Przyjaciel dziewczynki prosi ją o pomoc w opiece nad swoim pupilem. Jednak zwierzak ucieka z domu. Kim okaże się puchaty uciekinier? Jakie zabłąkane zwierzę spotkają w lesie przyjaciele? I co to takiego Poradnik Młodego Weterynarza? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tych wyjątkowych opowiadaniach!


Okładka książki pt. „Wielki bal Smerfetki”

Justyna Bednarek

Wielki bal Smerfetki

Egmont

W wiosce smerfów wszyscy przygotowują się na bal, będą tańce i konkurs na najlepszy kostium. Krawiec szyje suknię dla Smerfetki, a Amant konstruuje niezwykły pojazd dla „Damy Roku”. Zapowiada się wielkie wydarzenie. Tylko czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Wyrusz do wioski Smerfów i rozpocznij naukę czytania ze swoimi ulubionymi bohaterami.


Okładka książki pt. „Sophie Quire : ostatnia strażniczka książek”

Jonathan Auxier

Sophie Quire : ostatnia strażniczka książek

MAC Edukacja ; Wydawnictwo Juka

Minęły dwa lata, od kiedy Peter Nimble i sir Spląt uratowali Leszczynowe Królestwo. W tym czasie podróżowali wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu przygód. Teraz zostają ponownie wezwani przez profesora Placka, aby udać się z nową misją - muszą odnaleźć dwunastoletnią Sophie Quire.
Sophie nie zna świata poza czterema ścianami księgarni, gdzie naprawia stare książki i marzy o ucieczce od swojego nudnego życia. Kiedy dziwny chłopiec i jego nie mniej dziwny towarzysz składają jej wizytę i pokazują tajemniczą księgę, Sophie decyduje się wkroczyć na ścieżkę pełną przygód i niebezpieczeństw.


Okładka książki pt. „Czarownica Irenka”

Agnieszka Żelewska

Czarownica Irenka

Bajka

Rysunkowe przygody sympatycznej czarownicy Irenki ćwiczą spostrzegawczość, uczą koncentracji, pobudzają myślenie, rozwijają wyobraźnię i kształtują poczucie humoru. Przede wszystkim jednak mają niezwykłą moc wspierania rozwoju mowy – zamiast biernie słuchać czytanej książeczki, dziecko samo tworzy różne opowieści, komentuje obrazki, zadaje pytania... Taka wspólna "lektura" sprawia olbrzymią frajdę. Przekonajcie się sami!


Okładka książki pt. „Puchar wodza”

Martin Widmark

Puchar wodza

Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja

Tysiąc lat temu w wiosce Östbyn żył mały wiking Halvdan. Po drugiej stronie rzeki leżała inna wioska, V&3228;stbyn. Dlaczego mieszkańcy obu wiosek są tak poróżnieni, że wystarczy drobiazg, aby skakali sobie do oczu?
Kiedy król Alarik z Västbyn zaprasza wodza Ragnara Smokobójcę z Östbyn na wspólną biesiadę, Halvdan wietrzy podstęp…


Okładka książki pt. „Bajdy Bajbary”

Katarzyna Ryrych

Bajdy Bajbary

Literatura

Mam na imię Barbara, ale wszyscy w szkole nazywają mnie Bajbarą, i to nie dlatego, że piszę bajki, ale dlatego, że notorycznie kłamię. Kłamstwo to jedyne, co mi naprawdę wychodzi… – tak pisze o sobie Barbara w swoim sekretniku. Zapisuje w nim wszystkie swoje kłamstwa, bo już się w nich gubi. Kłamie jak z nut i nie widzi w tym nic złego. Do czasu aż poznaje Maćka i na własnej skórze odczuwa, że kłamstwo ma krótkie nogi…
Jak długo można żyć w kłamstwie? Co się stanie, gdy wszystkie kłamstwa Bajbary wyjdą na jaw?


Okładka książki pt. „Jestem najpiękniejszy”

Mario Ramos

Jestem najpiękniejszy

Dwie Siostry

Kto jest najpiękniejszy? Wilk zarozumialec wie, jak wydobyć z innych właściwą odpowiedź. A przynajmniej tak mu się wydaje…
W bajkowym lesie znanym z przebojowego "Jestem najsilniejszy" pewne rzeczy się nie zmieniają: wilk wciąż jest nieznośny, pozory – mylące, a Mario Ramos – błyskotliwy.


Okładka książki pt. „Kim oni są, ci muzułmanie?”

Zuzanna Pol

Kim oni są, ci muzułmanie?

Czarna Owca

Rzecz o kulturze, historii i tradycji Islamu.  Autorka odczarowuje niesprawiedliwe stereotypy, uczy tolerancji i ciekawości świata. Odpowiada na pytania, które najczęściej padają zarówno z ust dzieci, jak i dorosłych, gdy mówi się o muzułmanach. Pisze o historii, religii oraz życiu codziennym. Mnóstwo w tej książce ciekawostek związanych z modą, dietą, życiem rodzinnym i społecznym muzułmanów, autorka nie stroni jednak od tematów trudnych, takich jak islamski terroryzm. Nie boi się zadawać dociekliwych i niewygodnych pytań. Dlatego można śmiało powiedzieć, że  trzymasz w ręku pierwszą w Polsce książkę dla dzieci, która mądrze i rzeczowo tłumaczy, kim tak naprawdę są muzułmanie.


Okładka książki pt. „Nie bój się i pocałuj mnie!”

Nastja Holtfreter

Nie bój się i pocałuj mnie!

Nasza Księgarnia

Z czarownicą nie ma żartów. Właśnie zamieniła księcia w żabę! I co teraz? Książę jest mały, zielony i musi żywić się muchami. O, nie! Podobno zły czar zdejmuje tylko pocałunek. Pomożecie księciu?
Zaskakująca książeczka interaktywna, która rozbawi małych i dużych czytelników!


Okładka książki pt. „Kajtek i Tosia”

Jujja Wieslander, Tomas Wieslander

Kajtek i Tosia

Zakamarki

Posłuchaj o tym, jak Kajtek i Tosia bawią się razem każdego dnia. O tym, jak wyhodowali kijanki, jak znaleźli jamnika, jak jeździli po domu na nartach i jak zgubili się w lesie. Każdego wieczora przed zaśnięciem Kajtek opowiada Misiowi o tym, co się wydarzyło w ciągu dnia. I razem zasypiają.
Książka idealna do głośnego czytania.


Okładka książki pt. „Wędrówka Nabu”

Jarosław Mikołajewski

Wędrówka Nabu

Austeria

Nabu jest małym uchodźcą. Takim, jakich tysiące wędruje dziś do Europy, żeby znaleźć bezpieczny dom. Jakich tysiące tonie w Morzu Śródziemnym. Poruszająca książeczka dla dzieci i dorosłych. Napisana przez Jarosława Mikołajewskiego, zilustrowana przez Joannę Rusinek. Nabu mieszka za morzem. W wiosce, w której co i raz płoną domy. Również jej dom rodzinny. Pewnego razu postanawia uciec. Chce znaleźć dom murowany, który się nie spali. A kiedy go znajdzie, zaprosi do niego rodziców i brata.


Okładka książki pt. „Milenka”

Agnieszka Suchowierska

Milenka

Media Rodzina

Milenka ma dziewięć lat, pucołowate policzki i wielkie marzenie, żeby wyglądać jak lalka Rita, która ma prześliczną twarz, szczupłą talię, szczupłe nogi i w ogóle cała jest bardzo, bardzo szczupła. Milenka przeżywa wiele przygód i przestaje marzyć o byciu piękną i sławną. Poznaje nowe, ciekawe superbohaterki, dzięki którym jej marzenia się spełniają. Jest tyle ciekawszych rzeczy od bycia piękną!


Okładka książki pt. „Na roześmianym niebie”

Michelle Cuevas

Na roześmianym niebie

Nasza Księgarnia

Dziesięcioletni Nashville czuje, że nie należy do swojej rodziny, miasta czy nawet tego świata. Wykluł się z jajka znalezionego przez ojca na chodniku i wyrósł na ni to chłopca, ni to ptaka. Mimo że otaczają go kochające osoby, pragnie dołączyć do ptaków szybujących po niebie. Problem w tym, że nie ma skrzydeł, zatem jego marzenie nie może się spełnić…


Okładka książki pt. „Babcocha”

Justyna Bednarek

Babcocha

Poradnia K

Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie - w muchę. Dzięki niej Bernadetta - dziewczynka z warkoczami - podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Co jeszcze możemy powiedzieć o Babcosze? A... Licho wie co. Oczywiście Orzechowe Licho.


Okładka książki pt. „Lena z siódmej a”

Beata Andrzejczuk

Lena z siódmej a

Rafael

Lena jest uczennicą siódmej klasy. To zdystansowana do ludzi i świata nastolatka. Z pozoru dzika i samotna. Nigdy nie miała chłopaka, nigdy nie była zakochana. Twierdzi, że miłość nie jest jej do niczego potrzebna. Czy pojawienie się w klasie nowego kolegi – Antka – coś zmieni w jej życiu? Czy zdoła ona odkryć skrywaną przez niego głęboko tajemnicę?


Okładka książki pt. „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”

Renata Piątkowska

Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza

Wydawnictwo Literatura

Dzieci od zawsze uwielbiają zagadki. Niestraszny im dreszczyk emocji i ciarki na plecach. Takich właśnie wrażeń dostarcza czytelnikom Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Nawet odporni na uroki literatury, kiedy zaczynają czytać tę książkę, nie mogą się oderwać. Muszą się przecież dowiedzieć, jak skończy się kolejne śledztwo!


Okładka książki pt. „Jak ziarnka piasku”

Joanna Jagiełło

Jak ziarnka piasku

Nasza Księgarnia

Anna i Nina były jak dwie krople wody. Albo dwa ziarnka piasku. Identyczne. Papużki nierozłączki, które wiedziały o sobie wszystko.
Kiedy Nina zdecydowała się na desperacki krok, Annie rozsypał się świat. Teraz składa go na nowo, kawałek po kawałku, i próbuje wyjaśnić, co właściwie się wydarzyło… Tylko czy będzie w stanie znieść prawdę?


Okładka książki pt. „Wilczek”

Katarzyna Ryrych

Wilczek

Wydawnictwo Literatura

Świat małego Wiktora, zwanego żartobliwie wilczkiem (od piosenki Obława Kaczmarskiego) zmienia się w ciągu jednego dnia. Tajemniczy Wron sprawi, że w niedzielny poranek chłopiec nie obejrzy Teleranka, na który z niecierpliwością czeka, zabroni ludziom wychodzić z domu i zrani pluszowego psa.


Okładka książki pt. „Bajki w zielonych spodenkach”

Anna Mikita

Bajki w zielonych spodenkach

MAC Edukacja - Grupa MAC

Dlaczego żaby moczarowe na wiosnę są niebieskie? Skąd się wzięła nazwa rusałki pokrzywnika – pomarańczowego motyla z czarnymi kropkami? Czy czerwonolicy żółw może zaprzyjaźnić się z żółwiem błotnym? Kto pomoże ślimakowi, gdy na łące pojawi się Ognisty Smok? I dlaczego gdy świeci słońce, dżdżownice nie powinny wybierać się na wycieczki? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące świata przyrody znajdziesz w pełnych humoru i ciepła Bajkach w zielonych spodenkach.


Okładka książki pt. „Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli Nowe słowa i zdania”

Marta Galewska-Kustra

Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli Nowe słowa i zdania

Nasza Księgarnia

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).


Okładka książki pt. „Problem”

Non Pratt

Problem

Wydawnictwo Zielona Sowa

Dziewczyna, chłopak i... Hannah ma piętnaście lat. Jest inteligentna i błyskotliwa. Jest też w ciąży. Aaron jest nowy w szkole i nie lubi zwracać na siebie uwagi. Zatem dlaczego decyduje się udawać ojca nienarodzonego dziecka Hannah? W dorosłym życiu napotkasz niejeden PROBLEM, ale tylko stawiając mu czoła dowiesz się, co jest naprawdę ważne…


Okładka książki pt. „Nastolatki pod lupą”

Aleksandra Piotrowska

Nastolatki pod lupą

Wydawnictwo Zielona Sowa

Okres dojrzewania to wyjątkowy czas, w którym potrzeby młodego człowieka radykalnie się zmieniają. Ewoluują relacje z rówieśnikami, ale przede wszystkim z rodzicami i rodzeństwem. Pojawiają się problemy, z którymi rodzicom, a także samym nastolatkom, trudno sobie radzić. Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi takie zagadnienia jak: rozwój psychoseksualny, motywowanie, odpowiedzialność, konsekwencja w działaniu, zaburzenia odżywania, autorytety, rozwijanie zainteresowań, czy aktywność sportowa.


Okładka książki pt. „Nieustraszony strach na wróble”

Grzegorz Majchrowski

Nieustraszony strach na wróble

Wydawnictwo Zielona Sowa

Wzruszająca opowieść o przyjaźni, dzięki której najmłodsi poznają znaczenie takich wartości, jak: rodzina, odwaga czy podążanie za marzeniami. Książka przemawia do wyobraźni dziecka i rozbudza ciekawość otaczającego świata.


Okładka książki pt. „Uśmiech”

Cezary Harasimowicz

Uśmiech

Wydawnictwo Zielona

Tekla jest naburmuszona i smutna. Po śmierci mamy, uśmiech całkiem zniknął z jej twarzy. Dziewczynka mierzy się z zalewającym ją smutkiem, gdy w jej życie wkracza tajemnicza Pani z Bilboardu. Od tej chwili rozpoczyna się pełna zwrotów akcji, nieco szalona i niezwykła przygoda Tekli.


Okładka książki pt. „Utrapienie Królika”

Julian Gough

Utrapienie Królika

Wydawnictwo Zielona Sowa

W lesie Królika i Misi niespodziewanie pojawia się Dzięcioł, który postanawia wydrążyć dziuplę w drzewie rosnącym tuż przy norce Królika. Nowy lokator robi dużo hałasu.
Posiadanie takiego sąsiada to prawdziwe UTRAPIENIE, Królik nie może już tego wytrzymać. Chce się pozbyć przybysza, ale Misia uważa, że jest on naprawdę uroczy. Kiedy razem wspinają się na drzewo Dzięcioła, odkrywają, że świat jest dużo większy niż im się do tej pory wydawało.


Okładka książki pt. „Ulubione przygody”

Aniela Cholewińska-Szkolik

Ulubione przygody

Wydawnictwo Zielona Sowa

Poznaj małą weterynarz Misię, która w magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Misia to wesoła siedmiolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Misia ma też niezwykły dar - rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret.


Okładka książki pt. „Koala, który się trzymał”

Rachel Bright

Koala, który się trzymał

Wydawnictwo Zielona Sowa

Poznajcie Koalę, który najbardziej na świecie lubi: spać, żuć, a ponad wszystko uwielbia się TRZYMAĆ. Dlatego też niechętnie schodzi ze swojego drzewa. Gdy jednak okoliczności niespodziewanie zmuszają go do opuszczenia ulubionego miejsca, okazuje się, że świat nie jest aż tak straszny, jak mu się do tej pory wydawało. Przecież można zrobić tyle fascynujących rzeczy, kiedy nic cię nie trzyma!


Okładka książki pt. „Bartók i drewniany książę”

Margit Garajszki

Bartók i drewniany książę

Książkowe Klimaty

Béla Bartók to znany na całym świecie kompozytor i pianista. Jednak kiedyś i on był dzieckiem. Co więcej, chodził nawet do szkoły. Béla Bartók miał przyjaciela, drewnianego księcia. Chociaż możliwe, że ich przyjaźń drewniany książę tylko sobie wymyślił.


Okładka książki pt. „Piąte przez dziewiąte”

Wojciech Widłak

Piąte przez dziewiąte

Adamada

Zero się nieco zaokrągliło, jedynka jest sama jak palec, dwa nie lubi się powtarzać, trójka stale wtrąca swoje trzy grosze, cztery zawsze spada na cztery łapy, piątka się czuje jak piąte koło u wozu, a sześć martwi się, bo gdzie kucharek sześć… Zaraz, zaraz… A co z siedem, osiem i dziewięć? Nienachalnie i z humorem wprowadzamy dzieci w świat cyfr (nie mylić ze światem cyfrowym), pełen przygód i baśniowej magii.


Okładka książki pt. „Kolorowy potwór”

Anna Llenas

Kolorowy potwór

Mamania

Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże?
Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Nauczcie się razem z kolorowym potworem, jak rozpoznawać i nazywać emocje.


Okładka książki pt. „O tym można rozmawiać tylko z królikami”

Anna Höglund

O tym można rozmawiać tylko z królikami

Zakamarki

Czasem, będąc w towarzystwie, czuję się jak przebrany za kogoś innego. Kogoś, kto co prawda przypomina mnie, ale ja stoję obok.
Książka przede wszystkim dla nastolatków zadających sobie pytania o to, kim są, miotających się pomiędzy poczuciem odrębności i wyobcowania a potrzebą przynależenia i bliskości.
To także książka dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek czuli się inni lub czuli bardziej niż inni.


Okładka książki pt. „Ciotka Zgryzotka”

Małgorzata Musierowicz

Ciotka Zgryzotka

Akapit Press

I co słychać w rodzinie Borejków? Czy nadal jest w tym samym składzie? A może nawet się powiększyła?
Kolejny tom niezawodnej „Jeżycjady”- jak zawsze dowcipny, wzruszający i ciekawy – rozśmiesza, podnosi na duchu i skłania do myślenia.
A przede wszystkim sprawia, że chce się radośnie żyć - pomimo wszelkich zgryzot!


Okładka książki pt. „W twojej książce jest potwór”

Tom Fletcher

W twojej książce jest potwór

Zysk i S-ka

O nie! W twojej książce jest potwór! Autor ulubionego przez dzieci Gwiazdkozaura tym razem stworzył książeczkę do wspólnego czytania przed snem. Angażująca historia z każdą stroną udowadnia, że na papierze potrafi się kryć niezwykły, magiczny świat. Maluchy pokochają tę interaktywną zabawę, w której będą mogły zdmuchnąć i połaskotać potwora, a rodzice z przyjemnością położą duże i małe potwory spać.


Okładka książki pt. „Śpiew kukułki ”

Frances Hardinge

Śpiew kukułki

Czarna Owca

Triss budzi się po wypadku i wie, że coś jest nie tak. Dręczy ją głód nie do opanowania, raz po raz budzi się z liśćmi we włosach, ma wrażenie, że śmiertelnie przeraża młodszą siostrę. Kiedy już nie może tego wytrzymać i zaczyna płakać, jej łzy są jak pajęczyna...
Wkrótce odkrywa, że to, co się z nią stało, jest dziwniejsze i straszniejsze, niż sobie wyobrażała i że dosłownie nie jest sobą. Pragnąc zrozumieć, co się dzieje, rusza w podróż do Podbrzusza miasta spotkać się z ekscentrycznym Architektem, który knuje i spiskuje przeciwko jej rodzinie. Musi wszystko wyjaśnić, zanim będzie za późno…


Okładka książki pt. „Masło śpi”

Tina Oziewicz

Masło śpi

Dwie Siostry

Czy wiecie, że rzeczy też śpią, a nawet mają sny? W tej wdzięcznie zilustrowanej, rytmicznej wyliczance spotkacie śpiące drzwi, okna, kapcie, książki, lampy, parasole, szklanki, kosz na śmieci i wiele innych przedmiotów, które otaczają nas na co dzień. Dzięki otwieranym okienkom umieszczonym na każdej stronie odkryjecie ich nocne tajemnice.


Okładka książki pt. „Pierwsza sprawa”

Ulf Nilsson

Pierwsza sprawa

Wydawnictwo Literackie

Komisarz Gordon, prywatnie ropuch i miłośnik ciasteczek, jest szefem policji i słynnym detektywem, którego boją się wszyscy przestępcy. Dba, by w lesie panował porządek i nikomu nie działa się krzywda. Kiedy więc wiewiórce Walerii ginie ponad dwieście orzeszków, przechowywanych z myślą o zimie, detektyw Gordon musi wkroczyć do akcji. Śledztwo okazuje się niełatwe, jest wielu podejrzanych, a fałszywych tropów jeszcze więcej.


Okładka książki pt. „Moja mama”

Mayana Itoïz

Moja mama

Babaryba

MOJA MAMA to wzruszająca opowieść o miłości i wieczornych rytuałach, o wspólnym opowiadaniu bajek, które nie tylko przygotowują do snu, ale też wzmacniają uczuciową wieź między rodzicem a dzieckiem.


Okładka książki pt. „Ważne rzeczy”

Peter Carnavas

Ważne rzeczy

Adamada

Pęknięty kubek, z którego pił kawę.
Para znoszonych zimnych kapci.
Nuty, które już nie wybrzmią.
Po co nam one, skoro nie ma jego?


Okładka książki pt. „78-piętrowy domek na drzewie ”

Andy Griffiths

78-piętrowy domek na drzewie

Nasza Księgarnia

Andy i Terry mieszkają w siedemdziesięcioośmiopiętrowym domku na drzewie (mieli sześćdziesięciopięciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: sąd z mechanicznym sędzią Młotosławem Bęc-Walskim, Terrynówek (obłąkaną mieścinę pełną klonów Terry'ego), krowywiadowców, Mela Gibona i bardzo złą kaczkę. No, na co czekacie? Właźcie!


Okładka książki pt. „Odzyskana niepodległość”

Grażyna Bąkiewicz

Odzyskana niepodległość

Wydawnictwo Literatura

Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku to piąta książka z serii "Zdarzyło się w Polsce". Ostatni tom z tego cyklu ukazuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcony jest niezwykle burzliwemu okresowi w historii naszej ojczyzny.


Okładka książki pt. „Dom babci”

Ross Montgomery

Dom babci

CzyTam

Co wieczór, kiedy zapadał zmierzch, babcia i wnuczek przytulali się do siebie i rozmawiali. Snuli wspomnienia i planowali przyszłość. Więź pomiędzy nimi była wyjątkowa. Jednak babcia robiła się coraz starsza i coraz trudniej było jej robić niektóre rzeczy. Gdy pewnego dnia odeszła, pozostała pustka. Chłopiec, nie chcąc się z tym pogodzić, zabiera się do pracy…


Okładka książki pt. „Sen Alicji czyli Jak działa mózg”

Jerzy Vetulani

Sen Alicji czyli Jak działa mózg

WAM

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem.


Okładka książki pt. „Najgorsze urodziny na świecie”

Marius Horn Molaug

Najgorsze urodziny na świecie

Media Rodzina

Ruben boi się, że nikt poza mamą i najbliższym przyjacielem nie będzie z nim świętować urodzin. Układa więc plan, który pomoże mu stać się naprawdę popularnym, bo uważa, że tylko w ten sposób ściągnie gości.


Okładka książki pt. „Ten i tamten las”

Magdalena Tulli

Ten i tamten las

Wilk & Król

Jest gdzieś taki las, w którym zwierzęta żyją jak ludzie. Mają swoje sprawy, jednych lubią bardziej, innych mniej, pragną przyjaźni, uczą się żyć w grupie, być blisko siebie. Aby podjąć decyzję, muszą negocjować i słuchać się wzajemnie. Ustalają zasady, które są wspólne dla wszystkich. Głosują, dbają o siebie, bywa, że z trudem – akceptują obcych. Czasem się kłócą i śmieją się z siebie, czasem są smutni, czasem złośliwi. Są tacy zwyczajni i są u siebie.Nie mają pojęcia, że coś może się zdarzyć…


Okładka książki pt. „Iwo z Nudolandii”

Dorota Suwalska

Iwo z Nudolandii

Adamada

Dawno, dawno temu było sobie królestwo, które słynęło z tego, ze właściwie nic się w nim nie działo. Wszystko tam było uporządkowane i zaplanowane - czyli nudne jak flaki z olejem. A potem pojawiła się ziejąca ogniem skrzydlata bestia...


Okładka książki pt. „Ludzie”

Peter Spier

Ludzie

Muchomor

Peter Spier, wybitny amerykański ilustrator stworzył niezwykłą książkę pokazującą bogactwo i różnorodność kultur, ras, religii i zwyczajów ludzi żyjących na świecie ilustrator, zabiera nas w zapierającą dech w piersiach trasę po całym świecie.


Okładka książki pt. „Wszystkie przygody Amelii Bedelii”

Parish Peggy

Wszystkie przygody Amelii Bedelii

Wydawnictwo Literackie

Amelia Bedelia, przesympatyczna pomoc domowa, która podjęła pracę u Państwa Rogers, przysparza swoim gospodarzom ogrom kłopotów każdego dnia. Zabawne niedopowiedzenia i sytuacje, które z nich wynikają bawią do łez małych i dużych czytelników. Bogato ilustrowana i świetnie przetłumaczona klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej powraca w jednym, zbiorczym tomie.


Okładka książki pt. „Co kryje ciało?”

Aina Bestard

Co kryje ciało?

Tatarak

Gdy spojrzysz przez kolorowe szkła zobaczysz wiele rzeczy niewidocznych gołym okiem. Poznasz tajemniczy świat wnętrza ludzkiego ciała.


Okładka książki pt. „Lot Osvalda”

Thomas Baas

Lot Osvalda

Tadam

Osvald wiódł spokojne życie bez niespodzianek i odpowiadało mu to. Ale pewnego dnia zniknął jego jedyny przyjaciel! Pełen obaw wyrusza na poszukiwania do gęstej dżungli, która opanowała miasto. A może ta niezwykła podróż pozwoli obu przyjaciołom oderwać się od ziemi i znaleźć szczęście?


Okładka książki pt. „Zasmarkana bajka”

Krisztina Tóth

Zasmarkana bajka

Adamantan

Twój nosek wydaje się dość zgrabny. Powiedz, jest już wydmuchany? Dokładnie i do sucha? Najpierw prawa, a potem lewa dziurka? Na pewno? A czy zawsze myjesz ręce? No… skoro tak, to smarki do ciebie nie przyjdą. To absolutnie pewne.


Okładka książki pt. „Różowa walizka”

Susie Morgenstern

Różowa walizka

Adamada

No jak to można, to niedopuszczalne i oburzające. Karygodne i nieprzyzwoite. Poniżej wszelkiej krytyki! Po prostu kompromitacja! Skandal! Kiedyś nikt by sobie na coś takiego nie pozwolił. To okropne i przerażające. Co to za zwyczaje? Kto to widział, żeby obdarowywać chłopca różową (i to wściekle różową!) walizką.
Przekorna książka o potędze stereotypów, uwikłaniu w role społeczne i rewolucyjnej sile dziecięcej radości.


Okładka książki pt. „Opowieść o Angelinie Brownie”

David Almond

Opowieść o Angelinie Brownie

Zielona Sowa

W życiu Berta i Betty Brownów pojawia się mały anioł. Bert, kierowca autobusu, znajduje go w kieszeni kurtki. Ich przyjaciele uważają, że mały jest uroczy. Podobnie jak Jack i Alicja z klasy 5K. Ale dyrektorka, pani Mole, nie jest już tego taka pewna, podobnie jak profesor Smellie oraz tajemniczy facet w czerni, który przedstawia się jako szkolny inspektor. No i w końcu Basher Malone – duży, niezdarny Basher Malone. On to dopiero NIE LUBI Angelino. I wygląda na to, że zamierza się go pozbyć…


Okładka książki pt. „Krzywda”

Eve Ainsworth

Krzywda

Zielona Sowa

Gabi to popularna i lubiana w szkole dziewczyna. Ma wielu znajomych oraz ogromny talent do jazdy na deskorolce. Niestety, nie wszystko jest tak piękne, jak się wydaje… Jedno niespodziewane wydarzenie sprawia, że dziewczyna zaczyna podejmować dramatyczne decyzje, które oddalają ją od rodziny i przyjaciół. Gabi nigdy dotąd nie czuła się tak samotna, ale wkrótce przekona się, że nie tylko ona cierpi…


Okładka książki pt. „Poczytaj mi, mamo. Księga ósma”

Poczytaj mi, mamo. Księga ósma

Nasza Księgarnia

Najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w tej serii, publikujemy w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom i wierszom znakomitych pisarzy znów mogły towarzyszyć prace wybitnych ilustratorów. W „Poczytaj mi, mamo. Księdze ósmej” po raz kolejny otwieramy drzwi do pełnego magii królestwa naszego dzieciństwa…


Okładka książki pt. „Biały Teatr panny Nehemias”

Zuzanna Orlińska

Biały Teatr panny Nehemias

Wydawnictwo Literatura

Wyobraź sobie, że żyjesz w ponurym świecie, bez komórki, tableta, komputera. Przed sklepami wiją się kolejki, choć na półkach brakuje towarów. W telewizji są tylko dwa programy, a z obu sączą się te same kłamstwa.
Katarzyna nie zna innego świata. Życie wydaje jej się szare jak papier toaletowy zrobiony z makulatury i nudne niczym akademia z okazji rocznicy rewolucji październikowej. Do czasu, gdy poznaje dwie dziwaczne starsze panie, a w ich tajemniczym mieszkaniu znajduje pewien niezwykły przedmiot…


Okładka książki pt. „Opowiem ci mamo, co robią statki”

Artur Nowicki

Opowiem ci mamo, co robią statki

Nasza Księgarnia

Najnowsza pozycja w popularnej serii "Opowiem ci, mamo", narysowana z humorem przez Artura Nowickiego, tym razem pozwoli wam się wybrać w morską podróż i poznać bogaty świat najróżniejszych łodzi. Najmłodszych czytelników czeka wiele atrakcji. Zapraszamy na paradę żaglowców, do stoczni i portu. Pomóżcie uratować orkę, a lodołamaczom przepłynąć labirynt z kry. Poznajcie wielkich odkrywców i bądźcie świadkiem bitwy piratów. Ahoj, przygodo!


Okładka książki pt. „M.U.Z.Y.K.A.”

Michał Libera

M.U.Z.Y.K.A.

Dwie Siostry

Czym jest muzyka? Gdzie jej szukać? Jak ją tworzyć? Muzycy i kompozytorzy zadają sobie te pytania od wieków. Ale w ciągu ostatnich 100 lat wielu z nich znalazło odpowiedzi, o jakich wcześniej nikomu się nie śniło. W muzyce współczesnej wszystko może się zdarzyć! I właśnie o tym opowiada ta książka.


Okładka książki pt. „Roksana zabiegana”

Odile Bailloul

Roksana zabiegana

Wydawnictwo Literackie

Cztery malutkie myszki Franciszek Strachliwy, Roksana Zabiegana, Maniek Maniak i Agnieszka Łakomczuszka powracają. W drugiej części poznacie je bliżej, zwłaszcza myszkę Roksanę, która wiecznie się spieszy i nie cierpi czekania. Jej świat to podskoki, wyścigi w workach i jazda na motorze z ulubionym wujkiem Igorem. Jest jednak miejsce, które sprawia, że Roksana zwalnia… sympatyczna myszka może wtedy godzinami wpatrywać się w witrynę sklepu z zabawkami. Skąd my to znamy, prawda?


Okładka książki pt. „Biblia”

Frédéric Boyer

Biblia

Dwie Siostry

Oto Biblia jakiej nie znacie. Trzydzieści pięć historii ze Starego Testamentu opowiedzianych słowem i obrazem. Wielka księga dla wszystkich: starszych i młodszych, laików i znawców Biblii.


Okładka książki pt. „Cwana ciotuchna”

David Walliams

Cwana ciotuchna

Dom Wydawniczy Mała Kurka

Ciotka Alberta to najstraszniejsza ze wszystkich cwanych ciotek, jakie chodziły po ziemi. Nosi czapkę myśliwską, pali fajkę i ma oswojoną bawarską sowę górską. A do tego zamierza pozbawić majątku swoją bratanicę Stellę! Czy jest ktoś, kto przyjdzie dziewczynce z pomocą? Tak. Ale to przyjaciel nie z tego świata…


Okładka książki pt. „Misiowa księga ukrytych rzeczy”

Gergely Dudas

Misiowa księga ukrytych rzeczy

Wilga

Miś uwielbia Gwiazdkę! W tym roku chce urządzić idealne przyjęcie, na które zaprosi wszystkich swoich przyjaciół. Ale ma tyle do zrobienia! Od wybrania i zapakowania prezentów, przez znalezienie najładniejszej choinki, po szukanie pyszności w fabryce cukierków. Miś ma wiele skarbów do odnalezienia, a jest tylko malutkim misiem! Miś potrzebuje ciebie do pomocy, żeby znaleźć wszystko, czego potrzeba!


Okładka książki pt. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”

Elena Favilli

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Debit

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I
po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata, to najhojniej finansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu


Okładka książki pt. „Jak działa szkielet”

Red. Peter Abrahams

Jak działa szkielet

Vesper

Ludzkie ciało składa się z 206 kości, ale czym właściwie są kości i w jaki sposób pomagają one funkcjonować organizmowi? Odkryj, w jaki sposób połączone są kości w ciele oraz jak funkcjonują stawy. Dowiedz się, dlaczego każdy człowiek rodzi się z większą liczbą kości niż posiada ich pod koniec życia; która kość jest najkrótsza, a która najdłuższa, oraz jaka część ciała posiada ich najwięcej.


Okładka książki pt. „W lesie”

Anouck Boisrobert

W lesie

Dwie Siostry

Gdy otworzysz tę książkę, wyrośnie przed tobą las. Las, w którym wszystko jest zielone i wszystko tętni życiem. Pełen dzikich zwierząt, kolorowych ptaków i wielkich tropikalnych drzew. Las, w którym pewnego dnia rozlega się metaliczny hałas…
Czy zdołasz wypatrzyć leniwca i inne ukryte zwierzęta? Co się stanie, gdy w lesie pojawią się maszyny o straszliwych szczękach? Czy leniwiec zdąży się obudzić, zanim będzie za późno?


Okładka książki pt. „W głębinach oceanu”

Anouck Boisrobert

W głębinach oceanu

Dwie Siostry

Wejdź na pokład jachtu Oceano i wyrusz z nami w wielki rejs dookoła świata. Pożeglujemy przez bezkresny błękit i lodowatą arktyczną biel, zmierzymy się z szalejącym sztormem i odwiedzimy zaciszne tropikalne laguny. Ale to, co najwspanialsze, czeka na nas… pod wodą! Zanurz się w tej niezwykłej książce, by zachwycić się niesamowitym światem podmorskiej natury. Czy wiesz, co kryje się pod powierzchnią oceanu? Czy zdołasz wypatrzyć wszystkie ryby i zwierzęta żyjące w głębinach?


Okładka książki pt. „Motylek”

Katarzyna Puzyńska

Motylek

Prószyński Media

W mroźny zimowy poranek na skraju mazurskiej wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód. Szybko okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i potem upozorował wypadek. Kilka dni później ginie kolejna osoba. Ofiary nie wydają się być ze sobą w żaden sposób związane. Zaczyna się wyścig z czasem. Policja musi odnaleźć mordercę, zanim zginą następne kobiety. Śledztwo ujawnia tajemnice mrocznej przeszłości zakonnicy, przy okazji odkrywając też mniejsze lub większe przewiny mieszkańców sielskiej tylko na pozór miejscowości.


Okładka książki pt. „Ada Judytka i zaginiony tałes ”

Agnieszka Suchowierska

Ada Judytka i zaginiony tałes

Literatura

Ada Judytka właśnie skończyła dziesięć lat i mieszka z rodzicami w Białymstoku. Szykują się do święta Rosz Haszana i z tej okazji Ada wypytuje swoich przyjaciół z klasy o ich zwyczaje noworoczne. Niestety pewnego dnia gubi tałes i… Nie wiecie, co to tałes i Rosz Haszana? Z tej książki się dowiecie. A przy okazji przekonacie się, że Polska to prawdziwy kulturalno-obyczajowy tygiel.


Okładka książki pt. „Będę biegać ”

Anna Onichimowska

Będę biegać

Literatura

A jak to jest w szpitalu?
- Ja powiem! Bo ja tam byłem! A teraz znów mogę biegać!
Tak, Maciek opowie Wam o tym spokojnie, szczerze i wprost. O tym, jak szybko płyną w szpitalu dni, bo po badaniach Maciek dużo się bawi, poznaje inne dzieci, nowych wujków i ciocie w różowych fartuchach. A przy okazji przekonuje się, że żadna dolegliwość nie jest taka straszna, o ile ma się wokół siebie życzliwych przyjaciół.


Okładka książki pt. „Marek i czaszka jaguara”

Marek Kamiński, Katarzyna Stachowicz-Gacek

Marek i czaszka jaguara

Znak

To miały być wymarzone wakacje w Meksyku - zresztą wszystko jedno gdzie, najważniejsze, że Marek w końcu miałby tatę tylko dla siebie, z daleka od okropnej młodszej siostry. Ale wszystko poszło nie tak. W efekcie chłopiec leci do Ameryki Łacińskiej tylko z małomównym wujkiem podróżnikiem, bez taty, bez komputera - bez sensu! Będą oglądać ruiny piramid, przedzierać się przez dżunglę w upale i bez końca wysłuchiwać opowieści o cywilizacji Majów. Przy okazji muszą dostarczyć tajemniczą przesyłkę przedstawicielom starożytnego plemienia Lakandonów. Planowane wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę, tym bardziej że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typków. Może jednak wcale nie będzie nudno?…


Okładka książki pt. „Billy i Miniputki ”

Dahl Roald

Billy i Miniputki

Znak

Mały Billy bardzo się nudzi, bo mama zabrania mu wszystkiego, co ciekawe. Chłopiec wyrusza jednak do pobliskiego lasu, gdzie czeka na niego straszny potwór, ale i niespodziewani nowi znajomi: lud malutkich stworzeń, Miniputków. Żyją oni w harmonii z ptakami, które służą im za środek transportu, i mieszkają w pniach drzew z oknami wielkości znaczków pocztowych. Ich spokojnemu życiu zagraża jednak wielki smok. Billy musi im pomóc.


Okładka książki pt. „Panda i mądrości zen ”

Jon J. Muth

Panda i mądrości zen

Wydawnictwo Debit

Leo i Molly lubią swój nowy dom i sąsiadów, a zwłaszcza pana Taflę, który mieszka nieopodal. We trójkę tworzą zgraną drużynę. Podczas zabawy ze zdziwieniem odkrywają, jak wiele można się nauczyć od innych w zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach. Zabawna, pełna ciepła opowieść o cierpliwości, umiejętności dzielenia się i dobroci.


Okładka książki pt. „Pamiętnik starego Geppetta ”

Jarosław Mikołajewski

Pamiętnik starego Geppetta

Media Rodzina

Znakomity tłumacz "Pinokia" Jarosław Mikołajewski pokusił się o spojrzenie na chłopca z długim nosem oczami starego Geppetta. I stworzył uroczą opowieść o tym, jak źle być samemu na świecie, o poszukiwaniu drugiego człowieka, o tym, jak wygląda życie z Pinokiem. Wszystko pięknie zilustrowała Anna Sędziwy.


Okładka książki pt. „Roch i zdrowie czyli Skrzynia pełna cudów ”

Alèix Cabrera

Roch i zdrowie czyli Skrzynia pełna cudów

Święty Wojciech

Roch lubi zbierać - gromadzi dosłownie wszystko, co wpadnie mu w ręce. Chodzi po lesie, ciągnąc skrzynię na kółkach, do której wkłada swoje znaleziska. Zupełnie nieświadomie stworzył w ten sposób apteczkę. Teraz on i pozostali Malusińscy mogą leczyć innych mieszkańców lasu.


Okładka książki pt. „Ty przeciwko mnie ”

Jenny Downham

Ty przeciwko mnie

Nasza Księgarnia

Jeżeli ktoś skrzywdzi twoją siostrę - czy będziesz szukać rewanżu? Jeżeli twój brat zostanie oskarżony o straszne przestępstwo - czy będziesz go bronić?
Mikey czuje bezsilny gniew, gdy jego siostra wyznaje, że została skrzywdzona. Ellie jest zdruzgotana, kiedy jej brat zostaje posądzony o napaść. Teraz się spotykają.


Okładka książki pt. „Krowa Matylda nie może zasnąć”

Alexander Steffensmeier

Krowa Matylda nie może zasnąć

Media Rodzina

Gospodyni, jak co wieczór, czyta wszystkim bajkę na dobranoc. Jednak Matylda nie może zasnąć. Czy przytulić się do gospodyni? Przycupnąć obok kur? Ten pomysł nie wzbudza powszechnego entuzjazmu. Matylda robi wkoło dużo zamieszania. Łóżko gospodyni zarywa się, a kurze grzędy są kompletnie zdewastowane, po tym, jak Matylda usiłuje się na nie wdrapać. Na koniec nie śpi już cała wieś.


Okładka książki pt. „Łopianowe pole”

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole

Adamada

Dzieci ze zwykłego podwórka są świadkami zupełnie niezwykłych wydarzeń. Ktoś zamienia się w żabę, w skarpetkach rosną dziury, tajemniczy pan przechadza się z burzową chmurą na sznurku, huśtawka ożywa, a z pudełka Dory ucieka nuda. Czy za tym wszystkim mogą stać pewna pani i jej kot?


Okładka książki pt. „Nikt mnie nie ma ”

Asa Linderborg

Nikt mnie nie ma

W. A.B.

Szwecja, lata 70. Kilkuletnia Asa mieszka wraz z ojcem Leifem, który jest dla niej bohaterem i najważniejszą osobą w życiu. Jednak w miarę upływu czasu dziewczynka coraz wyraźniej widzi, że w rzeczywistości Leif to nieudacznik zagubiony w coraz szybciej rozwijającym się społeczeństwie.


Okładka książki pt. „Mela i sport czyli Bieg z przeszkodami ”

Alèix Cabrera

Mela i sport czyli Bieg z przeszkodami

Święty Wojciech

Mela nie jest może najszybsza z Malusińskich ani też szczególnie sprawna, jest za to bardzo inteligentna. Wkrótce przekona się, że w sporcie oprócz zwinności ważne są również inteligencja i praca zespołowa. Sport pomaga nam utrzymać ciało i umysł w dobrej kondycji, zapewnia nam zdrowie. Wiele dyscyplin sportowych, które są dziś popularne, było znanych już w starożytnym Egipcie. Wiedzieliście o tym?


Okładka książki pt. „Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”

Ewa Kozyra-Pawlak

Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków

Nasza Księgarnia

W tym niezwykłym "ptaszniku" para znanych ilustratorów - w zachwycających akwarelach i obrazkach z kolorowych szmatek - opowiada o skrzydlatych mieszkańcach swojego ogrodu. Czyli o mazurkach, kosach, srokach, raniuszkach, szczygłach, sójkach, dzięciołach, szpakach, dzwońcach, kowalikach… Pełen poezji i humoru świat, który wyczarowują Ewa i Paweł Pawlakowie, zachęca i małych, i dużych czytelników do stworzenia własnej księgi spotykanych codziennie ptaków.


Okładka książki pt. „Kopciuszek”

Gabriela Mistral

Kopciuszek

Nasza Księgarnia

Klasyczne baśń opowiedziana prawie sto lat temu przez chilijską poetkę noblistkę Gabrielę Mistral, nowocześnie zilustrowane przez młodych artystów, przełożone przez Krystynę Rodowską, wybitną tłumaczkę i poetkę. Wiersze napisane z ogromnym wyczuciem, ale bez słodzenia czy łagodzenia oryginału, nawiązują do wersji Charlesa Perraulta lub braci Grimm.


Okładka książki pt. „Człowiek jaki jest, każdy widzi”

Marzena Matuszak

Człowiek jaki jest, każdy widzi

Dwie Siostry

Wysoko w Himalajach, w miejscu, do którego nigdy nie dotarli ludzie, swój hotel prowadzi rodzina Yetich. Zwierzęta z całego świata przyjeżdżają tam, by wypocząć. A córeczka gospodarzy, mała panna Yeti, lubi prosić gości, by opowiedzieli jej o człowieku. Jaki jest? Jak wygląda? Co robi? Posłuchajcie ich opowieści, a w końcu poznacie prawdę o najdziwniejszej istocie na ziemi.


Okładka książki pt. „Matematyczna pizza”

Anna Ludwicka

Matematyczna pizza

Nasza Księgarnia

Anna Ludwicka, matematyczka i graficzka, stworzyła książkę pełną ciekawostek i fascynujących zadań, dzięki którym każde dziecko przekona się, że matematyka może być wspaniałą zabawą, a może nawet dziedziną sztuki. Czytelnicy będą mieli okazję narysować drzewo binarne, stworzyć obraz z użyciem kostki do gry, zaprojektować matematyczny dywan, poprowadzić ślimaka po wstędze Möbiusa, a na koniec wymyślić figurę niemożliwą.


Okładka książki pt. „Rok na wsi”

Magdalena Kozieł-Nowak

Rok na wsi

Nasza Księgarnia

Rok na wsi zawiera dwanaście rozkładówek przybliżających życie w gospodarstwie. Dowiemy się, jakie obowiązki ma dziecko, a jakie dorosły, na czym polega praca na polu i przy zwierzętach. Dodatkowe dwie plansze to przedstawienie bohaterów oraz zabawa interaktywna.


Okładka książki pt. „Pralinka”

Fanny Joly

Pralinka

Znak

Poznajcie Alinkę-Pralinkę, rezolutną koleżankę Mikołajka i Jaśków. Na co dzień jest słodka, ale kiedy trzeba, potrafi tupnąć nogą. Płacze na zawołanie, śpiewa na cały głos i zakochuje się na zabój… Złośliwi starsi bracia? Kłopoty w szkole? Wizyta Bardzo Ważnych Gości? Z pomocą przyjaciółki Celiny, pluszowego lwa Gryzaka oraz najfajniejszego chłopca w całej szkole, Krzysia Trufli - Pralinka poradzi sobie ze wszystkim!


Okładka książki pt. „Pudełko pełne kotów”

Barbara Gawryluk

Pudełko pełne kotów

Literatura

Czy kot zawsze spada na cztery łapy? Czym w dzisiejszych czasach zajmują się ułani? Gdzie można wyleczyć pustułkę i jak pomóc cyrkowej słonicy? A poza tym o psich wybiegach w wielkim mieście, o ćwiczeniach psów policyjnych i o pudełku pełnym kotów. Doktor Wojtek i redaktor Grzegorz powracają w drugim tomie opowiadań o fascynującej pracy weterynarza i radiowym programie dla miłośników zwierząt.


Okładka książki pt. „Agencja wynajmu rodziców”

David Baddiel

Agencja wynajmu rodziców

Lemoniada.pl

Uważaj, o czym marzysz, bo marzenia mogą się spełnić! Dziesięcioletni Barry Bennett stworzył listę rzeczy, za które obwinia swoich rodziców. Na pierwszym miejscu znalazł się zarzut: "Są nudziarzami", kolejne to między innymi: "Dali mi na imię Barry" oraz "Cały czas są zmęczeni". Gdy w złości wymawia życzenie, że chciałby mieć lepszych rodziców, zostaje przeniesiony do równoległego świata, w którym dzieci same mogą wybrać wymarzoną rodzinę.


Okładka książki pt. „Ariol. Jak ostatnie prosię”

Emmanuel Guibert

Ariol. Jak ostatnie prosię

Adamada

Ramono wysadza w powietrze tajną bazę łodzi podwodnych, Ariol dostaje tężca na podziemnym parkingu (o mało co), a Prośka nieprzepisowo używa cycków.
Trzecia część przygód zwariowanego Ariola i jego równie szalonych kumpli.


Okładka książki pt. „Pajączek Kędziorek”

Diana Amft

Pajączek Kędziorek

Debit

Gdy Pajączek Kędziorek zauważa, że ludzie się go boją, postanawia wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. Szybko dochodzi do wniosku, że rozsądnej odpowiedzi na dręczące go pytanie mogą udzielić mu krewni. Rusza więc w drogę. Szybko jednak przekonuje się, że sprawa wcale nie jest taka prosta, jak mu się wydawało, gdyż każdy zapytany mówi co innego.
Wspaniała, mądra i zarazem bardzo pouczająca opowieść dla tych, którzy boją się pająków.


Okładka książki pt. „Trzy kropki”

Asia Olejarczyk

Trzy kropki

Adamada

Trzy niesforne kropki uwielbiają figle i psoty. I naprawdę potrafią nieźle narozrabiać. Jeszcze chwila, a rozbiegną się po wszystkich stronach książki. Pomożesz je gonić?


Okładka książki pt. „Tsatsiki i Per”

Moni Nilsson

Tsatsiki i Per

Zakamarki

Tsatsiki chodzi do piątej klasy. Nic nie jest już takie jak dawniej, kiedy był mały. Mamuśka i Jens ciągle się kłócą, nowi sąsiedzi zawsze mają o coś pretensje, a dziewczyny z klasy uważają, że Tsatsiki i Per Hammar są dziecinni. W dodatku hotel Taty Poławiacza Ośmiornic zagrożony jest bankructwem i nie wiadomo, czy Tsatsikiemu i Perowi uda się tego lata pojechać do Grecji. Postanawiają sami zarobić na bilety. To jednak okazuje się równie trudne, co dogadanie się z dziewczynami…


Okładka książki pt. „Dziewczynka z parku”

Barbara Kosmowska

Dziewczynka z parku

W.A.B.

Kiedy tata Andzi umarł, cały jej świat rozpadł się jak domek z kart i nic już nie było takie, jak dawniej. Mama też nie jest już dawną mamą. Tata zabrał ze sobą dużo zwykłych, ale ważnych rzeczy: długie rozmowy, śmiech, smak sernika i to, co Andzia uwielbiała - wspólne spacery po parku. Czy ktoś lub coś może wypełnić tę pustkę?


Okładka książki pt. „Puk, puk!”

Gita Wolf

Puk, puk!

Dwie Siostry

Gdzie mój miś? - pyta mała dziewczynka po powrocie ze szkoły. Ale misia nigdzie nie ma… Pomóżcie jej w poszukiwaniach! Rozkładajcie strony, pukajcie do drzwi sąsiadów, wchodźcie na coraz wyższe piętra. Na każdym czeka na was wiele niespodzianek!


Okładka książki pt. „Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy”

Jo Witek

Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Mamania

Mała dziewczynka czeka na narodziny siostry. W trakcie oczekiwania rodzi się siostrzana miłość i niezwykła więź.
"Puk, puk, jest tam kto? Nie mogę się już doczekać."
Wzruszająca książka o oczekiwaniu na rodzeństwo autorek ciepło przyjętej książki o uczuciach "W moim sercu".


Okładka książki pt. „Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka biblioteki”

Zofia Staniszewska

Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka biblioteki

Debit

Z biblioteki w tajemniczych okolicznościach ginie cenny historyczny dokument. Ignacy i Mela postanawiają wytropić złodzieja. Czy wystarczy im sprytu i spostrzegawczości, żeby rozwiązać kryminalną zagadkę i pomóc mamie, dyrektorce biblioteki? Detektywistyczne opowiadanie o bliźniakach, niepodobnych do siebie jak pies i kot, zabierze Cię w podróż do świata pełnego niespodzianek, gdzie wszystko może się wydarzyć. Nawet to, że Ty pierwszy wpadniesz na trop złodzieja!


Okładka książki pt. „Obronić królową”

Barbara Kosmowska

Obronić królową

Nasza Księgarnia

Greta przyjeżdża do małego miasteczka, gdzie ma zamieszkać z dawno niewidzianym ojcem i jego nową rodziną. I choć macocha jest chłodna jak zimne ognie, a ojciec rozkojarzony i zagubiony, to już mała Lilka, siostra przyrodnia dziewczyny, okazuje się prawdziwą wymiataczką smutków. No i jest jeszcze Igor. Chłopak inny niż wszyscy, który, tak się dziwnie składa, odkąd poznał Gretę, trzyma pod poduszką parę tomików wierszy…


Okładka książki pt. „Księga kłamstw”

Teri Terry

Księga kłamstw

Debit - Młody Book

Wciągający thriller psychologiczny dla młodzieży. Quinn i Piper choć są bliźniaczkami, nie wiedzą o swoim istnieniu. Dopiero tragiczny wypadek sprawia, że się spotykają, i dowiadują o tajemniczej klątwie ciążącej na rodzinie od wieków. Pierwsza z bliźniaczek potrafi władać ciemnością, druga - być może dzierży klucz pozwalający zwyciężyć klątwę. Ale kiedy kłamstwo staje się prawdą, a prawda zbliża się do kłamstwa, komu należy uwierzyć?


Okładka książki pt. „Jak zwierzęta śpią?”

Jiří Dvořák

Jak zwierzęta śpią?

Muchomor

Jest tak wiele zwierząt. Każde z nich jest inne. Każde wygląda, biega, pachnie i zachowuje się inaczej. A co ze snami? Być może każde zwierzę ma też inne sny. Niektóre zwierzęta śpią prawie cały czas, podczas gdy inne odpoczywają rzadko. Ale co im się śni? Być może każdy gatunek śni inaczej. Czy marzą we śnie tak jak my? A może nic im się nie śni?


Okładka książki pt. „Niedźwiedź łowca motyli”

Susanna Isern

Niedźwiedź łowca motyli

Tako

Niedźwiedź mieszkał w lesie. Najbardziej lubił spacerować, ucinać sobie poobiednią drzemkę na brzegu jeziora i zbierać rzeczy, które znajdował w gęstwinie drzew. Pewnego dnia znalazł siatkę na motyle wiszącą wysoko na gałęzi.
- Co mógłbym z tym zrobić? - zastanawiał się Niedźwiedź.


Okładka książki pt. „Mietek, drużyna i piwnica, której nie ”

Marta Milewska

Mietek, drużyna i piwnica, której nie

Dreams,

Mietek - chłopak z osiedla marzy o karierze sędziego lub trenera. Niestety trudno być trenerem bez własnej drużyny. A jak tu zbudować zespół, jeśli połowa chłopaków jest za Barcą, a połowa za Realem, i ani myślą o współpracy? A do tego wszystkiego na osiedlu pojawia się dziewczyna, która gra lepiej od niejednego chłopaka i do tego potrafi czytać z ruchu warg.


Okładka książki pt. „Miłość za wszelką cenę”

Louisa Reid

Miłość za wszelką cenę

Zielona Sowa

Audrey razem z matką i bratem przenosi się do nowego miasta. Przeprowadzka miała być dla dziewczyny również ucieczką. Jednak ciężko jest uciec, gdy Twoją duszę otacza mrok. To Coś. Przychodzi bez uprzedzenia i atakuje w najmniej spodziewanym momencie..
Lekarstwem na problemy może okazać się mieszkający nieopodal Leo. Losy tej dwójki splatają się. Pojawienie się chłopaka uświadomi Audrey, że nic nie jest takie, jakim się do tej pory wydawało. Dziewczyna zrozumie, że kochając kogoś można zrobić wiele. Pytanie, czy zawsze wiele dobrego…


Okładka książki pt. „Przepyszne opowiadania i przepisy Tappiego”

Marcin Mortka

Przepyszne opowiadania i przepisy Tappiego

Zielona Sowa

Wyjątkowy tytuł w serii książek o Tappim i jego przyjaciołach. Nie jest to jednak zwykła książka kucharska! W tym tytule znajdziesz 9 opowiadań, w których pojawia się temat jedzenia, przygotowania potraw czy wspólnego gotowania. Po każdym z opowiadań umieszczony jest przepis z instrukcją krok po kroku - jak przygotować daną potrawę.


Okładka książki pt. „Rzymski wyścig ”

Timothy Knapman

Rzymski wyścig

Zielona Sowa

Myślisz, że uda ci się przetrwać w starożytnym Rzymie? Potrafisz przechytrzyć senatora, schwytać złodzieja czy zadziwić cesarza? A może spotka cię żałosny koniec na arenie gladiatorów?


Okładka książki pt. „Wiele światów Albiego Brighta ”

Christopher Edge

Wiele światów Albiego Brighta

Zielona Sowa

Podobno istnieje wiele równoległych światów. Mogą one różnić się między sobą tylko drobnymi szczegółami. Być może w równoległym świecie nasze życie wygląda zupełnie inaczej. Albie, chłopiec, który swoje imię otrzymał po sławnym naukowcu Albercie Einsteinie, postanawia wyruszyć w ryzykowną podróż do innego świata. Ma po temu bardzo ważny powód: jego mama umarła. Być może w innym, równoległym świecie wciąż żyje. Albie musi to sprawdzić. Czy odnajdzie swoją mamę?


Okładka książki pt. „Pieśń dla Elli Grey”

David Almond

Pieśń dla Elli Grey

Zielona Sowa

Claire, Ella i ich przyjaciele czują się ze sobą tak silnie związani, że zdaje im się, iż nic nie jest w stanie rozerwać ich przyjaźni. Pewnego dnia pojawia się on - inny od nich i niesamowicie przystojny - Orfeusz. Spacerując po plaży gra na lirze i śpiewa swoją pieśń. To on odkrywa przed nastolatkami zadziwiający, nowy sposób rozumienia i poznania siebie. Ella jest zauroczona najbardziej, najszybciej i najgłębiej - a Claire, widząc to, czuje ból, ból porzucenia…


Okładka książki pt. „O chłopcu, który pływał z piraniami”

David Almond

O chłopcu, który pływał z piraniami

Zielona Sowa

Stan, wychowywany przez wujostwo chłopiec, który stracił rodziców, postanawia wyruszyć w świat wraz z wesołym miasteczkiem. Opiekuje się złotymi rybkami, z którymi potrafi się porozumiewać. Pracując w wesołym miasteczku, Stan poznaje wiele przedziwnych postaci, uczy się samodzielności i odnajduje przyjaźń. Jednak najważniejszym wydarzeniem okazuje się spotkanie z wielkim mistrzem pływania z piraniami - Panchem Pirellim. Czy Stan postanowi wrócić do domu, do kochających go wuja i ciotki?


Okładka książki pt. „Czarownica z Funtinel ”

Albert Wass

Czarownica z Funtinel

Świat Książki

Nuca, dziewczyna o zjawiskowej urodzie, obdarzona jest zdolnością widzenia zarówno przyszłości, jak i przeszłości. Poznajemy ją jako dwunastolatkę, pozostawioną samą sobie po aresztowaniu ojca. Mimo zmagań z głodem, chłodem i samotnym życiem pośród dzikiej przyrody. Nuca wyrasta na silną kobietę, która wzbudza pożądanie mężczyzn. Jednak każdy, kto ulegnie jej czarowi, musi umrzeć - tak mówi wróżba starej Cyganki. I rzeczywiście, umiera kilku pierwszych mężczyzn chcących posiąść tę piękność z gór. Ale potem wydaje się, że klątwa przestaje działać - Nuca zakochuje się z wzajemnością...


Wygenerowano: 14-11-2019