WBP w Olsztynie
katalog on-line
o nas
regulamin
nowości
oferta
rozrywka
galeria
archiwum
Okładka książki pt. „Jestem dzieckiem książek”

Oliver Jeffers

Jestem dzieckiem książek

Tekturka

Książka roku dla dzieci - zwyciężczyni prestiżowej nagrody Bologna Ragazzi Award 2017. Przetłumaczona na ponad 20 języków przepiękna, poetycka opowieść o potędze wyobraźni. Mała dziewczynka przemierza na swej tratwie morze słów i przybywa do domu młodego chłopca. Zaprasza go na wspólną wyprawę do świata opowieści, w którym - dzięki odrobinie wyobraźni - wszystko może się zdarzyć.


Okładka książki pt. „Czy słonie dają klapsy? : fascynujące rodzicielstwo zwierząt”

Marta Alicja Trzeciak

Czy słonie dają klapsy? : fascynujące rodzicielstwo zwierząt

Feeria Science - Wydawnictwo JK

Mogłoby się wydawać, że bycie rodzicem przypomina składanie mebli z Ikei: nic prostszego, o ile postępujesz zgodnie z instrukcją. A co, jeśli instrukcja się zgubiła? W tej sytuacji większość rodziców - zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych - musi zdać się na własne pomysły oraz intuicję. Obserwowanie sposobów wychowania stosowanych przez zwierzęta nie tylko dostarcza rozmaitych informacji na temat poszczególnych gatunków, lecz także potrafi nam wiele powiedzieć o nas samych.


Okładka książki pt. „O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu”

Matilda Woods

O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu

Zielona Sowa

Allora to magiczne miejsce, gdzie zawsze słychać szum fal, widać latające ryby i każdy wie wszystko o wszystkich.
Alberto po trzydziestu latach ciężkiej pracy jako trumniarz czuje się przeraźliwie samotny. Jednak wraz z pojawieniem się w Allorze chłopca o imieniu Tito i jego niezwykłej ptaszyny Fii, los Alberto nieoczekiwanie się odmienia.


Okładka książki pt. „Czarna książka”

Rita Kaczmarska

Czarna książka

Dwie Siostry

Czarna, czarna noc, a w tej czarnej, czarnej nocy - czarna, czarna góra, a na tej czarnej, czarnej górze - czarny, czarny las, a w tym czarnym, czarnym lesie - czarna, czarna chata… I co dalej?
W ciemności znajome kształty stają się przerażające, po kątach przemykają groźne cienie, a najstraszniejsze jest to, czego nie widać... A może właśnie wcale nie takie straszne?


Okładka książki pt. „Dalsze przygody Misia Uszatka”

Czesław Janczarski

Dalsze przygody Misia Uszatka

Nasza Księgarnia

W tomie "Dalsze przygody Misia Uszatka" przypominamy w reprintowym wydaniu dwie książki: "Bajki Misia Uszatka" z 1967 roku i "Zaczarowane kółko Misia Uszatka" z 1970. Zapraszamy do lektury niezwykłych misiowych bajek między innymi o miasteczku Dzień Dobry, w którym nosi się różowe okulary, o tym, dlaczego kukułka nie ma gniazda, czy o lwie, co chciał być myszką. Zapraszamy też do podróży z zaczarowanym kółkiem do Królestwa Śniegu, do Ciepłych Krajów, nad Amazonkę…


Okładka książki pt. „Sto pociech z Klarą”

Inkiow Dimiter

Sto pociech z Klarą

Tatarak

Klara ma dwa zęby stałe. Jej brat skończył właśnie sześć lat. Wiedzą już sporo o świecie, a mimo to nieustannie ich on czymś zaskakuje.
Jak się pozbyć mleczaka? Czy można uczynić wszystkich ludzi na świecie bogaczami? Z kim się ożenić i dlaczego nie z mamą? Skąd wziąć dzidziusia? Co podarować bratu w prezencie urodzinowym?


Okładka książki pt. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 2”

Francesca Cavallo

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 2

Debit

100 nowych opowieści na dobranoc, inspirowanych życiem i przygodami niezwykłych kobiet, od Nefretete do Beyonce. Po bestsellerowej części pierwszej, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy, Elena Favilli i Francesca Cavallo stworzyły nowy zbiór historii niezwykłych kobiet, w całości oparty na sugestiach czytelników ze wszystkich stron świata. Wyjątkowy sposób narracji przemienia każdą spisaną tu biografię w bajkę i pobudza ciekawość czytelników tak, by chcieli dowiedzieć się więcej o każdej z bohaterek.


Okładka książki pt. „Nić Ariadny : mity i labirynty”

Jan Bajtlik

Nić Ariadny : mity i labirynty

Dwie Siostry

Wielkoformatowy album przedstawiający mitologię i kulturę starożytnej Grecji za pomocą efektownie narysowanych labiryntów.


Okładka książki pt. „Złociejowo”

Katarzyna Ryrych

Złociejowo

Adamada

W Złociejowie koty mówią „dzień dobry”. W Złociejowie skrzat pomaga w remoncie. W Złociejowie porządku pilnuje nieulękły strażnik miejski. W Złociejowie nocą ożywają zabawki. W Złociejowie spotyka się miłość, na którą czekało się pół wieku. W Złociejowie spełniają się marzenia.


Okładka książki pt. „Czego tu się bać?”

Madlena Szeliga

Czego tu się bać?

Gereon

W okolicy dość zgodnie żyją niezliczone gatunki owadów. Każdy z nich o czym innym marzy i czego innego się boi. Pająk boi się pająków. Motyl, boi się, że może nie być najpiękniejszy. A Szerszeń chciałby, żeby inni przestali go unikać. Tak naprawdę to strachy, które dobrze znają i dzieci, i dorośli. Z pomocą robali znacznie łatwiej sobie z nimi poradzić. A pointy tych historii na pewno ucieszą i rozbawią dzieci, chociaż mogą zdziwić ich rodziców.


Okładka książki pt. „Dzień dobry”

Txell Martí

Dzień dobry

Adamada

Słońce już dawno na niebie, a wszyscy jeszcze chrapią? Szkoda czasu, wstawajcie czym prędzej! Dzień dobry!


Okładka książki pt. „Misja Ognistej Gwiazdy”

Erin Hunter

Misja Ognistej Gwiazdy

Nowa Baśń

Po wydarzeniach z "Czarnej godziny" Ognista Gwiazda wyrusza ku przygodzie, by odkryć skrywaną od wieków prawdę. W lesie zapanował wreszcie pokój i każdy z czterech klanów prosperuje. Spokój zaburza odkrycie przez Ognistą Gwiazdę straszliwej tajemnicy: Klan Gwiazdy kłamał. Przywódca Klanu Pioruna wyrusza w podróż, by udowodnić im, że się mylą.


Okładka książki pt. „Co się wyprawia tam w środku? : Ciało ludzkie”

John Farndon

Co się wyprawia tam w środku? : Ciało ludzkie

Adamada

Co na obiad jedzą makrofagi? Dlaczego jesteśmy podobni do rodziców (i kijanek)? Do kogo dzwoni mózg, kiedy zobaczy tygrysa?
Przed nami elektryzująca wyprawa do wnętrza ludzkiego ciała! Przyjrzymy się z bliska komórce, zanurkujemy w żołądku, odwiedzimy serce, przejdziemy się jelitem, stoczymy pojedynek z bakterią, przepłyniemy aortę, zobaczymy płuca, a to wcale nie koniec atrakcji!


Okładka książki pt. „Góra i dół”

Patricia Hegarty

Góra i dół

Adamada

Po co krokodylom kamienie w żołądku? Jak długo gekony potrafią wytrzymać bez mrugania? Czy skorpiony pamiętają epokę lodowcową? Razem z Górą i dołem odkryjecie niejedną tajemnicę przyrody!


Okładka książki pt. „Moje małe strachy : księga odwagi”

Jo Witek

Moje małe strachy : księga odwagi

Mamania

Małe dzieci czasem boją się ciemności, dziwnych kształtów, dźwięków, wymyślonych potworów i zwierząt. Razem z bohaterką znaną z bestsellerowych „W moim sercu” i „Puk, puk. Jest tam kto?” przechodzimy przez kolejne strony, poznając źródła dziecięcych lęków i sposoby na ich ukojenie.


Okładka książki pt. „Basia i lato pod psem”

Zofia Stanecka

Basia i lato pod psem

Egmont Polska

Basia marzy o psie. Tak bardzo, że nic innego jej nie interesuje. No, może poza żelkami. Nawet wakacje wydają się całkiem okropne, jeśli nie można mieć psa. Jednak rodzina Basi postanawia wyjechać nad morze pod namiot. Czy będą to najlepsze, czy najgorsze wakacje świata? A może Basi uda się spotkać jakiegoś psa...


Okładka książki pt. „Jeleń”

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Jeleń

Bajka

Pan Jeleń ma wszystko - przytulne mieszkanko, pracę, samochód oraz własne miejsce parkingowe pod blokiem. Jego życie w wielkim mieście jest wygodne i bezpieczne. Jednak pewnego dnia wszystko wywraca się do góry nogami.
Zaczyna się niewinnie. Po powrocie z pracy Pan Jeleń nie może zaparkować, bo jego miejsce jest zajęte przez samochód sąsiada. Niby drobiazg, ale ponieważ w pobliżu nie ma wolnych miejsc parkingowych, za to wszędzie czają się zakazy i nakazy, nasz bohater nie może wysiąść ze swojego auta. Jest więc zmuszony jechać przed siebie, coraz dalej i dalej. Tam, gdzie jeszcze nigdy nie był i gdzie czeka go coś niezwykle ważnego.


Okładka książki pt. „Pozytywka”

Katherine Woodfine

Pozytywka

Dwukropek

Londyn 1909. Życie 14-letniej Sophie Taylor zmieniło się w ciągu jednej nocy. Osamotniona po śmierci ojca, dopiero co rozpoczęła pracę jako ekspedientka w dziale kapeluszy w nowo otwartym domu handlowym. Olśniewający w każdym szczególe, dom handlowy Sinclairs był owiany legendą jeszcze przed otwarciem. Ale w przeddzień wielkiego otwarcia ze sklepu została skradziona bezcenna pozytywka - mały nakręcany wróbelek. Podejrzenie pada na Sophie...


Okładka książki pt. „Bohater krainy Króla Kruków”

Aneta Ludwiczak-Cierechowicz

Bohater krainy Króla Kruków

Novae Res

Piękno świata tkwi w jego różnorodności. Wiele barw, wiele krain, wiele nacji... Każda jest inna, każda jest niepowtarzalna – na tym właśnie polega istota wszystkiego, co nas otacza. Co się stanie, gdy ta różnorodność zostanie utracona? Gdy pory roku przestaną istnieć, a świat pogrąży się w nijakiej szarości? Czy czeka nas katastrofa? Nie, jeśli znajdzie się ktoś, kto zostanie Bohaterem. Tylko on będzie gotów poświęcić swoją wygodę dla dobra innych i ofiarować swoją przyjaźń istotom, których istnienia dotąd nie chciał przyjąć do wiadomości.


Okładka książki pt. „Dzieci ekranu : jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu”

Nicholas Kardaras

Dzieci ekranu : jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu

CeDeWu

Wszyscy je widzieliśmy: dzieci hipnotycznie wpatrzone w jarzące się ekrany w restauracjach, na placach zabaw i w domach naszych przyjaciół - a ich liczba wciąż rośnie. Oświetlone przez jarzący się blask buzie - dzieci ekranu - mnożą się niczym wirtualna plaga. Lecz za jaką cenę? Czy jest to jedynie nieszkodliwa rozrywka lub chwilowy szał, coś jak cyfrowe hula-hop? Niektórzy twierdzą, że jarzące się ekrany mogą nawet być dobre dla dzieci - stanowiąc rodzaj interaktywnego narzędzia edukacyjnego.


Okładka książki pt. „Czujemisie”

Agata Królak

Czujemisie

Dwie Siostry

Ciepła książka, z której dzieci dowiedzą się, jak się czują misie – i w której odnajdą swoje własne uczucia. Misie, tak jak przedszkolaki, mają mnóstwo różnych uczuć. I tak jak przedszkolaki, nie zawsze wiedzą, jak je nazwać. Dlatego w tej książce opisują swoje uczucia za pomocą konkretnych sytuacji, tworząc w ten sposób obrazowe, a zarazem życiowe definicje.


Okładka książki pt. „Parzyziółko”

Dorota Wojciechowska-Danek

Parzyziółko

TADAM

Profesor Parzyziółko zaprasza do tajemniczego świata ziół! Dzięki zapiskom profesora odkryjesz sekrety ziół i zawodu zielarza, dowiesz się co wspólnego bazyliszek ma z bazylią, po co starożytni rzymianie nosili liście laurowe na głowie i czego najbardziej boją się komary. Parzyziółko uchyli drzwi zielarskiej pracowni, gdzie trzyma swoje najcenniejsze zbiory, a przy okazji zdradzi kilka przepisów na domowe mikstury.


Okładka książki pt. „Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków”

Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak

Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków

Nasza Księgarnia

"Mały atlas motyli" to już drugi po "Małym atlasie ptaków" ogrodowy pamiętnik pary znakomitych ilustratorów. Znajdziemy tu przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce rysunki aż po modele z liści i patyków. Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak


Okładka książki pt. „Szeptane”

Paweł Beręsewicz

Szeptane

Nasza Księgarnia

Czy kłamstwo w internecie boli mniej niż to w rzeczywistości? Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie! Filip i jego kumple z liceum są bardzo zmotywowani, żeby zdobyć potrzebne pieniądze i wziąć udział w losowaniu biletów. Wstawanie przed piątą i wciskanie ulotek zaspanym przechodniom? Żaden problem! Tworzenie wpisów zachwalających produkty w internecie? Bułka z masłem! Oszczędności szybko się powiększają, ale pojawiają się też nowe problemy, które mogą zagrozić przyjaźni między chłopakami…


Okładka książki pt. „Okropny rysunek”

Johanna Thydell

Okropny rysunek

Zakamarki

Inka chciałaby rysować tak ładnie jak Starszy Brat. Ale to trudne. Szczególnie że jest od niego trzy lata młodsza. Szczególnie że nie wie, co ma narysować. Szczególnie że sprzysięgły się przeciwko niej koty i wazony i nic jej nie wychodzi. Zupełnie nic. Ale czy na pewno?


Okładka książki pt. „Co mówi tata Alberta?”

Gunilla Bergström

Co mówi tata Alberta?

Zakamarki

Albert lubi dni, kiedy mają z tatą dużo do zrobienia. Bardzo się wtedy spieszą, a tata zapomina o swoich złotych myślach i mądrych radach. W takie dni wszystko się może zdarzyć!


Okładka książki pt. „Krowa Matylda jest chora”

Alexander Steffensmeier

Krowa Matylda jest chora

Media Rodzina

Podczas porannego dojeniu Matylda czuje się niemrawo i apatycznie. Ledwo trzyma się na nogach, nie ma apetytu i najchętniej zagrzebałaby się w sianie. Gospodyni wie, co się święci - Matylda się przeziębiła! Czas na herbatę z miodem i cytryną oraz regularne mierzenie temperatury! Kiedy Matylda poczuje się lepiej, dojdzie do wniosku, że bycie chorym ma też swoje dobre strony...


Okładka książki pt. „Tabletki na dorosłość”

Dorota Suwalska

Tabletki na dorosłość

Adamada

Wszystko miało się skończyć, kiedy je połknie. Wreszcie stanie się dorosłym i będzie mógł zlekceważyć załamującą nad nim ręce mamusię. Oleje mającego i tak wszystko gdzieś tatusia. Zignoruje zapatrzone w siebie dziewczyny. Wypnie się na nic nierozumiejących kumpli. Wyśmieje nauczycieli złośliwie stawiających pałę za pałą. Wszystko miało się skończyć, kiedy je połknie. A dopiero się zaczęło.


Okładka książki pt. „Kto się chowa na lądzie i w wodzie?”

Pavla Hanáčková

Kto się chowa na lądzie i w wodzie?

Adamada

Zwierzęta to mistrzowie kamuflażu. Niektóre tygrysy wyglądają jak… las bambusowy. Są kameleony, których skóra może mieć dowolny kolor. Żaby, które potrafią udawać mech albo liście. Zwierzęta naprawdę potrafią się maskować! W tej książce schowało się ich 20, znajdziesz je wszystkie? A kuku!


Okładka książki pt. „Rodzina Sztućców”

Madlena Szeliga

Rodzina Sztućców

Gereon : Aromat Słowa

W drewnianej szufladzie mieszka pięcioosobowa rodzina. Dziadek Nóż o ciętym języku, Tata Widelec z potężną szczęką, Mama Łyżka o opływowych kształtach, i dzieci Łyżeczka i Widelczyk. Nie da się powiedzieć, że żyją zgodnie. Ale na pewno żyją ciekawie.


Okładka książki pt. „Horror”

Madlena Szeliga

Horror

Gereon : Aromat Słowa

A co gdyby truskawka miała uczucia? Czy zawahalibyście się przed wrzuceniem jej do blendera? Czy obieranie ziemniaków na pewno jest etyczne? Czy macie wyrzuty sumienia po szatkowaniu główek kapusty?


Okładka książki pt. „Odkrywca”

Katherine Rundell

Odkrywca

Poradnia K

Fred zawsze chciał zostać odkrywcą, jednym z wielkich podróżników i dowódców wypraw, o których czytał i których podziwiał. Kiedy samolot, którym leci, rozbija się w Puszczy Amazońskiej, nagle jego marzenie może się spełnić. Wraz z Con, Lilą i Maxem, którzy przeżyli katastrofę, musi poradzić sobie w dżungli, korzystając z wiedzy, którą zdobył dzięki lekturze przygodowych książek i znaleźć sposób na przetrwanie, a może i powrót do domu. Przerażone, głodne dzieci, które są od niego niewiele młodsze, bardzo liczą na jego wiedzę i zmysł przetrwania. Ale czas prawdziwej próby dopiero ma nadejść…


Okładka książki pt. „Bramkarka i morze: burze w Zatoce Pękatej Matyldy”

Maria Parr

Bramkarka i morze: burze w Zatoce Pękatej Matyldy

Wydawnictwo Dwie Siostry

Długo wyczekiwana kontynuacja bestsellerowego "Gofrowego serca".
Lena i Kręciołek są trzy lata starsi. Nadal się przyjaźnią, ale kiedy ma się dwanaście lat, nic nie jest takie proste jak dawniej. Nad piłkarską karierą Leny zbierają się czarne chmury, bo zmienił się trener drużyny. Wszystkie budowane przez przyjaciół tratwy toną, morze wyrzuca z powrotem na brzeg każdą wysłaną przez nich w butelce wiadomość.
A kiedy Kręciołek po raz pierwszy się zakocha, ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę. To będzie trudny rok. Ale Kręciołek i Lena nie są z tych, którzy łatwo się poddają.


Okładka książki pt. „Pensjonat Muszelka”

Fanny Joly

Pensjonat Muszelka

Znak Emotikon - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Pensjonat Muszelka polecamy wszystkim wczasowiczom, którzy nie znoszą nudy i uwielbiają przygody! Nagły wypadek w kuchni? Nowy sposób na przyciągnięcie klientów? Bez obaw: Jan-Albert  i Tyczka... to znaczy Rózia poradzą sobie z każdym hotelowym incydentem!
Atmosfera: Bardzo miła obsługa (pozdrawiamy panią Gretę i Lulu!).
Wyżywienie: O smaczne posiłki dbała pani Stasia (jej ciasto czekoladowe – palce lizać).
Lokalizacja: Pensjonat położony jest w bardzo malowniczej okolicy.
Stosunek jakość do ceny: Niewygórowana cena i miła, rodzinna atmosfera, o którą zatroszczył się osobiście właściciel – pan Muszelka.
Ocena gości: W Pensjonacie Muszelka nie nudziliśmy się ani przez chwilę! Na pewno jeszcze tam wrócimy.
Łączna ocena: 5/5


Okładka książki pt. „91-piętrowy domek na drzewie”

Andy Griffiths

91-piętrowy domek na drzewie

Nasza Księgarnia

Siódmy tom najśmieszniejszej serii od czasów "Dziennika cwaniaczka"!
Andy i Terry mieszkają w dziewięćdziesięciojednopiętrowym domku na drzewie (mieli siedemdziesięcioośmiopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: Bzdurnarnię, madame Wiewszystko, wyjątkowo wredny wir wodny, centrum nauczania początkowego dla zwierząt, a także duży czerwony guzik, którego lepiej nie naciskać, bo…! No, na co czekacie? Właźcie!


Okładka książki pt. „Pora na kalafiora”

Agata Dudek, Małgorzata Nowak

Pora na kalafiora

Wydawnictwo Dwie Siostry

Soczyście kolorowy warzywnik obrazkowy dla maluchów.
Jak wygląda marchewka, a jak pietruszka? Czym kalafior różni się od brokuła? Jakie warzywo przypomina ufo?
W tej książce popularne warzywa są ułożone parami – tak by było widać, co je ze sobą łączy, a co różni. W ich poznawaniu pomogą maluchom sympatyczne owady myszkujące po ilustracjach, a szczyptę absurdalnego humoru dorzucą zaskakujący intruzi, którzy wmieszali się pomiędzy warzywa.


Okładka książki pt. „Peter Nimble i magiczne oczy”

Jonathan Auxier

Peter Nimble i magiczne oczy

Wydawnictwo Juka-91

Bezdomny 10-letni niewidomy Peter Nimble jest sierotą. Aby przeżyć, zmuszony jest kraść. Pewnego razu włamuje się do objazdowego sklepu i kradnie szkatułkę z trzema parami magicznych oczu. Kiedy przymierza pierwszą z nich, zostaje w niewyjaśniony sposób przeniesiony na tajemniczą wyspę. Tam otrzymuje niezwykle trudne zadanie – ma udać się do Zaginionego Królestwa i uratować jego mieszkańców. Chłopiec wyrusza w pełną przygód, niebezpieczną wyprawę, u kresu której być może odkryje być przeznaczenie.


Okładka książki pt. „Gang godziny duchów”

David Walliams

Gang godziny duchów

Mała Kurka

Kiedy zegar na wieży wybija północ, a wszystkie dzieci pogrążone są we śnie… Czas na Gang Godizny Duchów!
Najlepsi z najlepszych. Błyskotliwi, bezszelestni, brawurowi. Wszyscy w piżamach. Niektórzy w bandażach. Mają tylko jeden cel. Spełniać marzenia pacjentów szpitalnego oddziału dziecięcego. Herbatka u królowej czy wyprawa na biegun północny? Sam wybieraj!


Okładka książki pt. „Niezwykły świat Calpurnii Tate ”

Kelly Jacqueline

Niezwykły świat Calpurnii Tate

Dwie Siostry

Zaczyna się rok 1900. W teksańskim Fentress spada śnieg. Calpurnia uznaje go za znak, że trzynasty rok jej życia będzie wyjątkowy.
Nie myli się. Wiosna i lato upływają jej na ratowaniu z tarapatów brata, który uparcie próbuje oswajać kolejne dzikie zwierzęta. Jesienią nadmorskie Galveston zostanie zniszczone przez powódź, a w Fentress pojawią się ludzie, którzy się z niej uratowali – skrywająca pewną tajemnicę kuzynka i weterynarz, dzięki któremu Callie odkryje swoje życiowe powołanie.


Okładka książki pt. „Milusi uciekinier”

Aniela Cholewińska-Szkolik

Milusi uciekinier

Zielona Sowa

Jeśli kochasz zwierzęta, to koniecznie musisz poznać małą weterynarz Misię, która w Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom.
Przyjaciel dziewczynki prosi ją o pomoc w opiece nad swoim pupilem. Jednak zwierzak ucieka z domu. Kim okaże się puchaty uciekinier? Jakie zabłąkane zwierzę spotkają w lesie przyjaciele? I co to takiego Poradnik Młodego Weterynarza? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tych wyjątkowych opowiadaniach!


Okładka książki pt. „Wielki bal Smerfetki”

Justyna Bednarek

Wielki bal Smerfetki

Egmont

W wiosce smerfów wszyscy przygotowują się na bal, będą tańce i konkurs na najlepszy kostium. Krawiec szyje suknię dla Smerfetki, a Amant konstruuje niezwykły pojazd dla „Damy Roku”. Zapowiada się wielkie wydarzenie. Tylko czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Wyrusz do wioski Smerfów i rozpocznij naukę czytania ze swoimi ulubionymi bohaterami.


Okładka książki pt. „Sophie Quire : ostatnia strażniczka książek”

Jonathan Auxier

Sophie Quire : ostatnia strażniczka książek

MAC Edukacja ; Wydawnictwo Juka

Minęły dwa lata, od kiedy Peter Nimble i sir Spląt uratowali Leszczynowe Królestwo. W tym czasie podróżowali wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu przygód. Teraz zostają ponownie wezwani przez profesora Placka, aby udać się z nową misją - muszą odnaleźć dwunastoletnią Sophie Quire.
Sophie nie zna świata poza czterema ścianami księgarni, gdzie naprawia stare książki i marzy o ucieczce od swojego nudnego życia. Kiedy dziwny chłopiec i jego nie mniej dziwny towarzysz składają jej wizytę i pokazują tajemniczą księgę, Sophie decyduje się wkroczyć na ścieżkę pełną przygód i niebezpieczeństw.


Okładka książki pt. „Czarownica Irenka”

Agnieszka Żelewska

Czarownica Irenka

Bajka

Rysunkowe przygody sympatycznej czarownicy Irenki ćwiczą spostrzegawczość, uczą koncentracji, pobudzają myślenie, rozwijają wyobraźnię i kształtują poczucie humoru. Przede wszystkim jednak mają niezwykłą moc wspierania rozwoju mowy – zamiast biernie słuchać czytanej książeczki, dziecko samo tworzy różne opowieści, komentuje obrazki, zadaje pytania... Taka wspólna "lektura" sprawia olbrzymią frajdę. Przekonajcie się sami!


Okładka książki pt. „Puchar wodza”

Martin Widmark

Puchar wodza

Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja

Tysiąc lat temu w wiosce Östbyn żył mały wiking Halvdan. Po drugiej stronie rzeki leżała inna wioska, V&3228;stbyn. Dlaczego mieszkańcy obu wiosek są tak poróżnieni, że wystarczy drobiazg, aby skakali sobie do oczu?
Kiedy król Alarik z Västbyn zaprasza wodza Ragnara Smokobójcę z Östbyn na wspólną biesiadę, Halvdan wietrzy podstęp…


Okładka książki pt. „Bajdy Bajbary”

Katarzyna Ryrych

Bajdy Bajbary

Literatura

Mam na imię Barbara, ale wszyscy w szkole nazywają mnie Bajbarą, i to nie dlatego, że piszę bajki, ale dlatego, że notorycznie kłamię. Kłamstwo to jedyne, co mi naprawdę wychodzi… – tak pisze o sobie Barbara w swoim sekretniku. Zapisuje w nim wszystkie swoje kłamstwa, bo już się w nich gubi. Kłamie jak z nut i nie widzi w tym nic złego. Do czasu aż poznaje Maćka i na własnej skórze odczuwa, że kłamstwo ma krótkie nogi…
Jak długo można żyć w kłamstwie? Co się stanie, gdy wszystkie kłamstwa Bajbary wyjdą na jaw?


Okładka książki pt. „Jestem najpiękniejszy”

Mario Ramos

Jestem najpiękniejszy

Dwie Siostry

Kto jest najpiękniejszy? Wilk zarozumialec wie, jak wydobyć z innych właściwą odpowiedź. A przynajmniej tak mu się wydaje…
W bajkowym lesie znanym z przebojowego "Jestem najsilniejszy" pewne rzeczy się nie zmieniają: wilk wciąż jest nieznośny, pozory – mylące, a Mario Ramos – błyskotliwy.


Okładka książki pt. „Kim oni są, ci muzułmanie?”

Zuzanna Pol

Kim oni są, ci muzułmanie?

Czarna Owca

Rzecz o kulturze, historii i tradycji Islamu.  Autorka odczarowuje niesprawiedliwe stereotypy, uczy tolerancji i ciekawości świata. Odpowiada na pytania, które najczęściej padają zarówno z ust dzieci, jak i dorosłych, gdy mówi się o muzułmanach. Pisze o historii, religii oraz życiu codziennym. Mnóstwo w tej książce ciekawostek związanych z modą, dietą, życiem rodzinnym i społecznym muzułmanów, autorka nie stroni jednak od tematów trudnych, takich jak islamski terroryzm. Nie boi się zadawać dociekliwych i niewygodnych pytań. Dlatego można śmiało powiedzieć, że  trzymasz w ręku pierwszą w Polsce książkę dla dzieci, która mądrze i rzeczowo tłumaczy, kim tak naprawdę są muzułmanie.


Okładka książki pt. „Nie bój się i pocałuj mnie!”

Nastja Holtfreter

Nie bój się i pocałuj mnie!

Nasza Księgarnia

Z czarownicą nie ma żartów. Właśnie zamieniła księcia w żabę! I co teraz? Książę jest mały, zielony i musi żywić się muchami. O, nie! Podobno zły czar zdejmuje tylko pocałunek. Pomożecie księciu?
Zaskakująca książeczka interaktywna, która rozbawi małych i dużych czytelników!


Okładka książki pt. „Kajtek i Tosia”

Jujja Wieslander, Tomas Wieslander

Kajtek i Tosia

Zakamarki

Posłuchaj o tym, jak Kajtek i Tosia bawią się razem każdego dnia. O tym, jak wyhodowali kijanki, jak znaleźli jamnika, jak jeździli po domu na nartach i jak zgubili się w lesie. Każdego wieczora przed zaśnięciem Kajtek opowiada Misiowi o tym, co się wydarzyło w ciągu dnia. I razem zasypiają.
Książka idealna do głośnego czytania.


Okładka książki pt. „Wędrówka Nabu”

Jarosław Mikołajewski

Wędrówka Nabu

Austeria

Nabu jest małym uchodźcą. Takim, jakich tysiące wędruje dziś do Europy, żeby znaleźć bezpieczny dom. Jakich tysiące tonie w Morzu Śródziemnym. Poruszająca książeczka dla dzieci i dorosłych. Napisana przez Jarosława Mikołajewskiego, zilustrowana przez Joannę Rusinek. Nabu mieszka za morzem. W wiosce, w której co i raz płoną domy. Również jej dom rodzinny. Pewnego razu postanawia uciec. Chce znaleźć dom murowany, który się nie spali. A kiedy go znajdzie, zaprosi do niego rodziców i brata.


Okładka książki pt. „Milenka”

Agnieszka Suchowierska

Milenka

Media Rodzina

Milenka ma dziewięć lat, pucołowate policzki i wielkie marzenie, żeby wyglądać jak lalka Rita, która ma prześliczną twarz, szczupłą talię, szczupłe nogi i w ogóle cała jest bardzo, bardzo szczupła. Milenka przeżywa wiele przygód i przestaje marzyć o byciu piękną i sławną. Poznaje nowe, ciekawe superbohaterki, dzięki którym jej marzenia się spełniają. Jest tyle ciekawszych rzeczy od bycia piękną!


Okładka książki pt. „Na roześmianym niebie”

Michelle Cuevas

Na roześmianym niebie

Nasza Księgarnia

Dziesięcioletni Nashville czuje, że nie należy do swojej rodziny, miasta czy nawet tego świata. Wykluł się z jajka znalezionego przez ojca na chodniku i wyrósł na ni to chłopca, ni to ptaka. Mimo że otaczają go kochające osoby, pragnie dołączyć do ptaków szybujących po niebie. Problem w tym, że nie ma skrzydeł, zatem jego marzenie nie może się spełnić…


Okładka książki pt. „Babcocha”

Justyna Bednarek

Babcocha

Poradnia K

Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie - w muchę. Dzięki niej Bernadetta - dziewczynka z warkoczami - podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Co jeszcze możemy powiedzieć o Babcosze? A... Licho wie co. Oczywiście Orzechowe Licho.


Okładka książki pt. „Lena z siódmej a”

Beata Andrzejczuk

Lena z siódmej a

Rafael

Lena jest uczennicą siódmej klasy. To zdystansowana do ludzi i świata nastolatka. Z pozoru dzika i samotna. Nigdy nie miała chłopaka, nigdy nie była zakochana. Twierdzi, że miłość nie jest jej do niczego potrzebna. Czy pojawienie się w klasie nowego kolegi – Antka – coś zmieni w jej życiu? Czy zdoła ona odkryć skrywaną przez niego głęboko tajemnicę?


Okładka książki pt. „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”

Renata Piątkowska

Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza

Wydawnictwo Literatura

Dzieci od zawsze uwielbiają zagadki. Niestraszny im dreszczyk emocji i ciarki na plecach. Takich właśnie wrażeń dostarcza czytelnikom Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Nawet odporni na uroki literatury, kiedy zaczynają czytać tę książkę, nie mogą się oderwać. Muszą się przecież dowiedzieć, jak skończy się kolejne śledztwo!


Okładka książki pt. „Jak ziarnka piasku”

Joanna Jagiełło

Jak ziarnka piasku

Nasza Księgarnia

Anna i Nina były jak dwie krople wody. Albo dwa ziarnka piasku. Identyczne. Papużki nierozłączki, które wiedziały o sobie wszystko.
Kiedy Nina zdecydowała się na desperacki krok, Annie rozsypał się świat. Teraz składa go na nowo, kawałek po kawałku, i próbuje wyjaśnić, co właściwie się wydarzyło… Tylko czy będzie w stanie znieść prawdę?


Okładka książki pt. „Wilczek”

Katarzyna Ryrych

Wilczek

Wydawnictwo Literatura

Świat małego Wiktora, zwanego żartobliwie wilczkiem (od piosenki Obława Kaczmarskiego) zmienia się w ciągu jednego dnia. Tajemniczy Wron sprawi, że w niedzielny poranek chłopiec nie obejrzy Teleranka, na który z niecierpliwością czeka, zabroni ludziom wychodzić z domu i zrani pluszowego psa.


Okładka książki pt. „Bajki w zielonych spodenkach”

Anna Mikita

Bajki w zielonych spodenkach

MAC Edukacja - Grupa MAC

Dlaczego żaby moczarowe na wiosnę są niebieskie? Skąd się wzięła nazwa rusałki pokrzywnika – pomarańczowego motyla z czarnymi kropkami? Czy czerwonolicy żółw może zaprzyjaźnić się z żółwiem błotnym? Kto pomoże ślimakowi, gdy na łące pojawi się Ognisty Smok? I dlaczego gdy świeci słońce, dżdżownice nie powinny wybierać się na wycieczki? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące świata przyrody znajdziesz w pełnych humoru i ciepła Bajkach w zielonych spodenkach.


Okładka książki pt. „Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli Nowe słowa i zdania”

Marta Galewska-Kustra

Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli Nowe słowa i zdania

Nasza Księgarnia

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).


Okładka książki pt. „Problem”

Non Pratt

Problem

Wydawnictwo Zielona Sowa

Dziewczyna, chłopak i... Hannah ma piętnaście lat. Jest inteligentna i błyskotliwa. Jest też w ciąży. Aaron jest nowy w szkole i nie lubi zwracać na siebie uwagi. Zatem dlaczego decyduje się udawać ojca nienarodzonego dziecka Hannah? W dorosłym życiu napotkasz niejeden PROBLEM, ale tylko stawiając mu czoła dowiesz się, co jest naprawdę ważne…


Okładka książki pt. „Nastolatki pod lupą”

Aleksandra Piotrowska

Nastolatki pod lupą

Wydawnictwo Zielona Sowa

Okres dojrzewania to wyjątkowy czas, w którym potrzeby młodego człowieka radykalnie się zmieniają. Ewoluują relacje z rówieśnikami, ale przede wszystkim z rodzicami i rodzeństwem. Pojawiają się problemy, z którymi rodzicom, a także samym nastolatkom, trudno sobie radzić. Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi takie zagadnienia jak: rozwój psychoseksualny, motywowanie, odpowiedzialność, konsekwencja w działaniu, zaburzenia odżywania, autorytety, rozwijanie zainteresowań, czy aktywność sportowa.


Okładka książki pt. „Nieustraszony strach na wróble”

Grzegorz Majchrowski

Nieustraszony strach na wróble

Wydawnictwo Zielona Sowa

Wzruszająca opowieść o przyjaźni, dzięki której najmłodsi poznają znaczenie takich wartości, jak: rodzina, odwaga czy podążanie za marzeniami. Książka przemawia do wyobraźni dziecka i rozbudza ciekawość otaczającego świata.


Okładka książki pt. „Uśmiech”

Cezary Harasimowicz

Uśmiech

Wydawnictwo Zielona

Tekla jest naburmuszona i smutna. Po śmierci mamy, uśmiech całkiem zniknął z jej twarzy. Dziewczynka mierzy się z zalewającym ją smutkiem, gdy w jej życie wkracza tajemnicza Pani z Bilboardu. Od tej chwili rozpoczyna się pełna zwrotów akcji, nieco szalona i niezwykła przygoda Tekli.


Okładka książki pt. „Utrapienie Królika”

Julian Gough

Utrapienie Królika

Wydawnictwo Zielona Sowa

W lesie Królika i Misi niespodziewanie pojawia się Dzięcioł, który postanawia wydrążyć dziuplę w drzewie rosnącym tuż przy norce Królika. Nowy lokator robi dużo hałasu.
Posiadanie takiego sąsiada to prawdziwe UTRAPIENIE, Królik nie może już tego wytrzymać. Chce się pozbyć przybysza, ale Misia uważa, że jest on naprawdę uroczy. Kiedy razem wspinają się na drzewo Dzięcioła, odkrywają, że świat jest dużo większy niż im się do tej pory wydawało.


Okładka książki pt. „Ulubione przygody”

Aniela Cholewińska-Szkolik

Ulubione przygody

Wydawnictwo Zielona Sowa

Poznaj małą weterynarz Misię, która w magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Misia to wesoła siedmiolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Misia ma też niezwykły dar - rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret.


Okładka książki pt. „Koala, który się trzymał”

Rachel Bright

Koala, który się trzymał

Wydawnictwo Zielona Sowa

Poznajcie Koalę, który najbardziej na świecie lubi: spać, żuć, a ponad wszystko uwielbia się TRZYMAĆ. Dlatego też niechętnie schodzi ze swojego drzewa. Gdy jednak okoliczności niespodziewanie zmuszają go do opuszczenia ulubionego miejsca, okazuje się, że świat nie jest aż tak straszny, jak mu się do tej pory wydawało. Przecież można zrobić tyle fascynujących rzeczy, kiedy nic cię nie trzyma!


Okładka książki pt. „Bartók i drewniany książę”

Margit Garajszki

Bartók i drewniany książę

Książkowe Klimaty

Béla Bartók to znany na całym świecie kompozytor i pianista. Jednak kiedyś i on był dzieckiem. Co więcej, chodził nawet do szkoły. Béla Bartók miał przyjaciela, drewnianego księcia. Chociaż możliwe, że ich przyjaźń drewniany książę tylko sobie wymyślił.


Okładka książki pt. „Piąte przez dziewiąte”

Wojciech Widłak

Piąte przez dziewiąte

Adamada

Zero się nieco zaokrągliło, jedynka jest sama jak palec, dwa nie lubi się powtarzać, trójka stale wtrąca swoje trzy grosze, cztery zawsze spada na cztery łapy, piątka się czuje jak piąte koło u wozu, a sześć martwi się, bo gdzie kucharek sześć… Zaraz, zaraz… A co z siedem, osiem i dziewięć? Nienachalnie i z humorem wprowadzamy dzieci w świat cyfr (nie mylić ze światem cyfrowym), pełen przygód i baśniowej magii.


Okładka książki pt. „Kolorowy potwór”

Anna Llenas

Kolorowy potwór

Mamania

Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże?
Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Nauczcie się razem z kolorowym potworem, jak rozpoznawać i nazywać emocje.


Okładka książki pt. „O tym można rozmawiać tylko z królikami”

Anna Höglund

O tym można rozmawiać tylko z królikami

Zakamarki

Czasem, będąc w towarzystwie, czuję się jak przebrany za kogoś innego. Kogoś, kto co prawda przypomina mnie, ale ja stoję obok.
Książka przede wszystkim dla nastolatków zadających sobie pytania o to, kim są, miotających się pomiędzy poczuciem odrębności i wyobcowania a potrzebą przynależenia i bliskości.
To także książka dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek czuli się inni lub czuli bardziej niż inni.


Okładka książki pt. „Ciotka Zgryzotka”

Małgorzata Musierowicz

Ciotka Zgryzotka

Akapit Press

I co słychać w rodzinie Borejków? Czy nadal jest w tym samym składzie? A może nawet się powiększyła?
Kolejny tom niezawodnej „Jeżycjady”- jak zawsze dowcipny, wzruszający i ciekawy – rozśmiesza, podnosi na duchu i skłania do myślenia.
A przede wszystkim sprawia, że chce się radośnie żyć - pomimo wszelkich zgryzot!


Okładka książki pt. „W twojej książce jest potwór”

Tom Fletcher

W twojej książce jest potwór

Zysk i S-ka

O nie! W twojej książce jest potwór! Autor ulubionego przez dzieci Gwiazdkozaura tym razem stworzył książeczkę do wspólnego czytania przed snem. Angażująca historia z każdą stroną udowadnia, że na papierze potrafi się kryć niezwykły, magiczny świat. Maluchy pokochają tę interaktywną zabawę, w której będą mogły zdmuchnąć i połaskotać potwora, a rodzice z przyjemnością położą duże i małe potwory spać.


Okładka książki pt. „Śpiew kukułki ”

Frances Hardinge

Śpiew kukułki

Czarna Owca

Triss budzi się po wypadku i wie, że coś jest nie tak. Dręczy ją głód nie do opanowania, raz po raz budzi się z liśćmi we włosach, ma wrażenie, że śmiertelnie przeraża młodszą siostrę. Kiedy już nie może tego wytrzymać i zaczyna płakać, jej łzy są jak pajęczyna...
Wkrótce odkrywa, że to, co się z nią stało, jest dziwniejsze i straszniejsze, niż sobie wyobrażała i że dosłownie nie jest sobą. Pragnąc zrozumieć, co się dzieje, rusza w podróż do Podbrzusza miasta spotkać się z ekscentrycznym Architektem, który knuje i spiskuje przeciwko jej rodzinie. Musi wszystko wyjaśnić, zanim będzie za późno…


Okładka książki pt. „Masło śpi”

Tina Oziewicz

Masło śpi

Dwie Siostry

Czy wiecie, że rzeczy też śpią, a nawet mają sny? W tej wdzięcznie zilustrowanej, rytmicznej wyliczance spotkacie śpiące drzwi, okna, kapcie, książki, lampy, parasole, szklanki, kosz na śmieci i wiele innych przedmiotów, które otaczają nas na co dzień. Dzięki otwieranym okienkom umieszczonym na każdej stronie odkryjecie ich nocne tajemnice.


Okładka książki pt. „Pierwsza sprawa”

Ulf Nilsson

Pierwsza sprawa

Wydawnictwo Literackie

Komisarz Gordon, prywatnie ropuch i miłośnik ciasteczek, jest szefem policji i słynnym detektywem, którego boją się wszyscy przestępcy. Dba, by w lesie panował porządek i nikomu nie działa się krzywda. Kiedy więc wiewiórce Walerii ginie ponad dwieście orzeszków, przechowywanych z myślą o zimie, detektyw Gordon musi wkroczyć do akcji. Śledztwo okazuje się niełatwe, jest wielu podejrzanych, a fałszywych tropów jeszcze więcej.


Okładka książki pt. „Moja mama”

Mayana Itoïz

Moja mama

Babaryba

MOJA MAMA to wzruszająca opowieść o miłości i wieczornych rytuałach, o wspólnym opowiadaniu bajek, które nie tylko przygotowują do snu, ale też wzmacniają uczuciową wieź między rodzicem a dzieckiem.


Okładka książki pt. „Ważne rzeczy”

Peter Carnavas

Ważne rzeczy

Adamada

Pęknięty kubek, z którego pił kawę.
Para znoszonych zimnych kapci.
Nuty, które już nie wybrzmią.
Po co nam one, skoro nie ma jego?


Okładka książki pt. „78-piętrowy domek na drzewie ”

Andy Griffiths

78-piętrowy domek na drzewie

Nasza Księgarnia

Andy i Terry mieszkają w siedemdziesięcioośmiopiętrowym domku na drzewie (mieli sześćdziesięciopięciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: sąd z mechanicznym sędzią Młotosławem Bęc-Walskim, Terrynówek (obłąkaną mieścinę pełną klonów Terry'ego), krowywiadowców, Mela Gibona i bardzo złą kaczkę. No, na co czekacie? Właźcie!


Okładka książki pt. „Odzyskana niepodległość”

Grażyna Bąkiewicz

Odzyskana niepodległość

Wydawnictwo Literatura

Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku to piąta książka z serii "Zdarzyło się w Polsce". Ostatni tom z tego cyklu ukazuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcony jest niezwykle burzliwemu okresowi w historii naszej ojczyzny.


Okładka książki pt. „Dom babci”

Ross Montgomery

Dom babci

CzyTam

Co wieczór, kiedy zapadał zmierzch, babcia i wnuczek przytulali się do siebie i rozmawiali. Snuli wspomnienia i planowali przyszłość. Więź pomiędzy nimi była wyjątkowa. Jednak babcia robiła się coraz starsza i coraz trudniej było jej robić niektóre rzeczy. Gdy pewnego dnia odeszła, pozostała pustka. Chłopiec, nie chcąc się z tym pogodzić, zabiera się do pracy…


Okładka książki pt. „Sen Alicji czyli Jak działa mózg”

Jerzy Vetulani

Sen Alicji czyli Jak działa mózg

WAM

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem.


Okładka książki pt. „Najgorsze urodziny na świecie”

Marius Horn Molaug

Najgorsze urodziny na świecie

Media Rodzina

Ruben boi się, że nikt poza mamą i najbliższym przyjacielem nie będzie z nim świętować urodzin. Układa więc plan, który pomoże mu stać się naprawdę popularnym, bo uważa, że tylko w ten sposób ściągnie gości.


Okładka książki pt. „Ten i tamten las”

Magdalena Tulli

Ten i tamten las

Wilk & Król

Jest gdzieś taki las, w którym zwierzęta żyją jak ludzie. Mają swoje sprawy, jednych lubią bardziej, innych mniej, pragną przyjaźni, uczą się żyć w grupie, być blisko siebie. Aby podjąć decyzję, muszą negocjować i słuchać się wzajemnie. Ustalają zasady, które są wspólne dla wszystkich. Głosują, dbają o siebie, bywa, że z trudem – akceptują obcych. Czasem się kłócą i śmieją się z siebie, czasem są smutni, czasem złośliwi. Są tacy zwyczajni i są u siebie.Nie mają pojęcia, że coś może się zdarzyć…


Okładka książki pt. „Iwo z Nudolandii”

Dorota Suwalska

Iwo z Nudolandii

Adamada

Dawno, dawno temu było sobie królestwo, które słynęło z tego, ze właściwie nic się w nim nie działo. Wszystko tam było uporządkowane i zaplanowane - czyli nudne jak flaki z olejem. A potem pojawiła się ziejąca ogniem skrzydlata bestia...


Okładka książki pt. „Ludzie”

Peter Spier

Ludzie

Muchomor

Peter Spier, wybitny amerykański ilustrator stworzył niezwykłą książkę pokazującą bogactwo i różnorodność kultur, ras, religii i zwyczajów ludzi żyjących na świecie ilustrator, zabiera nas w zapierającą dech w piersiach trasę po całym świecie.


Okładka książki pt. „Wszystkie przygody Amelii Bedelii”

Parish Peggy

Wszystkie przygody Amelii Bedelii

Wydawnictwo Literackie

Amelia Bedelia, przesympatyczna pomoc domowa, która podjęła pracę u Państwa Rogers, przysparza swoim gospodarzom ogrom kłopotów każdego dnia. Zabawne niedopowiedzenia i sytuacje, które z nich wynikają bawią do łez małych i dużych czytelników. Bogato ilustrowana i świetnie przetłumaczona klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej powraca w jednym, zbiorczym tomie.


Okładka książki pt. „Co kryje ciało?”

Aina Bestard

Co kryje ciało?

Tatarak

Gdy spojrzysz przez kolorowe szkła zobaczysz wiele rzeczy niewidocznych gołym okiem. Poznasz tajemniczy świat wnętrza ludzkiego ciała.


Okładka książki pt. „Lot Osvalda”

Thomas Baas

Lot Osvalda

Tadam

Osvald wiódł spokojne życie bez niespodzianek i odpowiadało mu to. Ale pewnego dnia zniknął jego jedyny przyjaciel! Pełen obaw wyrusza na poszukiwania do gęstej dżungli, która opanowała miasto. A może ta niezwykła podróż pozwoli obu przyjaciołom oderwać się od ziemi i znaleźć szczęście?


Okładka książki pt. „Zasmarkana bajka”

Krisztina Tóth

Zasmarkana bajka

Adamantan

Twój nosek wydaje się dość zgrabny. Powiedz, jest już wydmuchany? Dokładnie i do sucha? Najpierw prawa, a potem lewa dziurka? Na pewno? A czy zawsze myjesz ręce? No… skoro tak, to smarki do ciebie nie przyjdą. To absolutnie pewne.


Okładka książki pt. „Różowa walizka”

Susie Morgenstern

Różowa walizka

Adamada

No jak to można, to niedopuszczalne i oburzające. Karygodne i nieprzyzwoite. Poniżej wszelkiej krytyki! Po prostu kompromitacja! Skandal! Kiedyś nikt by sobie na coś takiego nie pozwolił. To okropne i przerażające. Co to za zwyczaje? Kto to widział, żeby obdarowywać chłopca różową (i to wściekle różową!) walizką.
Przekorna książka o potędze stereotypów, uwikłaniu w role społeczne i rewolucyjnej sile dziecięcej radości.


Okładka książki pt. „Opowieść o Angelinie Brownie”

David Almond

Opowieść o Angelinie Brownie

Zielona Sowa

W życiu Berta i Betty Brownów pojawia się mały anioł. Bert, kierowca autobusu, znajduje go w kieszeni kurtki. Ich przyjaciele uważają, że mały jest uroczy. Podobnie jak Jack i Alicja z klasy 5K. Ale dyrektorka, pani Mole, nie jest już tego taka pewna, podobnie jak profesor Smellie oraz tajemniczy facet w czerni, który przedstawia się jako szkolny inspektor. No i w końcu Basher Malone – duży, niezdarny Basher Malone. On to dopiero NIE LUBI Angelino. I wygląda na to, że zamierza się go pozbyć…


Okładka książki pt. „Krzywda”

Eve Ainsworth

Krzywda

Zielona Sowa

Gabi to popularna i lubiana w szkole dziewczyna. Ma wielu znajomych oraz ogromny talent do jazdy na deskorolce. Niestety, nie wszystko jest tak piękne, jak się wydaje… Jedno niespodziewane wydarzenie sprawia, że dziewczyna zaczyna podejmować dramatyczne decyzje, które oddalają ją od rodziny i przyjaciół. Gabi nigdy dotąd nie czuła się tak samotna, ale wkrótce przekona się, że nie tylko ona cierpi…


Okładka książki pt. „Poczytaj mi, mamo. Księga ósma”

Poczytaj mi, mamo. Księga ósma

Nasza Księgarnia

Najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w tej serii, publikujemy w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom i wierszom znakomitych pisarzy znów mogły towarzyszyć prace wybitnych ilustratorów. W „Poczytaj mi, mamo. Księdze ósmej” po raz kolejny otwieramy drzwi do pełnego magii królestwa naszego dzieciństwa…


Okładka książki pt. „Biały Teatr panny Nehemias”

Zuzanna Orlińska

Biały Teatr panny Nehemias

Wydawnictwo Literatura

Wyobraź sobie, że żyjesz w ponurym świecie, bez komórki, tableta, komputera. Przed sklepami wiją się kolejki, choć na półkach brakuje towarów. W telewizji są tylko dwa programy, a z obu sączą się te same kłamstwa.
Katarzyna nie zna innego świata. Życie wydaje jej się szare jak papier toaletowy zrobiony z makulatury i nudne niczym akademia z okazji rocznicy rewolucji październikowej. Do czasu, gdy poznaje dwie dziwaczne starsze panie, a w ich tajemniczym mieszkaniu znajduje pewien niezwykły przedmiot…


Okładka książki pt. „Opowiem ci mamo, co robią statki”

Artur Nowicki

Opowiem ci mamo, co robią statki

Nasza Księgarnia

Najnowsza pozycja w popularnej serii "Opowiem ci, mamo", narysowana z humorem przez Artura Nowickiego, tym razem pozwoli wam się wybrać w morską podróż i poznać bogaty świat najróżniejszych łodzi. Najmłodszych czytelników czeka wiele atrakcji. Zapraszamy na paradę żaglowców, do stoczni i portu. Pomóżcie uratować orkę, a lodołamaczom przepłynąć labirynt z kry. Poznajcie wielkich odkrywców i bądźcie świadkiem bitwy piratów. Ahoj, przygodo!


Okładka książki pt. „M.U.Z.Y.K.A.”

Michał Libera

M.U.Z.Y.K.A.

Dwie Siostry

Czym jest muzyka? Gdzie jej szukać? Jak ją tworzyć? Muzycy i kompozytorzy zadają sobie te pytania od wieków. Ale w ciągu ostatnich 100 lat wielu z nich znalazło odpowiedzi, o jakich wcześniej nikomu się nie śniło. W muzyce współczesnej wszystko może się zdarzyć! I właśnie o tym opowiada ta książka.


Okładka książki pt. „Roksana zabiegana”

Odile Bailloul

Roksana zabiegana

Wydawnictwo Literackie

Cztery malutkie myszki Franciszek Strachliwy, Roksana Zabiegana, Maniek Maniak i Agnieszka Łakomczuszka powracają. W drugiej części poznacie je bliżej, zwłaszcza myszkę Roksanę, która wiecznie się spieszy i nie cierpi czekania. Jej świat to podskoki, wyścigi w workach i jazda na motorze z ulubionym wujkiem Igorem. Jest jednak miejsce, które sprawia, że Roksana zwalnia… sympatyczna myszka może wtedy godzinami wpatrywać się w witrynę sklepu z zabawkami. Skąd my to znamy, prawda?


Okładka książki pt. „Biblia”

Frédéric Boyer

Biblia

Dwie Siostry

Oto Biblia jakiej nie znacie. Trzydzieści pięć historii ze Starego Testamentu opowiedzianych słowem i obrazem. Wielka księga dla wszystkich: starszych i młodszych, laików i znawców Biblii.


Okładka książki pt. „Cwana ciotuchna”

David Walliams

Cwana ciotuchna

Dom Wydawniczy Mała Kurka

Ciotka Alberta to najstraszniejsza ze wszystkich cwanych ciotek, jakie chodziły po ziemi. Nosi czapkę myśliwską, pali fajkę i ma oswojoną bawarską sowę górską. A do tego zamierza pozbawić majątku swoją bratanicę Stellę! Czy jest ktoś, kto przyjdzie dziewczynce z pomocą? Tak. Ale to przyjaciel nie z tego świata…


Okładka książki pt. „Misiowa księga ukrytych rzeczy”

Gergely Dudas

Misiowa księga ukrytych rzeczy

Wilga

Miś uwielbia Gwiazdkę! W tym roku chce urządzić idealne przyjęcie, na które zaprosi wszystkich swoich przyjaciół. Ale ma tyle do zrobienia! Od wybrania i zapakowania prezentów, przez znalezienie najładniejszej choinki, po szukanie pyszności w fabryce cukierków. Miś ma wiele skarbów do odnalezienia, a jest tylko malutkim misiem! Miś potrzebuje ciebie do pomocy, żeby znaleźć wszystko, czego potrzeba!


Okładka książki pt. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”

Elena Favilli

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Debit

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I
po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata, to najhojniej finansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu


Okładka książki pt. „Jak działa szkielet”

Red. Peter Abrahams

Jak działa szkielet

Vesper

Ludzkie ciało składa się z 206 kości, ale czym właściwie są kości i w jaki sposób pomagają one funkcjonować organizmowi? Odkryj, w jaki sposób połączone są kości w ciele oraz jak funkcjonują stawy. Dowiedz się, dlaczego każdy człowiek rodzi się z większą liczbą kości niż posiada ich pod koniec życia; która kość jest najkrótsza, a która najdłuższa, oraz jaka część ciała posiada ich najwięcej.


Okładka książki pt. „W lesie”

Anouck Boisrobert

W lesie

Dwie Siostry

Gdy otworzysz tę książkę, wyrośnie przed tobą las. Las, w którym wszystko jest zielone i wszystko tętni życiem. Pełen dzikich zwierząt, kolorowych ptaków i wielkich tropikalnych drzew. Las, w którym pewnego dnia rozlega się metaliczny hałas…
Czy zdołasz wypatrzyć leniwca i inne ukryte zwierzęta? Co się stanie, gdy w lesie pojawią się maszyny o straszliwych szczękach? Czy leniwiec zdąży się obudzić, zanim będzie za późno?


Okładka książki pt. „W głębinach oceanu”

Anouck Boisrobert

W głębinach oceanu

Dwie Siostry

Wejdź na pokład jachtu Oceano i wyrusz z nami w wielki rejs dookoła świata. Pożeglujemy przez bezkresny błękit i lodowatą arktyczną biel, zmierzymy się z szalejącym sztormem i odwiedzimy zaciszne tropikalne laguny. Ale to, co najwspanialsze, czeka na nas… pod wodą! Zanurz się w tej niezwykłej książce, by zachwycić się niesamowitym światem podmorskiej natury. Czy wiesz, co kryje się pod powierzchnią oceanu? Czy zdołasz wypatrzyć wszystkie ryby i zwierzęta żyjące w głębinach?


Okładka książki pt. „Motylek”

Katarzyna Puzyńska

Motylek

Prószyński Media

W mroźny zimowy poranek na skraju mazurskiej wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód. Szybko okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i potem upozorował wypadek. Kilka dni później ginie kolejna osoba. Ofiary nie wydają się być ze sobą w żaden sposób związane. Zaczyna się wyścig z czasem. Policja musi odnaleźć mordercę, zanim zginą następne kobiety. Śledztwo ujawnia tajemnice mrocznej przeszłości zakonnicy, przy okazji odkrywając też mniejsze lub większe przewiny mieszkańców sielskiej tylko na pozór miejscowości.


Okładka książki pt. „Ada Judytka i zaginiony tałes ”

Agnieszka Suchowierska

Ada Judytka i zaginiony tałes

Literatura

Ada Judytka właśnie skończyła dziesięć lat i mieszka z rodzicami w Białymstoku. Szykują się do święta Rosz Haszana i z tej okazji Ada wypytuje swoich przyjaciół z klasy o ich zwyczaje noworoczne. Niestety pewnego dnia gubi tałes i… Nie wiecie, co to tałes i Rosz Haszana? Z tej książki się dowiecie. A przy okazji przekonacie się, że Polska to prawdziwy kulturalno-obyczajowy tygiel.


Okładka książki pt. „Będę biegać ”

Anna Onichimowska

Będę biegać

Literatura

A jak to jest w szpitalu?
- Ja powiem! Bo ja tam byłem! A teraz znów mogę biegać!
Tak, Maciek opowie Wam o tym spokojnie, szczerze i wprost. O tym, jak szybko płyną w szpitalu dni, bo po badaniach Maciek dużo się bawi, poznaje inne dzieci, nowych wujków i ciocie w różowych fartuchach. A przy okazji przekonuje się, że żadna dolegliwość nie jest taka straszna, o ile ma się wokół siebie życzliwych przyjaciół.


Okładka książki pt. „Marek i czaszka jaguara”

Marek Kamiński, Katarzyna Stachowicz-Gacek

Marek i czaszka jaguara

Znak

To miały być wymarzone wakacje w Meksyku - zresztą wszystko jedno gdzie, najważniejsze, że Marek w końcu miałby tatę tylko dla siebie, z daleka od okropnej młodszej siostry. Ale wszystko poszło nie tak. W efekcie chłopiec leci do Ameryki Łacińskiej tylko z małomównym wujkiem podróżnikiem, bez taty, bez komputera - bez sensu! Będą oglądać ruiny piramid, przedzierać się przez dżunglę w upale i bez końca wysłuchiwać opowieści o cywilizacji Majów. Przy okazji muszą dostarczyć tajemniczą przesyłkę przedstawicielom starożytnego plemienia Lakandonów. Planowane wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę, tym bardziej że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typków. Może jednak wcale nie będzie nudno?…


Okładka książki pt. „Billy i Miniputki ”

Dahl Roald

Billy i Miniputki

Znak

Mały Billy bardzo się nudzi, bo mama zabrania mu wszystkiego, co ciekawe. Chłopiec wyrusza jednak do pobliskiego lasu, gdzie czeka na niego straszny potwór, ale i niespodziewani nowi znajomi: lud malutkich stworzeń, Miniputków. Żyją oni w harmonii z ptakami, które służą im za środek transportu, i mieszkają w pniach drzew z oknami wielkości znaczków pocztowych. Ich spokojnemu życiu zagraża jednak wielki smok. Billy musi im pomóc.


Okładka książki pt. „Panda i mądrości zen ”

Jon J. Muth

Panda i mądrości zen

Wydawnictwo Debit

Leo i Molly lubią swój nowy dom i sąsiadów, a zwłaszcza pana Taflę, który mieszka nieopodal. We trójkę tworzą zgraną drużynę. Podczas zabawy ze zdziwieniem odkrywają, jak wiele można się nauczyć od innych w zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach. Zabawna, pełna ciepła opowieść o cierpliwości, umiejętności dzielenia się i dobroci.


Okładka książki pt. „Pamiętnik starego Geppetta ”

Jarosław Mikołajewski

Pamiętnik starego Geppetta

Media Rodzina

Znakomity tłumacz "Pinokia" Jarosław Mikołajewski pokusił się o spojrzenie na chłopca z długim nosem oczami starego Geppetta. I stworzył uroczą opowieść o tym, jak źle być samemu na świecie, o poszukiwaniu drugiego człowieka, o tym, jak wygląda życie z Pinokiem. Wszystko pięknie zilustrowała Anna Sędziwy.


Okładka książki pt. „Roch i zdrowie czyli Skrzynia pełna cudów ”

Alèix Cabrera

Roch i zdrowie czyli Skrzynia pełna cudów

Święty Wojciech

Roch lubi zbierać - gromadzi dosłownie wszystko, co wpadnie mu w ręce. Chodzi po lesie, ciągnąc skrzynię na kółkach, do której wkłada swoje znaleziska. Zupełnie nieświadomie stworzył w ten sposób apteczkę. Teraz on i pozostali Malusińscy mogą leczyć innych mieszkańców lasu.


Okładka książki pt. „Ty przeciwko mnie ”

Jenny Downham

Ty przeciwko mnie

Nasza Księgarnia

Jeżeli ktoś skrzywdzi twoją siostrę - czy będziesz szukać rewanżu? Jeżeli twój brat zostanie oskarżony o straszne przestępstwo - czy będziesz go bronić?
Mikey czuje bezsilny gniew, gdy jego siostra wyznaje, że została skrzywdzona. Ellie jest zdruzgotana, kiedy jej brat zostaje posądzony o napaść. Teraz się spotykają.


Okładka książki pt. „Krowa Matylda nie może zasnąć”

Alexander Steffensmeier

Krowa Matylda nie może zasnąć

Media Rodzina

Gospodyni, jak co wieczór, czyta wszystkim bajkę na dobranoc. Jednak Matylda nie może zasnąć. Czy przytulić się do gospodyni? Przycupnąć obok kur? Ten pomysł nie wzbudza powszechnego entuzjazmu. Matylda robi wkoło dużo zamieszania. Łóżko gospodyni zarywa się, a kurze grzędy są kompletnie zdewastowane, po tym, jak Matylda usiłuje się na nie wdrapać. Na koniec nie śpi już cała wieś.


Okładka książki pt. „Łopianowe pole”

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole

Adamada

Dzieci ze zwykłego podwórka są świadkami zupełnie niezwykłych wydarzeń. Ktoś zamienia się w żabę, w skarpetkach rosną dziury, tajemniczy pan przechadza się z burzową chmurą na sznurku, huśtawka ożywa, a z pudełka Dory ucieka nuda. Czy za tym wszystkim mogą stać pewna pani i jej kot?


Okładka książki pt. „Nikt mnie nie ma ”

Asa Linderborg

Nikt mnie nie ma

W. A.B.

Szwecja, lata 70. Kilkuletnia Asa mieszka wraz z ojcem Leifem, który jest dla niej bohaterem i najważniejszą osobą w życiu. Jednak w miarę upływu czasu dziewczynka coraz wyraźniej widzi, że w rzeczywistości Leif to nieudacznik zagubiony w coraz szybciej rozwijającym się społeczeństwie.


Okładka książki pt. „Mela i sport czyli Bieg z przeszkodami ”

Alèix Cabrera

Mela i sport czyli Bieg z przeszkodami

Święty Wojciech

Mela nie jest może najszybsza z Malusińskich ani też szczególnie sprawna, jest za to bardzo inteligentna. Wkrótce przekona się, że w sporcie oprócz zwinności ważne są również inteligencja i praca zespołowa. Sport pomaga nam utrzymać ciało i umysł w dobrej kondycji, zapewnia nam zdrowie. Wiele dyscyplin sportowych, które są dziś popularne, było znanych już w starożytnym Egipcie. Wiedzieliście o tym?


Okładka książki pt. „Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”

Ewa Kozyra-Pawlak

Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków

Nasza Księgarnia

W tym niezwykłym "ptaszniku" para znanych ilustratorów - w zachwycających akwarelach i obrazkach z kolorowych szmatek - opowiada o skrzydlatych mieszkańcach swojego ogrodu. Czyli o mazurkach, kosach, srokach, raniuszkach, szczygłach, sójkach, dzięciołach, szpakach, dzwońcach, kowalikach… Pełen poezji i humoru świat, który wyczarowują Ewa i Paweł Pawlakowie, zachęca i małych, i dużych czytelników do stworzenia własnej księgi spotykanych codziennie ptaków.


Okładka książki pt. „Kopciuszek”

Gabriela Mistral

Kopciuszek

Nasza Księgarnia

Klasyczne baśń opowiedziana prawie sto lat temu przez chilijską poetkę noblistkę Gabrielę Mistral, nowocześnie zilustrowane przez młodych artystów, przełożone przez Krystynę Rodowską, wybitną tłumaczkę i poetkę. Wiersze napisane z ogromnym wyczuciem, ale bez słodzenia czy łagodzenia oryginału, nawiązują do wersji Charlesa Perraulta lub braci Grimm.


Okładka książki pt. „Człowiek jaki jest, każdy widzi”

Marzena Matuszak

Człowiek jaki jest, każdy widzi

Dwie Siostry

Wysoko w Himalajach, w miejscu, do którego nigdy nie dotarli ludzie, swój hotel prowadzi rodzina Yetich. Zwierzęta z całego świata przyjeżdżają tam, by wypocząć. A córeczka gospodarzy, mała panna Yeti, lubi prosić gości, by opowiedzieli jej o człowieku. Jaki jest? Jak wygląda? Co robi? Posłuchajcie ich opowieści, a w końcu poznacie prawdę o najdziwniejszej istocie na ziemi.


Okładka książki pt. „Matematyczna pizza”

Anna Ludwicka

Matematyczna pizza

Nasza Księgarnia

Anna Ludwicka, matematyczka i graficzka, stworzyła książkę pełną ciekawostek i fascynujących zadań, dzięki którym każde dziecko przekona się, że matematyka może być wspaniałą zabawą, a może nawet dziedziną sztuki. Czytelnicy będą mieli okazję narysować drzewo binarne, stworzyć obraz z użyciem kostki do gry, zaprojektować matematyczny dywan, poprowadzić ślimaka po wstędze Möbiusa, a na koniec wymyślić figurę niemożliwą.


Okładka książki pt. „Rok na wsi”

Magdalena Kozieł-Nowak

Rok na wsi

Nasza Księgarnia

Rok na wsi zawiera dwanaście rozkładówek przybliżających życie w gospodarstwie. Dowiemy się, jakie obowiązki ma dziecko, a jakie dorosły, na czym polega praca na polu i przy zwierzętach. Dodatkowe dwie plansze to przedstawienie bohaterów oraz zabawa interaktywna.


Okładka książki pt. „Pralinka”

Fanny Joly

Pralinka

Znak

Poznajcie Alinkę-Pralinkę, rezolutną koleżankę Mikołajka i Jaśków. Na co dzień jest słodka, ale kiedy trzeba, potrafi tupnąć nogą. Płacze na zawołanie, śpiewa na cały głos i zakochuje się na zabój… Złośliwi starsi bracia? Kłopoty w szkole? Wizyta Bardzo Ważnych Gości? Z pomocą przyjaciółki Celiny, pluszowego lwa Gryzaka oraz najfajniejszego chłopca w całej szkole, Krzysia Trufli - Pralinka poradzi sobie ze wszystkim!


Okładka książki pt. „Pudełko pełne kotów”

Barbara Gawryluk

Pudełko pełne kotów

Literatura

Czy kot zawsze spada na cztery łapy? Czym w dzisiejszych czasach zajmują się ułani? Gdzie można wyleczyć pustułkę i jak pomóc cyrkowej słonicy? A poza tym o psich wybiegach w wielkim mieście, o ćwiczeniach psów policyjnych i o pudełku pełnym kotów. Doktor Wojtek i redaktor Grzegorz powracają w drugim tomie opowiadań o fascynującej pracy weterynarza i radiowym programie dla miłośników zwierząt.


Okładka książki pt. „Agencja wynajmu rodziców”

David Baddiel

Agencja wynajmu rodziców

Lemoniada.pl

Uważaj, o czym marzysz, bo marzenia mogą się spełnić! Dziesięcioletni Barry Bennett stworzył listę rzeczy, za które obwinia swoich rodziców. Na pierwszym miejscu znalazł się zarzut: "Są nudziarzami", kolejne to między innymi: "Dali mi na imię Barry" oraz "Cały czas są zmęczeni". Gdy w złości wymawia życzenie, że chciałby mieć lepszych rodziców, zostaje przeniesiony do równoległego świata, w którym dzieci same mogą wybrać wymarzoną rodzinę.


Okładka książki pt. „Ariol. Jak ostatnie prosię”

Emmanuel Guibert

Ariol. Jak ostatnie prosię

Adamada

Ramono wysadza w powietrze tajną bazę łodzi podwodnych, Ariol dostaje tężca na podziemnym parkingu (o mało co), a Prośka nieprzepisowo używa cycków.
Trzecia część przygód zwariowanego Ariola i jego równie szalonych kumpli.


Okładka książki pt. „Pajączek Kędziorek”

Diana Amft

Pajączek Kędziorek

Debit

Gdy Pajączek Kędziorek zauważa, że ludzie się go boją, postanawia wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. Szybko dochodzi do wniosku, że rozsądnej odpowiedzi na dręczące go pytanie mogą udzielić mu krewni. Rusza więc w drogę. Szybko jednak przekonuje się, że sprawa wcale nie jest taka prosta, jak mu się wydawało, gdyż każdy zapytany mówi co innego.
Wspaniała, mądra i zarazem bardzo pouczająca opowieść dla tych, którzy boją się pająków.


Okładka książki pt. „Trzy kropki”

Asia Olejarczyk

Trzy kropki

Adamada

Trzy niesforne kropki uwielbiają figle i psoty. I naprawdę potrafią nieźle narozrabiać. Jeszcze chwila, a rozbiegną się po wszystkich stronach książki. Pomożesz je gonić?


Okładka książki pt. „Tsatsiki i Per”

Moni Nilsson

Tsatsiki i Per

Zakamarki

Tsatsiki chodzi do piątej klasy. Nic nie jest już takie jak dawniej, kiedy był mały. Mamuśka i Jens ciągle się kłócą, nowi sąsiedzi zawsze mają o coś pretensje, a dziewczyny z klasy uważają, że Tsatsiki i Per Hammar są dziecinni. W dodatku hotel Taty Poławiacza Ośmiornic zagrożony jest bankructwem i nie wiadomo, czy Tsatsikiemu i Perowi uda się tego lata pojechać do Grecji. Postanawiają sami zarobić na bilety. To jednak okazuje się równie trudne, co dogadanie się z dziewczynami…


Okładka książki pt. „Dziewczynka z parku”

Barbara Kosmowska

Dziewczynka z parku

W.A.B.

Kiedy tata Andzi umarł, cały jej świat rozpadł się jak domek z kart i nic już nie było takie, jak dawniej. Mama też nie jest już dawną mamą. Tata zabrał ze sobą dużo zwykłych, ale ważnych rzeczy: długie rozmowy, śmiech, smak sernika i to, co Andzia uwielbiała - wspólne spacery po parku. Czy ktoś lub coś może wypełnić tę pustkę?


Okładka książki pt. „Puk, puk!”

Gita Wolf

Puk, puk!

Dwie Siostry

Gdzie mój miś? - pyta mała dziewczynka po powrocie ze szkoły. Ale misia nigdzie nie ma… Pomóżcie jej w poszukiwaniach! Rozkładajcie strony, pukajcie do drzwi sąsiadów, wchodźcie na coraz wyższe piętra. Na każdym czeka na was wiele niespodzianek!


Okładka książki pt. „Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy”

Jo Witek

Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Mamania

Mała dziewczynka czeka na narodziny siostry. W trakcie oczekiwania rodzi się siostrzana miłość i niezwykła więź.
"Puk, puk, jest tam kto? Nie mogę się już doczekać."
Wzruszająca książka o oczekiwaniu na rodzeństwo autorek ciepło przyjętej książki o uczuciach "W moim sercu".


Okładka książki pt. „Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka biblioteki”

Zofia Staniszewska

Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka biblioteki

Debit

Z biblioteki w tajemniczych okolicznościach ginie cenny historyczny dokument. Ignacy i Mela postanawiają wytropić złodzieja. Czy wystarczy im sprytu i spostrzegawczości, żeby rozwiązać kryminalną zagadkę i pomóc mamie, dyrektorce biblioteki? Detektywistyczne opowiadanie o bliźniakach, niepodobnych do siebie jak pies i kot, zabierze Cię w podróż do świata pełnego niespodzianek, gdzie wszystko może się wydarzyć. Nawet to, że Ty pierwszy wpadniesz na trop złodzieja!


Okładka książki pt. „Obronić królową”

Barbara Kosmowska

Obronić królową

Nasza Księgarnia

Greta przyjeżdża do małego miasteczka, gdzie ma zamieszkać z dawno niewidzianym ojcem i jego nową rodziną. I choć macocha jest chłodna jak zimne ognie, a ojciec rozkojarzony i zagubiony, to już mała Lilka, siostra przyrodnia dziewczyny, okazuje się prawdziwą wymiataczką smutków. No i jest jeszcze Igor. Chłopak inny niż wszyscy, który, tak się dziwnie składa, odkąd poznał Gretę, trzyma pod poduszką parę tomików wierszy…


Okładka książki pt. „Księga kłamstw”

Teri Terry

Księga kłamstw

Debit - Młody Book

Wciągający thriller psychologiczny dla młodzieży. Quinn i Piper choć są bliźniaczkami, nie wiedzą o swoim istnieniu. Dopiero tragiczny wypadek sprawia, że się spotykają, i dowiadują o tajemniczej klątwie ciążącej na rodzinie od wieków. Pierwsza z bliźniaczek potrafi władać ciemnością, druga - być może dzierży klucz pozwalający zwyciężyć klątwę. Ale kiedy kłamstwo staje się prawdą, a prawda zbliża się do kłamstwa, komu należy uwierzyć?


Okładka książki pt. „Jak zwierzęta śpią?”

Jiří Dvořák

Jak zwierzęta śpią?

Muchomor

Jest tak wiele zwierząt. Każde z nich jest inne. Każde wygląda, biega, pachnie i zachowuje się inaczej. A co ze snami? Być może każde zwierzę ma też inne sny. Niektóre zwierzęta śpią prawie cały czas, podczas gdy inne odpoczywają rzadko. Ale co im się śni? Być może każdy gatunek śni inaczej. Czy marzą we śnie tak jak my? A może nic im się nie śni?


Okładka książki pt. „Niedźwiedź łowca motyli”

Susanna Isern

Niedźwiedź łowca motyli

Tako

Niedźwiedź mieszkał w lesie. Najbardziej lubił spacerować, ucinać sobie poobiednią drzemkę na brzegu jeziora i zbierać rzeczy, które znajdował w gęstwinie drzew. Pewnego dnia znalazł siatkę na motyle wiszącą wysoko na gałęzi.
- Co mógłbym z tym zrobić? - zastanawiał się Niedźwiedź.


Okładka książki pt. „Mietek, drużyna i piwnica, której nie ”

Marta Milewska

Mietek, drużyna i piwnica, której nie

Dreams,

Mietek - chłopak z osiedla marzy o karierze sędziego lub trenera. Niestety trudno być trenerem bez własnej drużyny. A jak tu zbudować zespół, jeśli połowa chłopaków jest za Barcą, a połowa za Realem, i ani myślą o współpracy? A do tego wszystkiego na osiedlu pojawia się dziewczyna, która gra lepiej od niejednego chłopaka i do tego potrafi czytać z ruchu warg.


Okładka książki pt. „Miłość za wszelką cenę”

Louisa Reid

Miłość za wszelką cenę

Zielona Sowa

Audrey razem z matką i bratem przenosi się do nowego miasta. Przeprowadzka miała być dla dziewczyny również ucieczką. Jednak ciężko jest uciec, gdy Twoją duszę otacza mrok. To Coś. Przychodzi bez uprzedzenia i atakuje w najmniej spodziewanym momencie..
Lekarstwem na problemy może okazać się mieszkający nieopodal Leo. Losy tej dwójki splatają się. Pojawienie się chłopaka uświadomi Audrey, że nic nie jest takie, jakim się do tej pory wydawało. Dziewczyna zrozumie, że kochając kogoś można zrobić wiele. Pytanie, czy zawsze wiele dobrego…


Okładka książki pt. „Przepyszne opowiadania i przepisy Tappiego”

Marcin Mortka

Przepyszne opowiadania i przepisy Tappiego

Zielona Sowa

Wyjątkowy tytuł w serii książek o Tappim i jego przyjaciołach. Nie jest to jednak zwykła książka kucharska! W tym tytule znajdziesz 9 opowiadań, w których pojawia się temat jedzenia, przygotowania potraw czy wspólnego gotowania. Po każdym z opowiadań umieszczony jest przepis z instrukcją krok po kroku - jak przygotować daną potrawę.


Okładka książki pt. „Rzymski wyścig ”

Timothy Knapman

Rzymski wyścig

Zielona Sowa

Myślisz, że uda ci się przetrwać w starożytnym Rzymie? Potrafisz przechytrzyć senatora, schwytać złodzieja czy zadziwić cesarza? A może spotka cię żałosny koniec na arenie gladiatorów?


Okładka książki pt. „Wiele światów Albiego Brighta ”

Christopher Edge

Wiele światów Albiego Brighta

Zielona Sowa

Podobno istnieje wiele równoległych światów. Mogą one różnić się między sobą tylko drobnymi szczegółami. Być może w równoległym świecie nasze życie wygląda zupełnie inaczej. Albie, chłopiec, który swoje imię otrzymał po sławnym naukowcu Albercie Einsteinie, postanawia wyruszyć w ryzykowną podróż do innego świata. Ma po temu bardzo ważny powód: jego mama umarła. Być może w innym, równoległym świecie wciąż żyje. Albie musi to sprawdzić. Czy odnajdzie swoją mamę?


Okładka książki pt. „Pieśń dla Elli Grey”

David Almond

Pieśń dla Elli Grey

Zielona Sowa

Claire, Ella i ich przyjaciele czują się ze sobą tak silnie związani, że zdaje im się, iż nic nie jest w stanie rozerwać ich przyjaźni. Pewnego dnia pojawia się on - inny od nich i niesamowicie przystojny - Orfeusz. Spacerując po plaży gra na lirze i śpiewa swoją pieśń. To on odkrywa przed nastolatkami zadziwiający, nowy sposób rozumienia i poznania siebie. Ella jest zauroczona najbardziej, najszybciej i najgłębiej - a Claire, widząc to, czuje ból, ból porzucenia…


Okładka książki pt. „O chłopcu, który pływał z piraniami”

David Almond

O chłopcu, który pływał z piraniami

Zielona Sowa

Stan, wychowywany przez wujostwo chłopiec, który stracił rodziców, postanawia wyruszyć w świat wraz z wesołym miasteczkiem. Opiekuje się złotymi rybkami, z którymi potrafi się porozumiewać. Pracując w wesołym miasteczku, Stan poznaje wiele przedziwnych postaci, uczy się samodzielności i odnajduje przyjaźń. Jednak najważniejszym wydarzeniem okazuje się spotkanie z wielkim mistrzem pływania z piraniami - Panchem Pirellim. Czy Stan postanowi wrócić do domu, do kochających go wuja i ciotki?


Okładka książki pt. „Czarownica z Funtinel ”

Albert Wass

Czarownica z Funtinel

Świat Książki

Nuca, dziewczyna o zjawiskowej urodzie, obdarzona jest zdolnością widzenia zarówno przyszłości, jak i przeszłości. Poznajemy ją jako dwunastolatkę, pozostawioną samą sobie po aresztowaniu ojca. Mimo zmagań z głodem, chłodem i samotnym życiem pośród dzikiej przyrody. Nuca wyrasta na silną kobietę, która wzbudza pożądanie mężczyzn. Jednak każdy, kto ulegnie jej czarowi, musi umrzeć - tak mówi wróżba starej Cyganki. I rzeczywiście, umiera kilku pierwszych mężczyzn chcących posiąść tę piękność z gór. Ale potem wydaje się, że klątwa przestaje działać - Nuca zakochuje się z wzajemnością...


Wygenerowano: 12-12-2018